TV serialai

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
Post Reply
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-11 18:18

Pabaigiau žiūrėti ketvirtą Better Call Saul sezoną. Jau nuo pirmojo laikiau jį geriausiu kada matytu serialu, bet kai per keturis sezonus kokybė ne tik nekrenta bet kyla, tai kažkas fenomenalaus. Tikrai išskirtinis kūrinys, beveik tobulas, retai būna, kad neturėčiau kur prisikabinti, ir taip atitiktų mano skonį.

Dabar pradėjau žiūrėti klasiką – Columbo. Pirmas sezonas labai patiko, tikrai geras, pačiam netikėta. Gana netradicinis formatas – nors pagrindinis veikėjas („protagonistas“) yra detektyvas, kiekviena serija pradedama ir dažniausiai tęsiama labiausiai iš nusikaltėlio PoV. Žiūrovas žino viską apie nusikaltimą, kuris dažniausiai būna gana gudrus (kaip TV). Įdomumas yra ne tame, whodunnit, o kokiu būdu detektyvas pagaus nusikaltėlį. Ir pats detektyvas dažnai rodomas tik epizodiškai, vos ne antraplanis veikėjas, bet jo įžvalgos būna gana natūralios, vienas dalykas plaukia iš kito, kol galiausiai priveda prie arešto. Norėjau praplėsti savo akiratį detektyvuose, nes iki šiol žinios apsiribojo tik kokiom 15 matytų Šerloko Holmso ekranizacijų (kind of fanas....) ir tikrai praplėčiau. Įdomu, originalu, gerai žiūrisi.

[Svetimo pastaba: išskirta Viliaus į atskirą temą iš Forumo pulsas temos]
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-10-12 00:55

Sejanus wrote:
2018-10-11 18:18
Pabaigiau žiūrėti ketvirtą Better Call Saul sezoną. Jau nuo pirmojo laikiau jį geriausiu kada matytu serialu, bet kai per keturis sezonus kokybė ne tik nekrenta bet kyla, tai kažkas fenomenalaus. Tikrai išskirtinis kūrinys, beveik tobulas, retai būna, kad neturėčiau kur prisikabinti, ir taip atitiktų mano skonį.
Nice, pirmus du sezonus mačiau, būtinai kitus peržiūrėsiu, net nežinojau, kad yra. Saul man ir Breaking Bad'e buvo kone geriausias personažas. Dar yra toks Weeds - toli iki jų abiejų, bet turi irgi neblogų personažų.

Beje, antra serija South Park naujo sezono - tiesiog brutal, apie RKB.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-12 10:54

vapula wrote:
2018-10-12 00:55
Nice, pirmus du sezonus mačiau, būtinai kitus peržiūrėsiu, net nežinojau, kad yra. Saul man ir Breaking Bad'e buvo kone geriausias personažas.
Man Better Call Saul vietomis net geriau žiūrėjosi už Breaking Bad :)
vapula wrote:
2018-10-12 00:55
Dar yra toks Weeds - toli iki jų abiejų, bet turi irgi neblogų personažų.
Pirmi du sezonai visai patiko. Bet paskui nusirito iki šeimyninės muilo operos.. Šiaip ne taip peržiūrėjau visus sezonus, bet paskutinius - tik iš inercijos.

Dabar vėl žiūrim The Man in the High Castle. Vis dar patinka, kaip ten padaryti to laikmečio kostiumai, mašinos ir miestų vaizdai. Dar patinka referencai į tikras istorines asmenybes (pvz., ta vieta su "pažiūrėk, Hugo (suprask - Hugo Boss) atsiuntė suknelių" visai prajuokino).
[+] show hidden text
Bet aš jau praradau viltį, kad jie kada nors išsipainios iš tų alternatyvių siužeto linijų.. Jau seniai net nebebandau suprasti, kurie personažai su kuriais jau pažįstami, o kurie tik buvo susitikę kitose realybėse.. Dažnai net nepamenu, kurie (ir kiek kartų) jau mirė. Ir galiausiai tai net nelabai svarbu - nes kitame sezone jie turbūt vis tiek sugrįš..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-12 10:58

Beje, gal kas nors jau žiūrėjot The Romanoffs? Čia to paties autoriaus, kaip ir Mad Men (kuris man visai patiko), bet atsiliepimai spaudoje gana įvairūs. Gal reikės pabandyt, kai peržiūrėsiu BoJack Horseman, ir dar ten kažką..
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-12 13:23

