Cinemaniacs

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-14 09:40

Seianus wrote:
2020-12-11 19:26
Pasižiūrėjau Valdovės gambitą.
Aš kažkaip maniau, kad jau seniai esi pažiūrėjęs... Anyway, aš kai pradėjau žiūrėti, tai galvojau, bus daugmaž tipinis Holivudinis scenarijus, jauna talentinga moteris, bando prasimušti vyrų srityje, bet šovinistai vyrai kiekviena proga ja netiki ir bando sugniuždyti jos ambicijas. Tai buvo gaivu žiūrėti vien dėl to, kad viskas labiau apie šachmatus, o ne apie tai kaip vyrai skriaudžia moteris.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-14 10:05

Lionginas wrote:
2020-12-14 09:40
Seianus wrote:
2020-12-11 19:26
Pasižiūrėjau Valdovės gambitą.
Aš kažkaip maniau, kad jau seniai esi pažiūrėjęs... Anyway, aš kai pradėjau žiūrėti, tai galvojau, bus daugmaž tipinis Holivudinis scenarijus, jauna talentinga moteris, bando prasimušti vyrų srityje, bet šovinistai vyrai kiekviena proga ja netiki ir bando sugniuždyti jos ambicijas. Tai buvo gaivu žiūrėti vien dėl to, kad viskas labiau apie šachmatus, o ne apie tai kaip vyrai skriaudžia moteris.
Va jei šachmatai *pagrindiniame* vaidmenyje tikrai dažiūrėsiu - neabejoju, kad patiks. Ir filmo kūrėjų meistriškumas akivaizdus. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-14 10:12

majolis wrote:
2020-12-14 10:05
Va jei šachmatai *pagrindiniame* vaidmenyje tikrai dažiūrėsiu - neabejoju, kad patiks.
Šachmatai ir alkoholis. Dvigubai patiks :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-14 13:07

Lionginas wrote:
2020-12-14 10:12
majolis wrote:
2020-12-14 10:05
Va jei šachmatai *pagrindiniame* vaidmenyje tikrai dažiūrėsiu - neabejoju, kad patiks.
Šachmatai ir alkoholis. Dvigubai patiks :)
Tak tochno sir. Kai pamačiau tą milžinišką sloiką su žaliomis kaps jau įtarimas ir atsirado. Dažiūrėsiu būtinai. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-14 20:24

Lionginas wrote:
2020-12-14 09:40
Anyway, aš kai pradėjau žiūrėti, tai galvojau, bus daugmaž tipinis Holivudinis scenarijus, jauna talentinga moteris, bando prasimušti vyrų srityje, bet šovinistai vyrai kiekviena proga ja netiki ir bando sugniuždyti jos ambicijas. Tai buvo gaivu žiūrėti vien dėl to, kad viskas labiau apie šachmatus, o ne apie tai kaip vyrai skriaudžia moteris.
Aš prie to paties dar tikėjausi ir kad bus lygioje vietoje iš nieko atgrubnagiškai kuriama intriga bei iššūkiai, plotlines kurios nusivažiuos tiek į lankas kad nebeišeis niekaip jų normaliai užbaigti ir viso kito modernių serialų gėrio. Pradėdamas žiūrėti net nežinojau, kad tėra 7 serijos ir tikriausiai daugiau nebebus, išbaigtas kūrinys su pradžia ir pabaiga. Labai maloniai nustebino :) Vietos tęsiniui aišku pasiliko, bet lempinių siužeto linijų neprikūrė ir kažkokių didelių cliffhangerių neliko. Nebent
[+] show hidden text
KGB agentas tiek prišnekėjo apie galimą Borgovo mėginimą kažkaip kontaktuoti (spėju - kad pabėgtų iš TSRS), tai kai pabaigoje jis įdėjo jai į delną karalių, galvojau thats it. Bet atrodo nieko iš to daugiau nebuvo, nebent kažką dar subtiliai parodė ir pražiopsojau - paskutinę seriją žiūrėjau jau paryčiais beveik miegodamas. Sužiūrėjau šitą serialą per naktį kaip addictas, visas serijas su 5min pertraukėlėm :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-15 10:37

Seianus wrote:
2020-12-14 20:24
[+] show hidden text
KGB agentas tiek prišnekėjo apie galimą Borgovo mėginimą kažkaip kontaktuoti (spėju - kad pabėgtų iš TSRS)
Kiek žinau čia Kasparovo idėja, kad vizitas svečiuose atrodytų tikroviškesnis. Gal todėl atrodo kaip peculiar priedas, realiai niekuo neprisidedantis prie istorijos.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-18 11:29

Seianus wrote:
2020-12-11 19:26
Pasižiūrėjau Valdovės gambitą. Vertas visų tų pagyrų. 9.5/10 Viską meskite ir eikite žiūrėti.

