Šokių menas

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-08-25 12:28

Svetimas wrote:
2021-08-23 21:46
Ir apskritai kai kada nematau ypatingai didelio kokybinio skirtumo ar kažkas bus pavadinta "sportu" ar "menu".
Vienas svarbus skirtumas yra, kad menai paprastai siekia (nevisada, aišku, sėkmingai) atlikti estetinę funkciją - t.y. sukurti ar parodyti kažką gražaus. Kai tuo tarpu sporte svarbiau yra maksimizuoti rezultatą pagal kažkokias greižtai reglamentuotas taisykles. Gal kartais ta riba yra kažkiek išblurinta (pzv. dailusis čiuožimas ateina į galvą), bet aš ją brėžčiau maždaug ten.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-08-25 12:48

Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Tai kad ne vien tamsiaodžiai vyrukai "ten visaip rangosi".
Atleisk, kad čia galimai demaskavau nedidelį tavo fetišą.. Nu bet linkus davei tu pats - aš tik deskriptyviai aprašiau, ką mačiau paspaudęs ant kelių iš jų ;)
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Ir, mano galva, jie didžia dalimi tiesiog užsiima jiems patinkančia ir vežančia veikla.
Oi, šventas naivume.. Beveik niekas nieko nedaro prieš publiką tiesiog šiaip sau. Ypač tie, kurie kažko pasiekia.. Tyčia ar ne, meniniai pasirodymai visada būna apipinti vidiniais atoriaus dalykais.. Gal tiesiog tave jie kažkiek baugina, tai ir bandai į juos žiūrėti "per atstumą", su tais savo intelektualiniais pasamprotavimais apie ten kažkokius neuronus ir hormonus. Mesk tuos niekus, ir pabandyk iš tiesų pažiūrėti į tuos šokėjus. Ir tada mums pasakyk, ką ten matai gražaus. Nes, kaip jau sakiau, aš šioje vietoje esu beveik aklas - man jų šokiai visai nieko dūšioje neužkabina.
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Ir didelė dalis tų šokėjų antras puses/šeimas jau turi.
Nei vienas iš jų nepasirodė panašus į tipišką "tėtuką", tai leisk šioje vietoje nepatikėti.. Bet net jei taip ir būtų - kodėl manai, kad šeimų žmonės neturi dalykų, apie kuriuos negali tiesiogiai kalbėti su savo antrom pusėm?
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Tai kaip ir nėra prasmės viską į "glorifikuotus poravimosi ritualus" ar pan., kaip kad tu sakai, suvesti.
Ten bandžiau pasakyti, kad mano galva visi šokiai kilo iš poravimosi/konkurencijos ritualų. Dabar tai aišku jie reiškia daugiau nei tai.. Nors.. Nebūčiau 100% dėl to tikras - vis tik mes vis dar turime smegenis, kurios per milijonus metų buvo užprogramuotos maksimizuoti savo poravimosi perspektyvas ir socialinį statusą. Keista būtų, jei vos per kelis tūkstančius metų "civilizacijos" staiga nustotume taip elgtis.
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Apskritai pastebėjau, kad tau ir fizikanui yra kažkoks nenormalus "punktikas" įžiūrėti įvairiuose dalykuose sąsajas su dauginimusi ar pan.
Arba gal tu persistengi bandydamas kažkur po intelekto klodais palaidoti savo gyvulišką prigimtį? ;)


Beje, dabar susimąsčiau.. Ar tu pats iš tiesų mėgsti šokti? Ar tau patinka tik iš toli žiūrėti, kaip šoka kiti?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-08-27 22:18

