TV serialai

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-06-01 20:49

Seianus wrote:
2023-05-22 04:47
Svetimas wrote:Jei taip, tai dar save papildomai ir kalbos barjeru apsisunkinai, kad įeitum į šiek tiek kitokios kalbos humoro specifiką/kultūrą (aš pats "Archer" kol kas nematęs).
Jei ir nematęs, tai pataikei kaip pirštu į akį, nes žodžių žaismo ten per akis. Neįsivaizduoju, ką daryčiau, jei man tektų jį versti į kitą kalbą. Archerį kaip ir Tarantino, reikia žiūrėti angliškai ir taškas.
Majolis wrote: o Arčeryje animacija primityvi
Ten animacija man labai patinka, o vėlesniuose sezonuose išvis kosminė. Nepalyginsi su kokiais Simpsonais ar South Parku ar dauguma kitų vakarietiškų serialų. Nebent kalbėdamas apie animaciją, turi omeny kažką kito.

Anime yra visas spektras nuo niekam tikusios iki labai įspūdingos, sunku taip urmu visą anime lyginti su Archeriu.
O man komedijos etalonas yra "Aukso veršis", vat nežinau ar matęs ar ne. Apie Šuriką tyliu.
Skaitęs knygą. Nebloga pamenu buvo, nors tuo metu gali būti, kad ne viską supratau. Šurikas nepatiko. Apskritai sovietinio šūdo ir ypač jų šūdinų overratintų komedijų nežiūriu ir neketinu.
Trečią kart rašau, todėl max trumpai.
1. Apie animac genezę nieko neraukiu, ir gb pažiūrėsiu fiinal Arčerio sezonus. Spėju, kad nuomonė nepasikeis.
2. Akso verešio ir Šuriko bajerių nesupranti, nes fiziškai esi extra konteksto. Tu supranti tik anglosaksų humorą, kas iš principo gerai. Asmeniškai anglų bajerių esmė yra žodžių žaismas , ir man tai nejuokinga. Absoliučiai.
"Trise valtimi" yra be tų žaismų, todėl ir zjb ir skaitosi. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-06-01 22:18

nes fiziškai esi extra konteksto.
Tarybinių laikų anekdotai yra mano mėgstamiausi ir suprantu visus ar bent didžiąją daugumą. Tai kažkiek tų laikų realijų konteksto turiu. Dėl jų šūdinų komedijų, neprisiekčiau kad viską suprantu, bet kita vertus, man ir nerūpi.

Vienintelis kažko vertas sovietinių laikų kultūros palikimas yra tas, kuris minėtais laikais buvo uždraustas. Kaip kad anekdotai, ar Bulgakovas. „Meistre ir Margaritoje“ beje irgi netrūksta puikaus humoro. Yra ir rusų statytas miniserialas, spec. efektai apgailėtini, bet nepaisant to, man labai patiko ir vis peržiūriu kas kelis metus iš naujo. Pamėgink, jei nematęs, gal bus arčiau tavo skonio ir tavo konteksto :)
Asmeniškai anglų bajerių esmė yra žodžių žaismas , ir man tai nejuokinga. Absoliučiai.
Man asmeniškai tai priklauso nuo konkrečių bajerių. Vadinamieji pun'ai tai tikrai nejuokinga, nei kiek. Žemiausia humoro kategorija. Bet anglosaksiškų komedijų (jei išvis galima taip kategorizuoti) humoras yra žymiai daugiau, nei tik pun'ai. Ir Archeryje, ir ne tik. Niekam savam prote neapsiverstų liežuvis pasakyti, kad „Life of Brian“ humoras tik žodžių žaisme. Kita vertus, „Airplane“ humoro didžiulę dalį sudaro būtent žodžių žaismas ir absurdas, bet ne mažiau svarbu, kaip jis pateiktas, kokiu rimtu tonu aktoriai išvaidina, kokia atmosfera sukurta, be viso šito jis nebūtų tapęs JAV komedijos klasika.

Bet aišku jei Archeris nepatinka, tai ir nežiūrėk, skonio reikalas. Arba gal pats esi ekstra konteksto :) Ir gan akivaizdžiai ekstra kalbos. Netikiu, kad pavyko jį tinkamai išversti į orkų kalbą.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-06-01 22:35

Tuo tarpu pažiūrėjau Arcane https://www.imdb.com/title/tt11126994/, animacinis serialas, kurio siužetas vyksta steampunk'iniame League of Legends žaidimo pasaulyje apie kelis žaidimo veikėjus. Kadangi pats žaidimas kaip ir kiti MOBA žanro, jokio siužeto neturi ir lore apsiriboja keliais sakiniais šalia herojų portretų, nesukliudė, kad visiškai jo neišmanau ir nedomina. Fantastiškai geras serialas, piešimas aukščiausios klasės, nors ir nepretenzingas ir kiek cheesy, veikėjai parašyti žymiai geriau už Game of Thrones (nenoriu spardyti to negyvo apsišikusio arklio, bet yra tam tikrų paralelių veikėjų vystyme, tai prašosi lyginimo). Plius man patinka steampunk žanras, ir čia turbūt geriausias to žanro matytas kūrinys, neskaitant žaidimų.