Daug nesiplėsiu, nes jau pilnas internetas prirašytas pagyrų, bet tik vieną aspektą aptarsiu. Realizmą filmuose labai vertinu. Jau vien todėl, kad žiūrint padeda įsijausti ir pamiršti, kad stebi perrengtus aktorius kartojančius išmoktą tekstą. Bet dar ir todėl, kad realybėje dauguma sričių yra žymiai įdomesnės, nei ką prisvaigsta koks nors skurdžios vaizduotės Holyvudo kaušas. Tad, kai dauguma filmmakerių nesugeba pasisamdyti bent jau studento pagelbėti su vaizduojama istorija/fizika/astronomija/kompiuteriais/gamta etc., „Queens Gambit“ kūrėjai pasamdė fuckin Garį Kasparovą – ir ne tik užlipinti pavardę ant reklamų, bet jis, kartu su kitu konsultantu Bruce Pandolfini, realiai nuveikė didžiulį darbą. Vienintelis smulkus priekaištas, tai kad pagrindinė veikėja gal buvo jau šiek tiek per daug geniali. Nerealistiškai geniali. Tik dėl to ne 10/10.
Lionginas wrote:
2020-12-14 10:12
majolis wrote:
2020-12-14 10:05
Va jei šachmatai *pagrindiniame* vaidmenyje tikrai dažiūrėsiu - neabejoju, kad patiks.
Šachmatai ir alkoholis. Dvigubai patiks :)
Kaip žadėjau - taip ir dažiūrėjau, tiesa - per kelias dienas. Lionginas užkabino, bet ir alkoholis nepridavė realizmo - kiaurą naktį panelė geria šnapsą, ant rytojaus pora žalių kapsulių, ir spjvus į laiko limitą, tvarko meistrus ir didmeistrius dešimtimis per pusvalanduką, gal minute/kita ir ilgiau. Realiai patiko blicai - to anksčiau nematęs. O dar labiau patiko kažkokiame epizode paminėtas Vl. Mikėnas, kuris sudvejino juodus pėstininkus ir berods laimėjo/išsisuko. Yra pripažinta ir "Mikėno gynyba". Filme pasigedau ir R. Fišerio - tuo metu jis jau seniai karaliavo JAV šachmatuose (nuo 1958m 7-kart JAV čempionas), o apie jį nė dūcho, nė slūcho. Kaip "sausai" jis nukalė visus pretendentus ir patį B. Spaskį - vienas malonumas. Jei atvirai, nematau, kokiais tikslais ar motyvais vadovautasi kuriant šį serialą.
Max. 5 balai, ir tik dėl autorių profesionaliai sukaltos "pasakos". Patarčiau pažiūrėt > biografinius filmus apie Robertą - bent 2 tikrai yra. O dėl skonio pats žinai... :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-18 11:52

Majolis wrote: Filme pasigedau ir R. Fišerio - tuo metu jis jau seniai karaliavo JAV šachmatuose (nuo 1958m 7-kart JAV čempionas), o apie jį nė dūcho, nė slūcho.
Net nežinau, kaip čia geriau paaiškinti. Tu supranti, kad realybėje kur buvo Fisheris, nei Borgovo, nei Beth Harmon, nei to kaubojaus Benny Wats nebuvo? Kad čia skirtingos realybės, viena tikra, kita išgalvota? :)

Šiaip buvo vienas smagus winkas žiūrovams, nepraleidau nepastebėjęs. Kai Beth su mama kalbėjosi apie šachmatus, mama jos klausė kažką maždaug „O kaip dėl to Amerikos čempiono, Bobby Something..?“ ir Beth ją pataisė „Benny Watts“. 10/10 užuomina, bet gal kitiems buvo per daug subtilu.
Jei atvirai, nematau, kokiais tikslais ar motyvais vadovautasi kuriant šį serialą.
Kiek žinau, režisierius labai norėjo ekranizuoti patikusią knygą, o kiti tikslai tikriausiai buvo sukurti gerą, įdomų, gražų serialą, užsidirbti pinigų, pagarsėti, ir panašiai. Manau, visi tikslai pasiekti, kokius tik kas turėjo iš kūrybinės grupės. Net ir šachmatus padėjo populiarinti, nežinau, ar iš anksto turėjo tokį tikslą.

