Svorio metimas

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Kokios svorio metimo priemonės jums atrodo efektyviausios?

Dieta
3
27%
Fizinis aktyvumas
2
18%
Badavimas
1
9%
Specialūs maisto papildai
0
No votes
Medicininės intervencijos
0
No votes
Psichologinės/dvasinės praktikos
0
No votes
Gyvenimo būdo koregavimas
5
45%
(Niekada neturėjau viršsvorio)
0
No votes
(Mylimo kūno turi būti daug)
0
No votes
 
Total votes: 11
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-19 14:03

RB wrote:
2021-02-19 13:54
Bet kažkokios ribos tai turi būti, ane? Na, maždaug ties briuselio kopūstais.
Na, Vilius kažkur minėjo, kad nemėgsta tų kitų Briuselio "kopūstų". Nu, tų dėdžių su didelėmis galvomis. Tai turbūt galima laikyti, kad bent jau kažkokia riba šituo klausimu yra užbrėžta. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-19 14:32

Kas nemėgsta vaikų, šiek tiek idėjų helovynui.

Image
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-19 15:44

Kalbant apie helovyną, dar vienas variantas, kuo galima solidžiai užkišti skrandį, tai moliūgai. Supjaustyti gabaliukais, išvirti, sutrinti, papuošti briuselio kopūstais, ėsti kol užpildys stemplę. Manau, vidutinis vyras galėtų per dieną suvalgyti 10 vidutinių moliūgų ir kūsti. Aišku, jei nedėsime visokio ten sūrio ar grietinėlės.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-02-19 16:01

Lionginas wrote:
2021-02-19 15:44
Manau, vidutinis vyras galėtų per dieną suvalgyti 10 vidutinių moliūgų ir kūsti.
Prievartinis vemimo sukelimas man rodos labiau merginu kudinimosi budas?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-19 16:13

fizikanas wrote:
2021-02-19 16:01
Prievartinis vemimo sukelimas man rodos labiau merginu kudinimosi budas?
Tai aš nesakau, kad reikia 10 per dieną valgyti. Tiesiog kad labai nekaloringas ir sotus. Plius galima vien dėl tūrio dėti į kitus patiekalus, pavyzdžiui blynus. Labai praktiška.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 18:41

Lionginas wrote:
2021-02-19 15:44
Kalbant apie helovyną, dar vienas variantas, kuo galima solidžiai užkišti skrandį, tai moliūgai.
Kažkaip labai skeptiškai žiūriu į tą „skrandžio užkimšimo“ taktiką. Mano patirtis rodo, kad jei yra pakankamas kalorijų deficitas, hormonai pakankamai efektyviai informuoja apie tai smegenis. Tais retais atvejais, kai prisiverčiu rimčiau užsiimti bėgimu, galiu valgyti praktiškai be perstojo, nors vargu ar nuo bėgimo didėja skrandžio tūris. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-19 19:13

RB wrote:
2021-02-19 18:41
Kažkaip labai skeptiškai žiūriu į tą „skrandžio užkimšimo“ taktiką.
O tai kokius svorio metimo receptus tu pats, RB, pasiūlytum? Žiūrėti skeptiškai kiekvienas iš mūsų mokam. Bet pateikti kokį gerą ir pagrįstą patarimą daug sudėtingiau.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 19:37

Svetimas wrote:
2021-02-19 19:13
O tai kokius svorio metimo receptus tu pats, RB, pasiūlytum? Žiūrėti skeptiškai kiekvienas iš mūsų mokam. Bet pateikti kokį gerą ir pagrįstą patarimą daug sudėtingiau.
Receptas tai labai paprastas: mažiau ėsti ir daugiau judėti. Veikia 100 %.
O po to ateina žiema, karantinas, lauke bėgioti slidu ir šalta, sporto salės neveikia, iš neturėjimo ką veikti norisi pyrago su kava arba portveino su pelėsiniu sūriu (o dar geriau – pirma pyrago su kava, o po to portveino su pelėsiniu sūriu). Ir tada nebeveikia.
Maždaug taip. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-19 20:11

RB wrote:
2021-02-19 19:37
Receptas tai labai paprastas: mažiau ėsti ir daugiau judėti. Veikia 100 %.
Tai šitas akivaizdu ir visi čia esantys šitą dalyką žino. Tu geriau pasidalink savąja "mažiau ėsti" dalimi/patirtimi.