Trumpai tariant, metų atradimas, gailiuosi, kad nepažiūrėjau anksčiau - nes nemaniau, kad pagal LoL įmanoma sukurti kažką verto dėmesio. Džiugu, kad statomas antrasis sezonas.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-06-02 10:57

Seianus wrote:
2023-06-01 22:18
nes fiziškai esi extra konteksto.
Tarybinių laikų anekdotai yra mano mėgstamiausi ir suprantu visus ar bent didžiąją daugumą. Tai kažkiek tų laikų realijų konteksto turiu. Dėl jų šūdinų komedijų, neprisiekčiau kad viską suprantu, bet kita vertus, man ir nerūpi.

Vienintelis kažko vertas sovietinių laikų kultūros palikimas yra tas, kuris minėtais laikais buvo uždraustas. Kaip kad anekdotai, ar Bulgakovas. „Meistre ir Margaritoje“ beje irgi netrūksta puikaus humoro. Yra ir rusų statytas miniserialas, spec. efektai apgailėtini, bet nepaisant to, man labai patiko ir vis peržiūriu kas kelis metus iš naujo. Pamėgink, jei nematęs, gal bus arčiau tavo skonio ir tavo konteksto :)
Asmeniškai anglų bajerių esmė yra žodžių žaismas , ir man tai nejuokinga. Absoliučiai.
Man asmeniškai tai priklauso nuo konkrečių bajerių. Vadinamieji pun'ai tai tikrai nejuokinga, nei kiek. Žemiausia humoro kategorija. Bet anglosaksiškų komedijų (jei išvis galima taip kategorizuoti) humoras yra žymiai daugiau, nei tik pun'ai. Ir Archeryje, ir ne tik. Niekam savam prote neapsiverstų liežuvis pasakyti, kad „Life of Brian“ humoras tik žodžių žaisme. Kita vertus, „Airplane“ humoro didžiulę dalį sudaro būtent žodžių žaismas ir absurdas, bet ne mažiau svarbu, kaip jis pateiktas, kokiu rimtu tonu aktoriai išvaidina, kokia atmosfera sukurta, be viso šito jis nebūtų tapęs JAV komedijos klasika.

Bet aišku jei Archeris nepatinka, tai ir nežiūrėk, skonio reikalas. Arba gal pats esi ekstra konteksto :) Ir gan akivaizdžiai ekstra kalbos. Netikiu, kad pavyko jį tinkamai išversti į orkų kalbą.
1. Ruskių ar sovietiniai anekdotai buvo ir yra ypatingas žanras. Yra kategorija žmonių, kurie, tau pasakius kažkokią nekaltą frazę, nutraukia ir klausia - žinai anekdotą į temą? Tau atsakius, kad nežinai, papasakoja anekdotą ir leidžia tęsti toliau. Tokia ir gaunasi šneka - tavo frazė-jo anekdotas. Asmeniškai neatsimenu beveik 100 proc. girdėtų anekdotų. Ir anekdotai nebuvo draudžiami oficialiai, bent aš nežinau, kad kažkas būtų dėl anekdoto nukentėjęs, o juos garsiai pasakojo visur - ir kaboke, ir auditorijoje, ir rūkyklose, ir darbe., etc. Nu buvo kažkokie šnipeliai, kuriuos visi žinojo - tupi prasmirdęs dūmais, bet pats nerūko. Tokius atvirai pyzdavojom. O šiandien gausi 10m. už "diskreditaciją" ar pan. "Meistrą ir Margaritą", mini serialą, suprantama matęs, patiko. Humoras ten ypatingas ir geras. Bet režisierius, Bortko, pasirodė esąs aršus rašistas, ir pasiunčiau jį ir Bulgakovą (sorry) nx. Prisiminiau "Šuns širdį", a la mini - manau matęs, Ir vėl tas ypatingas humoras - Šuriką :) žiūri, juokiesi ir ant dūšios lengva, o šunį žiūri, juokiesi ir sunku. Režisierius tas - supistas rašistas Bortko. Sako, kad Dostojevskis buvo imperialistas-rašistas (ačiū Dievui nieko neskaitęs), o Tolstojus ne. Suprantama, kad "Karo ir taikos" ar "Anos Kareninos" neskaitęs (filmus matęs), o "Kaukazo apysakas" skaičiau - patiko. O dabar negaliu nieko rusiško skaityti-žiūrėti - užvirinau langą į tą pusę mirtinai. G.b. idiotizmas, bet kitaip niekaip.
2. Nuo apačios. Esu tikrai kalbos prasme extrakonteksto ir ne tik jos. :) Pvz., tavo postui suprasti reikalingas google vertėjas, bl - čia kas tas pun'as. Kalambūras - ir vėl reik žiūrėt kas tai, nes pas tave tai "žemiausia humoro kategorija", čia jau ne vertėją žiūriu, o viki ir sutinku su tavo pareiškimu. Gėda, bet kaip yra taip yra. Dėl vertimų abu :) sutinkam, bet vėlgi priminsiu, kad Šveikas verstas iš rusų į lietuvių, ir bajerio liko per akis. Dar pridursiu apie žodžių žaismą angluose, t.y., apie "Pikviko klubo užrašus", berods Dikenso šedevras. Girdėjau, kad tai humoristinis kūrinys, o knygos storis bylojo, kad humoro užteks visam gyvenimui. Bet už 10 lapų paleidau Pikviką"į sieną" - nx tokį "humorą". Pažįstu nemaža žmonių, kuriems Pikvikas yra super - nesipykstam, jie žino, kad manęs nepakeis, o aš žinau, kad jų neperkalbėsiu. Tavo minėtus serialus pabandysiu, suprantama verstus į lietuvių, iš bėdos į rusų. Bet su animacija man jau problema, nors iš kitos pusės, konkrečiai tavo rekomendacijos vaidybinių prasme nenuvylė. Gali suprasti kaip realų komplimentą. Čia yra pagrindas - jei patikrintas žmogus rekomenduoja, žiūrėk drąsiai. :).Gali ir pasiginčyti jei kas.
P.S. Vėl dingo tekstas - spaudžiu preview, o man iššoka registruokis, bl., ir tekstas automatiškai dingsta į nebūtį. O aš gi replainu, reiškia registruotas esu. Bl, kaip minėjau, taip dingo 2 tekstai. Nu šį sykį išsisaugojau kitur - ačiū Dievui, bl. Čia tokia supista situacija - bijau, kad į sieną ar pro langą paleisti kompą... Kaip Pikviką kažkada. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-06-02 12:31

