Išprotėjusių biurokratų siautėjimai

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-26 11:51

Vadinasi atsakymų nebus, mieli skeptikai? :D vien tik reakcingi absurdiški tvirtinimai.. :happy:

Taigi, į pirmą klausimą atsakymų nėra
Tai „įsivaizduojama sąvoka“ sugeba taikyti prieš tave prievartą?
kam tas absurdas? Gi dievas irgi nedaro prievartos, o tik žmonės, kurie TIKI dievu ir neva vykdo jo valią. :wink:
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-26 12:28

MaikUniversum, jei nori tikrai privačios teritorijos ir niekam nemokėti mokesčių - užsiimk terraformingu kur "niekieno vandenyse": susipilk/išsikelk salą ar kokį žemyną. Bus tavo :) Aišku, dar reiks, kad tavo šalį pripažintų kitos, bet, manau sealand'as propažins pirmas :ax:
Last edited by Akela on 2010-02-26 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-26 12:32

Love it or leave it, žinau, žinau. Bet tokiais argumentais tu tik bandai apeiti klausimą ir neva taip man įrodyti, kad aš turiu pasirinkimo teisę. Tačiau klausiu ne to dabar.

Akela, aš laukiu, kol tu arba RB pagrįs Lietuvos, kaip kažkam priklausančios teritorijos, tos priklausomybės legitimumą. :wink: Bet panašu, kad RB praskydo.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-26 13:42

MaikUniversum wrote:Love it or leave it, žinau, žinau. Bet tokiais argumentais tu tik bandai apeiti klausimą ir neva taip man įrodyti, kad aš turiu pasirinkimo teisę. Tačiau klausiu ne to dabar.
Akela, aš laukiu, kol tu arba RB pagrįs Lietuvos, kaip kažkam priklausančios teritorijos, tos priklausomybės legitimumą. :wink: Bet panašu, kad RB praskydo.
Carl Sagan… ok t.y. MaikUniversum (užsižiūrėjau į nuotrauką :wink: ), jei pirmas pasičiumpi žemę (čia nebent terraformingo atveju, nes laisvų žemų lyg ir nebeliko :wink: ) esi jos savininkas ir kuri taisykles, visais kitais atvejais tu tik žaidi pagal ją suradusių (bei jų palikuonių - čia apibendrinus) sugalvotas taisykles (net jei sumoki už ją jų sugalvotais popieriukais). Išskyrus, žinoma, karo atvejį – gali bandyt jėga atimt, bet visvien nebūsi tas, kuris tą žemę susirado, būsi atėmėjas.
Gavai žemę pasirašydamas kažkokius popieriukus? Tai viskas. Tie popieriukai ir yra legatimumo įrodymas – juos pasirašydamas pripažinai Lietuvą kaip organizaciją tvarkančią kai kuriuos reikaliukus teritorijoje. O, jei neturi – nėra apie ką ir kalbėt :wink: Beje, jei tik rasi Lietuvoje Lietuvai nepriklausiančių žemių (kur dar žmogaus koja neįkėlus), apsigyvenk - niekas neapmokestins teritorijos, kurios nėra registre :wink:

(Žemė yra resas, kuris pereina iš kartos į kartą, todėl jai galioja ypatingos taisyklės :) )
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-02-26 14:37

Taip, maiki, tu mus vėl visus suvartei. RB pranyko, mat nesugebėjo atsimušti į šiuos tavo argumentus: "vien tik reakcingi absurdiški tvirtinimai.." Kaip sekas ekonomikos vadovėlius skaityt, ar jiems neliko laiko po visų youtube filmukų?
Anyway:
MaikUniversum wrote:Tik kad dabar tam tikri žmonės privertė VISUS toje teritorijoje gyvenančius žmonės paklusti jų įnoriams, ir ne šiaip trumpam laikui, bet... laikotarpis nenurodytas išvis, vadinasi - amžinai. Tavo vaikai ir tavo vaikų vaikai privalės paklusti prieš šimtmečius sugalvotoms žmonių "idėjoms". Čia vadini laisvanoriškumu?
Taip, tai yra toks laisvanoriškumas, koks tau liko dėl tos nelaimės, kad gimei per vėlai balsuoti. O ką, anarchistinėje visuomenėje visi tavęs palauks prieš privatizuodami upes ir oro stulpus? Juk laisvas žmogus gali privatizuoti niekieno nuosavybėje nesantį oro stulpą ir žemės plotą, pavyzdžiui 100 000 kvadratinių kilometrų? Ir jis gali pareikšti, kad visi, kas gimsta šioje privatizuotoje teritorijoje konkliudentiniais veiksmais (gimimu) sudaro vargovės sutartį iki 100 metų? Jei gali, tai nėra jokių problemų su anarchizmu, tik man jis ne prie širdies. O jei, kita vertus, negali, tai anoks ten anarchizmas, jei sumindoma viena iš pagrindinių laisvo žmogaus teisių - teisė į nuosavybė.
(nu gerai, kad nesikabinėtum - asmuo, gimęs privatizuotoje teritorijoje, gali nutraukti vergovės sutartį pasitraukdamas iš privatizuotos teritorijos)
User avatar
Dekonstruktorius
naujokas
Posts: 117
Joined: 2009-12-16 14:28

