Rusija versus civilizuotas vakarų pasaulis

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-04 17:12

Sejanus wrote:šiaip laiko save amerikiečiu išskyrus patriotiškumą ir pasididžiavimą šalimi
Isiskaityk i sita savo teigini :)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-04 18:43

Yra ne vienas būdas pasakyti tam, apie ką kalba Sovijus. Pvz: man patinka amerikos kultūra, stiius ir t.t. Aš pritariu jos užsienio politikai, norėčiau visuotinės pasaulio tvarkos po JAV vėliava... Ir panašiai.

Bet pasakymas, kad ''aš esu amerikietis'' čia tinkamass galbūt tik kaip vaizdingas išsireiškimas, ne daugiau. Su šituo pilnai sutikčiau ir save tokiu pačiu amerikonu vadinti. Bet nujaučiu, ir jis tai leido suprasti, kad jis čia turi kažką daugiau omeny.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-08-05 02:31

Tai bet taip ir nepaaiškinot, ką reiškia būti lietuviu. Vadinasi tik gimimo ir gyvenamoji vieta? Na tuomet aš nesu amerikietis pagal šitą apibrėžimą, tik jau paaiškinau, kad man jis beprasmis.
Pico wrote:Tikrieji amerikonai juokiasi iš tokių amerikonu kaip tu, panašiai kaip juokėsi romėnai iš keltų, kai pirmieji juos tiesiog okupavo, o anie ėmė pamėgžioti jų gyvenimo stilių ir patys dėtis didesniais romėnais nei patys romėnai.
Štai tau tuo pačiu pavyzdžiu per galvą, - jie ir tapo dar geresniais romėnais už pačius romėnus, perėmė jų kultūrą ir išvystė į naują lygį - prancūziškąjį. Be to, nėra gėda pralaimėti stipresniajam, didesnė gėda yra nepripažinti to pralaimėjimo. Tuo labiau, kad niekas manęs neokupavo, niekam aš net nepralaimėjau: aš jau užaugau tarp romėnų. Pralaimėjo mano protėviai ir jau senai.
fizikanas wrote:Among other things amerikieciai kurkas patriotiskesni, labiau gerbia savo zemes lopineli ir kurkas labiau didziuojasi savo salim.
Nors aš labiau vertinu ir orientuojuosi į kultūrą, iš visų valstybių pasaulyje labiausia dižiuojuos, gerbiu būtent JAV. Ir jei jau būti patriotu tai tik ten.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 06:27

sovijus wrote:Tai bet taip ir nepaaiškinot, ką reiškia būti lietuviu. Vadinasi tik gimimo ir gyvenamoji vieta? Na tuomet aš nesu amerikietis pagal šitą apibrėžimą, tik jau paaiškinau, kad man jis beprasmis.
Evoliucija neisskyre vieno konkretaus bruozo, tai susideda is daug faktoriu: kalbos, vietos, artimu zmoniu ir proteviu tautybes, tevu auklejimo, valdzios propagandos, tikejimo ir t.t. Kaip ir daug bruozu yra, kodel jautiesi zmogumi. Bet kaip jau kitoje temoje mineta, imanoma situacija, kai jautiesi kazkokiu kitu gyvunu. Gal ir su tautybe tas imanoma.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 09:19

Sejanus wrote:Esu žinoma lietuvis, bet nematau didžiulio skirtumo tarp lietuviškos kultūros bei vertybių, ir amerikietiškos. Ir kadangi ta kultūra ne iš Lietuvos į JAV atėjo, o atvirkščiai
As nelabai suprantu is kur tas amerikietiskos kulturos itakos ipatingas sureiksminimas. Vidutinis lietuvis vairuoja vokiska masina, valgo turkiska maista, geria cekiska alu, kalba lietuviskai, keikiasi rusiskai, klausosi britiskos muzikos. Kur ta ipatinga Amerikos itaka? Jau nekalbant, kad pati amerikietiska kultura, tai produktas didele dalim importuotas is Europos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-05 09:58

fizikanas wrote:Kur ta ipatinga Amerikos itaka?
Džinsai, kola, dešrainiai, kramtoma guma, prekybcentriai. Dalinai: internetas, masiniai sporto renginiai, komercinė televizija ir kinas.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 10:14

