Apie skaitmeninius pinigus

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-26 16:51

7x wrote:Kas tau sutrukdys tai daryti? Ir kokiais įsivaizduoji mokesčiais tave dėl to turėtų apdėti? Kaip valstybė matys, ką perki?
Pirkti prekes ir paslaugas nesutrukdys niekas, netgi apmokėti nesutrukdys. Bet, kadangi visi pervedimai būtų rašomi į sąrašus, atsiras pagrindas piktiems mentams ateiti ir klausinėti, kas ir kodėl perveda pinigus. Neilgai trukus, bus išsiaiškinta kokiu tikslu pervedami pinigai. Tiek mano prekių bei paslaugų tiekėjai, tiek aš, būsime nubausti.
7x wrote:P.s. kaip sekasi šalinti nusikalstamumo priežastis?
Šauniai. Dėkui, kad domiesi.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 16:55

7x wrote: Kaip valstybė matys, ką perki?
Is saskaitu- fakturu. Kai valdzia mato pajamas, domisi ir pajamu saltiniu. Kovai su pinigu plovimu Lietuvoje yra speciali tarnyba Finansiniu nusikaltimu tyrimo tarnyba (FNTT).
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-26 19:59

D3monas wrote:Bet, kadangi visi pervedimai būtų rašomi į sąrašus, atsiras pagrindas piktiems mentams ateiti ir klausinėti, kas ir kodėl perveda pinigus.
Ok ir kokiu pagrindu "pikti mentai" stebės tavo sąskaitą? Užsimanys tave sekti ir viskas? Be jokių procedūrų, nesivadovaudami jokiais įstatymais šiaip sau nusprendžia tave stebėti? Aš tavęs dar kartą klausiu, kodėl tu kalbi temomis, kurių visiškai nesupranti? Kodėl? Prašau atsakyk. Čia svarbiausias klausimas iš visų.

BPK 155 straipsnis:
1. Prokuroras, priėmęs nutarimą ir gavęs ikiteisminio tyrimo teisėjo sutikimą, turi teisę atvykti į bet kokią valstybės ar savivaldybės, viešąją ar privačią įstaigą, įmonę ar organizaciją ir pareikalauti, kad jam būtų leista susipažinti su reikiamais dokumentais ar kita reikiama informacija, daryti įrašus ar kopijuoti dokumentus bei informaciją arba gauti nurodytą informaciją raštu, jei tai reikalinga tiriant nusikalstamą veiką.

BPK 166 straipnis:
166 straipsnis. Ikiteisminio tyrimo pradžia
1. Ikiteisminis tyrimas pradedamas:
1) gavus skundą, pareiškimą ar pranešimą apie nusikalstamą veiką;
2) prokurorui ar ikiteisminio tyrimo pareigūnui patiems nustačius nusikalstamos veikos požymius.
2. Šio Kodekso nustatytais atvejais ikiteisminis tyrimas pradedamas tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo skundas.
3. Kiekvienas ikiteisminio tyrimo pradžios atvejis užregistruojamas Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro nustatyta tvarka.
4. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą pranešama skundą, pareiškimą arba pranešimą padavusiam asmeniui.

Taigi pirmiausia prokuroras turi pradėti ikiteisminį tyrimą. Kokiu pagrindu jį nusprendžia pradėti? Pamato tavo pavardę, nusprendžia, jog esi nusikaltėlis ir pradeda tyrimą? Nu ok, nes prokuroras jugi labai korumpuotas ir neturi ką daugiau veikt išskyrus visiškai randomly prisikabinti prie tavęs. Tada prokuroras, gavęs ikiteisminio tyrimo teisėjo sutikimą, kurį, žinoma, teisėjas duos, nes - kodėl gi ne, nueina į banką gauna sąskaitos išrašą, pamato, jog 6 kartus pervedei Mariui po 25 litus. Nueina pas tave, paklausia: "Kodėl pervedei 150 lt Mariui per 6 mėnesius". Tu aišku, kalbant grynai terminologiškai, apsišiki, išpliurpi, jog pirkai pilstuką ir sėdi 20 metų į kalėjimą. Maždaug taip viską įsivaizduoji? Ai ne, tu nepalūžti! Nes esi perkandęs psichologinio spaudimo gudrybes. Nu bet tada prokuroras pas Marių padaro kratą (irgi visiškai iš oro, nes taip daroma), randa ten pilstuko virimo įrangą ir vot TADA tu sėdi iki gyvos galvos arba dar geriau - vien dėl tavęs trumpai gražina mirties bausmę ir pačirškina elektros kėdėj, kad savo tūpais postais daugiau niekad niekad NIEKAD nebesireikštum šiame forume.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 20:12