P.S. esu minėjęs, kad šiemet šachmatų renesansas?
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-18 15:28

Seianus wrote:
2020-12-18 11:52
Filme pasigedau ir R. Fišerio - tuo metu jis jau seniai karaliavo JAV šachmatuose (nuo 1958m 7-kart JAV čempionas), o apie jį nė dūcho, nė slūcho.
Net nežinau, kaip čia geriau paaiškinti. Tu supranti, kad realybėje kur buvo Fisheris, nei Borgovo, nei Beth Harmon, nei to kaubojaus Benny Wats nebuvo? Kad čia skirtingos realybės, viena tikra, kita išgalvota? :)

Šiaip buvo vienas smagus winkas žiūrovams, nepraleidau nepastebėjęs. Kai Beth su mama kalbėjosi apie šachmatus, mama jos klausė kažką maždaug „O kaip dėl to Amerikos čempiono, Bobby Something..?“ ir Beth ją pataisė „Benny Watts“. 10/10 užuomina, bet gal kitiems buvo per daug subtilu.


Nu aišku. Bet kai ištisai skmba žymių ir dar gyvų šachmatininkų pavardės, gali Fišerio ir pasigest. Bet jei būtų Fišeris, aišku nebūtų filmo. O Beth mama ir jos taiklios replikos net labai patiko - geriausias mano galva personažas. Bet pražiopsojau tą trumpą sceną, kuri viską pastato į vietą : "Kas dabar Amerikos čempionas, kažkoks Bobby?" ir t.t. O pats Mikėno pavardę filme girdėjai :)
Seianus wrote:
2020-12-18 11:52
Jei atvirai, nematau, kokiais tikslais ar motyvais vadovautasi kuriant šį serialą.
Kiek žinau, režisierius labai norėjo ekranizuoti patikusią knygą, o kiti tikslai tikriausiai buvo sukurti gerą, įdomų, gražų serialą, užsidirbti pinigų, pagarsėti, ir panašiai. Manau, visi tikslai pasiekti, kokius tik kas turėjo iš kūrybinės grupės. Net ir šachmatus padėjo populiarinti, nežinau, ar iš anksto turėjo tokį tikslą.

P.S. esu minėjęs, kad šiemet šachmatų renesansas?

Dėl renesanso gal ir ne taip drąsiai išsireikščiau, bet Seimo pirmininkė vistik buvo pakankamai žinoma šachmatininė... Dabar berods Magnus Carlsen trenerio žmona - taigi visko gali būti. :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-18 16:28

Del ”Mikeno gynybos” gal suklydau -. gal Lietuviskas debiutas, gal gambitas, o gal kazkas kitas. Seniai buvo, uzmirsau. :(
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-18 17:28

majolis wrote:
2020-12-18 16:28
Del ”Mikeno gynybos” gal suklydau -. gal Lietuviskas debiutas, gal gambitas, o gal kazkas kitas. Seniai buvo, uzmirsau. :(
Aš jo nežinojau iki to, neatkreipiau dėmesio žiūrėdamas, paskui mačiau lietuviškose apžvalgose aptarinėja, nes lietuviams svarbiausia, kad juos kažkur paminėtų. Bet vis tiek tingėjau net pasižiūrėti, kas jis toks ir kas ten per gynyba/debiutas/gambitas/kažkas kitas :)
Patarčiau pažiūrėt > biografinius filmus apie Robertą - bent 2 tikrai yra
Pasižiūrėjau Pawn Sacrifice. Patiko :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-20 00:31

