Konservatoriai sako: vaikus mušti reikia.

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2011-07-16 13:50

Svetimas wrote:Kur link lenkiu? Man tavo argumentas, jog įstatymas (kuris apribotų tėvų išskirtinę teisę auklėti savo vaikus fizinėmis bausmėmis) yra blogas, nes juo bus piktnaudžiaujama, kuomet fizinė prievarta bus pagrįsta (pvz. jau minėtu ginklo naudojimo atveju), pasirodė keistas.
Kaip jau sakiau, už suaugusius tu nesi atsakingas, todėl iš jų neprivalai atiminėti šautuvų, todėl tavo analogija netikusi. Be to, aš buvau ne prieš tą dalį, kuri uždraudžia fizines bausmes, o prieš tą, kuri sako, kad "Bet koks smurtas prieš vaiką yra draudžiamas." Bet. Aš dabar geriau įsiskaičiau, kaip ten apibrėžiamas smurtas:
2. Smurtas prieš vaiką – visos seksualinės, fizinės, psichologinės ir emocinės prievartos, vaiko žeminimo ir išnaudojimo, vaiko priežiūros stokos arba aplaidumo formos, sukeliančios pavojų gyvybei, faktinę ar potencialią žalą vaiko sveikatai, išlikimui, vystymuisi ar orumui, taip pat fizinės bausmės.
Tada kažkaip praleidau raudonai pažymėtą vietą, ir per daug užsiparinau dėl mėlynos. Taip, žinoma, šautuvo atiminėjimas nėra "vaiko priežiūros stokos arba aplaidumo forma", todėl jėgos panaudojimas nepapuola po šiuo smurto apibrėžimu. Bijau, kad kelis puslapius be reikalo pralojau ne ant to medžio :oops:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2011-07-16 16:41

Vilius wrote:
Svetimas wrote:Kur link lenkiu? Man tavo argumentas, jog įstatymas (kuris apribotų tėvų išskirtinę teisę auklėti savo vaikus fizinėmis bausmėmis) yra blogas, nes juo bus piktnaudžiaujama, kuomet fizinė prievarta bus pagrįsta (pvz. jau minėtu ginklo naudojimo atveju), pasirodė keistas.
Kaip jau sakiau, už suaugusius tu nesi atsakingas, todėl iš jų neprivalai atiminėti šautuvų, todėl tavo analogija netikusi.
Vis tiek, Viliau, nematau esminio skirtumo. :) Ką keičia tai, jog tu nesi atsakingas už suaugusius? Teisiškai tai nepanaikina pagrįstos prievartos prieš suaugusiuosius galimybės. Taigi, analogija kaip ir tinka. Pvz. jeigu koks suaugęs grėsmingai nukreiptų ginklą į tavo artimą, nemanau, kad tu, galėdamas kažką padaryti toje situacijoje, išliktum pasyvus dėl to, jog "tu neatsakingas už tą suaugusįjį" arba tave gali apskųsti už prievartos prieš jį panaudojimą.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-08-01 13:52

Buvau užsiėmęs, neturėjau laiko diskutuoti.
Svetimo argumentas nuskambėjo įdomiai. Bus smagu pamatyti kuo baigsis šis klausimas.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2012-01-03 15:13

Diskutuotas įstatymas jau aktyvus ir generuoja šiokią tokią statiką. Turiu pripažinti kad tai ką regiu verčia pergalvoti mano nuostatus dėl jo. Manau, kad nepakankamai įvertinau mąstus smurto šeimose (nevisai tislus terminas tačiau šiai diskusijai netgi toks lozunginis terminas pakankamas mano galva). Nemanau, kad tai išpsręs problemas pagimdžiusias tą smurtą ir netgi, kad eliminuos pąsekmes (nesibaigia gi kiekvienas toks atvejis skirybom), tačiau atkreipia dėmesį į mąstą ir leidžia susipažinti su problema geriau.

Kai nemuši draugės ir nevaikšto pamelinyjusios draugų antrosios pusės lengvai pamiršti, kad tai ne visa Lietuva.
Bradega
naujokas
Posts: 6
Joined: 2011-03-30 15:52

2012-01-30 19:37

As sakau: konservatorius reikia musti.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2012-01-30 21:21

Bradega wrote:As sakau: konservatorius reikia musti.
Kiek gruboka pozicija, tačiau suprantu kaip tokios mintys gali kilti.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-01-30 22:44

Bradega wrote:As sakau: konservatorius reikia musti.
o as sakau kad tai kvepia nuobauda del skatinimo susidoroti. tikiuosi vajezus istrins siuos postus.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-02-12 10:48

Bradega wrote:As sakau: konservatorius reikia musti.
Konservatoriai musa vaikus (As galvoju, kad nemusa, bet matau kad ''bradega'' galvoja kitaip'') mes musam konservatorius. Konservaturiai musa mus... Mes vel konservatorius... Ir taip iki uzsimusimo. Labai sveikintina pozicija.
User avatar
Rationalis
naujokas
Posts: 37
Joined: 2012-03-18 01:19

2012-03-18 01:58

Pripažinsiu, neskaičiau visos temos, nes tingėjau (ir dar, dabar jau yra 1:57 AM), tačiau manau, kad vaikų visgi mušti nereikėtų.

Kita vertus, aišku, ne viskas yra vien tik juoda arba balta. Gyvenimo būna visko.


Aš asmeniškai nemanau, kad būčiau geras tėvas. Todėl ir neplanuoju kurti šeimos.
Post Reply