Klausimas patriotams

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-02-01 14:21

Kuo svarbi Lietuva pasauliui? Atsakymas: čia pasivaideno Šiluvos mergelė, Lietuvoje yra gintaro muziejus, Kaunas kažkada buvo laikinoji sostinė, mūsų seneliai nužudė tūkstančius žydų. Viskas. :mrgreen:

http://www.lrytas.lt/-12334804991233302 ... C4%97s.htm
Legionas wrote:Jei sociumas yra bendrija arba organizacija, tai valdiskos kėdės ar priejimo prie lovio siekis pakankamai konsoliduoja visokias tautas.
Deja, tauta nėra tik valdiškos kėdės.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2009-02-04 19:38

Brovimasis prie valdiško lovio ir kuria politinę visuomenę.

O ką, yra kitų versijų?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-02-04 20:14

Legionas wrote:Brovimasis prie valdiško lovio ir kuria politinę visuomenę.

O ką, yra kitų versijų?
Tas A. Jokubaičio klausimas, kurį parašiau pirmajame poste buvo toks: ar įmanoma pilietinė visuomenė be tautos? Kitais žodžiais, ar pakanka aktyviai politinei bendruomenei (aka pilietinei visuomenei) tų galios žaidimų, interesų kovos ir jų tenkinimo?

Žiūrėk, net kažkoks kelių žmonių projektas kaip JAV turi savo patriotizmą.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2009-02-04 20:53

Singuliaras wrote: Kitais žodžiais, ar pakanka aktyviai politinei bendruomenei (aka pilietinei visuomenei) tų galios žaidimų, interesų kovos ir jų tenkinimo?
Taip.

JAV valdiškas lovys yra ypatingai didelis, todėl lobistai, bankininkai ir kiti parazitai (ypatingai aktyvus politinis sociumas) neriasi iš kailio ir kloja dideles sumas politikams remti.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-02-04 22:01

O tau tas pavyzdys, kad net JAV projektui reikia patriotizmo (aišku, kiek kitokio nei visame likusiame pasaulyje) nieko nesako? Vėliavos deginimas JAV yra tokia pati nuodėmė kaip apmyžti kryžių.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2009-02-04 22:22

Singuliaras wrote:O tau tas pavyzdys, kad net JAV projektui reikia patriotizmo (aišku, kiek kitokio nei visame likusiame pasaulyje) nieko nesako?
JAV valdiškas lovys yra didelis: socialinis draudimas, pašalpos, nemokamas gydymas. Užtai ir myli lovio vėliavą. Vien Social Security valdžia pažadėjusi 50 Trilijonų.

Burbule gyventi smagu, bet kai liaudis pamatys, ko valdiški pazadai verti, tai patriotizmas išnyks kaip dūmas.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2009-02-06 06:46

Net ir be masinio liaudies palaikymo, tas politiskai aktyvus sociumas niekur neisnyktu, kaip nebutu gaila.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2009-02-27 13:57

Savivaldybėje posėdžio dalyviai nusprendė duoti leidimą
eitynėms , oficialus popierius ruošiamas.

Renkamasi Sereikiškių parke. Eitynių pradžia 16:00

Suderintas maršrutas:
Sereikiškių parkas-Katedros aikštė-Gedemino prospektas-Lukiškių
aikštė.

Lukiškių aikštėje skirstomasi ir nepažeidinėjant kelių eismo
taisyklių grupės juda savo keliais.

Gedimino prospektas švenčių dienomis uždarytas, todėl be jokių
problemų bus galima eiti pačiu prospektu. Policija atitinkamai stabdys
eismą gatvėse, kurios kertasi su eisenos maršrutu.