Bankai yra įpareigoti pranešti apie įtartinas operacijas FNTT. Jokių specialių tyrimų, bylų, prokurorų raštų ar teismų nereikia. Bankininkystėje privatumas neegzistuoja.

"Užfiksavusios įtartinus požymius, kredito ir finansinės institucijos tokias operacijas įtraukia į registrą ir informuoja apie jas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą Operacija pinigais laikoma įtartina, jeigu:

kredito ar finansinės įstaigos kliento operacijos neatitinka įmonės registruotos veiklos ar įprasto bendradarbiavimo su kredito ir finansine įstaiga;

du fiziniai asmenys ar daugiau įneša grynuosius pinigus į tą pačią sąskaitą, nurodę neįprastą tokio įnešimo priežastį, o pinigai vėliau pervedami į Lietuvos ar užsienio valstybių kredito įstaigose esančias fizinių ir juridinių asmenų sąskaitas (savo ar kitų);

fizinis asmuo gauna iš užsienio valstybių kredito ar finansinių įstaigų pinigų sumą, viršijančią 50000 litų ar atitinkamą užsienio valiutos sumą, perskaičiuotą į litus tos dienos oficialiu kursu, ir dažnai ima grynais pinigais;

neįprastai padidėja kliento atsiskaitymas grynaisiais pinigais;

klientas dėl neaiškių priežasčių išskaido operaciją pinigais į kelias operacijas, kad nė vienos iš jų suma nesiektų 50000 litų arba atitinkamos užsienio valiutos sumos, perskaičiuotos į litus tos dienos oficialiu kursu; bei kiti kriterijai.
Lietuvos banko valdyba ketvirtadienį patvirtino ir Kliento atliekamų operacijų pinigais ir sandorių registro tvarkymo taisykles, kurios privalomos kredito ir finansinėms institucijoms. Taisyklės reglamentuoja kliento atliktų operacijų pinigais, kurių suma viršija 50 tūkst. litų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta bei įtartinų operacijų registro tvarkymą. Taisyklės patvirtintos atsižvelgiant į naujus LR pinigų plovimo prevencijos įstatymo pakeitimus.

Užfiksavusios įtartinus požymius, kredito ir finansinės institucijos tokias operacijas įtraukia į registrą ir informuoja apie jas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Kredito ir finansinės įstaigos taip pat turi teisę informuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą apie, jų manymu, įtartinas operacijas pinigais, nors jos neatitinka nutarime išvardintų kriterijų."

http://www.verslobanga.lt/lt/spaudai.full/3d942e5f52867
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 20:20

7x wrote:[
Ok ir kokiu pagrindu "pikti mentai" stebės tavo sąskaitą?
Tuo pagrindu, kad tu esi valstybės baudžiauninkas, melžiama karvė, neturi kam pasiskųsti ir todėl, kad sąskaitų šnipinėjimas yra vyraujanti praktika pasaulio valstybėse.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-26 20:23

Nu ir? Gailėsiuos, kad kalbu su legionu, bet kaip man tai trukdys pirkti pilstuką?
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 20:55

7x wrote: kaip man tai trukdys pirkti pilstuką?
FNTT, pamačiusi nelegalias pajamas, pasodins bobutę ir nebeturėsi iš ko pirkti.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-26 21:13

Aha, taip FNTT ir eis per visus, kurie iš neaiškių šaltinių gauna nors truputį pajamų, ypač pilstuką varančias bobutes, kurios uždirba milijonus. O gal prikirps, na nežinau, organizuotą nusikalstamumą, pusiau šešėlyje sėdintį verslą, narkotikų prekeivius? Nekalbant apie tai, jog įvedus skaitmeninius pinigus reiktų smarkiau užtikrinti fizinių asmenų privatumą, tačiau net jei tai ir nebūtų padaryta, tai kaip reiktų įsivaizduoti situaciją, kai FNTT kontroliuoja visą Lietuvos populiaciją?