Ir labai šaunu, jei tavo jautrumas insulinui pakankamai geras ar pan. Bet jei koks žmogus ilgesnį laiką turi pakankamai didelį riebalinį sluoksnį, tai pas jį jautrumas insulinui ar pan. nesumažės, jeigu jis rys visokį šlamštą ir nei kiek nekeis savo raciono sudėties.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-19 20:20

RB wrote:
2021-02-19 18:41
Lionginas wrote:
2021-02-19 15:44
Kalbant apie helovyną, dar vienas variantas, kuo galima solidžiai užkišti skrandį, tai moliūgai.
Kažkaip labai skeptiškai žiūriu į tą „skrandžio užkimšimo“ taktiką. Mano patirtis rodo, kad jei yra pakankamas kalorijų deficitas, hormonai pakankamai efektyviai informuoja apie tai smegenis. Tais retais atvejais, kai prisiverčiu rimčiau užsiimti bėgimu, galiu valgyti praktiškai be perstojo, nors vargu ar nuo bėgimo didėja skrandžio tūris. :)
Kalorijų deficitas reiškia badavimą, ir jis dažniausiai nėra malonus. Daug bandymų mesti svorį dėl to ir pasibaigia anksčiau laiko, nes prieš alkio jausmą jokia motyvacija ilgai neatsilaikys. Bandymas sukurti deficitą vien sportu irgi nelabai realus, ne tiek jau daug ten pavyks sudeginti... Be to, metant daug svorio geriausia užsiimti ne daug kalorijų deginančiu kardio, o sunkumų kilnojimu. Kitaip atsikratant riebalų bus kartu atsikratyta ir dalies raumenų, su tuo kris metabolizmas, taigi ir kalorijų poreikis. Tik tas sunkumų kilnojimas degina labai mažai kalorijų. Todėl mitybos pakeitimas būtinas, taip pat ir visokie triukai, kad būtų lengviau ištverti alkį. Be to, dauguma skrandį užkišančio ir sotaus maisto yra šiaip naudingi, nes tai baltymai, skaidulos, tai bet kuriuo atveju naudingas organizmui pakeitimas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 20:42

Svetimas wrote:
2021-02-19 20:11
Tu geriau pasidalink savąja "mažiau ėsti" dalimi/patirtimi.
Tai kad tame savo poste, į kurį tu atsakinėji, būtent tai lyg ir padariau.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 21:21

Lionginas wrote:
2021-02-19 20:20
Kalorijų deficitas reiškia badavimą, ir jis dažniausiai nėra malonus. Daug bandymų mesti svorį dėl to ir pasibaigia anksčiau laiko, nes prieš alkio jausmą jokia motyvacija ilgai neatsilaikys. Bandymas sukurti deficitą vien sportu irgi nelabai realus, ne tiek jau daug ten pavyks sudeginti... Be to, metant daug svorio geriausia užsiimti ne daug kalorijų deginančiu kardio, o sunkumų kilnojimu.
Kalorijų deficitas yra vienintelis būdas atsikratyti riebalų. Jei tu nesudegini daugiau energijos nei jos gauni su maistu, organizmui nėra jokios priežasties skaidyti turimus riebalus. Ir kalorijų deficitas nereiškia badavimo (aš „badavimą“ suprantu kaip labai radikalų maisto ribojimą). Tai tiesiog reiškia, kad su maistu gaunama mažiau kalorijų nei suvartojama. O tas „mažiau“ gali būti ir keli šimtai kcal per dieną.
Didžiausia problema, bent jau man, kad „iš akies“ palaikyti nedidelį deficitą labai sunku. O nuolatinis tikslus kalorijų skaičiavimas vargina kur kas labiau nei pats jų trūkumo faktas. :)