2010-02-26 16:52

Maikio oponentų kontrargumentai tinka tik anarcho-kapitalizmui, kuris logiškai turėtų privesti prie naujų valstybių atsiradimo dėl savo nuosavybės teisių sampratos. Dėl vergovės tai net Rothbardas, anarcho-kapitalizmo dėdė manė, kad vergovės kontraktai negalėtų būti vykdomi per prievartą, nes tai kirstųsi su laisva valia ir būtų prievartos inicijavimu. Būtent todėl jis manė, kad savanoriška vergovė būtų tik iš esmės ne vergovė, bet savanoriškas darbas. Mano nuomone be fizinės prievartos dar gali egzistuoti struktūrinė prievarta, kai pvz. vienas žmogus valdo visą Vilniaus nuosavybę, gyventojai jam moka nuomą ir jis užsiima teisėsauga. Čia nuo monarchijos niekuo neatskirsi tokios būsenos, nebent prasidės apeliavimas į tai, kad čia nuosavybės teisės buvo įgytos laisvanoriškai. Iš tikrųjų tai dauguma mūsų taip vadinamos nuosavybės yra valstybinio teisinio pozityvizmo apibrėžta nuosavybė. Artėjant prie naudojimu pagrįstos nuosavybės sampratos, tiek kapitalistiniai santykiai, tiek pridėtinės vertės nusavinimas išnyktų, nes nebebūtų įmanoma užsidirbti iš kitų darbo. Mutualizme vyrautų naudojimu pagrįsta (senaties terminais) kooperatyvinė nuosavybė, kuri būtų tvarkoma demokratiniais metodais. Tai panaikintų landlordizmo problemą, nes joks žmogus negalėtų įgauti teisių į Vilnių, nes darbas su visu Vilniumi yra praktiškai neįmanomas, ypač kai kalbame apie teritoriją, kurioje dirba tiek daug žmonių. Darbininkų klasės išsigelbėjimas yra jų darbo priemonių kontrolėje ir valstybės, kaip pagrindinio darbdavio ir išnaudotojo panaikinime. Valstybę apibrėžiu kaip teritorinę teisėtvarkos monopoliją. Valdžia gali egzistuoti ir ve valstybės, štai kodėl nei anarchizmas, bei etatizmas nėra savaiminis atsakymas į politologinius klausimus. Reikalingas dialektinis mąstymas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-02-26 16:54

MaikUniversum wrote:Akela, aš laukiu, kol tu arba RB pagrįs Lietuvos, kaip kažkam priklausančios teritorijos, tos priklausomybės legitimumą. :wink: Bet panašu, kad RB praskydo.
Atrodo, disleksija progresuoja? Žr. mano post'ą Sun Feb 21, 2010 7:38 pm, aš vis dar laukiu siūlomo legitimumo pagrindo.
User avatar
Dekonstruktorius
naujokas
Posts: 117
Joined: 2009-12-16 14:28

2010-02-26 16:59

Lietuva iš esmės šiuo metu yra valdoma oligarchijos iš 141 žmogaus, kuri turi totalią galią Lietuvos teritorijoje, nes gali nevaržomai keisti konstituciją, keisti įstatymus. Atmesti prezidento veto, panaikinti pačią prezidento instituciją ir iš esmės išdarinėti viską ką tik jie nori. Jeigu parlamentas norėtų, jis taip pat galėtų ignoruoti ES ir jos nepripažinti. Respublikinė demokratija suteikia parlamentui iš esmės analogiškas galias kaip ir absoliutistiniam monarchui. Visa kita tai tik iliuzija, remiantis tuo pačiu teisiniu pozityvizmu, situacija yra tokia. Jūs visi gyvenate iliuzijoje, kad liberali demokratija turėtų bent jau eiti link individo suvereniteto įgyvendinimo, kai kiekvienas yra tobulai laisvas nuo kitų užgaidų. Iš tikrųjų valdžia formuoja mūsų suvokimą apie save ir formuoja normalų subjektą, kuris užsiima savidisciplina, jis yra save valdantis žmogus, kuris paklusta normalizacijai. Kiekvienas bijo viską matančios Panoptikono akies, kuri stebi mus stacionarių greičio matuoklių forma, arba kaimyno žvilgsnio baime... Mes elgiamės normaliai, nes bijome viską matančio žvilgsnio, bijome prarasti savęs kaip gero piliečio, tikro vyro, ar moters suvokimą. Humanizmas tą ir daro, jis sukuria mūsų identitetus, jis sukuria patį dirbtinį žmogiškumą už kiurio ribų yra gyvuliškumas, žmonės nustumti už ribos.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-02-26 17:34

Dekonstruktorius wrote:Lietuva iš esmės šiuo metu yra valdoma oligarchijos iš 141 žmogaus, kuri turi totalią galią Lietuvos teritorijoje, nes gali nevaržomai keisti konstituciją, keisti įstatymus.
Aš suprantu, kad per sunku pasiskaityti, ką iš tiesų ta Konstitucija sako, bet gal tada tiesiog neverta taip garsiai reikšti savo nuomonės politiniais klausimais?
User avatar
Dekonstruktorius
naujokas
Posts: 117
Joined: 2009-12-16 14:28

2010-02-26 18:50

Parlamentas gali keisti konstitucijos turinį, čia faktas patvirtintas pačios konstitucijos:
XIV SKIRSNIS
KONSTITUCIJOS KEITIMAS

147 straipsnis
Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų.
Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma.

