Treniruočių metodikos

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-05-27 15:07

Kažkada čia kalbėjome apie Selujanovą, dabar atsitiktinai susidūriau su trumpu jos paminėjimu šitame seminare būtent ilgų distancijų bėgimo kontekste. Pats pranešėjas jos atžvilgiu gan skeptiškai nusiteikęs.
uniqa
naujokas
Posts: 4
Joined: 2021-05-27 12:53

2021-05-28 10:00

Gal kas pasidalintumėte treniruočių metodika, sportuojant su svoriais ir kovos menais? (mėgėjiškai)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-28 10:24

uniqa wrote:
2021-05-28 10:00
Gal kas pasidalintumėte treniruočių metodika, sportuojant su svoriais ir kovos menais? (mėgėjiškai)
Mano metodika sako, kad per tą laiką, kurį sugaišai rašydama(s) šią žinutę, galėjai padaryti kokį desėtką atsispaudimų :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-05-28 14:07

uniqa wrote:
2021-05-28 10:00
Gal kas pasidalintumėte treniruočių metodika, sportuojant su svoriais ir kovos menais? (mėgėjiškai)
Tai labai paprasta metodika: 1) pasigamini ledo plytą (o dar geriau keletą ledo plytų); 2) įtvirtini tą pasigamintą ledo plytą vertikaliai maždaug savo saulės rezginio aukštyje; 3) užsidedi ant rankų ir/ar kojų sunkias apyrankes/apykojes; 4) smūgiuoji į tą pasigamintą ledo plytą, kol ta ledo plyta skyla į dvi ar daugiau dalių.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-28 15:56

Augustas wrote:
2021-05-28 14:07
Tai labai paprasta metodika: 1) pasigamini ledo plytą (o dar geriau keletą ledo plytų); 2) įtvirtini tą pasigamintą ledo plytą vertikaliai maždaug savo saulės rezginio aukštyje; 3) užsidedi ant rankų ir/ar kojų sunkias apyrankes/apykojes; 4) smūgiuoji į tą pasigamintą ledo plytą, kol ta ledo plyta skyla į dvi ar daugiau dalių.
Ką dar įdomaus veikiat su tomis apyrankėmis ir apykojėmis vienuolyno rūsiuose? :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-05-29 17:47

Lionginas wrote:
2021-05-28 15:56
Augustas wrote:
2021-05-28 14:07
Tai labai paprasta metodika: 1) pasigamini ledo plytą (o dar geriau keletą ledo plytų); 2) įtvirtini tą pasigamintą ledo plytą vertikaliai maždaug savo saulės rezginio aukštyje; 3) užsidedi ant rankų ir/ar kojų sunkias apyrankes/apykojes; 4) smūgiuoji į tą pasigamintą ledo plytą, kol ta ledo plyta skyla į dvi ar daugiau dalių.
Ką dar įdomaus veikiat su tomis apyrankėmis ir apykojėmis vienuolyno rūsiuose? :)
Tokiomis apyrankėmis/apykojėmis papuoštomis rankomis ir kojomis smūgiuojame į mažus ir laisvai kabančius taikinius, pvz., stalo teniso kamuoliukus, stengdamiesi į juos pataikyti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-30 10:46

Augustas wrote:
2021-05-29 17:47
Tokiomis apyrankėmis/apykojėmis papuoštomis rankomis ir kojomis smūgiuojame į mažus ir laisvai kabančius taikinius, pvz., stalo teniso kamuoliukus, stengdamiesi į juos pataikyti.
Čia rimtai rašai? Niekad negirdėjau, kad krikščionių vienuoliai užsiimtų kažkokiais sportais.. Juo labiau - kovos menais. Nu bet aš ir šiaip ne kažką girdėjęs apie tai, kas iš tiesų vyksta vienuolynuose. Būtų tikrai įdomu, jei papasakotum smulkiau.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-05-31 14:16