Vilius wrote:
2021-08-25 12:28
Svetimas wrote:
2021-08-23 21:46
Ir apskritai kai kada nematau ypatingai didelio kokybinio skirtumo ar kažkas bus pavadinta "sportu" ar "menu".
Vienas svarbus skirtumas yra, kad menai paprastai siekia (nevisada, aišku, sėkmingai) atlikti estetinę funkciją - t.y. sukurti ar parodyti kažką gražaus. Kai tuo tarpu sporte svarbiau yra maksimizuoti rezultatą pagal kažkokias greižtai reglamentuotas taisykles. Gal kartais ta riba yra kažkiek išblurinta (pzv. dailusis čiuožimas ateina į galvą), bet aš ją brėžčiau maždaug ten.
Manau atėmus iš sporto tuos dalykus, kurie susiję su tuo pačiu pergalės aspektu ar rezultatų maksimizavimu pagal kažkokius labai paprastus kriterijus (taškus ar pan.), sirgimą už "savo" komandą/sportininką, kokius kitokius sirgališkus dalykus ar pan., sporte kai kuriais atvejais liktų ir nemažai tam tikro "meno", meistriškumo, kaip aš jį suprantu. Pvz., man vaikystėje įdomiausių, gražiausių epizodų, kad ir tame pačiame futbole, krepšinyje ar pan., apžvalgas visai būdavo įdomu žiūrėti iš sportininkų meistriškumo pusės. Šiaip gali būti, kad esu šioks toks įvairių judesių estetas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-08-27 22:31

Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Tai kad ne vien tamsiaodžiai vyrukai "ten visaip rangosi".
Atleisk, kad čia galimai demaskavau nedidelį tavo fetišą.. Nu bet linkus davei tu pats - aš tik deskriptyviai aprašiau, ką mačiau paspaudęs ant kelių iš jų ;)
Aha. O tai, kad breakdance/hip hopas savo laiku užgimė ir išsiplėtojo pagrinde ne baltųjų rajonuose/subkultūrose arba kad repo atlikėjų didžioji dalis nėra baltieji yra kažkoks likimo "fetišas"? :)
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Ir, mano galva, jie didžia dalimi tiesiog užsiima jiems patinkančia ir vežančia veikla.
Beveik niekas nieko nedaro prieš publiką tiesiog šiaip sau. Ypač tie, kurie kažko pasiekia..
O tai kad kažkas patinka ir veža tau yra tik "šiaip sau" ir per prasta motyvacija kažką daryti? Pavyzdžiui, aš labai daug ką darau, nes man tai tiesiog kažkuo patinka arba įdomu ar pan.
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Nes, kaip jau sakiau, aš šioje vietoje esu beveik aklas - man jų šokiai visai nieko dūšioje neužkabina.
Ne tame pointas tuose pavyzdžiuose buvo. Jei jautiesi aklas ir jei šokėjų nenatūralūs "trūkčiojantys" ir pan. judesiai kai kuriuose pavyzdžiuose tau netrikdo kaip nors tavo "judesių parserio", tai ignoruok ir nekvaršink sau galvos.

Tam tikras smalsumas ir entuziazmas neuro mokslo dalykuose pas mane gal ir nėra toks didelis, kaip pas kokią nors Urtę Neniškytę. Bet ir gan nemažas.

Ir čia jau tavo problema, jei tavo "judesių parseris" kai kuriose srityse neišsidevelopinęs ar neskiri tam tikros "judėjimo estetikos" nuo poravimosi/konkurencijos dalykų.
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Nei vienas iš jų nepasirodė panašus į tipišką "tėtuką"...
Na, va, nors "judesių parseris" anot tavęs kai kur gal ir neveikia, bet užtat pasigyrei, kad tipiškų "tėtukų" "radarą" turi. Bet gal esi tiesiog kažkiek piktokas, zanūda, visokių rūpesčių išvargintas "tėtukas" ir tik į save gan panašius likimo brolius pagrinde pastebi? :)
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Tai kaip ir nėra prasmės viską į "glorifikuotus poravimosi ritualus" ar pan., kaip kad tu sakai, suvesti.
Ten bandžiau pasakyti, kad mano galva visi šokiai kilo iš poravimosi/konkurencijos ritualų. Dabar tai aišku jie reiškia daugiau nei tai.. Nors.. Nebūčiau 100% dėl to tikras - vis tik mes vis dar turime smegenis, kurios per milijonus metų buvo užprogramuotos maksimizuoti savo poravimosi perspektyvas ir socialinį statusą. Keista būtų, jei vos per kelis tūkstančius metų "civilizacijos" staiga nustotume taip elgtis.
O visokių šamanų įvairiose kultūrose šokiai, šokiai pirmykštėse bendruomenėse, kurie susiję su įvairiomis medžioklėmis, šventėmis/progomis, kovomis, religinių ritualų šokiai (pvz., dervišų) ir pan.?
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Svetimas wrote:
2021-08-15 11:31
Apskritai pastebėjau, kad tau ir fizikanui yra kažkoks nenormalus "punktikas" įžiūrėti įvairiuose dalykuose sąsajas su dauginimusi ar pan.
Arba gal tu persistengi bandydamas kažkur po intelekto klodais palaidoti savo gyvulišką prigimtį? ;)
Nebandau palaidoti. Man kaip tik smalsu būtų šituos dalykus intelektualiai "pakrapštyti" giliau, kiek tai įmanoma ir prasminga. Bet tavo bandymai tuos dalykus interpretuoti pernelyg vienpusiškai siaurai ir primityviai man atrodo šiek tiek keistai ir juokingai.

