Kodėl žmonėms gėlės atrodo gražios?

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-07 16:41

fizikanas wrote:
2020-06-07 01:07
Svetimas wrote:
2020-06-06 17:31
Viskas gerai. :) Nesusilaikiau nepajuokavęs su hiperbolizuotu "tongue-in-cheek" kibimu tau į "atlapus" kaip į šalavijų "kritiką". :)
Labai graziai cia atsiprasiai Liongino, bet manau, kad tikrai parodytum, ka turi omeny, reiketu atsiklaupti.
Oi, ačiū, kad palinksmini ir karts nuo karto pasidalini savo juokingomis vizijomis. Ar dažnai tave tokios vizijos aplanko?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-06-07 17:34

Svetimas wrote:
2020-06-07 16:41
Ar dažnai tave tokios vizijos aplanko?
Kokios vizijos?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-07 18:28

fizikanas wrote:
2020-06-07 17:34
Kokios vizijos?
Kad kažkam "reikėtų atsiklaupti", kad "tikrai parodyčiau, ką turiu omeny". Kiek man pavyko sugalvoti įvairių galimų variantų, ką galėjai turėti omenyje, visi jie man atrodo juokingi.
Bet gal tikrai norėjai kažką rimtesnio pasakyti?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-06-07 18:53

Svetimas wrote:
2020-06-07 18:28
Kad kažkam "reikėtų atsiklaupti", kad "tikrai parodyčiau, ką turiu omeny". Kiek man pavyko sugalvoti įvairių galimų variantų, ką galėjai turėti omenyje, visi jie man atrodo juokingi.
Bet gal tikrai norėjai kažką rimtesnio pasakyti?
Na kaip ir ne, tenorejau pasisaipyti is tavo, mano manymu pernelyg nuolankaus atsakymo Lionginui. Bet zinoma, kiekvienam juoke yra dalis teisybes.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-08 20:37

fizikanas wrote:
2020-06-07 18:53
Na kaip ir ne, tenorejau pasisaipyti is tavo, mano manymu pernelyg nuolankaus atsakymo Lionginui. Bet zinoma, kiekvienam juoke yra dalis teisybes.
Na, tai kol kas pasiektas rezultatas, jog mane palinksminai. Savo tam tikrą požiūrį, su kuriuo aš nesutinku, man papasakojai. Įtariu, jog gal net šiek tiek ant dūšios pagerėjo. Gal kada prie progos ir į temą ką nors linksmesnio ir įdomesnio parašysi? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-14 10:39

Augustas wrote:
2020-06-07 15:38
Liongino skeptiškas komentaras dėl "išlikimo" vertas dėmesio. Čia nebent greičiau su kokiais poravimosi dalykais kokį nors labai labai tolimą ryšį galėtų turėti.
Su medžiokle ir su karyba turi kur kas stipresnį ryšį nei su poravimusi. O su poravimusi ryšys irgi yra, tik tas ryšys ne toks tiesioginis, kaip su medžiokle bei karyba.
Kodėl taip manai?
Augustas wrote:
2020-06-07 15:38
Ar gražu tokia vokalo "plastika"? Gal turi kokių minčių dėl to?
Neturiu tokios geros klausos, kad galėčiau įvertinti muziką ir dainavimą, tad šiuo atveju kreipkis ne į mane. :)
Keista. Negi tau reikia turėti gerą klausą, kad galėtum pasakyti savo subjektyvų įvertį "gražu/negražu" ar "patinka/nepatinka"? :)
Augustas wrote:
2020-06-07 15:38
O gal tu, Augustai, netyčia tokius dalykus irgi kokiam "konsumistinio hedonizmo" porūšiui priskiri?
O dainų tekstai - taip, vienos dainos tekstas (Tau jau aišku, kurios :wink: ) man panašus į konsumistinio hedonizmo agitprop'ą. Bet galiu ir klysti.
Man atrodo, kad jei mes rimčiau pakapstytumėm tavo "konsumistinio hedonizmo" supratimą, tai ten visokių velnių rastumėm. :)
Liūdna, jei tavo ideologija ir tik vienas žodis "ne pagal plauką" tau trukdo mėgautis menu.

