Progresyvios kairiosios minties internetinis portalas

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2629
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-11-12 18:46

Sejanus wrote:<..> išskyrus tą kur areštinėje, matyt banditukas buvo, visuomenei geriau be jo.<..>
zjbs nekaltumo prezumpcijos supratimas. :lol:
Arestine yra ta vieta kur asmuo dazniausiai ikisamas dar nenuteistas. Teisetvarkos palaikytojai joje (esant sulaikymui) duoda spaudima kad isgauti prisipazinimus tiek ikisdami atitinkamus asmenis tenai tiek patys vykdydami tardymo proceduras. Nera nieko nuostabaus kad ten atsiduriantys asmenys "sulauzomi" nes butent pareigunam to ir reikia. Ir labai klystat jei manotkad kazkas renka kokius tai ikalcius del nusikalstamu veiku jei yra lengvesniu priemoniu (nereikia prisiziureti visokiu CSI) "istirti" byla.
issizadeti tokio dalyko kaip pagyvenimas arestineje nereiktu o ar is jos savo kojom iseisit (ir ar bus noro iseiti) niekada nezinia.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2629
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-11-12 19:05

melodetektorius wrote:Vadinosi tai - "privatizacija". Dabar istorija vadina tai - "prichvatizacija".
na bukim teisingi ir ne tokie pesimistiski.
1. tevukai juk isigijo gyvenama busta uz tuos cekius o "investavo" tik likuti.
kiek sansu isigyti (ismoketi paskola) gyvenama busta siuolaikiniam jaunimui kuris neisvyksta I uzsieni "uzsikalti"?
2. investicijos zlugo tada zlunga ir dabar cia priklauso nuo zmogaus ismones/ziniu noro rizikuoti ir verslumo. daug imoniu bankrutuoja daug investuotoju praranda santaupas ar net bankrutuoja (ypac aukstu leverage megejai).
3. lengva kritikuoti kad cekiai buvo klaida (na taip buvo bet del kitu priezasciu) bet ar kas nors pries 26 metus manot turejo pakankamai rinkos ekonomikos ziniu zlugus planinei? planine ekonomika yra viena is didziausiu kvailybiu bet dar blogiau kad niekas nezinojo jokios alternatyvos tad ka pasiskaite to meto pop knygutese (o populiariausiais buvo friedman'as) ta ir megino igyvendinti.

tad nebuvo labai jau didelis blogis tie cekiai ir nereikia skleisti nepagrysto pesimizmo.
lietuvos ekonomikos nuokalnes riedejimo priezastys 1. yra nesugebejimas pasirinkti vieno ekonominio modelio ir jo pedomis sekti netaikant isimciu ir ju nemaisant (pvz viena is katastrofu kai I neoliberalizma sukisa soc garantijas visokias lengvatas ir tt. arba atvirkstinis variantas kaip I "atjauta" grista ekonomika sukisa neoliberalius desnius tai ir gaunam nemokama medicina ir moksla uz kuri turim primoketi) 2. valdzios chebros savu/asmeniniu interesu kisimas I valstybini lygmeni (geriausias pvz gabrieliaus senelio ir legendinio vagnoriaus laikais priimtas nutarimas grazinti konfiskuota turta su visais ten gyvenanciais gyventojais [butu juokinga jei nebutu graudu nors uk vietiniai ziauriai zvengia jei jiem tai pasakau] arba to turto kilnojimas [zinoma ne visiem prieinamas] 3. verslas nuostabus dalykas bet kai kuriami istatymai pagal versla tai jau korupcija o ne lobizmas (VP PVM "grobstymo" skandalas. grobstymas kabutese nes jis kaip ir legalus nepazeidziantis istatymu buvo).

Kai tie vaikai tame tamstos puslapyje nors kiek geriau pazins finansus bei ekonomika taip pat lietuvos socialine/politine/ekonimine vystymosi istorija tas puslapis gal ir bus kazko vertas o ne tik kazkokiu pasigraudenimu ar lozungu. iki tol tai tik dar vienas pop pasigraudenimo "forumas" kaip aka matulaicio sukurtas pries koki desimt metu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-11-12 19:55

son wrote:Teisetvarkos palaikytojai joje (esant sulaikymui) duoda spaudima kad isgauti prisipazinimus tiek ikisdami atitinkamus asmenis tenai tiek patys vykdydami tardymo proceduras. Nera nieko nuostabaus kad ten atsiduriantys asmenys "sulauzomi" nes butent pareigunam to ir reikia. Ir labai klystat jei manotkad kazkas renka kokius tai ikalcius del nusikalstamu veiku jei yra lengvesniu priemoniu (nereikia prisiziureti visokiu CSI) "istirti" byla.
Tu man esi afigienas autoritetas, tai iškart patikėjau viskuo, ką čia sakai. My bad. Bet kuriuo atveju, čia nereikšminga smulkmena šios temos kontekste. Dėl esminių dalykų turbūt sutinkam.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2629
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-11-12 20:01