majolis wrote: bet vėlgi priminsiu, kad Šveikas verstas iš rusų į lietuvių, ir bajerio liko per akis.
Bet ne Archeris ir ne iš anglų. Ir ne dabartinių vertėjų. Nors tiesa prieš dabartinius vertėjus į orkų kalbą nieko per daug neturiu, išverčia gerai, kiek mano varganos žinios leidžia spręsti. Deja, Archeris paprasčiausiai neišverčiamas. O į lietuvių kalbą tai eina nx, ne veltui savo malonumui nieko grožinio lietuvių kalba neskaitau ir beveik nežiūriu jau virš dešimt metų.
Tavo minėtus serialus pabandysiu, suprantama verstus į lietuvių, iš bėdos į rusų. Bet su animacija man jau problema, nors iš kitos pusės, konkrečiai tavo rekomendacijos vaidybinių prasme nenuvylė. Gali suprasti kaip realų komplimentą. Čia yra pagrindas - jei patikrintas žmogus rekomenduoja, žiūrėk drąsiai. :).Gali ir pasiginčyti jei kas.
Tai kad kiek pamenu Valdovės gambitas tau neypač patiko, Counterpart irgi, nors su Counterpart kritika sutinku, man jis labai patiko nepaisant tų trūkumų. Bet kuriuo atveju čia didele dalim skonio reikalas, tai jei patinka ką rekomenduoju, tereiškia, kad mūsų skoniai kažkur kažkiek sutampa ir tiek.
Pvz., tavo postui suprasti reikalingas google vertėjas, bl - čia kas tas pun'as. Kalambūras
Kol gerai nemokėjau angliškai, atrodė, kad angliakalbiai naudoja per daug žodžių išreikšti mintį, lyginant su lietuvių kalba. Tada kažkaip nepagalvodavau, kad tie žodžiai yra trumputėliai, o lietuvių - kilometriniai, ir realiai tai lietuviams užtrunka viską pasakyti žymiai ilgiau, nei anglams. O aš žmogus lakoniškas ir mėgstu kuo trumpesnius žodžius. Pun trys raidės, kalambūras dešimt. Fuck kalambūrą ir fuck VLKK, sakiau punas ir sakysiu.

Kalbant apie punus (ir serialus), nepamenu, ar minėjau, bet visai patiko https://www.imdb.com/title/tt3581920/ The Last of Us. Irgi kurtas pagal žaidimą, irgi pagal mano nežaistą ir man ir nerūpintį, bet patiko. Grybų sukelta apokalipsė – gana originali mintis zombie apocalypse žanre, ir plius visai realistiška. Aišku netikiu, kad Ophiocordyceps unilateralis ar panašios rūšys mutuos taip, kad pradės veikti žmones kaip veikia skruzdes, bet bendra esme - dėl klimato atšilimo grybai taps vis labiau prisitaikę prie aukštų temperatūrų, kurios yra pagrindinis stabdis jiems parazituoti šiltakraujus - neabejoju.

Ir punų ten buvo per akis (patiko ne dėl jų), nes pagrindinė veikėja mergaitė turėjo visą jų knygutę ir nuolat cituodavo. Jos amžiui atrodė gana juokinga. Štai kad ir toks: "Did you know diarrhea is hereditary? It runs in your jeans". Visa „humoro“ esmė, kad jeans (džinsai) angliškai skamba panašiai kaip genes (genai). Tikiu, kad įmanoma „išversti“, t.y. sugalvoti panašiai skambantį lietuvišką puną kuris gal net būtų kažkiek panašus ir savo tema. Bet jei žinotumėte, kokie filmų vertėjams yra terminai ir kiek jie uždirba, prarastumėte visas viltis, kad šis sakinys kada nors bus išverstas kaip kitaip nei paraidžiui, prarandant visą humorą (kiek jo tėra).
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-06-02 14:32

