Kovos dėl Adomo/Ramos tilto

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-09-21 21:48

Spalvingus "hare Rama, hare Krišna" dainuotojus galima gan dažnai išvysti ir mūsų gatvėse, bet kalba ne apie juos, o apie religingus indus, kurie garbina tą patį Ramą, ir kurie labai susirūpino "Ramos tilto" likimu.

Ramos tiltas (dar kitaip - Adomo tiltas) yra siaura 48 km ilgio salelių ir sausumos juosta, kuri jungia Šri Lanką ir Indiją.
Gūglio mapse tai va taip atrodo.
Ši juosta slepias po vandeniu, tačiau komplikuoja laivybą - prakasus joje kanalą laivams būtų galima sutaupyti 780 km kelio ir 30 valandų laiko.
Tai ir pradedama daryti, bet...

Bet šalyje kyla demonstracijos, susiremiama su policija - religingi indai stoja piestu prieš šitą projektą - yra ir aukų.
Problema tame, kad Ramajanoje rašoma, jog šį tiltą Ramos kariuomenei be kitų Ramos sąjungininkų statė ir beždžionių armija (!) ir per jį Rama traukė į Šri Lanką kautis su demonu, kuris laikė nelaisvėje jo mylimąją.
(Pagal senus šaltinius iki 1480 metų žemės drebėjimo šiuo "tiltu" išties buvo galima iš Indijos nusigauti į Šri Lanką.)
O dabar religingi indai pasipiktinę projektu ir kovoja prieš jį, progresyvūs palaiko ir bando įtikinti oponentus, kad tai tik mitas:
"Ram is as big a lie as the Himalayas and the Ganga (river) are true," Tamil Nadu's chief minister, K. Karunanidhi, told reporters on Thursday.
http://afp.google.com/article/ALeqM5hze ... gYiDfvUaeQ
Kanalas jau kasamas: http://sethusamudram.gov.in/WhatisSethu.asp

P.S. O Adomo kanalu jį vadina dėl kitos legendos - juo iš rojaus (Šri Lanka) išcimpino prasikaltę Adomas su Ieva (Koks ryšys su Rama? Neklauskit, nes nežinau.)
Post Reply