Vilius wrote:
fizikanas wrote:Kur ta ipatinga Amerikos itaka?
Džinsai, kola, dešrainiai, kramtoma guma, prekybcentriai. Dalinai: internetas, masiniai sporto renginiai, komercinė televizija ir kinas.
Tie dzinsai kola ir desrainiai, tai skamba labiau, kaip amerikietiskos kulturos parodija, negu, kad realiai pasisavinta kultura. As pvz nepamenu, kada pirkau kola ar dzinsus ar desraini (nu gerai, pamenu kada pirkau desraini). O tai, kad nemazai technologiniu isradimu padaryta Amerikoje, kuriais naudojasi visas pasaulis, tai nereiskia, kad visas pasaulis pasisavino amerikieciu kultura. Tiesiog pasisavino technologijas ir naudoja jas pagal tai, kaip ju kultura jiems sako. Pvz ISIS kurie naudoja interneta ir kompus, kazkiek amerikieciais nuo to turbut netampa?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-05 15:06

fizikanas wrote:Tie dzinsai kola ir desrainiai, tai skamba labiau, kaip amerikietiskos kulturos parodija, negu, kad realiai pasisavinta kultura.
Gal ir būtų smagu pažiūrėti, kaip tu bandytum apibrėžti, kur baigiasi tikra kultūra, ir prasideda "kultūros parodija". Visgi karšta labai, tai tingiu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 15:50

Vilius wrote:
fizikanas wrote:Tie dzinsai kola ir desrainiai, tai skamba labiau, kaip amerikietiskos kulturos parodija, negu, kad realiai pasisavinta kultura.
Gal ir būtų smagu pažiūrėti, kaip tu bandytum apibrėžti, kur baigiasi tikra kultūra, ir prasideda "kultūros parodija". Visgi karšta labai, tai tingiu.
Kai kazkas vartojama dazniau, apibudinti tam, kas yra "amerikietiska kultura", nei yra tiesiog vartojama.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-05 15:55

fizikanas wrote:Kai kazkas vartojama dazniau, apibudinti tam, kas yra "amerikietiska kultura", nei yra tiesiog vartojama.
Nesupratau šitos vietos.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 16:32

Vilius wrote:Nesupratau šitos vietos.
Ta prasme, as manau, kad zmoniu kokakolos vartojimas yra daznai overestimeitinamas, kai eina kalba apie tai, kaip amerikietiska kultura yra pavergusi visa pasauli.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-05 16:37

fizikanas wrote:Ta prasme, as manau, kad zmoniu kokakolos vartojimas yra daznai overestimeitinamas, kai eina kalba apie tai, kaip amerikietiska kultura yra pavergusi visa pasauli.
"Pavergusi" - ne. Tačiau ji tikrai yra paplitusi po pasaulį daugiau, nei kitos kultūros, apie ką liudija tiek kolos vartojimas, tiek kalbėjimas apie ją.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-05 17:18

Vilius wrote:"Pavergusi" - ne. Tačiau ji tikrai yra paplitusi po pasaulį daugiau, nei kitos kultūros, apie ką liudija tiek kolos vartojimas, tiek kalbėjimas apie ją.
Taip, ji paplitus, turbut daugiau nei kitos. Nestebina, kai tai didziausia pasaulio ekonomika. Bet ar tai reiskia, kad visas pasaulis ar bent jau visas vakaru pasaulis vadintinas amerikieciais? Kazkaip neseka.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-05 18:51

fizikanas wrote:Bet ar tai reiskia, kad visas pasaulis ar bent jau visas vakaru pasaulis vadintinas amerikieciais? Kazkaip neseka.
Ne, neseka. Tačiau, jei jie patys save taip vadina (bent jau kalbėdami apie kultūrinį amerikietiškumą, o ne apie pilietybę), tai aš nematau tame didelės problemos.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-08-05 21:50

Vilius wrote:
fizikanas wrote:Bet ar tai reiskia, kad visas pasaulis ar bent jau visas vakaru pasaulis vadintinas amerikieciais? Kazkaip neseka.
Ne, neseka. Tačiau, jei jie patys save taip vadina (bent jau kalbėdami apie kultūrinį amerikietiškumą, o ne apie pilietybę), tai aš nematau tame didelės problemos.
Problema (nelabai didelė) kad žodžiai ir sąvokos naudojami nestandartinėmis prasmėmis (idiosinkratiškai, vo).
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-06 09:32

sovijus wrote:Tai bet taip ir nepaaiškinot, ką reiškia būti lietuviu.
Tu gi sapnuoji lietuviškai!
sovijus wrote:Vadinasi tik gimimo ir gyvenamoji vieta?
Tai lemia daug ką. Pradedant sapnavimu, baigiant tuo, kad su kai kuriais vietiniais amerikonais net susišnekėsi sunkiai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-06 09:41

Pico wrote:Tai lemia daug ką. Pradedant sapnavimu, baigiant tuo, kad su kai kuriais vietiniais amerikonais net susišnekėsi sunkiai.
Pavažiavęs giliau į Žemaitiją, aš irgi su jais sunkiai susikalbėčiau. Ar nuo aš (o gal jie?) nustoju būti lietuviu?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-06 09:42

Vilius wrote:Pavažiavęs giliau į Žemaitiją, aš irgi su jais sunkiai susikalbėčiau. Ar nuo aš (o gal jie?) nustoju būti lietuviu?
Susikalbėsi be problemų.
Post Reply