Vilius wrote:
2018-10-12 10:54
Man Better Call Saul vietomis net geriau žiūrėjosi už Breaking Bad :)
Man jis žymiai geresnis už Breaking Bad. Ne tai kad Breaking Bad buvo blogas, patiko ir tas.
(pvz., ta vieta su "pažiūrėk, Hugo (suprask - Hugo Boss) atsiuntė suknelių" visai prajuokino).
Fun fact: „The Man in the High Castle“ knyga yra laimėjusi Hugo premiją :) Iliuminati confirmed?
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-10-13 14:26

Kaip ir detektyvinis serialas (berods 8 epizodai) "True detective" su naparnikais Matthew David McConaughey ir Woodrow Tracy Harrelson man buvo itin netikėtas atradimas. Detektyvinius serialus mėgstu, bet melodija rodant dar tik "True detective" pradžios "titrus" privertė suklust - čia bus kažkas "ne taip" kaip paprastai būna. Ir nenusivyliau - 8 serijas peržiūrėjau per porą dienų. Detektyviniams serialams būdinga, kad vienas epizodas=viena byla, ir toks formatas man labiausiai priimtinas - nemėgstu kelis epizodus užtęstos vienos bylos. Gi "True detective" - 1 byla eina per visus 8 epizodus, bet tai nesukelia nuobulio ir neerzina, pasakojamas bylos tyrimas laiko įtampoje nuo 1 iki 8 epizodo. Savaime aišku, kad kai toks "ilgas" bylos tyrimas, neišvengiamos ir kažkokios papildomos, su byla kaip ir nesusijusios siužeto linijos, bet jos labai organiškai papildo pagrindinę, patį bylos tyrimą. "True detective" apibūdinčiau kaip režisieriaus meistriškai sukaltą mistinį trilerį - su nepakartojama niūria Luizianos atmosfera kaip fonu siužeto rutuliojimuisi ir puikiai atskleistais herojų charakteriais. Filmas sunkus, bet pagal sumanymą kitoks jis ir negali būti ir apskritai yra išskirtinis, netelpantis į "standarto" - detektyvinis serialas - rėmus. Tai vienas iš filmų, kurį įrašyčiau į topinius.

Mačiau ir antrą "True detective" sezoną, kiek pamenu, irgi 8 epizodai, tik čia jau kita veiksmo vieta ir kiti personažai. Suprantama - ir vaidina jau kitos Holivudo žvaigždės, o režisierius ar prodiuseris berods tas pats. Jei kas žiūrės pirmą sezoną ir liks patenkintas, pažiūrės ir šį - manau irgi patiks. Asmeniškai dabar laukiu trečio. :)

"Better call Saul" ar "Breaking bad" matęs 1-2 sezonus, kaip ir neužkabino. Kadangi sustojo holmsinis "Elementary", gal dabar užkabins. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-13 15:55

majolis wrote:
2018-10-13 14:26
Kaip ir detektyvinis serialas (berods 8 epizodai) "True detective" [..] man buvo itin netikėtas atradimas.
Aha, girdėjau apie šitą gerų atsiliepimų. Kažin, per kur jį rodo? Netflixe lyg ir nepastebėjau..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-13 16:03

Neseniai peržiūrėjom Ozark antrą sezoną. Atrodė truputį prasčiau nei pirmas, bet dar galima žiūrėt. Vis dar patinka pagrindinis personažas ir jo žmona, ir neblogai nufilmuoti to regiono vaizdai. Dar gerai, kad antrame sezone atsikratė kelių įkyrėjusių personažų, tai gal trečias sezonas bus geresnis (jei bus iš viso).

Nepatiko labiausiai tai, kad tas naratyvas - kaip "normali" šeima palaipsniui virsta banditais - jau yra gerokai nuvalkiotas.. Ir nepanašu, kad jie turėtų ką naujo pasakyti ta tema. Plius, kartais atrodė, kad jiems labai trūksta medžiagos, todėl bando užpildyti tuščius tarpus plastmasiniais dialogais ar šiaip nereikšmingom scenom.

