Apie skaitmeninius pinigus

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2011-02-01 09:30

manau pagal tavo grazia vizija reiktu visai atsisakyti pinigu ir gyventi bendruomenese, statytis patiems namus, arti zeme, auginti gyvulius...rupintis vaikais ir tevais bendrom pajegom...:)
zinoma nebeliktu interneto,gydytoju, atsirastu sundaktariu samanu, bet tu butum laimingas matydamas grazius Marcios santykius
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-02-01 11:17

Ne, čia jau anarchoprimityvizmas :D nebūtų kapitalistinių santykių
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2011-02-05 11:46

Transgresija wrote:Ne, čia jau anarchoprimityvizmas :D nebūtų kapitalistinių santykių
O kokias dar anarchines visuomenės formas žinai?
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-02-05 16:46

Ka tau idomu? mutualizmas, geoanarchizmas, anarchofeminizmas, nacionalanarchizmas
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2011-02-05 18:50

Transgresija wrote:Ka tau idomu? mutualizmas, geoanarchizmas, anarchofeminizmas, nacionalanarchizmas
Čia tos formos tik teorinės, ar yra ir praktikoje veikiančių?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2011-02-06 01:35

Svetimas wrote:
Transgresija wrote:Ka tau idomu? mutualizmas, geoanarchizmas, anarchofeminizmas, nacionalanarchizmas
Čia tos formos tik teorinės, ar yra ir praktikoje veikiančių?
Linksminiesi? :)
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-02-06 08:16

Praktikoje kyla daug klausimų. Kas yra, o kas nėra valdžia, kaip galima su ja kovoti? Galiausiai lygindamas skirtingas anarchizmo mokyklas supratau, kad nėra jokio vienijančio esminio elemento jungiančio anarchistus, nebent retorinė valdžios kritika. Realiai yra nemažai bendruomenių, ypač istorinių atvejų kai egzistavo anarchijos apibrėžimus atitinkančios bendruomenės, bet nėra aišku ar jas galima taip vadinti. Ar autonominė struktūra pažeidinėjanti įstatymus yra anarchijos pavyzdys? Aš nežinau. Pats žodis jau tiek nuvalkiotas, kad man mažiausiai rūpi kas yra anarchija. Šiuo metu pats remdamasis postmodernistine kritika vadinu save postanarchistu. Tai reiškia, kad nei remiu valdžią, nei ją neigiu absoliučia prasme. Mane daugiau domina proceso filosofija, metodologija. Galutiniai tikslai man skamba utopiškai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-05 20:30

Užšokau taip pat šiandien ant straipsnio apie tam tikras kalbas dėl grynųjų pinigų ribojimo:
Delfi.lt: Marija Leščiauskaitė. Valstybė man nurodinės, kaip elgtis su savo uždirbtais pinigais?

O koks jūsų pačių asmeninis požiūris į vis didėjančias grynųjų pinigų ribojimo/atsisakymo ir, apskritai, didesnes operacijų įvairiais pinigais kontrolės tendencijas pastaraisiais laikais?

Beje, yra kartu ir kitas aspektas. Dėl gan neseniai nuskambėjusių pinigų plovimo skandalų, susijusių su didesniais bankais ar jų filialais kaimyninėse šalyse, didesnis dėmesys pastaruoju metu yra skiriamas įvairioms Anti Money Laundering (AML) iniciatyvoms.

Man pačiam asmeniškai tai atrodo įdomi ir gan kontraversiška tema. Šiaip čia viena iš labai retų forumo temų, kurioje vardan diskusinių motyvų bandžiau šiek tiek pabūti velnio advokatas ir temą pavystyti. Ir mano atveju formaliai yra tarsi šioks toks interesų konfliktas bei šiokios tokios gana skystokos "inside" žinios.

Beje, kiek susidariau įspūdį, ir įvairių "antiglobalistų" judėjimuose ši tema yra gana nemažai eksplotuojama ("deep state" ir t.t.). Ir gan neretai prikalbama įvairių gan smarkokai realią situaciją iškraipančių dalykų, analogijų, sugretinimų ar pan. Bei šiaip trūksta rimtesnių diskusijų šia tema. Gal net visai būtų įdomu giliau panarplioti šituos dalykus, panagrinėti kai kuriuos mitus ar pan.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-07 00:01

Svetimas wrote:
2022-08-05 20:30
O koks jūsų pačių asmeninis požiūris į vis didėjančias grynųjų pinigų ribojimo/atsisakymo ir, apskritai, didesnes operacijų įvairiais pinigais kontrolės tendencijas pastaraisiais laikais?
Tai paklausk Kanados fūristų, kaip jiems sekėsi taikiai protestuoti prieš valdžią, kai buvo užšaldytos daugelio iš jų sąskaitos.. Spėju, kad gryni pinigai labai greitai grįžo į madą.