Šiaip, temą konkrečiai pradėjau nuo breakdance ir hip hopo pavyzdžių, nes majolis tiesiog priminė su "ritmo nesvarbumu" muzikos temoje. Įdomu, jei temą būčiau pradėjęs nuo kitokių šokių žanrų pavyzdžių, kokių būtum hipotezių prigalvojęs.
Vilius wrote:
2021-08-25 12:48
Beje, dabar susimąsčiau.. Ar tu pats iš tiesų mėgsti šokti? Ar tau patinka tik iš toli žiūrėti, kaip šoka kiti?
Man atrodo, jog žiūrėjimas, kaip kiti šoka, savo pobūdžiu kažkiek skiriasi nuo to, kai šoki pats.

Pavyzdžiui, kai klausausi savo malonumui tam tikros sau patinkančios muzikos būna neretai judu į taktą ir pan. Čia jau turbūt, anot tavęs, skaitosi, kad tokiu būdu dalyvauju su savo tolima gyvuliška prigimtimi kažkokiuose poravimosi/konkurencijos ritualuose? :)

Kartais, jei būnu į tam tikrą muziką labai įsijautęs, tai ir labiau visokių "vaizdų" judesiais paduodu. Ar čia jau, pagal tave, skaitosi kaip "mėgimas šokti"? :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-08-30 22:36

Ko spardaisi dėl "technikos"? :) Tie, "gatviniai", tikrai matė kažką, negalėjo nematyt/negirdėt tt.Tau patinka, man ne - nematau problemos. Baletas man nepatinka. Ir opera taip pat. Patinka muzika. Čaikovskis, "Spragtukas" sentimentas liuks, bet "papūgos narvas" sorry...
https://www.youtube.com/watch?v=kUaSvXTHctA
https://www.youtube.com/watch?v=_BEYPZDZfUg
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-09-11 13:53

Vilius wrote:
2021-08-13 22:36
Rimtai neprisimenu, kad kada nors būčiau iš tiesų grožėjęsis šokiu. Buvo, kažkada mačiau pusnuogę go-go šokėją kažkokiame klube.. Tai buvo tikrai gražu.. Nu bet tikriausiai ne dėl šokio subtilumo :)

Ai dar ta scena iš Pulp Fiction, kur Travoltos ir Thurman personažai šoko tame klube, visai suintrigavo.[...]
Jei, Viliau, tau kažkiek patiko go go šokėjos ir tam tikras kažkiek pamaiviškas tvistas iš Pulp Fiction, tai gal netyčia pasirodys kažkiek įdomu ir tai.

Paskutiniu metu yra kažkiek naujai išpopuliarėjęs "shuffle dance". Kuris buvo kažkiek primirštas nuo gana senų reivo laikų ir gal dar kažkiek pamutavęs kokių nors hardjumping ir pan. įtakoje. Dar pravardžiuojamas "rabbit dance". Pvz.:
Shuffle Dance ♫ SN Studio - Dance With Me ♫ (Eurodance 2021)
Shuffle Dance ♫ Real McCoy - Run Away (SN Studio Remix 2021)♫ Eurodance
Alan Walker - Spectre (Domani Remix) ♫ Shuffle Dance Compilation

Gal netyčia tavo aprūdyjusį "judesių parserį" šiek tiek papingins lygiagrečiai šalia kito "smegenų centro".
Jau vien kelias sekundes užmetus akį iš judesių koordinacijos ir pan. vizualiai "judesių parserio" dėka matosi, kad didelė dalis šokančių žmonių gal daugiau nei kokį mėnesį prie to treniravosi.

