Cinemaniacs

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
laray
naujokas
Posts: 2
Joined: 2017-04-13 17:18

2017-07-09 18:38

Vilius wrote:
2017-07-09 16:23
laray wrote:
2017-07-09 14:13
The Third Man (1949)
Gal malonėtumei pridėti kelis žodžius apie tą filmą? Kuo jis tau pasirodė toks ypatingas?
Aš apskritai turiu silpnybę klasikiniams noir filmams. Šis, visgi, tikras šedevras ir vienas įsimintiniausių mano matytų filmų. Pagirtina vaidyba, įtaigūs dialogai, be abejo, puikus garso takelis, kuris pabrėžia ir pagyvina jau ir taip nuostabią kinematografiją. Čia aplodismentai Anton Karas ir Robert Krasker. O kalbant apie kinematografiją, nors ir be jokių įmantrybių ar ekstravagancijų, geba įtikinti ir tiksliai perteikti dekadansą. Pokarinės Vienos slegianti atmosfera, neviltis, cinizmas, melancholija, egoizmas, tačiau vietos atrandama ir romantikai. Paskutinės filmo scenos paliko be galo didelį įspūdį. Dominuoja muzikinė ir vizualinė kombinacija, tačiau tai pilnai atstoja monologus ir dialogus. Vien iš fotografinės perspektyvos šį filmą tikrai labai malonu žiūrėti. Žaidimas su šviesa, šešėliais. Žavu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-18 23:56

Per paskutinius dešimt metų buvo išleisti kokie daugiausia 10 filmų ir kokie 3 serialai, kurie man iš tiesų labai labai patiko ir paliko įspūdį. Mad Max Fury Road (2015), Watchmen (2009), Sicario (2015), Nocturnal Animals (2016), Assassination of Jasse James (2007), In Bruges (2008), gal dar keli, kurių dabar neprisimenu. Iš serialų Better Call Saul, Westworld, Twin Peaks (2017) ir keli dar neblogi. Bet dažniausiai šiuolaikinis kinas atrodo nežinau tarsi sterilioje laboratorijoje sukurtas kažkoks sojos pakaitalas vietoje tikro bifštekso tegu ir netobulo, pasvilusio, su dūmo kvapu, bet milijonus kartų skanesnio už tą beskonį pakaitalą. Žinau, kad didžiabiudžečiai filmai visada turėjo nešti pelną, ir visada scenarijai buvo kuriami pagal formules, galiausiai tos formulės būtent todėl ir atsirado, kad veikė, neturiu nieko prieš. Ir visada buvo filmų masėms, neturiu nieko prieš, kai kurie jų būdavo visai geri. Tik seniau juose būdavo dar kažkas, tas skonis, realistiškumas, immersion, kurių dabar nebėr. Žiūrint seną filmą kartais pralinksmina spec. efektai, kartais kautynių choreografija kai aktoriai akivaizdžiai stengiasi neužgauti vienas kito, kartais dar kas nors. Bet vis tiek juos žiūriu įsijautęs, įdomu, realistiški, tikroviški ir dažniausiai be balasto. Šiuolaikiniuose... tik balastas ir belikęs.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 00:08

Iš Sejanaus išvardintų, man irgi patiko In Bruges bei Better Call Saul.

Prie naujesnių serialų dar pridėčiau Breaking Bad, BoJack Horseman ir Black Mirror. Iš filmų, neseniai gerai susižiūrėjo Children of Men (2006), ir truputį netikėtai - La La Land (2016) (šiaip negaliu pakęsti miuziklų - ėjau tik dėl žmonos :D)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 00:39

Black Mirror ta paauglių lygio visuomenės „satyra“? Jo populiarumas man yra vienas labiausiai nesuprantamų dalykų pasauly greta Puankarė teoremos įrodymo ar bealkoholinio alaus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 01:03

Sejanus wrote:
2017-11-19 00:39
Black Mirror ta paauglių lygio visuomenės „satyra“?
Nesakyčiau, kad ten "satyra". Greičiau bandymas pabaksnoti į pavojus, kuriuos nelabai tolimoje ateityje gali kelti neatsakingas technologijų naudojimas.

O kad jau paminėjai paauglių lygio satyras, tai prisiminiau serialą American Vandal (2017). Nu jis tikrai per ilgas (pilnai užtektų vieno-dviejų epizodų, vietoj 9), ir vietom tikrai bado akis neprofesionaliai atliktos detalės.. Bet tikrai ne vieną kartą privertė prunkšti, ar net kvatotis. Manau, jis neblogai iliustruoja, kokio turinio galime tikėtis iš dabar augančios filmų/serialų kūrėjų kartos. Maždaug YouTube stilius, tik ilgesnėje formoje ir su geresne technika, daugiau ir geresnių aktorių, ir pan. Ir, sprendžiant iš šito serialo, aš nesu labai pesimistiškai nusiteikęs dėl tokios ateities.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 01:21