Sakyčiau, 3/5 balų. Kai pirmas sezonas lengvai traukė iki 4.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-14 11:50

Kadangi sustojo holmsinis "Elementary"
Man pirmieji Elementary sezonai labai patiko, buvo geresnis už britų „Šerloką“, ir žymiai. Bet paskui kažkuris vienas sezonas buvo toks neįdomus ir nuobodus, kad visai užmečiau. Nepamenu kuris, ten įvedė naują personažą mergaitę kažkokią, kuri mokėsi iš Holmso, o gal iš Watson, o gal iš abiejų, seniai žiūrėjau sunkiai pamenu ;) Visai reikėtų pamėginti iš naujo, arba praleisti tą sezoną ir pažiūrėti, kaip kiti. Kai darysiu petrauką nuo Columbo.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-10-14 18:48

Vilius wrote:
2018-10-13 15:55
Netflixe
Peržiūrėjau ant greičio – netflixe kažkur yra, bet užkastas ir pakankamai sunkiai atkasamas. Kitur gana gausu, bet ta sumauta prisijungimo procedūra seniai įgrisusi iki gyvo kaulo. Pats atsisiunčiau – kad tokių „problemų“ ateity nebūtų, ir galėtau ramiai peržiūrėti kokį epizodą kada tik šauna į galvą.
Sejanus wrote:
2018-10-14 11:50
Elementary sezonai labai patiko
„Elementary“ geras, kažkuo panašus į Hausą, bet man kiek žemesnio lygio nei pastarasis. Ir sezonas su ta mokine pernelyg neužkliuvo – matyt suveikė inercija. Apskriai su serialais taip jau yra, pasitaiko silpenesni atskiri ar net keli iš eilės epizodai, bet visumos „geras serialas“ toks šaukštelis deguto paprastai nesugadina. Prisiminiau dar vieną fainą – „The Life“ su Damian Lewis ir Sarah Shahi. Ten yra viskas kas priklauso detektyviniam serialui, o iš kitų išskiria optimistinė atmosfera, jumoras ir dzenbudizmas. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-18 00:54

majolis wrote:
2018-10-14 18:48
Pats atsisiunčiau – kad tokių „problemų“ ateity nebūtų, ir galėtau ramiai peržiūrėti kokį epizodą kada tik šauna į galvą.
Ha, buvau net pamiršęs, kad galima siųstis nemokamai piratinius serialus.. Taip seniai to nedariau :)

Šiaip įdomu, kaip greitai ten (torrentuose? Ar juos jau pakeitė naujesni piratavimo metodai?) atsiranda nauji serialai?

Visus mano spoksojimo į ekraną poreikius patenkina Netflix, Amazon prime ir YouTube. Nu ir gal per atostogas pažiūriu “senovinę” televiziją - ir kiekvieną kartą suprantu, kad nieko nepraradau, kai nusprendžiau jos nepajungti namie.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-18 03:47

Vilius wrote:
2018-10-18 00:54
Šiaip įdomu, kaip greitai ten (torrentuose? Ar juos jau pakeitė naujesni piratavimo metodai?) atsiranda nauji serialai?
praktiškai instantly
Visus mano spoksojimo į ekraną poreikius patenkina Netflix, Amazon prime ir YouTube. Nu ir gal per atostogas pažiūriu “senovinę” televiziją - ir kiekvieną kartą suprantu, kad nieko nepraradau, kai nusprendžiau jos nepajungti namie.
Senovinė tv aišku yra atgyvena, bet dabar Lietuvoje yra tv paslaugos jog gali 2 savaičių laikotarpiu atsisukti kokį nori laidą, filmą ar whatever. Ir prasukti reklamas. Kas yra turbūt geriausias TV invention ever.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-18 21:26

Man atrodo, ar serialu era baigesi? Po Game of thrones nieko labai verto demesio nebuvo. Na gal Stranger Things tik. Issiseme formatas?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-19 12:26

fizikanas wrote:
2018-10-18 21:26
Man atrodo, ar serialu era baigesi? Po Game of thrones nieko labai verto demesio nebuvo. Na gal Stranger Things tik. Issiseme formatas?
Gal tik nieko nebuvo tavo skoniui :)

Pats Game of Thrones nuo trečio-ketvirto sezono jau buvo labai vidutiniškas, o septintas sezonas apskritai mėšlo krūva. O Stranger Things žiauriai nuobodus ir neįdomus, nebaigiau nei pirmo sezono.
Pirmas Westworld sezonas buvo labai geras, antras deja mėšlo krūva.
Pirmas American Gods sezonas visai geras, antras bijau kad bus nekažką.
Better Call Saul jau minėjau, kad man geriausias serialas ever :)
The Terror pats dar nemačiau, bet girdėjau gerus atsiliepimus, o istorija visai įdomi, ar bent tikra tos istorijos versija. Kažkada pagal ją organizavau siaubo žanro vaidmenų žaidimą :)