Na, arba, šiaip, kažkiek iš kitos operos, koks labiau klasikinis profesionalių šokėjų džaivas:
Shake Your Tail feather
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-09-17 22:42

majolis wrote:
2021-08-30 22:36
Ko spardaisi dėl "technikos"? :) Tie, "gatviniai", tikrai matė kažką, negalėjo nematyt/negirdėt tt.
Taigi šneku, nesispardau. :) Nu, tarkim, kad "gatviniai" "mimai". Dėl manęs visai tinka ir toks tavo užvadinimas ir gan su humoru. Man esmė ne pavadinimuose, o ką ir kaip jie daro.
Les Twins - Deep In The Bottom (Of Africa)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-09-25 18:55

Svetimas wrote:
2021-09-17 22:42
majolis wrote:
2021-08-30 22:36
Ko spardaisi dėl "technikos"? :) Tie, "gatviniai", tikrai matė kažką, negalėjo nematyt/negirdėt tt.
Taigi šneku, nesispardau. :) Nu, tarkim, kad "gatviniai" "mimai". Dėl manęs visai tinka ir toks tavo užvadinimas ir gan su humoru. Man esmė ne pavadinimuose, o ką ir kaip jie daro.
Les Twins - Deep In The Bottom (Of Africa)
Nusibodo emigrantai, covid, etc. :)
Spardytis - čia šiaip. :)
Pakartosiu, kad man muzika-melodija (plius žodžiai - kur jie reikalingi) yra pirmoje eilėje, o šokti barabanams dundant... Skonio reikalas, taškas. :) Taip šoko prieš tūkstančius metų, taip dabar šoka Amozonijoje, taip šoko kažkur Vakaruose chebra iš Afrikos, dabar ir ne iš Afrikos šoka. Pažiūrėt galima, tarti "nu nieko, neblogai šoka" (tavo nuoroda) ir vėl taškas. Pridursiu, kad mano galva vakariečiai "bezdžioniauja" ir jiems nesigauna "natūraliai" taip sakant - šis pastebėjimas kažkam kažką forume gal ir reiškia, asmeniškai px. Šokis būgno ritmu niekad emociškai manęs neveikė, juo labiau jauniklių "šokis". Lietuvos repo čempionės, 14-metės lenkės, niekad nematęs, o ji pasirodo laimėjo porą turnyrų, kas kaip ir pravers, norint patekti į 2024m Paryžiaus Olimpiadą. Nu turėsim olimpinę repo čempionę. Bl. :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-09-26 10:59

Vienas draugas pasidalino jam keistu šokio pavyzdžiu iš tam tikro dainos klipo:
Absynthe Minded - My Heroics, Part One
Minėjo, jog nesuprato, ko ta moteris ten taip ardosi. :)
Na, klipo kūrėjai matyt tiesiog taip pasirinko klipą vizualizuoti. Tai gal kaip tik šioks toks pliusas klipui, kad kokia nors keistesnė vizualizacija jame kažką bent jau kažkuo šiek tiek trikdo?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-09-26 11:02

majolis wrote:Pridursiu, kad mano galva vakariečiai "bezdžioniauja" ir jiems nesigauna "natūraliai" taip sakant.
Na, tai gal gali pateikti, prašau, kokį nors savo pavyzdį, kuriame kažkam gaunasi "natūraliai", pagal tave. :)
Jei šalia savo komentarų, pateiktum ir kokius nors tam tikrus savo pavyzdžius, kad ir simboliškai, tai ir tavo komentarai gal šiek tiek aiškesni taptų.
majolis wrote:Šokis būgno ritmu niekad emociškai manęs neveikė, juo labiau jauniklių "šokis".
Šiaip, nemažai žmonių ritminiuose šokiuose gan lengvai ir natūraliai persiima tam tikra "ritminio šokio" nuotaika.
Bet kad kažkoks šokis kaip nors rimčiau ar giliau emociškai užkabintų, tai tau pritarčiau, kad neretai prireikia kažko daugiau ir įdomesnio.