Beje, gal ir gėlių dovanojimą tu laikai "konsumistinio hedonizmo" kažkuria forma?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-06-14 11:12

Svetimas wrote:
2020-06-14 10:39
Augustas wrote:
2020-06-07 15:38


Su medžiokle ir su karyba turi kur kas stipresnį ryšį nei su poravimusi. O su poravimusi ryšys irgi yra, tik tas ryšys ne toks tiesioginis, kaip su medžiokle bei karyba.
Kodėl taip manai?
Todėl, kad vikrumas ir gera koordinacija yra tokios fizinės savybės, kurios padeda efektyviau kautis su priešu arba sėkmingiau medžioti. O tai savo ruožtu suteikia daugiau šansų žmogui, turinčiam tokių savybių, išlikti gyvam.
Augustas wrote:
2020-06-07 15:38
Neturiu tokios geros klausos, kad galėčiau įvertinti muziką ir dainavimą, tad šiuo atveju kreipkis ne į mane. :)
Keista. Negi tau reikia turėti gerą klausą, kad galėtum pasakyti savo subjektyvų įvertį "gražu/negražu" ar "patinka/nepatinka"? :)
Subjektyviai vertinant, tai melodijos man patinka. Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
Augustas wrote:
2020-06-07 15:38
O dainų tekstai - taip, vienos dainos tekstas (Tau jau aišku, kurios :wink: ) man panašus į konsumistinio hedonizmo agitprop'ą. Bet galiu ir klysti.
Man atrodo, kad jei mes rimčiau pakapstytumėm tavo "konsumistinio hedonizmo" supratimą, tai ten visokių velnių rastumėm. :)
Liūdna, jei tavo ideologija ir tik vienas žodis "ne pagal plauką" tau trukdo mėgautis menu.
Tai man niekas netrukdo mėgautis man asmeniškai gražia muzika (vokaline ir/ar instrumentine) ar kitomis meno formomis, pvz., šokiu, tapyba, grožine literatūra... Bet aš atkreipiu dėmesį ir į tai, kokios filosofinės/politinės idėjos perteikiamos tame kūrinyje, kas tuo kūriniu aukštinama, kas niekinama ir pan.
Beje, gal ir gėlių dovanojimą tu laikai "konsumistinio hedonizmo" kažkuria forma?
Priklausomai nuo gėlių dovanojimo tikslo (pats gėlių dovanojimas savaime nereiškia nieko blogo). :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-15 22:23

Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Tai man niekas netrukdo mėgautis man asmeniškai gražia muzika (vokaline ir/ar instrumentine) ar kitomis meno formomis, pvz., šokiu, tapyba, grožine literatūra... Bet aš atkreipiu dėmesį ir į tai, kokios filosofinės/politinės idėjos perteikiamos tame kūrinyje, kas tuo kūriniu aukštinama, kas niekinama ir pan.
Kokios filosofinės/politinės idėjos, tavo manymu, perteikiamos tame kūrinyje? Ir kas jame gali būti niekinama gero ar aukštinama blogo? Tu tik dar labiau patvirtini mano įtarimus, kad ideologija tau trukdo mėgautis menu. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-16 00:03

Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
Na jau. Nesikuklink taip.. Tikrai atskirtum mane dainuojantį duše nuo ten kokios Adelės.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-06-16 09:21

Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Subjektyviai vertinant, tai melodijos man patinka. Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
O pvz. čia iš klausos galėtum pasakyti, kad kažkas ne taip? https://www.youtube.com/watch?v=_69NN4B5y_I
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-06-16 10:08

Lionginas wrote:
2020-06-16 09:21
Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Subjektyviai vertinant, tai melodijos man patinka. Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
O pvz. čia iš klausos galėtum pasakyti, kad kažkas ne taip? https://www.youtube.com/watch?v=_69NN4B5y_I
Blaaa.
Egipte nx nemoka net himną sugrot. O Putinas irgi klausos nx neturi, jei turėtų - ultimatumas išmokt, jei neišmoks, tuomet aviacijos smūgis į piramides, o į Cheopso raketa *žemė - žemė *. :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-06-16 10:34

majolis wrote:
2020-06-16 10:08
Blaaa.
Egipte nx nemoka net himną sugrot. O Putinas irgi klausos nx neturi, jei turėtų - ultimatumas išmokt, jei neišmoks, tuomet aviacijos smūgis į piramides, o į Cheopso raketa *žemė - žemė *. :D
Stebėk jo apatinį žandikaulį, matosi kad viską jis gerai girdi :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-06-16 11:46