Dėl sporto visiškai nesutinku. Pvz., su mano svoriu 10 km bėgimas sudegina apie 1000 kcal. T. y. bėgiodamas aš nesunkiai galiu pusantro karto padidinti paros energijos sąnaudas (o šiek tiek pasistengęs ir kombinuodamas bėgimą su kitomis sporto šakomis – padvigubinti). Na, ir yra ekstremalių variantų, kur galima paros sąnaudas pakelti iki 6 000–8 000 kcal, bet iš praktinės pusės kaip ilgalaikis tvarus sprendimas tai vargu ar tinka. :)
Dėl aerobinių vs. jėgos sportų – buvo vienu metu populiari teorija, kad po jėgos treniruotės energijos sąnaudos išlieka labai padidėjusios dar ilgą laiką, bet kiek mačiau tyrimų – ji nepasitvirtino. Taip, didesnė raumenų masė didina energijos sąnaudas ramybės būklėje, bet apskritai aerobiniai sportai (ir ypač bėgimas, kuris suderina dideles energijos sąnaudas per laiko vienetą ir galimybę ilgai palaikyti krūvį), mano nuomone, yra kur kas labiau tinkama priemonė, jei tikslas yra būtent svorio kontrolė. Na, ir dar prisideda faktas, kad esant ilgalaikiam aerobiniam krūviui organizmas pereina tiesiogiai prie riebiųjų rūgščių naudojimo raumenų energijai gauti, t. y. bėgdamas tiesiogiai degini riebalus, ko kilnojant štangas niekaip nepavyks padaryti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-19 21:44

RB wrote:
2021-02-19 21:21
Lionginas wrote:
2021-02-19 20:20
Kalorijų deficitas reiškia badavimą, ir jis dažniausiai nėra malonus. Daug bandymų mesti svorį dėl to ir pasibaigia anksčiau laiko, nes prieš alkio jausmą jokia motyvacija ilgai neatsilaikys. Bandymas sukurti deficitą vien sportu irgi nelabai realus, ne tiek jau daug ten pavyks sudeginti... Be to, metant daug svorio geriausia užsiimti ne daug kalorijų deginančiu kardio, o sunkumų kilnojimu.
Kalorijų deficitas yra vienintelis būdas atsikratyti riebalų. Jei tu nesudegini daugiau energijos nei jos gauni su maistu, organizmui nėra jokios priežasties skaidyti turimus riebalus. Ir kalorijų deficitas nereiškia badavimo (aš „badavimą“ suprantu kaip labai radikalų maisto ribojimą). Tai tiesiog reiškia, kad su maistu gaunama mažiau kalorijų nei suvartojama. O tas „mažiau“ gali būti ir keli šimtai kcal per dieną.
Dėl kalorijų deficito niekas nesiginčija. Bet net nedidelis deficitas, tarkime, 500 kcal, jau bus nemalonus, ir neprisitailant ilgesnį laiką motyvaciją išlaikyti bus sunku.
Didžiausia problema, bent jau man, kad „iš akies“ palaikyti nedidelį deficitą labai sunku. O nuolatinis tikslus kalorijų skaičiavimas vargina kur kas labiau nei pats jų trūkumo faktas. :)
Suskaičiuoti suvartojamas kalorijas nėra labai sunku, ypač jei maistą gaminiesi pats. Ilgainiui tiesiog įsimeni kas kiek kaloringa. Kur kas sunkiau įvertinti, kiek jų sudegini, ir manau, dauguma tuos skaičius pervertina.
Dėl sporto visiškai nesutinku. Pvz., su mano svoriu 10 km bėgimas sudegina apie 1000 kcal. T. y. bėgiodamas aš nesunkiai galiu pusantro karto padidinti paros energijos sąnaudas (o šiek tiek pasistengęs ir kombinuodamas bėgimą su kitomis sporto šakomis – padvigubinti). Na, ir yra ekstremalių variantų, kur galima paros sąnaudas pakelti iki 6 000–8 000 kcal, bet iš praktinės pusės kaip ilgalaikis tvarus sprendimas tai vargu ar tinka. :)
Dėl aerobinių vs. jėgos sportų – buvo vienu metu populiari teorija, kad po jėgos treniruotės energijos sąnaudos išlieka labai padidėjusios dar ilgą laiką, bet kiek mačiau tyrimų – ji nepasitvirtino. Taip, didesnė raumenų masė didina energijos sąnaudas ramybės būklėje, bet apskritai aerobiniai sportai (ir ypač bėgimas, kuris suderina dideles energijos sąnaudas per laiko vienetą ir galimybę ilgai palaikyti krūvį), mano nuomone, yra kur kas labiau tinkama priemonė, jei tikslas yra būtent svorio kontrolė. Na, ir dar prisideda faktas, kad esant ilgalaikiam aerobiniam krūviui organizmas pereina tiesiogiai prie riebiųjų rūgščių naudojimo raumenų energijai gauti, t. y. bėgdamas tiesiogiai degini riebalus, ko kilnojant štangas niekaip nepavyks padaryti.
Kam reikia numesti daug svorio, tai bėgimas tiesiog netinka, galima gauti traumą na ir šiaip nepavyks toli nubėgti. Kardio blogai tuo, kad su juo nesigauna išlaikyti raumenų masės. Todėl labai dažnas atvejis, kad riebalai numetami kartu su raumenimis, o po to vėl priaugama riebalų, tik raumenų jau nebėra, metabolizmas kritęs, ir su tuo pačiu kalorijų deficitu svorio numesti nebepavyksta, reikia dar labiau badauti - iš ten ir atsiranda "badavau, sukūdau, o po to priaugau dar daugiau".