Beje, kokie nors alternatyvūs tavo paties pavyzdžiai čia irgi nepamaišytų. ;)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-09-27 11:50

Svetimas wrote:
2021-09-26 11:02
majolis wrote:Pridursiu, kad mano galva vakariečiai "bezdžioniauja" ir jiems nesigauna "natūraliai" taip sakant.
Na, tai gal gali pateikti, prašau, kokį nors savo pavyzdį, kuriame kažkam gaunasi "natūraliai", pagal tave. :)
Jei šalia savo komentarų, pateiktum ir kokius nors tam tikrus savo pavyzdžius, kad ir simboliškai, tai ir tavo komentarai gal šiek tiek aiškesni taptų.
majolis wrote:Šokis būgno ritmu niekad emociškai manęs neveikė, juo labiau jauniklių "šokis".
Šiaip, nemažai žmonių ritminiuose šokiuose gan lengvai ir natūraliai persiima tam tikra "ritminio šokio" nuotaika.
Bet kad kažkoks šokis kaip nors rimčiau ar giliau emociškai užkabintų, tai tau pritarčiau, kad neretai prireikia kažko daugiau ir įdomesnio.

Beje, kokie nors alternatyvūs tavo paties pavyzdžiai čia irgi nepamaišytų. ;)
Tingiu nagrinėt tavo klausimus, detales :) Dėl asmeninių alternatyvų - kaip ir patiko
https://www.youtube.com/watch?v=o5qXCzknxn8
Zjb filmas, nu ir šokis zjb, savo vietoje. Patiko :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-10-03 11:53

majolis wrote:
2021-09-27 11:50
Tingiu nagrinėt tavo klausimus, detales :) Dėl asmeninių alternatyvų - kaip ir patiko
https://www.youtube.com/watch?v=o5qXCzknxn8
Zjb filmas, nu ir šokis zjb, savo vietoje. Patiko :)
Irgi, lygiai taip pat kaip ir Vilius identišką pavyzdį pateikei: :)
Svetimas wrote: Žinoma, kad skaitosi šokiai ir iš filmo. Vertinu tavo pavyzdį kaip gan keistą šokio epizodą filme. Bet filmo tikrai negadina.
Tokiu būdu kažkuria prasme "šaunate į koją" Viliaus "nenatūralumo" šokiuose pastebėjimui ir patvirtinate mano mintį, kad tam tikri keisti/neįprasti dalykai mene neretai kažkuo užkabina. Tarantinas kaip tik ir dalinosi prisiminimais, jog tam, kad Tvisto šokis minėtame filmo epizode nebūtų nuobodus ir pan., prašė aktorių sušokti tam tikru būdu ir šiek tiek keisčiau.

O šiek tiek pratęsiant apie "gatvinius" "mimus" vienas tam tikras linksmas šokėjų "Robot Family" šposas, įkritęs į feedą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-10-30 17:45

Žiūriu gan nemažai pavyzdžių apie šokių judesių "technikas" ar "mechanikas" pridėliojau. Bet su kokia gilesne meniška idėja ar pan. šokiuose paprastai nėra taip lengva kažką gan įdomaus pasiūlyti.

Tad dar vienas gan neblogas techninis/mechaninis vieno šokėjo šokių serijos pavyzdys:
Sean Lew - All Solos January-June 2018
kur "judesių parseris" smegenyse gan nemažai teigiamų signalų siunčia.
Pvz., nuo 2:56, 6:52, 8:41 ir pan.
Nors šokio stilius šiuolaikinis, bet tam tikru judesių lengvumu/sklandumu kažkuo tolimai baletą primena. Nors ir visai nepanašu į baletą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-01-08 14:05

Na, gal dar kažkiek pavyzdžių iš hip hop freestyle arba "netradicinių" "mimų" "cirko", kaip majolis juokavo, žanro.
Ir gal daugiau apie meniškas "teorijas" šokyje, "mechanikas" ar panašius biesus.

Criminalz (FRANCE) vs SOUTH KOREA (stance angle) // KOD 2016
Gan prastokas hip hop freestyle video garsas (ypač pabaigoje labiau tai jaučiasi), bet vaizdo prasme geriau žiūrisi.

Prancūzijos komanda iš individualiai stiprių šokėjų. Ir Pietų Korėjos komanda, kuri bandė kažkiek atsigriebti per šokius daugiau komandoje, tarpusavio susišokimą bei kai kurių šokėjų "Flow" vietomis buvo pakankamai įdomus ir ryškus. Kažkuo labai tolimai gal kiek krepšinio varžybas tarp "Svajonių rinktinės", sudarytos iš NBA krepšinio žvaigždžių, ir kokios nors Lietuvos rinktinės primena.

