Kokią knygą dabar skaitai?

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Ar skaitote knygas?

Taip
105
81%
Retai
20
16%
Ne
4
3%
 
Total votes: 129
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-09 16:32

Tame ir esmė, kad skaičiau vos keletą (pavadinimų dabar neprisiminsiu, buvo tai jau prieš 7 metus), tačiau supratau, kad tie tavo drakonai NE MAN, aišku ? :lol: galima čia ginčytis iki apsišikimo, tu vistiek nepriversi manęs pamėgti pasakas apie raganas ir burtininkus :mrgreen: čia tiesiog skonio reikalas. Nekenčiu knygu, kur veikėjai būna kokie nors burtininkai, troliai ar drakonai. Dėl to viską suvedžiau į fentezi žanrą. Nes ten kaip taisyklė nors vienas toks atsiras.
FooBar
naujokas
Posts: 118
Joined: 2004-12-08 19:06

2008-10-09 20:31

R. Zelazny Ambero kronikos su savo princais (n-logija)
M. Murkokas Kalaviju rikis, karaliene ir karalius (trilogija)
Farmeris su savo visatomis.
Kokybiska fentezi, bet be raganu, burtininku, troliu ar drakonu :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-09 20:52

Psichoanalize paskutiniu metu susidomėjau. Tai jau kuris laikas sėdžiu prie klasikos: Froid, Jung, Frankl & Co. Baigsiu gal kokiu Lacanu.

Grožinės seniai beskaičiau. Net vasarą kažkaip progos nenutaikiau. :(
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-10-10 15:32

7x wrote:
O šiaip mėgstu knygas, bet ypač mokslinę fantastiką ir siaubo literatūrą. NEKENČIU FENTEZI ŽANRO. visokių žiedų valdovų, poterių ir kito šlamšto.
Durnas ar kaip? Kokius kriterijus teikei vertindamas ištisą žanrą?
O kur tu matai, kad kas nors vertina visą žanrą? Buvo tiesiog pareikšta, kad tam tikro žanro nemėgsta, o ne, kad tam tikras žanras yra blogas. Aš va irgi mėgstu sci-fi ir nemėgstu fantasy, kad ir kokie pastarojo siužetai būtų įdomūs, o charakteriai išplėtoti. Žanrą žanru daro ne išplėtoti charakteriai ar siužetas, o tam tikri tam tikram žanrui būdingi atributai, kurie ir gali būti nemėgiami. Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2008-10-10 16:20

Kūrinį geru ar blogu daro ne atributai, o būtent siužetas, veikėjai, atmosfera, mintys, stilius. Yra ar nėra tų atributų, kūrinys vis tiek egzistuos, štai parašyti gerą grožinę knygą be siužeto ir veikėjų kažin ar kas sugebėtų.
Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
Tai jo, pilnai pakanka keleto knygų, kurių net pavadinimų neprisimeni.

Vo aš nepernešu knygų, kuriose yra juodaplaukių veikėjų. Užknisantis atributas. Tipo nėra kitų spalvų ar ką? Kur blondinai ir raudonplaukės?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-10 16:36

7x wrote:Kūrinį geru ar blogu daro ne atributai, o būtent siužetas, veikėjai, atmosfera, mintys, stilius. Yra ar nėra tų atributų, kūrinys vis tiek egzistuos, štai parašyti gerą grožinę knygą be siužeto ir veikėjų kažin ar kas sugebėtų.
Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
Tai jo, pilnai pakanka keleto knygų, kurių net pavadinimų neprisimeni.

Vo aš nepernešu knygų, kuriose yra juodaplaukių veikėjų. Užknisantis atributas. Tipo nėra kitų spalvų ar ką? Kur blondinai ir raudonplaukės?

privedimas iki absurdo... Gal užteks ?
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-10-10 16:59