Kardio šiek tiek gali būti, bet pagrindas manau turėtų būti sunkumų kilnojimas. Čia juk svarbiausia ne momentinis riebalų sudeginimas, o ilgalaikis sprendimas, kurį būtų galima išlaikyti ilgą laiką.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 22:09

Lionginas wrote:
2021-02-19 21:44
Suskaičiuoti suvartojamas kalorijas nėra labai sunku, ypač jei maistą gaminiesi pats. Ilgainiui tiesiog įsimeni kas kiek kaloringa. Kur kas sunkiau įvertinti, kiek jų sudegini, ir manau, dauguma tuos skaičius pervertina.
Nesutinku. Įvertinti sąnaudas gan nesunku – pagal svorį ir vidutinį aktyvumą galima susirasti bazines sąnaudas internete, o sportuojant sudeginamoms kalorijoms skaičiuoti egzistuoja visa pulsometrų, sportinių laikrodžių ir juos lydinčių sporto bei sveikatingumo programėlių ekosistema.
O va suvartojamų kalorijų skaičiavimas reiškia, kad turi sverti ir įskaičiuoti absoliučiai viską. Nes dažnai labai žymią dalį kalorijų sudaro visokios smulkmenos iš serijos „šaukštas aliejaus“ ir pan. Tai, žinoma, padaroma, bet atima daug laiko ir smarkiai užknisa. Nebent visą gyvenimą valgai tuos pačius 5 patiekalus, kurių maistinę vertę žinai mintinai. :)


Lionginas wrote:
2021-02-19 21:44
Kam reikia numesti daug svorio, tai bėgimas tiesiog netinka, galima gauti traumą na ir šiaip nepavyks toli nubėgti. Kardio blogai tuo, kad su juo nesigauna išlaikyti raumenų masės. Todėl labai dažnas atvejis, kad riebalai numetami kartu su raumenimis
Kalbant apie patologinį nutukimą, tai spėju, kad apskritai kažkas aktyvesnio nei tiesiog pasivaikščiojimai ten sudėtinga.
Bet dėl to, kad bėgimas yra neįtikėtinai traumuojantis sportas sutinku. Esu gyvenime perėjęs labai daug visko, įskaitant kelis kovos menus ir krūvą taip vadinamų „ekstremalių sportų“, bet bėgimo metu gautų traumų skaičius turbūt viršija visus kitus mano čiupinėtus sportus kartu paėmus. Bet taip pat reikia pastebėti, kad turbūt 80 % tų traumų buvo sukeltos elementariai per didelio krūvio, kai entuziazmas ir kardiovaskulinė sistema progresuoja smarkiai greičiau nei jungiamasis audinys.
O dėl raumenų masės – tu būtum teisus, jei kalbame apie elitinio lygio sunkiaatletį, kuriam iš tiesų didelės apimties aerobinės treniruotės neleistų progresuoti jėgos atžvilgiu (tiksliai nebeprisimenu mechanizmo, bet ilgalaikis aerobinis krūvis blokuoja kažkurio svarbaus raumenų augimą skatinančio hormono išsiskyrimą), bet jei kalbame apie netreniruotą ar mažai treniruotą žmogų, tai net ir tas pats bėgimas ar (ypač) dviratis didins ir jo raumenų masę.