148 straipsnis
Konstitucijos 1 straipsnio nuostata "Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika" gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.
Tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio "Lietuvos valstybė" bei keturioliktojo skirsnio "Konstitucijos keitimas" nuostatos.
Konstitucijos pataisos dėl kitų Konstitucijos skirsnių turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama Seime du kartus. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už tai balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių.
Nepriimta Konstitucijos pataisa Seimui iš naujo svarstyti gali būti teikiama ne anksčiau kaip po metų.

149 straipsnis
Priimtą įstatymą dėl Konstitucijos keitimo pasirašo Respublikos Prezidentas ir ne vėliau kaip per 5 dienas oficialiai paskelbia.
Jeigu nurodytu laiku tokio įstatymo Respublikos Prezidentas nepasirašo ir nepaskelbia, šis įstatymas įsigalioja, kai jį pasirašo ir oficialiai paskelbia Seimo Pirmininkas.
Įstatymas dėl Konstitucijos keitimo įsigalioja ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo jo priėmimo.
Yra pakankamai mažai apribojimų mūsų konstitucijos keitimui, kas leidžia seimui iš esmės nevaržomai savivaliauti be daugumos piliečių pritarimo, o aš nesu demokratijos fanas.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-02-27 12:49

Davai, pavaryk ką nors dar, pavyzdžiui painterpretuok Konstituciją. Labai kietai varai~!
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-02-27 18:05

O ko nepakeis seimas, ta gali pakeisti konstitucinis teismas, kuriam isvis negalioja nei teisiniai nei sveiko proto apribojimai.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-02-27 18:15

Legionas wrote:O ko nepakeis seimas, ta gali pakeisti konstitucinis teismas, kuriam isvis negalioja nei teisiniai nei sveiko proto apribojimai.
KT konstitucijos nekeičia.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-02-27 18:36

VYTS wrote:KT konstitucijos nekeičia.
KT gali isaiskinti konstitucija kaip tik nori, ir sprendimas yra negincijamas.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-27 20:13

RB wrote:
Dekonstruktorius wrote:Lietuva iš esmės šiuo metu yra valdoma oligarchijos iš 141 žmogaus, kuri turi totalią galią Lietuvos teritorijoje, nes gali nevaržomai keisti konstituciją, keisti įstatymus.
Aš suprantu, kad per sunku pasiskaityti, ką iš tiesų ta Konstitucija sako, bet gal tada tiesiog neverta taip garsiai reikšti savo nuomonės politiniais klausimais?
O ką sako Haris Poteris? :wink: Ar Konstitucija yra kažkoks nešališkas, objektyvus, dieviškas dokumentas, kurio egzistavimas patvirtina jo legitimumą, net jei nė vienas Lietuvos pilietis jo nepasirašė? Panašiai kaip su [Bibilija<--->Dievas]. Abu patvirtina viens kito legitimumą :wacko:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-27 20:15

Dekonstruktorius wrote:Valdžia gali egzistuoti ir ve valstybės, štai kodėl nei anarchizmas, bei etatizmas nėra savaiminis atsakymas į politologinius klausimus.

be abejonės tai nėra atsakymas. Tai tik klaidingo atsakymo (prievartinės monopolijos ir panašių neapgrįstų vergovinių politinių dogmų) atmetimas.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-02-27 20:47

MaikUniversum wrote:O ką sako Haris Poteris? :wink: Ar Konstitucija yra kažkoks nešališkas, objektyvus, dieviškas dokumentas, kurio egzistavimas patvirtina jo legitimumą, net jei nė vienas Lietuvos pilietis jo nepasirašė? Panašiai kaip su [Bibilija<--->Dievas]. Abu patvirtina viens kito legitimumą :wacko:
Konstitucijos legitimumą patvirtina:
1)ji priimta referendumu
2)ją galima keisti referendumu, tas nėra daroma
:?
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-02-27 21:30

VYTS wrote:Konstitucijos legitimumą patvirtina:
1)ji priimta referendumu
Demokratija yra religija. Prietaringi zmones tiki, kad nors jie neturi atimti kaimyno turto, bet jie gali ta neegzistuojancia teise deleguoti valstybei.
Atseit susirinkus miniai, neteisetas dalykas virsta i teiseta, kaip kad per misias vynas pavirsta Jezaus krauju.

Realybeje neegzistuojancia teise kam nors perduoti yra neimanoma.
Post Reply