Savotiška Odisėja

Nenugalimi filosofai ir pan.
Post Reply
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 3960
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-20 14:50

Užėjau į Алексей Арестович kanalą paklausyti kai kurių naujienų ar nuomonių apie Ukrainos ir Rusijos karo įvykius ir užtikau jo pokalbį apie ne karinius, o apie pasaulėžiūrinius klausimus su kažkokiu veikėju Алексей Буров (anot Arestovičiaus, neva išmanančio fiziką arba kažką veikiančio pakankamai rimto su fizika susijusioje srityje). Kažkiek paklausęs išgirdau, kad pašnekovai yra maždaug užsimoję gan smarkiai ir iš peties - kažkaip racionaliai pagrįsti ir išnarplioti Visatos ar žmonijos egzistencijos klausimus (pvz., dėl ko egzistuoja tiek Visata, tiek ir žmonija ir visokie kitokie įvairiausio plauko filosofiniai "dėl ko").

Šiek tiek susidomėjęs tokiu dideliu pašnekovų ambicingumu šiek tiek paklausiau jų gana smagaus pokalbio, tik kol kas tame gan ilgame pokalbyje, anot jų, jie apsiribojo tik paruošiamaisiais darbais, t.y. "laivo paruošimu" išplaukimui į "pažinimo kelionę". Taigi, anot pašnekovų, bus dar tęsinys (ar tęsiniai), kur jie kaip jau ir kirs rimčiau iš peties. :)
slenderman
naujokas
Posts: 1
Joined: 2022-07-08 11:38
Contact:

2022-07-08 11:56

Nu jo, įdomus žmogelis :D

Bet įdomu, kad jis gana tiksliai matė esamą situaciją dar 2019 https://www.youtube.com/watch?v=hBBnYcnngIg

Bet dar labiau įdomu, dėl ko Ukraina, kuri ne tik kad prieš pačią invazijos pradžią turėjo JAV žvalgybos duomenis, bet ir matosi, kad pati aiškiai žinojo, jog ru planuoja invaziją, ramino visuomenę ir prašė "nekurstyti baimių" (kad tipo JAV nekalbėtų, kad juos čia tuoj užpuls). Ar jie tiesiog nenorėjo kelti panikos visuomenėje? Ar nesitikėjo, kad bus TOKIO masto puolimas? Nes šiaip logiškai mąstant, jeigu tu žinai, kad tuoj prasidės karinė invazija ir bus žudomi civiliai, tai tau neturėtų būti labai svarbu, kad bus panika dėl to, kad tu pasakysi evakuotis ir tu bandysi evakuoti kuo daugiau gyventojų, nes žinai, kad ta panika vis tiek bus ir bus dar didesnė, kai prasidės realūs kariniai veiksmai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 3960
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-09 12:06

slenderman wrote:
2022-07-08 11:56
Bet įdomu, kad jis gana tiksliai matė esamą situaciją dar 2019
Arestovičius yra dirbęs Ukrainos saugumo tarnybose. Todėl greičiausiai turėjo ar žinojo nemažai įvairios bent jau netiesioginės informacijos apie Kremliaus ligoniukų "planus" ar jų apraiškas, kurių tam tikros kryptys kažkiek atidžiau įvykius sekantiems ir analizuojantiems net ne tos srities profesionalams irgi labai neblogai matėsi. Taigi žmonių, tiek Ukrainoje, tiek Rusijoje gan gerai ir tiksliai numačiusių dabartinius įvykius buvo ir yra gan nemažai.

O ir dalis kitų žmonių, irgi maždaug numačiusių ar nujautusių tokius dalykus ar jų eigą, savo kalbose atmetinėjo tai, nes jiems buvo sunku priimti ar užskaityti tokių scenarijų realumą su visu iš to plaukiančiu absurdiškumu.
slenderman wrote:
2022-07-08 11:56
Bet dar labiau įdomu, dėl ko Ukraina, kuri ne tik kad prieš pačią invazijos pradžią turėjo JAV žvalgybos duomenis, bet ir matosi, kad pati aiškiai žinojo, jog ru planuoja invaziją, ramino visuomenę ir prašė "nekurstyti baimių" (kad tipo JAV nekalbėtų, kad juos čia tuoj užpuls).
Nežinau ir aš kaip šią vietą pakomentuoti. Gal net elementariai trūksta daugiau informacijos apie tai.
Arkady Babchenko, pamenu, irgi gan smarkokai dėl to ant ukrainiečių vadovybės barėsi ir irgi nelabai galėjo suprasti jų realių motyvų dėl to.
Post Reply