Sejanus wrote:
Tu man esi afigienas autoritetas, tai iškart patikėjau viskuo, ką čia sakai. My bad.
butent tai toks pat neegzistuojantis ir tikimas dalykas kaip kysiai lietuvoje mentam uz administracinius nusizengimus ir gydytojam uz paslaugas ar rinkliavas svietimo sistemos palaikymui. cia taip kaip ir religingi sako - tai turi pajusti nes irodymu pateikti neina.

nesuprask neteisingai nelinkiu pajusti (as juk politkorektiskas).
User avatar
anoniminisbumbulas
naujokas
Posts: 3
Joined: 2018-06-07 10:25

2018-06-15 15:16

Manau, kad paviršiuje tai dar viena radikali ideologija, o žvelgiant giliau tai žmonės, kurių nepriėmė visuomenė ir kuriems reikia jausti kitų žmonių palaikymą, arba patiems prisidėti prie kokio nors "kilnaus tikslo". Kadangi ne visiems laisvės našta pakeliama, ir ne visi gali mąstyti už save, manau, jiems ne taip jau ir svarbu, už kokias idėjas nešti plakatus, tol kol neša juos kartu. Na, o kol mums jie bus nevykėliai, silpnapročiai ir atsilikėliai, tol visuomet atsiras žmonių, kurie mokės dirbtinai pasišypsoti ir panaudoti tą "niekam nereikalingą" visuomenės dalį savo tikslams.
User avatar
vvv2
skeptikas
Posts: 755
Joined: 2007-08-02 11:24

2018-06-15 16:46

son wrote:
2016-11-12 19:05
.. nebuvo labai jau didelis blogis tie čekikistai, nereikia skleisti pesi-mizmo.
- taip, daugelis nepamena tų laikų, o kurie pamena, tie nieko neatsimena.. Paaiškinsiu: LTSR neturėjo jokios pramonės ir jokio mokslo. Buvo tik RFSR karo mašinos padaliniai, užmaskuoti lyriniais pavadinimais: "elfa", "vilma", "nuklonas", kpi ir t.t. Tie gigantai vykdė tik karinius užsakymus, o vakarų "afrikiečiam" aiškino, kad ten gamina kaliošus, kreivus magus ar miglotus televizorius.. Ten dirbantys paprastai neturėjo jokio nutuokimo ką jie daro, kažkokios detalės ir tiek.. Po nepriklausomybės paskelbimo, visi užsakymai buvo nutraukti, 1945 metų masyvias stakles galėjai parduoti japonams, jie ir pirko dėl gero metalo..

p.s.
.. Lietuvoje tikrai dirbo tik "kolchoznika-baudžiauninkai", kurie neturėjo teisės išvykti be vergvaldžio-pirmininko palaiminimo. Jie tikrai maitino Maskvą, Leningradą, Kauną ir Vilnių. Tikrai jie niekaip nemaitino nei Minsko, nei Kijevo!


:(
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-16 10:37

anoniminisbumbulas wrote:
2018-06-15 15:16
Na, o kol mums jie bus nevykėliai, silpnapročiai ir atsilikėliai, tol visuomet atsiras žmonių, kurie mokės dirbtinai pasišypsoti ir panaudoti tą "niekam nereikalingą" visuomenės dalį savo tikslams.
Man tai jie yra tiesiog paaugliai. Jei jiems 16+ metų, viskas gerai, būtų keista, jei neturėtų paprastų idėjų kaip padaryti pasaulį geresniu ir nematytų visur didelių neteisybių kurias būtina taisyti. Jei jiems 30+ metų, brandumas vis tiek kaip paauglio, tuomet jau reikia susirūpinti.

Kad tokius žmones išnaudos ciniški politikai ir verslininkai yra absoliuti teisybė. Bet juos išnaudoja ir išnaudos nepriklausomai, ką mes apie juos manysime. Naivuolius visais laikais išnaudodavo. Nieko čia nepakeisi. Gal net geriau, jei žmogus bus truputį išnaudotas jaunystėje ir vėliau įgis imunitetą / sugebės atpažinti, kuomet jį ir jo kvailas idėjas mėgina išnaudoti.

Svarbu tik užtikrinti, kad tokie politiką žaidžiantys paaugliai nepridarytų per daug žalos.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4200
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2018-06-16 13:10

Šiaip pastebėsiu, kad naujausias postas aptariamame bloge buvo parašytas 2017 sausio 2. Aišku, smagu, kad mūsų diskusija apie tą judėjimą yra aktyvesnė, nei jų pačių blogas.. Bet manau, jau galim leisti šiam judėjimui (ir temai apie jį) tiesiog nugrimzti užmarštin :)
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 163
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2018-06-17 16:20

Vilius wrote:
2018-06-16 13:10
Šiaip pastebėsiu, kad naujausias postas aptariamame bloge buvo parašytas 2017 sausio 2. Aišku, smagu, kad mūsų diskusija apie tą judėjimą yra aktyvesnė, nei jų pačių blogas.. Bet manau, jau galim leisti šiam judėjimui (ir temai apie jį) tiesiog nugrimzti užmarštin :)

Amen :wink:
Post Reply