Na ir be jokio abejo buvo pažadėta, kad nebus jokio kriminalo.
http://diskusijos.patriotai.lt/viewtopi ... a&start=60

Kovo 11-ąją - tradicinės patriotinių jėgų eitynės Gedimino prospektu
http://www.balsas.lt/naujiena/240389/ko ... a-politika

Matau dvi problemas:

1. Draudžiami gėjų paradai, bet leidžiamos nacionalistų eitynės.

2. Nėra jokios rimtos kontreityinių galimybės, jokių antifa mitingų ir renginių.

Čia lyg ir viskas kas man nepatinka. Pirma problema yra valdžios kaltė, nes ji draudžia LGBT eitynes. Tuo tarpu antra problema yra daugiau mūsų pačių kaltė, negu valstybės.

Mes per daug atsainiai žiūrim į nacionalizmą, rasizmą, poleokonservatizmą ir etnocentrizmą. Lyg vienintelė alternatyva tam būtų totali tolerancija viskam kas juda ir kultūrinio marksizmo nesąmonės. Juos akivaizdžiai solidarizuoja mintys apie abstrakčius darinius, kaip tauta ir valstybė (tarsi visą tautą sudarytų tik tokie kaip jie, jų net dauguma nepavadinsi). O kas gali solidarizuoti mus? Lygiai tokia pati kova už vietą rinkoje, bet be valstybinės prievartos.

Ateityje gali būti taip, kad darbdaviai diskriminuos būtent poleokonservatorius (nepainioti su heteroseksualiomis šeimomis ir poromis, kurios gan tolerantiškos LGBT ir kitų tautybių žmonėms). Tai būtent ir yra kultūrinės vertybės už kurias galime kovoti. Visuomenė, kurioje sugyvena įvairūs gyvenimo būdai ir žmonės. Ne kiekvienas gyvenantis pagal poleokonservatorių standartus (heteroseksuali monogamiška, etniškai homogeniška šeima su vaikais ir pan.) turi būti poleokonservatoriumi, nes tai automatiškai nereiškia, kad toks žmogus kitokius žmones mato kaip mirtinus priešus.

Kultūrinio marksizmo (pvz. tokie teiginiai, kaip "vyrai yra išnaudotojų klasė, o moterys išnaudojamoji) priešingybė yra kultūrinis konservatizmas, kuris reiškia: "natūrali moters vieta yra namuose, auginti vaikus, nedirbti ir tarnauti vyrui, kitaip būti negali". Rinktis tarp dviejų nesąmonių nereikia, galime būti protingesniais ir nematyti išnaudojimo ten kur jo nėra ir matyti jį ten, kur jis iš tikrųjų yra. Palikime kultūrinius karus tiems demagogams ir gyvenkime toliau.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2009-02-27 15:03

Ramzajus wrote:Galima ginčytis, kiek patriotizmas yra nacionalizmo forma, bet šiaip ar taip tai visur yra socialiai priimtinos pažiūros.
Nacionalizmas ir etnocentrizmas nėra visur priimtinas dalykas. Dauguma žmonių savęs nesieja su etnocentrizmu, ar poleokonservatizmu.
O šios eitynės čia taip ir suvokiamos - kaip patriotinės.
Po žodžiu "patriotinės" čia slepiasi žymiai daugiau, negu abstrakčiai suprantamas patriotizmas (meilė savo tautai, valstybei, šaliai). Aš irgi myliu šią šalį, bet nieko bendro su etnocentrizmu neturiu ir turėti nenoriu. Juk mes tikriausiai visi suprantame kas organizuoja šias eitynes ir kas juose dalyvauja. Jeigu kažkas dalyvauja mitinge "už šeimą", tai dar nereiškia, kad jis nepropaguoja idėjų, kurios nukreiptos tiesiogiai prieš kai kurias šeimas, pvz. homoseksualų. Žodžių žaismas ir semantika manęs nedomina, aš žiūriu į ideologinį turinį.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2009-02-27 16:48