Nesvarbu, kiek patiko. Tavo skoniu pasitikiu, nes 100 proc. nepasiūlys žiūrėt šūdo. Ir gali racionaliai pasiginčyti dėl 'niuansų'... O trenktų tipų dx, ir iš pažiūros 'inteligentai'. Aiškiniesi, bet kaip į sieną. Ir biškį apie trumpumą. Kodėl muzikiniai hitai daugumoje yra angliški? Dėl 'trumpos' kalbos - pun ir kalambūras pvz. Ant melodijos sąlyginiai lengviau uždėti turiningą 'trumpos' kalbos tekstą, gerą tekstą. O lietuviai turi mūčytis dėl kalambūro. :) Nors gerų lietuvių gabalų dx, asmeniškai pasaulinio lygio hitų 20 tikrai atkapstyčiau. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-06-03 14:41

Seianus wrote:
2023-05-30 08:34
Svetimas wrote:
2023-05-26 11:20
Smalsu apie ką konkrečiau konstatavai faktą, nes nelabai supratau?
Lyg sakei, jog anime yra nerdiškas hobis. Konstatavau, kad nebėra.
Ten bandžiau iš smalsumo kiek "pazonduoti" majolį, į kokią daugmaž iš man labiau pažįstamų vyresnių žmonių "kategoriją" jis pakliūna. Pvz., mano mama juokais kartais mėgsta paerzinti ir patraukti per dantį tėtį, kad savo laiku jis kartais su mumis kokius įdomesnius animacinius filmus ar pan. žiūrėdavo. Ir neretai su nedaug mažesniu susidomėjimu negu mes, vaikai, tuo metu. Nors daug vėliau ir kriminaliniai serialai vienu metu tėčiui, kiek žinau, visai gerai sueidavo.

Arba neretai mama maždaug sakydavo "nesuprantu aš tų visokių jūsų fantastikų/pasakų; užtat kokius detektyvus mielai pažiūriu, man tik paduokit". Į ką su šypsena, kaip kažkiek tiksliukas, pagalvodavau, kad tos pačios fantastikos mamos mėgstamuose (kokio Konan Doilio ar Agatos Kristi pobūdžio) detektyvuose, atidžiau pažiūrėjus, ne ką mažiau galima atrasti. Tai turbūt nesunku atspėti, ką man majolis šitoj vietoj šiek tiek primena.

Man kažkodėl detektyvai, jei kažkokiais papildomais (pvz., istoriniais ar pan.) dalykais nėra maišomi, kaip tik kaip vienas iš paprastesnių kūrybos srities stilių atrodo. Nors, šiaip, jei itin gerai ir profesionaliai padarytas/sukaltas koks kūrinys, nėra itin svarbu kokio jis yra žanro ar tematikos būtų. Dažnai kiekvienas gali jame kažką sau įdomaus surasti, jei turės į tą kūrinį pakankamai atvirą požiūrį.

Beje, nebus tai kokia rekomendacija iš mano pusės. Neseniai mačiau keletą gana netipinio (kaip man) pusiau dokumentinio, pusiau vaidybinio serialo Air Crash Investigation serijų. Kur pagal realiai įvykusių aviakatastrofų įvykius ar faktus (juodųjų dėžių įrašus ir pan.) yra kažkiek pabandyta atkartoti, pavaidinti ar paanalizuoti tas aviakatastrofas ir jų priežastis. Vietomis "inžinerinio" mąstymo žmonėms pakankamai įdomus pažiūrėjimas su "kas ir kodėl" klausimais ir pakvestionavimu. Tik vietomis iš kai kurių dalykų bandymai daryti "story" ar savotiški padūsavimai/pagraudenimai gal kiek nepatiko. Ir ypač dabar vykstančio karo fone pakankamai slogu žiūrėti. Kiek labiau kitokiu laiku gal ir visai neblogai susivalgytų.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-06-04 13:10

Seianus wrote:
2023-06-01 22:35
Tuo tarpu pažiūrėjau Arcane https://www.imdb.com/title/tt11126994/, animacinis serialas, kurio siužetas vyksta steampunk'iniame League of Legends žaidimo pasaulyje apie kelis žaidimo veikėjus.
Asociatyvus muzikinis gabalas Ramsey - Goodbye | Arcane League of Legends | Riot Games Music iš serialo.
Na, va. Pramogų prasme skeptikų forumas bent jau man bus kaip ir atsipirkus investicija.

Dėkui už rekomendaciją. Tikėtina, jog būčiau gan nesunkiai praleidęs tokį dalyką. Užsikabliavau sau gan nebūdingai ir per savaitgalį visą sezoną surijau, nors ir skirtas serialas pagrinde jaunimui. Jau senokai tokio žiūrėjimo malonumo nebuvau apturėjęs. Nusipelno ir mano akimis jam išsakytų pagyrų. Įspūdinga animacija, personažai, jų vystymas, bendrai visa tai pagaminusios komandos darbas. Emocijų raiškos perteikimo personažuose gerumas. Vietomis net kokį pokerface su viduje kunkuliuojančiomis emocijomis jame sugebėta paradoksaliai subtiliai perteikti.