Na, aš žiūrėjau pirmas pora serijų (daugiau neatlaikiau). Vienoje pagrobė merginą ir paleido tik kai kažkoks politikas sutiko su reikalavimu padulkinti kiaulę on air, ir visa gili mintis buvo kad visi žmonės smalsiai žiūrėjo tą transliaciją. Pabaigoje dar atviru tekstu pasakė kad čia pašaipa iš visuomenės, tipo teroristai/pagrobėjai šaipėsi. Antroje serijoje buvo kažkokia distopinė ateities visuomenė, kur reklamas ir visokius tv show žiūrėti privaloma ir visi svajoja tapti tv celebričiais ir škias vienas vaikinukas gilesnio mąstymo, atėjęs į perklausą, vietoje kažkokio numerio tiesiog išsiliejo ką mano apie šitą kultūrą. Tai jis organizatoriams patiko ir davė screen time jo laidai, kurioje galėtų ir toliau taip kritikuoti visuomenę, tapo gana populiaria laida (kas man beje primena paties Charlie Brookerio karjerą). Tada nusprendžiau, kad šitos gilios mintys turbūt skirtos jaunesniajam mokykliniam amžiui ir daugiau nebežiūrėjau.

Brookeris šiaip veda neblogą humoro šou, kai kurios vietos visai linksmos :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 01:43

Sejanus wrote:
2017-11-19 01:21
Na, aš žiūrėjau pirmas pora serijų (daugiau neatlaikiau).
Jo, pirmas epizodas truputį netipiškas. Kažkada rekomendavau tą serialą draugams, ir jie pažiūrėjo tik pirmą epizodą (tą apie kiaulę). Tai paskui buvo gana awkward momentas, kai jie bandė išsiaiškinti, kas būtent man patiko tame seriale :D
Iš antros serijos man patiko tos mergos daina. Ir ta visa scena, kur ji dainavo reality-show prieš virtualią publiką buvo gana taikli ir įsimenanti.

Bet geriausi epizodai buvo vėlesni. Man labiausiai patiko šie: #5 "White Bear", #7 "White Christmas", #8 "Nosedive", #10 "Shut Up and Dance", #12 "Men Against Fire", #13 "Hated in the Nation". Jei nuspręsi Black Mirror suteikti dar vieną šansą, pabandyk vieną iš paskutinių epizodų (10-13).

Apie Charlie Brooker nieko nežinau, ir bendrai retai domiuosi režisierių/aktorių gyvenimais. Paprastai stengiuosi žiūrėti ir vertinti pačius kūrinius, o ne su jais susijusius žmones.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 02:06

Sejanus wrote:
2017-11-19 01:21
Brookeris šiaip veda neblogą humoro šou, kai kurios vietos visai linksmos :)
Tai va, iš kur pasisėmei tų gilių įžvalgų apie filosofijos kritiką :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 02:39

Iš antros serijos man patiko tos mergos daina.
Ta tikrai graži, daina labiausiai, mergina irgi kažkiek, aš tuomet net ieškojau spotify būtent tos versijos, bet taip ir neradau. Reikės pasižiūrėti, gal jau atsirado. Bet still, vien to neužtenka, kad užskaityčiau serialą ;)
Apie Charlie Brooker nieko nežinau, ir bendrai retai domiuosi režisierių/aktorių gyvenimais. Paprastai stengiuosi žiūrėti ir vertinti pačius kūrinius, o ne su jais susijusius žmones.
Kaip sako anglai I see where you're coming from, bet dažnai pažintis su pačiais kūrėjais padeda geriau suprasti ir įvertinti kūrinį. Bent jau pažintis su likusia autoriaus kūryba tikrai dažnai padeda įvertinti kūrinius kitu kampu.

Brookerio hagiografija aš irgi nesidomėjau, tiesiog žiūrėdavau jo show Screenwipe before it was cool tai nebuvo visai negirdėta pavardė kai pradėjo eiti tas Black Mirror. O Screenwipe ir šiaip jo veikla tai tas ir yra, tyčiojasi iš visuomenės ir ypač iš žiniasklaidos verslo ir tuo škias ir verčiasi.
Jei nuspręsi Black Mirror suteikti dar vieną šansą, pabandyk vieną iš paskutinių epizodų (10-13)
Na OK, įtikinai. Kai pabaigsiu dabartinį Narcos sezoną, ir paskui pabaigsiu Philip K. Dick's Electric Dreams (gana nuvylė bet vis dar žiūriu, Dick'as mano dievas tarp rašytojų), ir paskui pabaigsiu Berserk dabartinį sezoną (ta cenzūra truputį užknisa ir išmuša iš immersion bet vis dar geras... vis gi Berserk), tai jau per tą laiką bus išėjęs Westworld antras sezonas, kurį irgi reikės peržiūrėti (robotai, AI, įdomi filosofija, nekonvencinė struktūra beveik mindscrew), ir tada tikiuosi jau bus išėjęs American Gods antras sezonas (gana geras ir gražiai pastatytas, o knyga yra modernios fantastikos klasika) kurį bus būtina peržiūrėti, nekalbant kad ir Better Call Saul jau bus. Tai po to jau būsiu pamiršęs Black Mirror.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 03:12