Seianus wrote:
2020-12-18 17:28
ietuviškose apžvalgose aptarinėja, nes lietuviams svarbiausia, kad juos kažkur paminėtų.
Ir man malonu. Kaip ne keista. :) O Budraitį finale, Maskvoje matei? Malo, no prijato... :D Bl.
Seianus wrote:
2020-12-18 17:28
Pasižiūrėjau Pawn Sacrifice. Patiko
Man taipogi geras, nors ir senokai mačiau... Bet atsaką tau dar kurpiu, laikykis :D. "True detektive" aišku nežiūrėjęs, o ten viskas juoda, juoda, juoda, t.y., super Dikenso realizmas šiandien :o ...
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-20 10:53

majolis wrote:
2020-12-20 00:31
"True detektive" aišku nežiūrėjęs, o ten viskas juoda, juoda, juoda, t.y., super Dikenso realizmas šiandien :o ...
Žiūrėjęs aš tą tavo true detective ir seniai, pirmą sezoną tik ;) Geriausia, kas ten buvo, tai The Handsome Family - Far from Any Road, iki dabar yra mano pagrindiniame spotify playliste. Pats serialas, patiko, bet kažkokio super gilaus įspūdžio nepaliko. Kažkada ketinu rewatchinti, nes beveik nieko nepamenu, matyt neypač įsigilinęs ir žiūrėjau. Anyway, man jis tikrai neprilygsta Queen's Gambit. Esu matęs daug serialų, ir tik labai mažai man patiko labiau už Queens Gambit. Tai būtų Better Call Saul, Breaking Bad, Twin Peaks, Spartacus, Rome ir turbūt viskas. Tuo tarpu labiau patikusių už True Detective išvardinčiau kokius 20 :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-20 21:52

Seianus wrote:
2020-12-20 10:53
majolis wrote: ↑"True detektive" aišku nežiūrėjęs, o ten viskas juoda, juoda, juoda, t.y., super Dikenso realizmas šiandien ...

Seianus - Žiūrėjęs aš tą tavo true detective ir seniai, pirmą sezoną tik Geriausia, kas ten buvo, tai The Handsome Family - Far from Any Road, iki dabar yra mano pagrindiniame spotify playliste. Pats serialas, patiko, bet kažkokio super gilaus įspūdžio nepaliko. Kažkada ketinu rewatchinti, nes beveik nieko nepamenu, matyt neypač įsigilinęs ir žiūrėjau. Anyway, man jis tikrai neprilygsta Queen's Gambit. Esu matęs daug serialų, ir tik labai mažai man patiko labiau už Queens Gambit. Tai būtų Better Call Saul, Breaking Bad, Twin Peaks, Spartacus, Rome ir turbūt viskas. Tuo tarpu labiau patikusių už True Detective išvardinčiau kokius 20
Gerai, jei pasakytum xvas, būt kita šneka. O taviškis spotify ir mane pagavo - išgirdau pradžioje gabalą, ir užkabino. Nu kaip čia gražiau išsireriškus, serialas bl :D sužavėjo, kažko panašaus net nesitikėjau. Gale (sorry) yra tik rusiškas piratizmas ir "linksmesnis" gabalas - nuo 45min. Yra visko, ne tik trumputis gabaliuks (gal tas pats?)

http://seasonvar.ru/serial-8504-Nastoya ... eason.html.

Sentimentalu? - bet nesuku smegenų. Buvo gana aktyvus bandymas sukritikuot tavo valdovės gambitą, bet šią idėją galutinai atmečiau - vien saulius, badas, pyksas (panašiai rikiuočiau, nebent su "istoriniais" būt problemų), kita - keista (?) sąvybė žmonėse, t.y., jei patinka, tai patiks visiems ir filmas, ir knyga, ir daina bei kita xnia . :D Aišku, kad viskas aišku....Bet pažiūrėk "True detective" 2 sezoną, ir aš amžiams užsidarau. Tavo nuomonę vertinu... Toks jau esu, sir :D
P.S. Paseno viskas, ar aš pasenau (kas tikėtina min 75 proc.) - nu ... visada problemos. Ar pm, o dar ... kai elementariai negaliu paste, t.y., normaliai replay. :x
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-22 11:39

Šiaip geriausias visų laikų serialas imho yra Carpentnerio Robinas iš Šervudo. Nes tiesiog tai vienintelis serialas, kuris kadaise yra įkvėpęs role playingui :D

Na ir dėl Clannad garso takelio
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2020-12-23 23:21

