Rusai, lietuviai ir ketvirtoji valdžia

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2007-09-30 14:09

http://www.lrytas.lt/?id=11895208071188009435&view=4
Lietuva įtaria holokausto tyrėją iš Izraelio lietuvių žudynėmis pokaryje

Lietuva kreipėsi į Izraelį, prašydama įteikti pranešimą apie įtarimą dalyvavus civilių asmenų ir Lietuvos laisvės kovotojų žudyme Holokausto aukų ir didvyrių atminties organizacijos „Yad Vashem“ (Izraelis) buvusiam direktoriui Yitzhakui Aradui.

O dabar - Latvijos rusams skirta interpretacija:

http://rus.delfi.lv/news/daily/kpnorthe ... d=19070038

Žydų istorikas kaltinamas genocidu

Lietuvos generalinis prokuroras Algimantas Valantinas inicijavo Lietuvoje gimusio istoriko Icchako Arado bylos tyrimą. Vietos nacionalistai jį kaltina talkininkavimu sovietų kariams naikinant lietuvius Antrojo pasaulinio karo metu.

Izraelio žiniasklaidos nuomone, pagrindu tyrimui tapo Arado parodymai JAV Teisingumo departamento Specialiųjų tyrimų komisijai apie buvusius lietuviškojo gestapo talkininkus Aleksandrą Lileikį ir Algimantą Dailidę, kurie po to buvo deportuoti iš JAV. Tai sukėlė kai kurių Lietuvos politikų nepasitenkinimą.
------
Ko gi benorėti, kad tokia propaganda šeriami rusai "pribaltus" laiko naciais? O šeriami todėl jie, kad laisvai ir nepriklausomai žiniaklaidai ekonomiškai labiau apsimoka pataikauti esamiems prietarams ir stereotipams, o ne imtis Galilėjaus vaidmens ir ryžtingai pasakyti: žiūrėkit, jūs buvote neteisūs!

Akmenukas į visų, kas dirba toje iliuzijų mašinoje, daržą :)
Post Reply