Šiaip Vakarų Europoje jau dabar yra vietų, kur su grynais pinigai ne kažką gero padarysi. Pvz., vienas iš mano mėgiamų viešbučių yra 100% cashless. Gal tas yra patogu, kol veikia.. Bet prie didesnio interneto ar net elektros sutrikdymo, tas viešbutis būtų visas iš karto "išjungtas" akimirksniu. Nekalbant apie tai, kad Kanados fūristai negalėtų ten apsistoti :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-07 10:51

Vilius wrote:
2022-08-07 00:01
Tai paklausk Kanados fūristų[...]
OK. Gal gali man tada papasakoti apie Kanados fūristus daugiau, ką galbūt norėtum papasakoti. Nelabai sekiau ten vykstančius įvykius.
Gali nebijoti, Kanados fūristų "deplorables", bent jau aš, nepavadinsiu.
Vilius wrote:
2022-08-07 00:01
Šiaip Vakarų Europoje jau dabar yra vietų, kur su grynais pinigai ne kažką gero padarysi. Pvz., vienas iš mano mėgiamų viešbučių yra 100% cashless. Gal tas yra patogu, kol veikia.. Bet prie didesnio interneto ar net elektros sutrikdymo, tas viešbutis būtų visas iš karto "išjungtas" akimirksniu.
Tu gal kokiam platesnio masto karui ruošiesi? :) Šiek tiek liūdnai juokauju, aišku. Šiaip, nieko nesakau, gal ir gerai, kai kažkas tuo užsiima. Atsarga gėdos nedaro.

Šiaip čia būtų vienas iš pačių rimčiausių iš mano girdėtų validžių argumentų, kodėl būtų kvailystė pernelyg smarkiai susiaurinti atsiskaitymus grynaisiais pinigais.
Vilius wrote:
2022-08-07 00:01
Nekalbant apie tai, kad Kanados fūristai negalėtų ten apsistoti :)
Jau man pradedi priminti fantastinių kūrinių scenarijus, kur visuomenė skyla į dvi pakankamai uždaras "kastas": "elito" ir "varguolių". Taip pat bandau prisiminti, kur aš labai panašias šnekas į minėtus fantastinių kūrinių scenarijus realybėje girdėjau.

Dar pamenu, kai Nidos Vasiliauskaitės burbule kažkada parašiau, kad jaučiuosi žmogus iš "trečiosios Lietuvos", kuris stengiasi neužsiimti žmonių skirstymu į dvi skirtingas Lietuvas. Po kurio laiko man gan staigiai tame "burbule" buvo atjungtas komentavimas. Nu nes matyt pasirodžiau baisulinis "trolis" su tokiais savo pasisakymais.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-07 12:08

Svetimas wrote:Dar pamenu, kai Nidos Vasiliauskaitės burbule kažkada parašiau, kad jaučiuosi žmogus iš "trečiosios Lietuvos", kuris stengiasi neužsiimti žmonių skirstymu į dvi skirtingas Lietuvas. Po kurio laiko man gan staigiai tame "burbule" buvo atjungtas komentavimas. Nu nes matyt pasirodžiau baisulinis "trolis" su tokiais savo pasisakymais.
Gal pasirodei kaip žmogus ant labai aukšto žirgo, mėginantis visus moralizuoti. Bet vis tiek labai keista, kad tave ten be ceremonijų užblokavo, juk sakei, kad su jais reikia kalbėti mandagiai, supratingai ir viską aiškinti, o ne tyčiotis. Tai neįtikėtina, kad nesigavo, vajė vajė :?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-07 23:20

Svetimas wrote:
2022-08-07 10:51
OK. Gal gali man tada papasakoti apie Kanados fūristus daugiau, ką galbūt norėtum papasakoti. Nelabai sekiau ten vykstančius įvykius.
Tai čia jau sena istoriją. Tiesiog fūristai buvo nepatenkinti dėl vakcinų (o gal ir daugiau dėl ko - aš irgi labai nesigilinau), ir dėl to nusprendė su savo 18-račiais pasivažinėti po sostinę, ir dar užblokavo kažkokį svarbų tiltą prie JAV sienos - tuo sukeldami visokių nepatogumų ir didelį galvos skausmą valdžiai. Bet esmė ne tame. Šioje temoje juos paminėjau dėl to, kad Kanados valdžia panaudojo finansų sistemą kaip vieną iš politinių represijų priemonių. Ir gana sėkmingai.. Tai reikia manyti, kad ateityje ir kitos valdžios nesibodės taip elgtis su savo piliečiais.
Svetimas wrote:
2022-08-07 10:51
Tu gal kokiam platesnio masto karui ruošiesi? :) Šiek tiek liūdnai juokauju, aišku. Šiaip, nieko nesakau, gal ir gerai, kai kažkas tuo užsiima. Atsarga gėdos nedaro.
Aš daugiau kalbomis užsiimu, nei realiu preppinimu :)