Lionginas wrote:
2020-12-22 11:39
Šiaip geriausias visų laikų serialas imho yra Carpentnerio Robinas iš Šervudo. Nes tiesiog tai vienintelis serialas, kuris kadaise yra įkvėpęs role playingui :D

Na ir dėl Clannad garso takelio
Pažiūrėjau 1 seriją, nebloga, bet apie tai, kas buvo prieš 1000 metų Anglijoje galvos nesuku. O tie jų mitai man px . Yra nemenka tikimybė, kad dažiūrėsiu - sesuo ir žmana dirba, o aš prižiūriu mamą. Taigi serialai non stop

Permečiau ir tavo soundtracką Wiki (kaip ir filmą - jo nematęs/negirdėjęs.). Pliusas, bet siūlau "geresnį", ką visi girdėję.

https://www.youtube.com/watch?v=l4DbnwmtRdk

O tarp kitko, pats matęs "True..." ? Jaučiuosi, kaip encefalitinė/laiminė/babezioIzinę ir t.t. erkė...Nuo tada (2 met atgalios?) paaiškinai, kad tas akmuo yra klintis, o viduje jūrų lelijos, ir man akmenuose tu esi nb 1. Ir dėl sero Svetimas įspėjo, todėl pažadu nepiknaudžiaut. :D O"True..." kaip, š...?
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-01-02 14:30

majolis wrote:
2020-12-23 23:21
Lionginas wrote:
2020-12-22 11:39
Šiaip geriausias visų laikų serialas imho yra Carpentnerio Robinas iš Šervudo. Nes tiesiog tai vienintelis serialas, kuris kadaise yra įkvėpęs role playingui :D

Na ir dėl Clannad garso takelio
Pažiūrėjau 1 seriją, nebloga, bet apie tai, kas buvo prieš 1000 metų Anglijoje galvos nesuku. O tie jų mitai man px . Yra nemenka tikimybė, kad dažiūrėsiu - sesuo ir žmana dirba, o aš prižiūriu mamą. Taigi serialai non stop

Permečiau ir tavo soundtracką Wiki (kaip ir filmą - jo nematęs/negirdėjęs.). Pliusas, bet siūlau "geresnį", ką visi girdėję.

https://www.youtube.com/watch?v=l4DbnwmtRdk

O tarp kitko, pats matęs "True..." ? Jaučiuosi, kaip encefalitinė/laiminė/babezioIzinę ir t.t. erkė...Nuo tada (2 met atgalios?) paaiškinai, kad tas akmuo yra klintis, o viduje jūrų lelijos, ir man akmenuose tu esi nb 1. Ir dėl sero Svetimas įspėjo, todėl pažadu nepiknaudžiaut. :D O"True..." kaip, š...?
Neištraukiau > 3 serijos. Gal tai iš tikro koks robiniados šedevras, bet soorry – ne man tos 100xgirdėtos nuvalkiotos ir banalios frazės, 100x matytos „buitinės“ scenos miške, tie pat veikėjai, kurių vardus seniai užmiršau, nors abatą ir atsimenu ir t.t. Ir kai viso to per ausis ir akis – muzikai vietos nebelieka. Jei dar pridėt tuos fantasmagorinius ar kaip „intarpus“ , kurių apskritai nevirškinu, nuo minties, kad dar likę tokie pat 26 epizodai pasišiaušia plaukai, t.y., nuoširdžiai atsižegnoju. Pačiam patinka/man ne – vansi ir problemos nėra. Tiesa, vienu metu kilo mintis, kad bajeruoji. :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-01-03 17:34

majolis wrote:
2021-01-02 14:30
Tiesa, vienu metu kilo mintis, kad bajeruoji. :D
Tai kažkiek lengvai nostalgiškai ir pabajeravo apie vaikystės laikus. :) Į ką, panašu, pažiūrėjai kaip į kokią super rimtą rekomendaciją. :)

Beje, majoli, kaip tau Vladimiras Vysotskis? Spėju turėtų būti tau puikiai žinomas. Kaip tik vieną jo dainą, labai puikiai tinkančią vaikystės ir Robinų Hoodų oftopikui, prisiminiau. Sąlyginai gana militaristinė atmosfera buvo tais sovietiniais laikais. :)
Post Reply