Vilius wrote:
2021-05-30 10:46
Augustas wrote:
2021-05-29 17:47
Tokiomis apyrankėmis/apykojėmis papuoštomis rankomis ir kojomis smūgiuojame į mažus ir laisvai kabančius taikinius, pvz., stalo teniso kamuoliukus, stengdamiesi į juos pataikyti.
Čia rimtai rašai? Niekad negirdėjau, kad krikščionių vienuoliai užsiimtų kažkokiais sportais.. Juo labiau - kovos menais. Nu bet aš ir šiaip ne kažką girdėjęs apie tai, kas iš tiesų vyksta vienuolynuose. Būtų tikrai įdomu, jei papasakotum smulkiau.
Tai čia ne vienuoliai užsiiminėja, o pasauliečiai. Bet užsiiminėja tai vienuolyno rūsiuose. :) O vienuoliai turi teisę užsiimti bet kokia sporto šaka. Tik varžybose negali dalyvauti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-05-29 11:30

Gal kas netyčia galėtų parekomenduoti pagal savo patirtį ar pan. kokį rimtesnį informacijos šaltinį jėgos treniruočių srityje?
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-05-31 20:23

Svetimas wrote:
2023-05-29 11:30
Gal kas netyčia galėtų parekomenduoti pagal savo patirtį ar pan. kokį rimtesnį informacijos šaltinį jėgos treniruočių srityje?
Kas aukščiau neskaitęs. Informacijos šaltinis pabūsiu aš :) . Yra trys baziniai jėgos treniruočių pratimai - prisitraukimai plačiai (nugara), spaudimas nuo krūtinės gulint (krūtinė) ir pritūpimai su štanga (kojos). Iš patirties - sunkiausia pritūpimai, vėliau prisitraukimai, o spaudimas nuo krūtinės vienas malonumas (kol štanga neprispaudžia prie suolo - tuomet vienam sunku iš po jos išlysti). Nemanau, kad namuose turi reikalingą "atributiką". Kitaip tariant - internete begalė metodikų, bet patarčiau vis tik eit į kokį vidut. kainuojantį klubą, kur vietinis treneris, atsižvelgs į tavo jėgos poreikį, pasiūlys kompleksą pratimų. Kažką pasijusi už 3 mėn. (pojūčiai liuks), o jėgą už pusmečio. Tada paprastai būna tik pirmyn ir pirmyn... :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-06-03 14:00

majolis wrote:
2023-05-31 20:23
Informacijos šaltinis pabūsiu aš :)[...]Kitaip tariant - internete begalė metodikų, bet patarčiau vis tik eit į kokį vidut. kainuojantį klubą, kur vietinis treneris, atsižvelgs į tavo jėgos poreikį, pasiūlys kompleksą pratimų.
O tai gal ir tu, majoli, taip pat geležiais kažkiek laisvalaikiu mosuojiesi ar mosuodavaisi? :)

Mane labiau domintų koks kiek gilesnis ir labiau fundamentalus susipažinimas su tais dalykais. Neretai ir be kokio trenerio pagalbos apie kai kuriuos dalykus norisi tam tikrą supratimą turėti. Internete informacija daug kur pakankamai eklektiška. Ir gan daug komercijos tuose sportuose. Dažnai tenka įvairius dalykus po mažą gabaliuką į tam tikrą bendresnę mozaiką rankiotis. Kažko labiau sistematiškesnio ir maždaug vienoj vietoj norėtųsi.