Kalbant apie "Flow" šokiuose, yra, pavyzdžiui, vienas hip hop freestyle šokėjas, pasižymintis tam tikru savitu "Flow" savo šokio stiliuje:
Kevin Paradox Dance Battle Compilation STX Shanghai
Kevin Paradox | The Art Of Dance - Dance Compilation

Beje, kam šiek tiek įdomu iš "teorinės" tokio tipo šokių pusės, minėtas Kevin Paradox savo kanale turi klausimų atsakymų ciklą pradedantiems hip hop freestyle šokėjams ir pasakoja apie savo asmeninę perspektyvą, filosofiją, judesių "technikas" ar pan. hip hop šokiuose.
Pvz.:
The meaning of Groove & Flow | How to Freestyle Dance Questions | Ask A Paradox #7 pasakoja apie "Groove" arba jau minėtą "Flow" hip hop šokiuose.
How to dance with a character | Freestyle Dance Questions | Ask A Paradox 5# pasakoja apie judesių specifikos pakeitimą ir pan., įsijaučiant į skirtingus veikėjus/charakterius.
Deeper into Dance Battles | How to Freestyle Dance Questions| Ask A Paradox #10 pasakoja apie kai kuriuos freestyle "šokių kovose" jam svarbius aspektus.
Ir t.t.
Plius šalia estetinių dalykų, žiūrint per neuromokslų prizmę, kai kurie papildomi dalykai, apie kuriuos Kevin pasakoja, gan įdomiai ir savaip atsiskleidžia.

Mačiau vieną Kevin Paradox video ir su rusiškais titrais, kur jis sutrauktai ir labai supaprastintai apie kai kuriuos freestyle stilius ir pan. kalbėjo:
Kevin Paradox | How to create your own style

Kalbant apie įvairius stilius, man asmeniškai Les Twins tam tikras stilius atrodo šiek tiek įdomesnis ir subtilesnis už Tight Eyex "Krumping" stilių. Tight Eyex stilius man gal toks per daug "primatiškas". :)

Kita daug senesnė Les Twins (ir Lil'O, Tyger B) hip hop freestyle "šokių kova":
Les Twins vs Lil'O & Tyger B Juste Debout 2011 Semi-Final.
Tik garsas ir vaizdas irgi gal nelabai koks.

Dar iš išraiškingumo pusės atsitiktinis šiek tiek prajuokinęs vienos įsijautusios mergaitės šokis.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-01-08 14:14

Iš "cirko" operos dar palyginimui gan atsitiktinai įkritęs vieno sportininko pasirodymas (kaip ir savotiškas šokis):

Дмитрий Политов — танец на пилонах Минута славы 2017
Tik koks pointas pasirodymo metu "klounų" iš žiuri veidus vietomis rodyti, tai nesupratau. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-02-12 00:10

Ech, įvairūs dalykai neretai ateina pavėluotai. Kažkaip nepagalvojau, kad karantinų metu buvo gana nebloga proga pabandyti smagiai pasižaisti su įvairiais gan paprastais šokių žingsniais. Ir tuo pačiu galbūt bent kažkiek paįvairinti sau fizinį krūvį ir kartu rimčiau patreniruoti savo kokias varganas sustingusias čiurnas ar pan. Kad ir namuose trepsint. :)

Pvz.: kokius nors #neoswing, Electro Swing žingsnius.
Arba pabandyti kokį nors moonwalk (aišku, ne iki to ufonauto lygio).
Tuo labiau, kai internete galybė įvairių detalių pamokų šia tematika, kaip Shuffle Dance Tutorial (Famous Footworks) ir pan. Kai kur net su išsamiais paaiškinimais ir įvairiais hintais apie sunkiau iš patirties ateinančius dalykus.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-02-12 12:49

Kol man vėl neužplaukė kokia nauja banga dalintis kažkuo iš hip hop freestyle ar pan. srities, keli kuklūs pavyzdžiai iš kitos labai turtingos "contemporary dance", "modern dance" ar pan. srities. Sudėjau gan eklektiškai pavyzdžius kai kur įdomumo didėjimo seka.