7x wrote:Kūrinį geru ar blogu daro ne atributai, o būtent siužetas, veikėjai, atmosfera, mintys, stilius.
O kas kalbėjo, kad fantasy žanras blogas? Berods kalbėta buvo tik patinka, ar ne. Kažkam patinka fantasy, kažkam detektyvai, kažkam dar kažkas. O kažkas fantasy nekenčia.
7x wrote: Yra ar nėra tų atributų, kūrinys vis tiek egzistuos, štai parašyti gerą grožinę knygą be siužeto ir veikėjų kažin ar kas sugebėtų.
Bet tu juk supranti iš kažko, kad skaitai fantasy žanro kūrinius, ir va tas kažkas kažkam kitam taip nepatinka, kad jis net nekenčia fantasy, net nežiūrint į puikiai išplėtotus charakterius, ar įstabų siužetą.
7x wrote:Tai jo, pilnai pakanka keleto knygų, kurių net pavadinimų neprisimeni.
O jei jis pavadinimus prisimintų, tai ką nors keistų? Va aš su fantasy žanru susipažinau, skaitydamas G. Cook romanus, kurie man labai nepatiko ir buvo nuobodūs, aišku, aš pagal juos nenusprendžiau apie šį žanrą, bet ir kiti skaityti autoriai nepatiko, tad nebeskaitau.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-10 18:32

va va, Glen Cook'ą pamenu. Atrodo vieną jo knygą skaitęs. O šiaip Liucipher išdėstė beveik viską, tik pridursiu nuo savęs, kad visi žmonės skirtingi ir nereikia kitų versti pamėgti tai, ko nemėgsta. Tai gi kvaila. :?
Dar nekenčiu ANIME ir MANGA ir visko į tą pusę. Fuj. :crazy: ir nekenčiu ANIME mylėtojų, nes man tai atrodo VAIKIŠKA.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-10-10 18:45

MaikUniversum wrote:Dar nekenčiu ANIME ir MANGA ir visko į tą pusę. Fuj. :crazy: ir nekenčiu ANIME mylėtojų, nes man tai atrodo VAIKIŠKA.
Aš irgi nekenčiu, fu kokios nesąmonės tos mangos ir animės ir labai VAIKIŠKA be to. :)
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2008-10-10 19:27

Žodžiu eilinį kartą argumentacijos nerasta. Nepatinka ir viskas fantasy, mat vienam Cook'as nuobodu, o kitas drakonų nemėgsta. Išties visiškai nepavaršutiniškas požiūris į knygas :D.
P.s. detektyvai pasižymi tam tikra siužeto struktūra, tad kaip analogija nelabai tinka.

Tuo tarpu: perskaičiau Dostojevskio Idiotą. Žiauriai nepatiko - visi veikėjai rusai (po Rusijos-Gruzijos konfliko žiauriai nemėgstu rusų), jei jis toks geras rašytojas, tai kodėl negalėjo veiksmo perkelti į kitą šalį?
Also - Bulkagovo Meistras ir Margarita. Ten tai išvis - ne tik rusų pilna, bet dar ir fantasy įkišta (tiesa, snobai sako, jog čia magiškasis realizmas, o ne fantasy, bet tik tam, kad galėtų aiškinti kaip tas kūrinys jiems patiko ir tuo pačiu nemėgti fantasy).
Orwell'o Gyvulių Ūkis - pfff pizdec, gyvūnai kalba! Ir ne tik per kūčias, bet visą laiką. O žmonės to net nepastebi. Visai neparišau, nesąmonė visiška.
Ursula Le Guin "Žemjūrės burtininkas". Pasiėmiau tikėdamasis įtraukiančios prozos. Bet ten pasirodo rašė apie burtininkus, drakonus ir kitas nesąmones. Vos neišvirtau iš kėdės kai pradėjau skaityti. Mečiau knygą į kampą ir pasiėmiau Marquez'ą.
Marquez'as irgi fantasy (magiškasis lol realizmas ale).
Donelaitis. Metai. Vo čia tai rašytojas - nei fantasy, nei realizmų kažkokių. Tiesiai šviesiai kala į klyną - apie būrus, paprastą žmonių gyvenimą. Šiaip nelabai buvo įdomu skaityt, bet sako, jog rimas visai kaip Illiadoj, tai reiškia visai kietai.
Homeras Illiada. Eina nx - vėl fantasy. Atsiimu žodžius dėl Donelaičio.
Mark Twain. Visai patiko jo knygos, kol nepaėmiau kažkokios "Mysterious Stranger", kur rašo apie velnio nuotykius žemėje... Karočia, gal visai nebeskaityti, bo vien fantasy ir fantasy.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-10-10 19:38

