Lietuviai užsienyje

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-11-05 12:44

Stormas wrote:
2018-10-31 11:36
Taigi kad turbūt valgome
Pasak šio straipsnio, neaišku, iš kur tas plastikas ten atsiranda. Tai gali būti ir kad visai ne iš išmestų maišelių :) „The sources of the plastic found in the stool samples is unknown. The people studied kept a food diary that showed they were all exposed to plastics by consuming food wrapped in plastic or drinking from plastic bottles. None of those participating in the study were vegetarians, and six of the group ate sea fish.“
O antra jog suirus tai nepateks į gruntinius vandenius ir paskui į žmonių skrandžius irgi turbūt naivoka tikėtis.
Kiek man teko matyti žaliųjų kampanijų prieš maišelius, tai pagrindine problema įvardijama kaip tik, kad plastikas išsilaiko nesuiręs. Pavyzdžiui, čia: „Banano žievė suyra per kelias dienas, laikraštis – per 2–5 mėnesius, o plastikinis maišelis, spėjama, – per 500 – 1000 metų.“ Ir paskui prasideda pagraudenimai, kad to plastiko apsivalgę numiršta paukštukai, žuvytės ir t.t., kas žinoma yra labai graudu.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-11-06 13:36

Sejanus wrote:
2018-11-05 12:44
Pasak šio straipsnio, neaišku, iš kur tas plastikas ten atsiranda. Tai gali būti ir kad visai ne iš išmestų maišelių :)
O tai iš kur atsiranda? Ne iš maišelių, bet pvz iš plastikinių butelių? Eina sau, visiškai sudirbai mane diskusijoj.
Kiek man teko matyti žaliųjų kampanijų prieš maišelius, tai pagrindine problema įvardijama kaip tik, kad plastikas išsilaiko nesuiręs. Pavyzdžiui, čia: „Banano žievė suyra per kelias dienas, laikraštis – per 2–5 mėnesius, o plastikinis maišelis, spėjama, – per 500 – 1000 metų.“ Ir paskui prasideda pagraudenimai, kad to plastiko apsivalgę numiršta paukštukai, žuvytės ir t.t., kas žinoma yra labai graudu.
Iš to pačio straipsnio:
Kasmet perdirbama tik 1 proc. plastikinių maišelių, kiti lieka sąvartynuose ar patenka į gamtą. Manoma, kad vien Viduržemio jūroje plūduriuoja 250 milijardų plastikinių maišelių skutų. Sąvartynuose yrančiomis plastiko dalelėmis užteršiamas dirvožemis ir vandentakiai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-11-07 12:50

O tai iš kur atsiranda?
Jei tyrimo aprašyme parašyta „nežinia“, tai kodėl manai kad aš to tyrimo nedaręs žinosiu geriau?
Eina sau, visiškai sudirbai mane diskusijoj.
Tavęs sudirbinėti nereikia, užtenka tau kažką parašyti ir sudirbi save geriau nei man kada pavyktų :)
Post Reply