Lionginas wrote:
2021-02-19 21:44
Kardio šiek tiek gali būti, bet pagrindas manau turėtų būti sunkumų kilnojimas. Čia juk svarbiausia ne momentinis riebalų sudeginimas, o ilgalaikis sprendimas, kurį būtų galima išlaikyti ilgą laiką.
Tai bet kuriuo atveju ilgalaikis sprendimas susiveda į tai, kad mažiau ėsti ir daugiau judėti reikia visą gyvenimą. :)
Tokio varianto, kad „per metus užsipumpavau papildomus 10 kg muskulatūros ir dabar ji sudegins visą kalorijų perteklių tiesiog metabolizmui palaikyti“ nėra. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-19 23:58

RB wrote:
2021-02-19 20:42
Svetimas wrote:
2021-02-19 20:11
Tu geriau pasidalink savąja "mažiau ėsti" dalimi/patirtimi.
Tai kad tame savo poste, į kurį tu atsakinėji, būtent tai lyg ir padariau.
Tai gal gali, pavyzdžiui, pasidalinti, kokie valgiai iš "mažiau ėsti" dalies tau asmeniškai patinka?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-20 01:35

Svetimas wrote:
2021-02-19 23:58
Tai gal gali, pavyzdžiui, pasidalinti, kokie valgiai iš "mažiau ėsti" dalies tau asmeniškai patinka?
Kaip jau išsiaiškinome Briuselio kopūstų pavyzdžiu, mūsų skoniai nebūtinai sutampa. :)

O šiaip aš apskritai svorio metimu nelabai neužsiimu. Man labiau rūpi palaikyti gerą formą ir savijautą (ir tobulėti man patinkančiose sporto šakose). Tam man visiškai užtenka tiesiog ėsti su protu ir prisiversti pasportuoti.
Rimtai užsibrėžęs pasižiūrėti, ką galiu iš savęs išspausti, buvau vos vieną kartą, skaičiuodamas kalorijas apsistojau, manau, kažkur ties 8–9 % riebalinės masės. Žemesnis rodiklis, mano nuomone, nelabai tvarus dalykas ir net nelabai matau tam prasmės – nei sveikatos, nei savijautos, nei išvaizdos požiūriu.
Radikaliai keisti mitybą man nelabai patinka, nes mažai kas taip demotyvuoja, kaip neskanus maistas. Kalorijų skaičiavimas man puikiai veikė tuo atžvilgiu, kad užsinorėjus pyrago sumotyvuodavo eiti ir prabėgti papildomus keliolika kilometrų, kad galėčiau tą pyragą suvalgyti negraužiamas sąžinės.
Apskritai man fizinės formos atžvilgiu didžiausia kliūtis yra vynas / kokteiliai ir cigarai – pora butelių vyno su užkandžiais per vakarą labai nesunkiai tenkina paros kalorijų normą, be to, vakaras su pora butelių vyno ir cigaru kažkaip savaime dažniausiai nulemia kitą dieną su labai mažai sporto.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-22 11:22

RB wrote:
2021-02-19 22:09
Nesutinku. Įvertinti sąnaudas gan nesunku – pagal svorį ir vidutinį aktyvumą galima susirasti bazines sąnaudas internete, o sportuojant sudeginamoms kalorijoms skaičiuoti egzistuoja visa pulsometrų, sportinių laikrodžių ir juos lydinčių sporto bei sveikatingumo programėlių ekosistema.
Tie skaičiavimai ir aparatai nėra labai tikslūs, ypač turint omeny, kad sudeginamos kalorijos yra labai individualios kiekvienam žmogui. Aš savo apyrankės skaičius drąsiai mažinu 15-20%.
RB wrote:
2021-02-19 22:09
O va suvartojamų kalorijų skaičiavimas reiškia, kad turi sverti ir įskaičiuoti absoliučiai viską. Nes dažnai labai žymią dalį kalorijų sudaro visokios smulkmenos iš serijos „šaukštas aliejaus“ ir pan. Tai, žinoma, padaroma, bet atima daug laiko ir smarkiai užknisa. Nebent visą gyvenimą valgai tuos pačius 5 patiekalus, kurių maistinę vertę žinai mintinai. :)
Tai pats matai, kad "šaukštas aliejaus", ir gali jau nebelikti to deficito :) Reiškia, bent aliejų ir visokius riešutus reikia skaičiuoti, jei nori svorį mesti efektyviai ir nuosekliai. Aš suprantu, kad kai svorį reikia išlaikyti ir nesuki galvos dėl kelių kg svyravimo, tai dzin. Jei matai, kad per daug užkilo, tai ateinančias kelias savaites valgai mažiau ir viskas susitvarko. Man tai veikia visai gerai. Bet jei reikia numesti sakykime 30 kg, tai kažkaip norisi viską daryti tikslingiau, ir nelabai tinka tas variantas, kad valgau bet ką, o po 3 savaičių pasižiūriu kas gaunasi. Jei gaunasi, kad per 3 savaite priaugai 2 kg, tai reiškia, kad nieko gero per tą laiką nepasiekei.