Du gana kontrastingai sušokti šokiai:
"Greed" | a STORY Told Through DANCE
Someone You Loved (Piano/Cello) The Piano Guys

Kolektyvinis kelių šokėjų demo pasirodymas su šou elementais:
World of Dance 2019 - Michael Dameski, Derek Hough, Charity & Andres

Neperseniausiai atradau vieną sau įdomesnę choreografę Zoï Tatopoulos, kuri savo statomuose šokiuose kontrastingai ir išraiškingai priderina ypatingą lankstumą, plastiką ir įvairius kartais gan keistus (kampuotus, creepy ar pan.) judesius. Nemažai daliai žmonių toks kontrastas patinka.
Pvz.:
Gan įspūdingas vieno lankstaus ir talentingo vaikinuko šokis:
SODA - Easton Magliarditi - Choreography by Zoï Tatopoulos | FULLOUTTV
Arba METAPHOR | EXTRATERRESTRIAL CHOREOGRAPHY.

Labai weird ir creepy menine prasme ir išradingai padarytas klipas, gan rimtai ir paradoksaliai migdolinį kūną kabinantis (retai man kažką panašaus pavyksta pamatyti):
We Will Find It | Zoï Tatopoulos Sean Lew

Gal dar vienas Zoï Tatopoulos choreografijos pavyzdys (ir kartu gan įdomu tokio tipo sudėtiniuose skirtingų šokėjų pavyzdžiuose palyginti, kaip skirtingi šokėjai panašų pastatymą savaip skirtingai unikaliai perteikia):
TSVI - The Healer - Choreography by Zoi Tatopoulos ft Sean Lew, Kaycee Rice, Charlize Glass

Mažiau šokio "mechanikos", "technikos" ir daugiau šokėjų "raw emotion" perteikimo (šoka jauni tobulėjantys šokėjai, dar ne kokios nors didelės šokių super-žvaigždės, bet vis tiek visai įdomi šita šokių virtuvė).
Pvz.:
Dermot Kennedy - Rome - Choreography by Talia Favia - ft Sean Lew, Courtney Schwartz

Ir gal dar vienas kelių skirtingų šokėjų šokio pavyzdys palyginimui religine tematika:
Kanye West - Selah - Choreography by Talia Favia ft Sean Lew, Kaycee Rice, Courtney Schwartz
Kanye West - Selah - Choreography by Talia Favia - PART 2
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-03-11 18:01

Vėl šiek tiek išlendu neiškentęs su freestyle arba "šiuolaikinių" "mimų" "cirko" žanru. :) Net ir linksminti ar pan. turintis "mimų" "cirkas" kartais savų negatyvių aistrų žmonėms dėl varžymosi ir paties "laimėjimo" koncepto sukelia.

Žiūrinėjau for fun Juste Debout 2019 gatvės šokių renginį, tai pasidalinu šiek tiek dėl intrigos finaline šokių kova (nors ir nėra kažkuo išskirtinė viso renginio šokių kontekste, nes ir tokio renginio 16-uko kovos savaip įdomios ir įspūdingos):
Hip hop final - Juste Debout 2019 - Diablo & Stalamuerte vs Waydi & Rochka
Kovos laimėtojai Diablo ir Stalamuerte šokėjai (vientisai tamsiai apsirengę) sukėlė daug fleimų ir pasipiktinimų kai kurių freestyle šokių ir šokėjų fanų tarpe dėl neva laimėtojams neadekvačiai palankaus ir biasinto teisėjavimo minėtame renginyje. Nes gal kokias 3 šokių kovas (šitą, su Les Twins ir pan.) iki savo pergalės gana kontroversiškai laimėjo.

Anot kritikų, žiopliems teisėjams ir žiūrovams vizualiai efektingi ir iš pirmo žvilgsnio įspūdingesni Diablo ir Stalamuerte stiliai (t.y. popsiškumas) nugalėjo prieš ilgo darbo arba talento reikalaujančius šokio sudėtingumą, muzikalumą, įvairumą, techniką ir pan. Žodžiu, kaip ir nieko naujo (bent jau ginčų prasme) po mūsų saule. :)

Na, neturi neretai objektyvių vertinimo kriterijų ir parametrų tie menai (skirtingai nei koks sportas) ir sudėtinga šitam reikale su jais.
Post Reply