Pats iki tol nebuvau/nesu su steampunk bent kiek rimčiau susidūręs, bet kad kas galėtų iš panašaus žanro pasiekti ar peršokti visais mano subjektyviais "chekboxais" (animacija ir t.t.) taip aukštai užkeltą kartelę, sunkokai įsivaizduoju. Man asmeniškai irgi atradimas ir greičiausiai ne vien tik metų.
Koks majolis nemažai tam tikro estetinio malonumo ar pan. praranda, kad animacijų nevirškina. Taip jam ir reikia. :)
Kokiems rimtesniems "alt-right'eriams" ar pan. turbūt beveik garantuotai ideologiškai užkliūtų kai kurie dalykai.

O šiaip, kiek smalsu, jeigu ne paslaptis, kurie personažai tau pačiam asmeniškai pasirodė kažkuo ryškiau artimi arba bent jau kažkuriais aspektais įsiminė, kaip bent kiek ryškiau subjektyviai suprantami (pakankamai suprantami, aišku, visi, bet kurie tau ryškiausiai kažkuo užsifiksavo)?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-06-04 16:08

Svetimas wrote: Kokiems rimtesniems "alt-right'eriams" ar pan. turbūt beveik garantuotai ideologiškai užkliūtų kai kurie dalykai.
Kas, tipo (implied) lesbietės? Vi tokia butch kad ir be serialo buvo galima įtarti, tai manau čia tikrai ne tik kad pasidėti varnelę, kaip šiais laikais populiaru netflixo šūduose.


P.S. Dabar kai pasidomėjau daugiau, pasirodo LoL turėjo žymiai daugiau lore nei maniau, įskaitant komiksus, ir šis serialas nemažai kur nukrypsta, tiek nuo žaidimo tiek nuo kitos media, bet visi tie pakeitimai gan akivaizdžiai padaryti dėl meninių priežasčių ar kad įsipaišytų į serialo siužetą, todėl jokių priekaištų neturiu. Jei ką nors ir įdėjo dėl politinių priežasčių, tai padarė pakankamai subtiliai, kad man nekliūtų. Man apskritai nekliūva politinės žinutės per se, tik tada, kai būna įdėtos kūrinio sąskaita ir/ar per daug in your face.
O šiaip, kiek smalsu, jeigu ne paslaptis, kurie personažai tau pačiam asmeniškai pasirodė kažkuo ryškiau artimi arba bent jau kažkuriais aspektais įsiminė, kaip bent kiek ryškiau subjektyviai suprantami (pakankamai suprantami, aišku, visi, bet kurie tau ryškiausiai kažkuo užsifiksavo)?
Artimi tai nei vienas, įsiminė tai beveik visi nes jie super gerai parašyti ir ryškūs. Patiko, kaip vaizduojama
[+] show hidden text
Jinx gilėjanti psichozė ar šizofrenija ar kas ten bebūtų. 10/10 Patiko, kaip Jayce iš idealisto aplinkybių verčiamas pamažu tampa pragmatiku ir galiausiai vos ne tokiu pačiu corrupted politiku kaip tie, anksčiau mėginę jį išspirti iš mokslo pasaulio. Silco patiko savo dvylipumu, nors ir tipo mafijozas, bet turi idealų, siekia savo miesto nepriklausomybės, o galiausiai dėl įdukros pasiryžęs atsisakyti turbūt apskritai visko. Nežinau, apie kiekvieną veikėją galėčiau pasakyti nemažai teigiamų dalykų, tikrai visi gerai sukurti.
Ir nesutinku, kad skirta jaunesniajam amžiui. Patiks ir tam, bet vyresni žmonės jame pamatys daug visko, ką jaunimas praleis.
Asociatyvus muzikinis gabalas Ramsey - Goodbye | Arcane League of Legends | Riot Games Music iš serialo.
Mano playliste atsidūrė trys gabalai - Playground, Enemy ir aišku Guns for Hire. Nebūsiu labai originalus, guns for hire scena man absoliučiai tobula.

Čia jei ką visas OST spotify.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-06-04 21:31

Seianus wrote:
2023-06-04 16:08
Kas, tipo (implied) lesbietės? Vi tokia butch kad ir be serialo buvo galima įtarti, tai manau čia tikrai ne tik kad pasidėti varnelę, kaip šiais laikais populiaru netflixo šūduose.
Daugiau visokių dalykų ir detalių. Kai kur neretai netipinės vyrų ir moterų "rolės" pavaizduotos: "silpni" vyrai ir "stiprios" moterys.
Nors dėl ko tie "alt-right'tiniai" potencialiai gali biesintis čia jau jų problemos.
Seianus wrote:
2023-06-04 16:08
Nežinau, apie kiekvieną veikėją galėčiau pasakyti nemažai teigiamų dalykų, tikrai visi gerai sukurti.
Na, taip. Gan durnas klausimas buvo. Man kai kur vietose taip pat ir antraplaniai veikėjai patiko. Kad ir iš to, jog iš papildomų mažų detalių ir epizodų pilniau pagrindinius veikėjus atskleidžia.
[+] show hidden text
Tarp pagrindinių veikėjų man kažkuo artimi ir gan imponuojantys Ekko ir Viktor pasirodė. Tam tikrą savo savitą spalvą Arcane pasaulyje nešantys. Net kai kuriuos dalykus naujai permąstyti paskatinę. Ekko iš kai kurių epizodų man pasirodė potencialiai įdomesnis veikėjas (kuo kaip vėliau daugiau pasidomėjęs ir įsitikinau), nei tame seriale buvo atskleista/parodyta. Pvz., viena gan prieštaringa ir gana netipinė kaip tam serialui kovos scena tarp Ekko ir Jinx įsiminė. Nors apskritai daug ten įvairių įdomių ir potencialiai pakartotinai žiūrimų pilnesniam suvirškinimui scenų.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-06-25 18:48