Upcomming stuff, kur verta (atsargiai) laukti:

Foundation (HBO) pagal epinį Azimovo knygų ciklą
Watchmen (Apple) pagal vieną geriausių komiksų ever, tarp kitko Snyderio filmas man vienas geriausių matytų filmų, tai hm kartelė užkelta aukštai
Lord of the Rings (Amazon) - bus pagal kažkokią mažiau žinomą istoriją LotTR pasauly. LotR yra fantasy klasika, turbūt pristatinėti nereikia.
The Sirens of Titan (Universal Cable Productions.) pagal mano nuomone geriausią Kurto Voneguto knygą
Na ir Game of Thrones prequel (HBO), jei kurs nebe D&D, visai norėčiau pažiūrėti.


Serialų formatas niekada neišsisems, ne daugiau, kaip knygų formatas ar filmų formatas. Serialas, pvz., daug geresnis formatas personažų vystymui, nei filmas. Daug geresnis istorijoms su daug personažų ir daug įvykių ir daug storyline'ų.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-19 12:44

Sejanus wrote:
2018-10-19 12:26
Serialų formatas niekada neišsisems, ne daugiau, kaip knygų formatas ar filmų formatas. Serialas, pvz., daug geresnis formatas personažų vystymui, nei filmas. Daug geresnis istorijoms su daug personažų ir daug įvykių ir daug storyline'ų.
As suprantu general ideja, bet empiriniai stebejimai rodo, kad anksciau uzkabindavo daug greiciau ir susiziuredavo po sezona i diena, o dabar labai sunku prisiverst vien jau pirma serija iki galo praziureti. Cia aisku galima sakyti, kad pats pasenau, bet juk tas pats turetu galioti visiems. Praziurejus N serialu, visi kiti pradeda atrodyti jau matyti, nes naudojami tie patys "tv tropes". Neskaitau daug knygu, bet su knygom lyg ir tokios problemos nera?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-19 12:50

fizikanas wrote:
2018-10-19 12:44

As suprantu general ideja, bet empiriniai stebejimai rodo, kad anksciau uzkabindavo daug greiciau ir susiziuredavo po sezona i diena, o dabar labai sunku prisiverst vien jau pirma serija iki galo praziureti. Cia aisku galima sakyti, kad pats pasenau, bet juk tas pats turetu galioti visiems. Praziurejus N serialu, visi kiti pradeda atrodyti jau matyti, nes naudojami tie patys "tv tropes". Neskaitau daug knygu, bet su knygom lyg ir tokios problemos nera?
Yra. Bet knygų yra žymiai daugiau, tai tarp šlamšto krūvos yra ir daugiau gerų / originalių, nors šlamšto ar pagal formules kurtų blankių kopijų turbūt procentas panašus, kaip ir tarp serialų.

O kokių čia serialų nepavyko sužiūrėti nei pirmos serijos, nes jau buvo viskas matyta? :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-19 14:05

Sejanus wrote:
2018-10-19 12:50
O kokių čia serialų nepavyko sužiūrėti nei pirmos serijos, nes jau buvo viskas matyta? :)
Tai, kad tokie issitrina is atminties ta pacia diena, tai butu sunku dabar atgaminti.
Is tu, kur pavyko keleta seriju praziureti, bet sezono neistempiau:
Black Sails
Taboo
The Man in the High Castle
The Expanse
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-19 14:22

Iš šitų, „The Man in the High Castle“ numečiau kažkur pirmo sezono vidury (buvo metų nusivylimas), „Black Sails“ yra to watch liste neprioritetinėje vietoje, nes girdėjau kad labai nulaižytas ir paprastas, pritaikytas masiniam popcorniniam žiūrovui. Kitų nežinau.

Pamėgink „Narcos“ jei dar nematei, apie Pablo Escobarą.

O jei nori tikrai originalaus ir nesibaidai anime, „Texhnolyze“ yra turbūt mano mėgstamiausias. Bet jis labai meniškas, pirma serija berods išvis be dialogų arba su labai mažai. Bet ne toks meniškas, kaip „Belladona of Sadness“ filmas, anas net ir man buvo per daug jau...
Post Reply