Bet šiaip įdomu, kaip pvz. Ukrainoje karo metu reikalai su internetiniais bankais?
Svetimas wrote:
2022-08-07 10:51
Taip pat bandau prisiminti, kur aš labai panašias šnekas į minėtus fantastinių kūrinių scenarijus realybėje girdėjau.
Na, kur tikrai neišgirsi tų kalbų, tai to paties elito proteguojamame medijos burbule ;)
Svetimas wrote:
2022-08-07 10:51
Dar pamenu, kai Nidos Vasiliauskaitės burbule kažkada parašiau, kad jaučiuosi žmogus iš "trečiosios Lietuvos", kuris stengiasi neužsiimti žmonių skirstymu į dvi skirtingas Lietuvas.
Matai, net jų neapgavai. Visi iš karto mato, kad tu žmogus iš pirmosios Lietuvos.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-09 19:49

Vilius wrote:
2022-08-07 23:20
Šioje temoje juos paminėjau dėl to, kad Kanados valdžia panaudojo finansų sistemą kaip vieną iš politinių represijų priemonių. Ir gana sėkmingai.. Tai reikia manyti, kad ateityje ir kitos valdžios nesibodės taip elgtis su savo piliečiais.
Kodėl sakai, kad sėkmingai panaudojo (kaip represijos priemonę)? Kažkokios papildomos informacijos gal daugiau turi apie tai?
Vilius wrote:
2022-08-07 23:20
Matai, net jų neapgavai. Visi iš karto mato, kad tu žmogus iš pirmosios Lietuvos.
Žiūrint iš mano pusės, tik daugiau apie save tokiu būdu parodė. Ir, šiaip, kai kuomet kažkas be kažkokio rimtesnio pagrindimo pagal labai grubius paviršutiniškus požymius permetinėja kitus žmones į kažkokias išhaliucinuotas bei miglotas klasifikacijas, tai gan skystokai iš šalies atrodo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-09 20:19

Svetimas wrote:
2022-08-09 19:49
Kodėl sakai, kad sėkmingai panaudojo (kaip represijos priemonę)? Kažkokios papildomos informacijos gal daugiau turi apie tai?
Tada nuskambėjo naujienose, kad to protesto organizatoriams ir rėmėjams buvo užšaldytos sąskaitos. Ir po to protestas gana greitai išsikvėpė. Tai reikia manyti, kad valdžios panaudotos priemonės (tame tarpe finansinės) buvo veiksmingos.
Svetimas wrote:
2022-08-09 19:49
Žiūrint iš mano pusės, tik daugiau apie save tokiu būdu parodė. Ir, šiaip, kai kuomet kažkas be kažkokio rimtesnio pagrindimo pagal labai grubius paviršutiniškus požymius permetinėja kitus žmones į kažkokias išhaliucinuotas bei miglotas klasifikacijas, tai gan skystokai iš šalies atrodo.
Ką jie apie save parodė? (Nu apart to, kad nenori su tavim kalbėti ;))

Nu žėk, jie tave išspyrė iš tos grupės, ir tu pats išspyrei iš savo forumo Fizikaną (kuris tuo metu kalbėjo gana panašius dalykus į Vasiliauskaitę, jei gerai pamenu). Tai kas čia dar tau yra "migloto" ar "haliucinuoto"? Ta politinės poliarizacijos "fronto" linija tavo paties gyvenime yra net labai reali ir apčiuopiama. Ir ji eina va kaip tik per šitą vietą - vienoje pusėje esi tu, o kitoje žmonės, kurie atsisako kalbėti su tavim, ar tu su jais.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-09 20:26

Vilius wrote:
2022-08-09 20:19
Nu žėk, jie tave išspyrė iš tos grupės, ir tu pats išspyrei iš savo forumo Fizikaną (kuris tuo metu kalbėjo gana panašius dalykus į Vasiliauskaitę, jei gerai pamenu).
Darai gan neadekvačias analogijas šitoje vietoje ir bandai suvienodinti labai skirtingas istorijas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-09 20:36

Svetimas wrote:
2022-08-09 20:26
Darai gan neadekvačias analogijas šitoje vietoje ir bandai suvienodinti labai skirtingas istorijas.
Vienintelis reikšmingas skirtumas - kad tu pats atsidūrei "on the receiving end", ir tau tas jausmas nepatiko.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-09 20:44

Vilius wrote:
2022-08-09 20:19
Ką jie apie save parodė?
Tam tikrą tribalizmą.
Vilius wrote:
2022-08-09 20:36
[...]tau tas jausmas nepatiko.
Patiko, nes gan nemažai sužinojau.
Vilius wrote:
2022-08-09 20:19
[...]iš savo forumo[...]
Nuo kada forumas yra "mano forumas"?
Post Reply