Svetimas wrote:
2023-06-04 21:31
Daugiau visokių dalykų ir detalių. Kai kur neretai netipinės vyrų ir moterų "rolės" pavaizduotos: "silpni" vyrai ir "stiprios" moterys.
Nors dėl ko tie "alt-right'tiniai" potencialiai gali biesintis čia jau jų problemos.
TV tropes rašo, kad
Additionally, the creators have said they went out of their way to imagine a society where gender and sexuality are just non-issues. A relationship between Caitlin and Vi, for example —an implication they also confirmed was deliberate— would have many issues, but their both being women wouldn't be one of them.
Mano nuomone, jiems puikiai pavyko, man žiūrint tikrai nei kiek neužkliuvo, atrodė labai natūraliai. Iš dalies ir todėl, kad jau įpratęs, jog žaidimuose personažo lytis retai vaidina kažkokį vaidmenį kas liečia profesiją ir įgūdžius, ir žaidimų pasauliuose personažams tai atrodo savaime suprantama. O ypač tokiuose kaip LoL, kur siužeto apskritai beveik nėra, o visos tos gausybės personažų gameplay stiprumas su lytim visai nekoreliuoja.

Pasižiūrėjau Dark Winds, visai patiko. Toks a la detektyvas, tačiau veiksmas vyksta navahų rezervacijoje ir pagrindiniai detektyvai yra navahų genties policininkai. Labai šviežia įvairiom prasmėm - ir apie modernesnių laikų indėnus nėra tiek daug gerų kūrinių, ir veiksmo vieta stipriai keičia tradicinį detektyvą dėl visokių navahų kultūros niuansų bei santykių su likusia JAV aštunto dešimtmečio pradžioje. Žinau, kad pagal knygą, dar neskaičiau, būtinai paskaitysiu, tada vertinimas gal pasikeis, o gal ne, iš skaičiusių girdėjau, kad adaptuota visai gerai. Laukiu antro sezono.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-07-02 12:10

Seianus wrote:Mano nuomone, jiems puikiai pavyko, man žiūrint tikrai nei kiek neužkliuvo, atrodė labai natūraliai.
Kaip naujai iškepto šiokio tokio Arcane fano, įtikinėti tuo manęs nereikia. :) Irgi žiūrinėjau plačiau apie Arcane tiek TV tropes tiek daugiau kur.
Man gal kiek keista, jog antra pusė kelių sekundžių fragmentą matė ir kažkodėl sako, kad gan neįprastas ir per daug tiesmukas animacijos/piešimo stilius kažkuo atbaido. Bandžiau sakyti, jog visai ne tame esmė, bet vengiu per daug įkyrėti su savo siūlymais. Įtariu, jog greičiau koks keistas išankstinis nusistatymas yra. Neretai daug labiau kažkuo artsy animacijos žiūrėti kažkodėl visai nevengia.

O šiaip, mažiau gal su kokiais užkietėjusiais anti-woke veikėjais internete susiduri. Su savo klišiniais ir komiškais "ideologiniais" (ar kaip tiksliau tai pavadinti) perspaudimais jie ne mažiau atgrasūs už ultra-woke veikėjus daug kur man atrodo. Putinoidiniai propagandistai vos ne pusę savo antivakarietiškų naratyvų yra ant to pastatę. Net už dažnus ir senus naratyvus apie "dvasingus" rytiečius ir perdėm "materialistus" anglakalbius vakariečius dažniau skamba.
Seianus wrote:Ir nesutinku, kad skirta jaunesniajam amžiui. Patiks ir tam, bet vyresni žmonės jame pamatys daug visko, ką jaunimas praleis.
Tai turbūt apie bet kurį kiek geriau sukaltą kūrinį su geresniais, įdomesniais personažais galima tą patį pasakyti. Arcane galimai bus vienas iš tų retų atvejų, kuomet gal ir pakartotinai vėl kada susigundysiu pažiūrėti. Pvz., išėjus antram sezonui.