Lionginas wrote:
2020-06-16 09:21
Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Subjektyviai vertinant, tai melodijos man patinka. Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
O pvz. čia iš klausos galėtum pasakyti, kad kažkas ne taip? https://www.youtube.com/watch?v=_69NN4B5y_I
Na, čia jau akivaizdybė. :)
Vilius wrote:
2020-06-16 00:03
Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Bet aš iš klausos negalėčiau pasakyti, kur yra nusidainavimas, nepataikymas į natą ir pan. Todėl ir pasakiau, kad muzikos ir dainavimo objektyvesniam įvertinimui turi kreiptis kitur.
Na jau. Nesikuklink taip.. Tikrai atskirtum mane dainuojantį duše nuo ten kokios Adelės.
Tave nuo Adelės ar kokio M.Vitulskio atskirti galėčiau.
Svetimas wrote:
2020-06-15 22:23
Augustas wrote:
2020-06-14 11:12
Tai man niekas netrukdo mėgautis man asmeniškai gražia muzika (vokaline ir/ar instrumentine) ar kitomis meno formomis, pvz., šokiu, tapyba, grožine literatūra... Bet aš atkreipiu dėmesį ir į tai, kokios filosofinės/politinės idėjos perteikiamos tame kūrinyje, kas tuo kūriniu aukštinama, kas niekinama ir pan.
Kokios filosofinės/politinės idėjos, tavo manymu, perteikiamos tame kūrinyje? Ir kas jame gali būti niekinama gero ar aukštinama blogo?
Sureikšminami lytiniai dalykai. :)
Tu tik dar labiau patvirtini mano įtarimus, kad ideologija tau trukdo mėgautis menu. :)
Iš tikrųjų trukdo ne ideologija, o asmeninė patirtis. :) Pateiksiu Tau pavyzdį:

https://www.youtube.com/watch?v=0Mpx0SJPdBs

Čia dainos tekstas man labai patinka, tačiau muzika nelabai. Tavo pateiktam Youtube įraše (kurį mes dabar aptarinėjam) muzika patinka, o tekstas nelabai.
O dėl ideologijos trukdymo, tai netgi Tu tikriausiai vargiai įstengtum mėgautis tokia daina, kurios teksto esmė būtų "šalin gėjus", nors visa kita, pvz., dainos muzika, melodija, atlikimas Tau labai patiktų. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-16 13:34

Augustas wrote:
2020-06-16 11:46
Tave nuo Adelės ar kokio M.Vitulskio atskirti galėčiau.
Bet kodėl? Gi aš irgi žiopčioju, ir skleidžiu kažkokius garsus iš burnos, ir tie dainininkai daro beveik tą patį. Tai kas būtent vienus garsus padaro gražiais, o kitus ne?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-06-16 14:15

Vilius wrote:
2020-06-16 13:34
Augustas wrote:
2020-06-16 11:46
Tave nuo Adelės ar kokio M.Vitulskio atskirti galėčiau.
Bet kodėl? Gi aš irgi žiopčioju, ir skleidžiu kažkokius garsus iš burnos, ir tie dainininkai daro beveik tą patį. Tai kas būtent vienus garsus padaro gražiais, o kitus ne?
O aš ir nesakau, kad Tavo balsas yra negražus. :) Aš tik sakau, kad sugebėčiau atskirti Tavo balsą nuo M.Vitulskio ar Adelės balso. Pagauni skirtumą?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-16 14:27

Augustas wrote:
2020-06-16 14:15
O aš ir nesakau, kad Tavo balsas yra negražus. :)
Žinok, jei aš visu balsu užplėščiau "Someone like you", tai turbūt net mano mama (nekalbant apie likusius planetos gyventojus) užsikimštų ausis. Tai manau, galim objektyviai sakyti, kad mano balsas pagal bet kokius sveiko proto kriterijus nėra gražus. Bet kodėl taip yra? Gi, jei garsų grožis būtų visiškai subjektyvus, tai ir mano riaumojimas turėtų kažkam patikti, ar ne? Ale ne - kažkodėl visi klauso tų pretenzingų dainininkų, ir jais žavisi.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-06-16 14:43