Šiaip, jėgos treniruotėmis bent jau aš apskritai gan bendrai vadinu pakankamai plataus spektro pasportavimus, kur apskritai naudojami kažkokie svoriai. Kartu įskaitant ir tam tikrus pratimus su savo kūnu arba kas nėra visiškai susiję su lengvosios atletikos sportais. Taip pat atskirti jėgos treniruočių nuo tam tikrų ištvermės treniruočių irgi nevisuomet išeina.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-06-03 20:10

Svetimas wrote:
2023-06-03 14:00
majolis wrote:
2023-05-31 20:23
Informacijos šaltinis pabūsiu aš :)[...]Kitaip tariant - internete begalė metodikų, bet patarčiau vis tik eit į kokį vidut. kainuojantį klubą, kur vietinis treneris, atsižvelgs į tavo jėgos poreikį, pasiūlys kompleksą pratimų.
O tai gal ir tu, majoli, taip pat geležiais kažkiek laisvalaikiu mosuojiesi ar mosuodavaisi? :)

Mane labiau domintų koks kiek gilesnis ir labiau fundamentalus susipažinimas su tais dalykais. Neretai ir be kokio trenerio pagalbos apie kai kuriuos dalykus norisi tam tikrą supratimą turėti. Internete informacija daug kur pakankamai eklektiška. Ir gan daug komercijos tuose sportuose. Dažnai tenka įvairius dalykus po mažą gabaliuką į tam tikrą bendresnę mozaiką rankiotis. Kažko labiau sistematiškesnio ir maždaug vienoj vietoj norėtųsi.

Šiaip, jėgos treniruotėmis bent jau aš apskritai gan bendrai vadinu pakankamai plataus spektro pasportavimus, kur apskritai naudojami kažkokie svoriai. Kartu įskaitant ir tam tikrus pratimus su savo kūnu arba kas nėra visiškai susiję su lengvosios atletikos sportais. Taip pat atskirti jėgos treniruočių nuo tam tikrų ištvermės treniruočių irgi nevisuomet išeina.
Taip, bandau mojuoti, bet manęs dabar užtenka max 45min., pamokai kitaip tariant, bet ir tai yra zjb. Į "gilumą ir fundamentalumą" nekreipčiau dėmesio - gi nesiruoši tapti Švarcnegeriu :). Dėl ištvermės ir jėgos besportuodamas viską suprasi - jėgai max svoriai, didinant ir paskutinis priėjimas vienkartinis, bet nusileist iki pradinio taško, mažinant apkrovą/svorį man jau nepavykdavo. Todėl man buvo px - jėga viršun ir liuks. O ištvermėje akcentuotinas priėjimo dažnumas ir trukmė. Nu reikia bandyti, ir už poros savaičių bus viskas aišku. Bet vėlgi sakau, kad geriau ne namie sportuoti, o klube - pabandęs, pajusi kodėl taip tikrai yra. Dabar PM. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-06-04 12:48

majolis wrote:
2023-06-03 20:10
Į "gilumą ir fundamentalumą" nekreipčiau dėmesio - gi nesiruoši tapti Švarcnegeriu :).
Tai, matai, net ir čia tam tikras minimalus susigaudymas reikalingas dėl tų "švarcnegerių". :)
Taip, tik dėl savęs, savo sveikatos ir geresnės fizinės formos, savijautos pagrinde sportuoju. Be kelių valandų per savaitę (suderinus tai galbūt su tam tikru fun) net neturėčiau laiko ar ūpo kažkam daugiau.

Tuo labiau, kad koks ale "švarcnegeris", mano atveju, daugiau būtų antitikslas, nei tikslas. O net ir tikslingai bent dalies kažko panašaus siekiant, nereikėtų čia turėti naivių iliuzijų. Tas pats švarcnegeris - be to, kad su puikia tam reikalui genetika buvo, tam tikrus tikslus toje srityje turėjo, daug profesionalaus darbo tam įdėjo - ir steroidus ar pan. dideliais kiekiais naudojo.

Mane bendrai funkcinis fizinis pasiruošimas ir to galimybės daugiau domintų. Neprarandant per daug judesių amplitudės ir lankstumo, kaip gan neretai nutinka žmonėms, kas pagrinde tik į raumenų hipertrofiją ar specifinę jėgą kai kuriuose pratimuose didžiąja dalimi orientuojasi.
Post Reply