O skaičiuoti ten iš tiesų nelabai ir yra ką. Po kelių savaičių jau žinai pagrindinių vartojamų produktų kaloringumą ir daug ką vertini iš akies. Su restoranų maistu sunkiau, tai aš turbūt įvertinimą iš akies dar padidinčiau kokiais 50%, nes šefai kaloringumu tikrai rūpinasi mažiausiai :)
RB wrote:
2021-02-19 22:09
O dėl raumenų masės – tu būtum teisus, jei kalbame apie elitinio lygio sunkiaatletį, kuriam iš tiesų didelės apimties aerobinės treniruotės neleistų progresuoti jėgos atžvilgiu (tiksliai nebeprisimenu mechanizmo, bet ilgalaikis aerobinis krūvis blokuoja kažkurio svarbaus raumenų augimą skatinančio hormono išsiskyrimą), bet jei kalbame apie netreniruotą ar mažai treniruotą žmogų, tai net ir tas pats bėgimas ar (ypač) dviratis didins ir jo raumenų masę.
Raumens augimui reikia kelių dalykų - vandens, maistinių medžiagų ir pasipriešinimo, pageidautina - iki raumens atsisakymo dirbti. Nelabai įsivaizduoju, kaip bėgimas galėtų išpildyti pastarąją sąlygą. Na nebent kokie trumpų distancijų sprintai, nes ten, norint nubėgti greitai, reikia raumenų jėgos, ir tas didelis intensyvumas galbūt gali suteikti pakankamą krūvį. Bet ilgų distancijų bėgikai tikrai nepasižymi didele raumenų mase.

RB wrote:
2021-02-19 22:09
Tai bet kuriuo atveju ilgalaikis sprendimas susiveda į tai, kad mažiau ėsti ir daugiau judėti reikia visą gyvenimą. :)
Tokio varianto, kad „per metus užsipumpavau papildomus 10 kg muskulatūros ir dabar ji sudegins visą kalorijų perteklių tiesiog metabolizmui palaikyti“ nėra. :)
Ilgalaikis sprendimas manau visuomet turėtų būti daug suvalgyti ir daug sudeginti, taip pat ir ramybės būsenoje. Ir tam reikia turėti padorią raumenų masę ir greitą metabolizmą.

Dėl kardio metant svorį, tai aš matau tokią problemą. Kalorijų deficitas visuomet nulems svorio metimą. Bet jei bus orientuojamasi į kardio, tai tie numesti kilogramai bus ne tik riebalų, bet ir raumenų masė. Bet jei bus orientuojamasi į svorius, tai numesti kilogramai bus gryna riebalų masė. O jei organizmas dar ir nėra pratęs prie treniruočių, tai gavęs jų, plius normalaus maisto, jis net padidins raumenų masę, kas reiškia, kad reali numesta riebalų masė bus didesnė, nei rodys svarstyklės. Todėl manau, kad metant svorį optimalus variantas yra jėgos pratimai + vaikščiojimas + kalorijų skaičiavimas ir daug baltymų bei skaidulų turinti dieta.