Vilius wrote:
2020-06-16 14:27
Žinok, jei aš visu balsu užplėščiau "Someone like you", tai turbūt net mano mama (nekalbant apie likusius planetos gyventojus) užsikimštų ausis. Tai manau, galim objektyviai sakyti, kad mano balsas pagal bet kokius sveiko proto kriterijus nėra gražus. Bet kodėl taip yra?
O gal jis kaip tik labai gražus, gal artimieji tau pavydi ir stengiasi prikirpti sparnus? Nes dažniausiai būna atvirkščiai - šeima ar draugai prikalba, koks dainininkas geras, bet realybė ne tokia graži, ir anksčiau ar vėliau tenka leistis ant žemės.

Nemėginai savęs išbandyti didesnėjė scenoje, karaoke bare, o galbūt net TV talentų šou?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-16 15:24

Lionginas wrote:
2020-06-16 14:43
O gal jis kaip tik labai gražus, gal artimieji tau pavydi ir stengiasi prikirpti sparnus? Nes dažniausiai būna atvirkščiai - šeima ar draugai prikalba, koks dainininkas geras, bet realybė ne tokia graži, ir anksčiau ar vėliau tenka leistis ant žemės.

Nemėginai savęs išbandyti didesnėjė scenoje, karaoke bare, o galbūt net TV talentų šou?
^ this

Juk vis tiek sakei nerūpi, ką aplinkiniai galvoja. Manau, kad drąsiai gali išmėginti laimę X-Faktoriuje. Tikiu tavimi :friends:
[+] show hidden text
Net jei labai nepasiseks ir susimausi, tu vis tiek nebūsi blogiausias ten dalyvavęs lietuvis. Ši vieta užimta ir jos paveržti praktiškai nebeįmanoma. Kaip visada, įspėju, kad peržiūrėjus šį video nebebus įmanoma nei atklausyti nei atmatyti, ir tikėjimas Lietuva nukris 0,5%
Augustas wrote: O dėl ideologijos trukdymo, tai netgi Tu tikriausiai vargiai įstengtum mėgautis tokia daina, kurios teksto esmė būtų "šalin gėjus", nors visa kita, pvz., dainos muzika, melodija, atlikimas Tau labai patiktų.
Man tai ideologija labiau trukdo tuomet, kai grūdama labai jau in your face akivaizdžiai nevykusiais metodais ir meninė dalis jos nebegali atsverti. Jei padaryta daug maž gražiai, galiu žiūrėti ir klausyti bet ką, net kur stipriai nesutinku su idėjomis. Idėja garbinti šėtoną man atrodo dar idiotiškiau už idėją garbinti gimnasto motiną, bet su malonumu klausausi ir black metalo, ir Ave Maria, ir jokių parkių dėl ideologinių skirtumų nepatiriu.
Vilius wrote: Bet kodėl taip yra? Gi, jei garsų grožis būtų visiškai subjektyvus, tai ir mano riaumojimas turėtų kažkam patikti, ar ne? Ale ne - kažkodėl visi klauso tų pretenzingų dainininkų, ir jais žavisi.
Priminsiu, kad esi skeptikų forume, todėl nešokinėk taip, nepraleidinėk svarbių etapų. Prieš klausdamas, kodėl taip yra, turi pademonstruoti, kad taip yra - nes kol kas tai tik tavo spekuliacija ar spėjimas, visi planetos gyventojai tikrai nėra girdėję tavęs dainuojant. Nežinau, ar muzikos skonis yra tikrai visiškai absoliučiai subjektyvus, bet yra daug muzikos žanrų, pakankamai populiarių, kurie na sakykime, Mocarto laikais nebūtų laikomi nei muzika, nei dainavimu, o jų autoriai turbūt būtų uždaryti egzorcizmams ir gydymams. Tad neabejoju, kad atsiras ir kam patinka tavo dainavimas, ypač, jei (esant reikalui) geri PR profesionalai padės apiforminti jį kaip naują maištingą žanrą, laužantį stereotipus ir užpelkėjusias muzikos normas.
Post Reply