Beje, neseniai sužiūrėjau ir "Edgerunners". Ne taip kaip Arcane užkabino, bet kai kuriais specifiniais dalykais patiko kaip anime iš kiberpanko žanro. "Edgerunners" daugelyje personažų ir pačiame anime, sakyčiau, kiek labiau tam tikro hiperbolizuoto "šaržo", todėl gal kai kam mažiau patrauklūs gali būti dėl mažesnio savo personažų tikroviškumo.
Seianus wrote:
2023-06-25 18:48
Pasižiūrėjau Dark Winds, visai patiko. Toks a la detektyvas, tačiau veiksmas vyksta navahų rezervacijoje ir pagrindiniai detektyvai yra navahų genties policininkai. Labai šviežia įvairiom prasmėm - ir apie modernesnių laikų indėnus nėra tiek daug gerų kūrinių, ir veiksmo vieta stipriai keičia tradicinį detektyvą dėl visokių navahų kultūros niuansų bei santykių su likusia JAV aštunto dešimtmečio pradžioje.
Dėkui. Įtariu, kad irgi gali būti į mano skonį pataikantis.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-07-02 12:49

Svetimas wrote: O šiaip, mažiau gal su kokiais užkietėjusiais anti-woke veikėjais internete susiduri.
Su metais mano tolerancija debilumui vis mažėja. Tiek tolerastiškam, tiek alt-right lūzerių err atsiprašau „alfa patinų“. O dauguma pokalbių platformų turi lengvai naudojamas blokavimo / ignoravimo funkcijas :)
Įtariu, jog greičiau koks keistas išankstinis nusistatymas yra.
Tikrai yra. Ir prieš daug ką, ne tik animaciją. Komiksai turi dar didesnę stigmą tarp menkai apsišvietusių, ribotos pasaulėžiūros ir iš paskutiniųjų rimtais suaugusiais besistengiančių atrodyti žmonių.
Kaip naujai iškepto šiokio tokio Arcane fano, įtikinėti tuo manęs nereikia.
Tikiu, čia mūsų požiūriai sutampa. Bet aš tenorėjau jį priešpastatyti neseniai čia aptarinėtai šūdo krūvai, kurios pavadinimas ir kai kurių personažų vardai sutampa su Sapkowskio Raganiaus kūrinių serija. Visiškam šlamštui, kuris tokiu tapo didele dalimi dėl perdėtai ir nemokšiškai prikištos woke ideologijos. Toks žiaurus kontrastas su Arcane. Ironiška beje, kad Sapkowskio originale - rašytame gerokai prieš woke bangos prasidėjimą - netrūko tų lygybės temų, ir homoseksualūs santykiai burtininkų ratuose buvo vaizduojami kaip savaime suprantami, ir strong woman personažų nors vežimu vežk, ir visokių pasvarstymų apie stereotipizavimą, visuomenės spaudimą ir t.t., tiek moterims tiek vyrams. Bet tolerastinėms smegenims matyt buvo per mažai ir per daug subtilu. Joms šitos temos kaip narkotikai, kuo toliau, tuo daugiau reikia, kad vis dar kažką pajustų, kol visas kūrinys tampa tolerastinio šūdo krūva.
Beje, neseniai sužiūrėjau ir "Edgerunners". Ne taip kaip Arcane užkabino, bet kai kuriais specifiniais dalykais patiko kaip anime iš kiberpanko žanro. "Edgerunners" daugelyje personažų ir pačiame anime, sakyčiau, kiek labiau tam tikro hiperbolizuoto "šaržo", todėl gal kai kam mažiau patrauklūs gali būti dėl mažesnio savo personažų tikroviškumo.
Edgerunners žiūrisi visai kitaip pažaidus žaidimą :) Jau vien kaip tiksliai tas miestas perkeltas į ekraną yra gana įspūdinga. O kai kur kaip tik, man nepatiko, pavyzdžiui, žaidime žaidėjo personažo telefono tonas toks pats, kaip visų personažų Edgerunneriuose. Tipo visi turi absoliučiai vienodą telefono toną? Kiberpankinėje ateity nėra net galimybės jį pasikeisti? OK, greičiausiai padarė kaip (1) homage žaidimui ir (2) kad žiūrovams nebūtų per sudėtinga klausytis dešimt skirtingų telefono tonų. Manau, tokia intencija. Bet manau, kad žiūrovų intelektą nuvertino. Priešingai, skirtingi telefono tonai galėtų būti panaudoti kažką pasakyti apie kiekvieno personažo asmenybę. Čia aišku smulkmena, bet mane tokie dalykai išmuša iš įsijautimo.

Apskritai, buvo truputį pikta, kai Arcane paveržė Geriausios adaptacijos apdovanojimą iš Edgerunnerių. Kol Arcane dar nebuvau matęs. Mat irgi nesu atsparus išankstinėms nuostatoms. Kai pažiūrėjau Arcane, manau, paveržė pelnytai. Geresnis už Edgerunners.