O jei taip norit samanės/prostitučių/žolės, tai legalizuojam. Aš už, kas dar? Tai, kad bereikalingai draudžiamos tam tikros prekės ir paslaugos nėra argumentas atmesti skaitmeninius pinigus.

Šitas postas, beje, labiau ne legionui, o kitiems, mat legionas tuoj pradės verkšlenti, kad mokesčiai yra vagystė, o narkotikų prekeiviai the most awesome guys ever. Where's Wallace? Sheeeeeet. Giving a fuck when it ain't your turn to give a fuck. Jo, The Wire geras serialas.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 21:23

7x wrote: O jei taip norit samanės/prostitučių/žolės, tai legalizuojam. Aš už, kas dar?
Tai yra utopija. Tie biznieriai, kurie miega vienoje lovoje su politikais, nenori konkurentų. Valstybė, nekurianti monopiljų, yra negirdėtas dalykas.
Suskaičiuokime kiek monopolijų ir kartelių valstybė prikūrė Lietuvoje - benzino, šokolado, cukraus, telekomunikacijų, geležinkelio, trąšų, aliejaus ir t.t.

Atsiskaitymai vien per bankus sunaikintų laisvuosius prekybininkus ir nukentėtų konkurencija.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-26 21:25

7x, tu vėl, vietoje to, jog gilintumeis į tai, kas yra sakoma, mosuoji savo falu ir rodai koks galingas patinas esi. Niekam tai nerūpi. Suprantu, kad tai išskirtinis teisininkų bruožas, bet nuo to tu neatrodai nei gili asmenybė, nei protingas. Tik parodai, jog esi agresyvus ir nemoki diskutuoti nesikoliodamas.
7x wrote:bereikalingai draudžiamos tam tikros prekės ir paslaugos nėra argumentas atmesti skaitmeninius pinigus.
Bereikalingai draugžiamos tam tikros prekės ir paslaugos yra argumentas atmesti skaitmeninius pinigus, dėl jau išsakytų priežasčių. Štai, jei tos prekės ir paslaugos nebūtų draudžiamos - kitas reikalas. Kokia tikimybė, kad tokioje Lietuvoje tos prekės ir paslaugos bus legalizuotos?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-26 21:40

D3monas wrote:Bereikalingai draugžiamos tam tikros prekės ir paslaugos yra argumentas atmesti skaitmeninius pinigus, dėl jau išsakytų priežasčių
Kokių išsakytų priežasčių? Tu sakei "Bet negalėsiu nusipirkt prostitučių". Na, tikriausiai galėsi, nes fizinių asmenų sąskaitų niekas negalės laisvai prižiūrėt. Galiausiai, jei jau sergi paranoja, tai pats Svetimas rašė:
Svetimas wrote:Dėl asmens privatumo. Paranoikai galės turėti anonimines elektronines sąskaitas, tačiau bet kokios pajamos į jas būtų apmokestinamos tam tikru dideliu fiksuotu tarifu. Tas, kas nebijos gyventi skaidriai, mokės mažesnius mokesčius.
Beje, aš prieš kitus savo falo nemojuoju, tiesiog tavo falas toks mažas, kad mano falas prie jo atrodo tiesiog milžiniškas. Naudojuosi proga.