Ramzajus wrote: No no, aš apie patriotizmą. Tik nenorėčiau dabar įsivelt į diskusiją, ką kuri sąvoka reiškia, tiesiog dar neteko girdėt, kad kurioje visuomenėje tai būtų nepriimtina...
Patriotizmas yra gan plačiai priimtinas, bet ne taip plačiai kaip skustagalvių judėjimas, etnocentrizmas, rasizmas ir poleokonservatizmas. Kas akivaizdžiai nėra tas pats kas tiesiog patriotizmas, kuris gali savyje talpinti nors ir sadomazochistus-patriotus, ar gėjus-patriotus. Jie pasirinko tokį pavadinimą, kad atrodyti solidžiau, nes tai reiškia tik meilę tėvynei. Kaip ta meilė išreiškiama - kitas reikalas.
Aš žiūriu į konkretų atvejį. Jei tame renginyje nepažeidžiamos niekieno teisės - tai tebūnie. Na, žodžio laisvė juk.
Jėzus Marija, taigi aš neprieštarauju toms eitynėms jų legalumo požiūriu, bet kalbu apie tai, kad gėjams gi neduos leidimo daryti savo eitynes. Pasisakau už maksimalią žodžio ir susirinkimų laisvę. Aš nieko prieš, kad spausdintų "Sodoma ir Gomora" knygutes, bet tegul leidžia kitiems daryti tą patį. Jeigu ne, tai galim prieiti iki to, kad leis tą daryti tik jiems. Čia ir yra visa problema legalumo požiūriu. Nekalbu apie savo asmeninį pasišlykštėjimą šiomis eitynėmis ir tų eitynių dalyvių idėjomis.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-01 01:49

Aš tai išvis nesuprantu, kam tiems patriotams reikia kažkokių paradų ir festivalių. Jeigu jie myli Lietuvą, tai tegul daro tą namuose arba savo baruose, o ne eina į gatves ir klykauja visa gerkle. Kol man tie patriotai į akis nelenda, tai aš juos net toleruoju, bet kai pradeda visokie skustagalviai vos ne karinius paradus organizuoti, tai jau sucks. :thumbsdown:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-01 18:27

„Šlovė Rusijai!“, „Mums reikia stiprios armijos!“.

Man visada buvo įdomu, apie ką šneka susitikę dviejų šalių "patriotai"? Lietuvis šiuo atveju tikriausiai atsakytų kažką panašaus į: „Šlovė Lietuvai!“, „Mums irgi reikia stiprios armijos!“...

Apsaugok, Viešpatie, mus nuo patriotų. :lol:

http://www.lrytas.lt/-12359235081234982 ... %C4%85.htm
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2009-03-04 23:07

Kovo 11 d. Vilniuje prašoma leisti dar vienas eitynes
Vilniaus miesto savivaldybę pasiekė dar vienas prašymas kovo 11 d. leisti eitynes Gedimino prospektu. Taikias eitynes „Prieš rasizmą ir ksenofobiją – už toleranciją ir pakantumą“ norėtų surengi Žmogaus teisių stebėjimo institutas (ŽTSI) ir Lygių galimybių plėtros centras (LGPC). Tą pačią dieną jau yra išduotas leidimas Gedimino prospektu žygiuoti radikaliems ultrapatriotams, pasisakantiems prieš imigrantus, už militarizmą.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=20847595
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-03-04 23:35

Kvepia muštynėm... nerizikuočiau.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2009-03-05 00:07

Aš jau galvoju ten eiti su vaivorykštės vėliava :D Rimtai.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-05 04:55

Bitininkas wrote:Aš jau galvoju ten eiti su vaivorykštės vėliava :D Rimtai.
Jeigu yra galimybė, tai būtinai eik. Ir reikia kuo daugiau žmonių surinkti, kad būtų savotiškas gay pride, kuriam nereikėjo sankcijos. :lol:
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-03-05 10:59

Nežinau į temą ar ne, bet paskaitykit:

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=20847903
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2009-03-05 11:38

status_quo wrote:Nežinau į temą ar ne, bet paskaitykit:
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=20847903
Nors autorius skelbia "Nereikia minties policijos", tačiau mano dalykišką komentarą po šiuo straipsniu ištrynė. Likimo ironija, skant.
Post Reply