Image
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-07-06 14:55

Seianus wrote:
2023-07-02 12:49
Edgerunners žiūrisi visai kitaip pažaidus žaidimą :) Jau vien kaip tiksliai tas miestas perkeltas į ekraną yra gana įspūdinga.
Ok. Iki tol nežinojau apie tai. Nors vieną ar kitą paminėtą smulmeną apie sąsają tarp anime ir žaidimo TV Tropes lyg ir mačiau.
Vertinau Edgerunners anime iš šalies kaip visiškai nežaidęs.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-07-15 20:31

Kiek apie Arcane. Iš smalsumo pažiūrinėjau gan nemažai angliškų video, kiek giliau pakrapštančių Arcane serialo pirmo sezono veikėjus, pasaulį, įvairias smulkias detales, sąsajas ir pan. Iš kanalų rusų kalba užšokau tik ant vieno kiek panašaus. Tačiau tame kanale radau gan įdomų ir gal kiek nebūdingą angliškuose kanaluose Silco veikėjo pakrapštymą ir papildomas su tuo veikėju susijusias interpretacijas/metaforas. Nors gal ir dėl to, kad angliškuose kanaluose mažai Silco veikėjo pakrapštymų žiūrėjau.
[+] show hidden text
Разбор Силко в «Аркейне»...
Pvz.: nuo 10:27 arba nuo 19:54.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-11-08 22:23

Liko metai iki antrojo Arcane sezono.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-12-02 13:54

Paskutiniu komentaru, Seianai, muzikos temoje kažkaip užmotyvavai Rome ir Spartacus serialus pabandyti pažiūrėti ar liptų. Nuo kurio pagal savo skonį ir preferencijas rekomenduotum pradėti žiūrėti? Ir kokiais esminiais aspektais jie vienas nuo kito skiriasi?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-12-02 18:33

Svetimas wrote:
2023-12-02 13:54
Paskutiniu komentaru, Seianai, muzikos temoje kažkaip užmotyvavai Rome ir Spartacus serialus pabandyti pažiūrėti ar liptų. Nuo kurio pagal savo skonį ir preferencijas rekomenduotum pradėti žiūrėti? Ir kokiais esminiais aspektais jie vienas nuo kito skiriasi?
Chronologiškai Spartucus įvykiai buvo prieš Rome įvykius. Tai taip ir žiūrėk :) Apskritai jokio skirtumo, kuria eilės tvarka žiūrėsi, jie labai kitokie.

Spartacus yra labiau kaip 300 stiliaus tik mažesniu biudžetu, ypač iš pradžių, ir gan jaučiasi skirtingų vietovių trūkumas. Vėliau patobulėja. Siūlau sezonus žiūrėti tokia eilės tvarka, kaip buvo išleisti, t.y. pirmas - nulinis (priešistorė) - antras - trečias. Bet jei po pirmo labai nekantru sužinoti, kas bus toliau, gali ir pirmas - antras - trečias - priešistorė. Arba pagal įvykių chronologiją: priešistorė - pirmas - antras - trečias. Tik priešistorėje paties Spartako net nėra :) O jei įdomu, kodėl kuriant taip keistai vidury įterpė priešistorės sezoną, tai priežastys labai liūdnos, ir pradėjęs žiūrėti antrąjį sezoną jas greit suprasi. Be stilingų kovos vaizdų, Spartake dar netrūksta vulgarumo ir atvirų scenų, tiek moterims tiek vyrams įvairiausių orientacijų, fanservisas kaip iš gausybės rago. Serialas labai nepretenzingas, bet tuo pačiu scenarijus man ten yra tarp geriausių serialų istorijoje, labai gerai apgalvoti ir padaryti visokie siužeto vingiai beigi niuansai. Toli lenkia daugybę atseit rimtesnių ir aukštesnio lygio serialų, o apie pretenzingus netflixo šūdus net nekalbu. Įtraukiantis, įdomūs personažai, puikūs aktoriai ir taip toliau. Labai labai neistoriškas įvykių prasme, bet daug istoriškesnis kai kuriais kitais atžvilgiais. Didelė atgaiva po filmų apie Spartaką, kurie visi mano matyti yra tikra mėšlo krūva, įskaitant ir Kubriko, ir kurie daugiau pasako apie laikmetį kuriame kurti, nei laikmetį, kurį vaizduoja. Žodžiu jei tikiesi rimto istorinio veikalo, stipriai nusivilsi. Jei tikiesi nesunkaus žiūralo senovės Romos settinge akis paganyti, gausi su kaupu ir priedais. P.S. pirmo sezono pirmoji serija, skirtingai nei likęs serialas, universaliai laikoma gana prasta, tai po jos dar nemesk :)

Roma yra daug rimtesnis, labiau apie politines intrigas nei kautynes, pastarosios beveik nerodomos, mat biudžeto neužteko. Giriamas už istoriškumą, nors su juo problemų belekiek, jau vien todėl, kad teko labai daug įvykių suspausti į labai mažai laiko. Todėl daugumą tų įvykių tiesiog iškarpė ir paliko svarbiausius. Fantastiškai geri aktoriai, įdomūs personažai, įdomūs įvykiai, įtraukiantis ir taip toliau. Deja, antro sezono kūrimo metu buvo netikėtai nutrauktas, todėl scenaristams teko skubiai raišioti įvairius palaidus galus ir gavosi neypatingai gerai. Vulgarumo ir atvirų scenų netrūksta, bet ne tiek daug, kaip Spartake. Jei tikiesi geros istorinės dramos senovės Romos settinge, nenusivilsi. Jei esi istorikas su daktaro laipsniu ir atitinkama profesine liga, istoriškumo tikrai pritruks :)

Be šių dar yra gana naujas - Domina (2021), pažiūrėjau apie pusę pirmo sezono, kol neatsibodo, IMHO silpnokas, bet turbūt skonio reikalas, tau gal patiks.
Post Reply