7x wrote:Žodžiu eilinį kartą argumentacijos nerasta. Nepatinka ir viskas fantasy, mat vienam Cook'as nuobodu, o kitas drakonų nemėgsta. Išties visiškai nepavaršutiniškas požiūris į knygas :D.
Na, bet tu tikrai manai, kad žmonės turi mėgt visus žanrus, jeigu tik to žanro knyga atitinka kažkokius tai aukštus ar tam tikrus meninius kriterijus? Tu nuoširdžiai tuo tiki? Netikiu. Juk jei žmogus sako, kad jam patinka citrininiai tortai, bet nepatinka rūkytos dešrelės tu neprašai jo argumentuot kodėl taip yra, ar ne. O va dėl literatūros skonių jau nori ginčytis. Na, kažkam nepatinka drakonai, kardais mojuojantis riteriai ir skraidančios raganos, na nepatinka ir tiek. Žmogus gal ir neįvardintų kodėl jam tai nepatinka ( juk siužetas įdomus, herojai ypač išbaigti), bet va nepatinka toks žanras ir tiek. Ar manai, kad taip neturėtų būti ir visi vienodai turėtų mėgti "Žmogų be savybių", "Don chikotą", "Dieviškąją komediją" ir .... ( čia gali įrašyt kažkokį visuotinai literatūros kritikų pripažintą ir aukštai vertinama fantasy žanro kūrinį, jei toks yra, atsiprašau, bet aš nežinau, gal būt kažkas Tolkieno)

7x wrote:P.s. detektyvai pasižymi tam tikra siužeto struktūra, tad kaip analogija nelabai tinka.
Jei neklystu, fantasy žanras irgi turi tam tikrus būdingus jam dalykus, kurie nebūdingi kitokio žanro kūriniams, neskaitant mišraus žanro kūrinių, kurie pastaruoju metu gana paplito.
User avatar
Liepaja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2009-08-27 17:57
Location: Šiauliai

2009-08-29 19:18

Dabar skaitai savo memuarus, labai įdomu negali atsitraukt...
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2009-09-02 12:09

MaikUniversum wrote:Dar nekenčiu ANIME ir MANGA ir visko į tą pusę. Fuj. :crazy: ir nekenčiu ANIME mylėtojų, nes man tai atrodo VAIKIŠKA.
Ar paryskintoji dalis buvo reikalinga ? Mat viena yra skelbti savo pomegius, ir visai kas kita - izeidineti kitokio skonio turetojus.
Kas jei koks misteris X sakys,- "vo as nekenciu MaikUniversum, nes jis ana megsta kazkoki suda X, o X yra blogai, nes man X atrodo lyg Y.
Trenkia kazkiek i diskriminacija, ar ne ? Ir sitaip sako tikras skeptikas ? Nu gedos turetum.
User avatar
Buboninis Maras
naujokas
Posts: 66
Joined: 2009-08-15 12:56

2009-09-02 14:26

MaikUniversum wrote: Dar nekenčiu ANIME ir MANGA ir visko į tą pusę. Fuj. :crazy: ir nekenčiu ANIME mylėtojų, nes man tai atrodo VAIKIŠKA.
Bandei kadanors anime bent pamėgint žiūrėti? Suprantu, kad didžioji dauguma produkcijos yra skirta paaugliams, tačiau galima surasti ir geresnių kūrinių. Pvz. Mushishi, paranoia agent.



Dabar skaitau Kafkos "Procesą"
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-02 16:07

Mačiau ir banžiau žiūrėt tuos ale rimtesnius, aišku, pavadinimų neatsiminsiu, vienas buvo in the Shell, bet labai jau mažai iškenčiau. Tiesiog manęs multikai nedomina, man nepatinka piešimas ir t.t. Netgi bandžiau skaityt, bet supratau, kad iš komiksų seniai išaugau :D Taigi, tai tik mano nuomonė.
montecarlo
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-10-08 20:30
Location: Krizgniaužtis

2009-10-08 21:25

Šiuo metu skaitau "Psichologija" David G. Myers.
Kartais užmetu akį ir paskaitinėju "Parkinsono ir Merfio dėsniai".
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2009-10-08 21:58

Sun Tzu "Karo menas"

Kodėl dabar nėra vadovėlių apie kariavimą? Visai įdomiai parašyta.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-10-08 22:42

O aš nesakysiu ką skaitau :P Nes paskui irgi perskaitysit ir žinosit tai ką aš žinau :P Bus visai neįdomu :P
Post Reply