Sejanus wrote:
2017-11-19 02:39
[..]įdomi filosofija[..]
Pala.. ar tu ką tik pasakei “įdomi filosofija”? :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 03:14

O dėl Black Mirror, tai bbd. Nenori - nežiūrėk.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 03:20

Vilius wrote:
2017-11-19 03:12
Sejanus wrote:
2017-11-19 02:39
[..]įdomi filosofija[..]
Pala.. ar tu kątik pasakei “įdomi filosofija”? :D
;) Filosofavimai apie žmogaus / intelekto prigimtį, kas yra intelektas, kas yra sąmonė, kas yra asmenybė, kada dirbtinis intelektas jau yra... asmenybė, as opposed to „tik“ labai sudėtingas instrukcijų rinkinys, ir panašūs, man visada buvo labai įdomūs.

Bet įdomūs nereiškia produktyvūs ar naudingi ar reikalingi :)
O dėl Black Mirror, tai bbd. Nenori - nežiūrėk.
Kodėl žmonės taip jautriai priima jų mėgiamų kūrinių/autorių kritiką? :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 03:51

Sejanus wrote:
2017-11-19 03:20
;) Filosofavimai apie žmogaus / intelekto prigimtį, kas yra intelektas, kas yra sąmonė, kas yra asmenybė, kada dirbtinis intelektas jau yra... asmenybė, as opposed to „tik“ labai sudėtingas instrukcijų rinkinys, ir panašūs, man visada buvo labai įdomūs.
Štai ir išlindo yla iš maišo! Seniai įtariau, kad turi slaptą polinkį filosofijai, tik dėl kažkokių psichologinių kompleksų bandai jį užgniaužti. Džiaugiuosi, kad pagaliau radai drąsos atsiskleisti. Nesijaudink, esi geroje kompanijoje - mes čia visi kartais linkę truputį pafilosofuoti.
O filosofijos kritika, beje, yra vienas iš mėgstamiausių filosofijos mėgėjų užsiėmimų. Tai dabar jau gali nebesivaržydamas atsiduoti šiai aistrai. Mes tikrai tave išklausysime, ir pasistengsime suprasti :twisted:
Sejanus wrote:
2017-11-19 03:20
Bet įdomūs nereiškia produktyvūs ar naudingi ar reikalingi :)
Čia vėl kalba tavo racionalizuojanti pusė. Tiesiog ignoruok ją. Kai nustosi save varžyti tokiais dirbtiniais barjerais, tas "domėjimasis" filosofijos klausimais (pvz., tokiais kaip sąmonės ar intelekto prigimtis) gali netgi tapti naudingas.

Sejanus wrote:
2017-11-19 03:20
Kodėl žmonės taip jautriai priima jų mėgiamų kūrinių/autorių kritiką? :)
O tai kuri raidė tau pasirodė "jautriausia": pirma B, antra B ar D? :D
Man tikrai nerūpi, ar tu žiūrėsi man patikusius serialus (ir aš greičiausiai nežiūrėsiu tavo pasiūlytų). Can we leave it at that?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-11-19 11:44

Sejanus wrote:
2017-11-19 02:39
tai jau per tą laiką bus išėjęs Westworld antras sezonas, kurį irgi reikės peržiūrėti
Ziurejau visus Black Mirror sezonus ir pirma Westworld sezona, tai pasakyciau, kad Black Mirror kurejei butu visas Westworldo filosofines idejas sukise i viena serija ir butu uzteke :) Ir jo, pirma serija buvo ne i tema.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 21:33

fizikanas wrote: tai pasakyciau, kad Black Mirror kurejei butu visas Westworldo filosofines idejas sukise i viena serija ir butu uzteke
Iš to ką mačiau iš Black Mirror, tikrai neabejoju, kad jie būtų viską sugrūdę į vieną seriją :) Black Mirror nulis subtilumo
Vilius wrote: (ir aš greičiausiai nežiūrėsiu tavo pasiūlytų)
Aš tau nieko nesiūliau :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-22 23:25

Neseniai vėl žiūrėjau The Royal Tenenbaums (2001). Vis dar juokingas, nu bet ir toks su nuotaika.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-01-04 00:37

Pradėjau žiūrėti Black Mirror ketvirtą sezoną, bet po trečios serijos nusprendžiau, kad nebeverta. Gaila, kai geri serialai taip nusivažiuoja.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-01-07 18:52

Despòtas wrote:
2018-01-04 00:37
Pradėjau žiūrėti Black Mirror ketvirtą sezoną, bet po trečios serijos nusprendžiau, kad nebeverta. Gaila, kai geri serialai taip nusivažiuoja.
Paziurejau visa sezona, tai nuo 4tos serijos kaip tik atsigauna :) Tik aptariamos idejos jau siek tiek kartojasi.
Post Reply