Be to, didesnė raumenų masė nulems tai, kad su laiku metabolizmas nesumažės taip stipriai, kaip su kardio. Praėjus kažkiek ten mėnesių, nuolat gyvenant su deficitu, organizmas visuomet prisitaiko ir tiek ramybės būsenoje, tiek ir atliekant kažkokią fizinę veiklą, deginamas kalorijas optimizuoja. Jei bus daromas vien kardio ir nedidinama raumenų masė, tai praėjus keletai mėnesių, teks valgyti dar mažiau arba bėgti dar daugiau. Arba tiesiog daryti pertrauką ir laikinai atstatyti mitybą į balansą, kad metabolizmas atsistatytų.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-23 21:51

Lionginas wrote:
2021-02-22 11:22
RB wrote:
2021-02-19 22:09
O dėl raumenų masės – tu būtum teisus, jei kalbame apie elitinio lygio sunkiaatletį, kuriam iš tiesų didelės apimties aerobinės treniruotės neleistų progresuoti jėgos atžvilgiu (tiksliai nebeprisimenu mechanizmo, bet ilgalaikis aerobinis krūvis blokuoja kažkurio svarbaus raumenų augimą skatinančio hormono išsiskyrimą), bet jei kalbame apie netreniruotą ar mažai treniruotą žmogų, tai net ir tas pats bėgimas ar (ypač) dviratis didins ir jo raumenų masę.
Raumens augimui reikia kelių dalykų - vandens, maistinių medžiagų ir pasipriešinimo, pageidautina - iki raumens atsisakymo dirbti. Nelabai įsivaizduoju, kaip bėgimas galėtų išpildyti pastarąją sąlygą. Na nebent kokie trumpų distancijų sprintai, nes ten, norint nubėgti greitai, reikia raumenų jėgos, ir tas didelis intensyvumas galbūt gali suteikti pakankamą krūvį. Bet ilgų distancijų bėgikai tikrai nepasižymi didele raumenų mase.
O koks, Lionginai, būtų tavo "pageidautina - iki raumens atsisakymo dirbti" teiginio šaltinis?

Paprastai pradedantys sportuoti daro gan dažną ir rimtą klaidą, kad pradėję sportuoti iš karto per daug entuziastingai ir stačia galva neria į pakankamai sudėtingas, kaip pradedantiems, treniruotes. Dėl to save labai greitai išvargina ir išeikvoja, sukelia save varginančius raumenų ar pan. skausmus, ir po kelių dienų ar savaičių meta, nes jų pačių susikurta per daug intensyvi ir entuziastinga treniruotė-"periodiška katorga" po kurio laiko labai greitai demotyvuoja.

Pradedantiems sportuoti rekomenduojama (tiek dėl traumų, susirgimų išvengimo, tiek dėl aukščiau minėtos priežasties) labai palaipsniui įeidinėti ir prisitaikyti prie fizinio kūvio. Kad jaustųsi šioks toks progresas ir net kažkoks malonumas dėl to. Kai kurie specialistai vidutinio ar vyresnio amžiaus žmones net apie pusę metų prie rimtesnių pratimų su svoriais, kurie reikalauja rimtesnių pastangų, įvedinėja.

Tarp tam tikru aerobiniu fiziniu krūviu dėl savęs (kardio ir pan.) užsiimančio žmogaus ir ilgų distancijų bėgikų yra pakankamai ženklus skirtumas. Manau, jog tik gan smarkiai ir kryptingai orientuojantis į nemažos ištvermės reikalaujančius ilgo nuotolio bėgimus, galima būtų pradėti galvoti, kad dėl to pradės mažėti raumenų masė.

Įvairus tam tikro judėjimo reikalaujantis fizinis krūvis (kad ir tas pats kardio ar pan), nesusijęs su sunkumų kilnojimais, irgi yra geras dalykas. Jau vien dėl RB minėto riebiųjų rūgščių naudojimo raumenyse. Ir jis prie jėgos treniruočių ar pakaitomis, labai neblogai tinka. Raumenų mažėjimu paprastiems dėl savęs sportuojantiems žmonėms tai tikrai negresia.

Dar esu matęs pakankamai rimtų specialistų teiginius, kad riebalų deginimui gan neblogai tinka tam tikrų pratimų, kurių metu atliekami kompleksiški, pakankamai sudėtingi (daug skirtingų raumenų grupių užkabinantys) judesiai, neilgų serijų ir ne per didelio skaičiaus atlikimas. Pavyzdžiui, Burpees (nors pradedantiesiems jie paprastai būna per sudėtingi ar net yra šiokia tokia traumų rizika, ypač jeigu ne visai teisingai daromi) ar pan.
Post Reply