Ir apskritai, tavo visas argumentas yra idiotiškas. Visada liks dalykų, kurie yra nelegalūs (vidaus organai, vergai, samdomi žudikai). Taigi mes NIEKAD negalėtume įvesti skaitmeninių pinigų, nes kas nors galės pasakyti "Štai jei ŠIOS paslaugos ir prekės nebus draudžiamos, tokiu atveju sutikčiau įvesti skaitmeninius pinigus". Ar turėtume legalizuoti tik tuos dalykus, kuriuos tu mėgsti?
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 21:41

7x wrote:labiau ne legionui, o kitiems, mat legionas tuoj pradės verkšlenti, kad mokesčiai yra vagystė, o narkotikų prekeiviai the most awesome guys ever.
Ne verkslenu, o oriai pareiskiu, kad kontrabandininkai, suteneriai, prostitutes ir kiti persekiojami verslininkai yra tautos didvyriai ir nepalyginamai geresni zmones negu godus ir smurtingi sociopatai valdzioje.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-26 21:44

7x wrote: Kokių išsakytų priežasčių? Tu sakei "Bet negalėsiu nusipirkt prostitučių". Na, tikriausiai galėsi, nes fizinių asmenų sąskaitų niekas negalės laisvai prižiūrėt.
Jokios isskirtines privatumo apsaugos fiziniai asmenys neturi.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-27 01:08

7x wrote:Na, tikriausiai galėsi, nes fizinių asmenų sąskaitų niekas negalės laisvai prižiūrėt. Galiausiai, jei jau sergi paranoja, tai pats Svetimas rašė:
Svetimas wrote: Dėl asmens privatumo. Paranoikai galės turėti anonimines elektronines sąskaitas, tačiau bet kokios pajamos į jas būtų apmokestinamos tam tikru dideliu fiksuotu tarifu. Tas, kas nebijos gyventi skaidriai, mokės mažesnius mokesčius.
Vadinasi, ne tik mokėčiau didesnius mokesčius, tačiau ir nupieščiau ant savo sąskaitos didelį raudoną blyną, ant kurio parašyta "turiu ką slėpti"? Geras sprendimas, tada tikrai niekas nesusigaudys, kad aš pilstuką perku ar parduodu.
7x wrote:Ir apskritai, tavo visas argumentas yra idiotiškas. Visada liks dalykų, kurie yra nelegalūs (vidaus organai, vergai, samdomi žudikai). Taigi mes NIEKAD negalėtume įvesti skaitmeninių pinigų, nes kas nors galės pasakyti "Štai jei ŠIOS paslaugos ir prekės nebus draudžiamos, tokiu atveju sutikčiau įvesti skaitmeninius pinigus". Ar turėtume legalizuoti tik tuos dalykus, kuriuos tu mėgsti?
Natūralu, kad argumentuoju iš savo pusės, išsakydamas kas man asmeniškai aktualu ir kokiomis sąlygomis neprieštaraučiau elektroniniams pinigams. Visgi, aš taip pat suprantu ir kitų žmonių poreikius, kurie gali būti varžomi įvedus elektroninius pinigus. Tu, kita vertus, spjauni į kitų poreikius, nes tau asmeniškai tokia sistema nesukeltų problemų ir tau ji patinka. Sveikinu tave turint siaurą ir tik į save orientuotą požiūrį, kaip ir dera tokiam egocentrikui.
7x wrote:Beje, aš prieš kitus savo falo nemojuoju, tiesiog tavo falas toks mažas, kad mano falas prie jo atrodo tiesiog milžiniškas. Naudojuosi proga.
Nuo mosavimo prie pozavimo. Nuosekliai judi. Kada paskelbsi save Pasaulio valdovu?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-27 02:13

Abejoklis wrote:Jokios isskirtines privatumo apsaugos fiziniai asmenys neturi.
Nu tai prie skaitmeninės valiutos turėtų. Kokios problemos?
D3monas wrote:Vadinasi, ne tik mokėčiau didesnius mokesčius, tačiau ir nupieščiau ant savo sąskaitos didelį raudoną blyną, ant kurio parašyta "turiu ką slėpti"? Geras sprendimas, tada tikrai niekas nesusigaudys, kad aš pilstuką perku ar parduodu.
Bet tu supranti, ką reiškia anoniminė sąskaita? Raktinis žodis: anoniminė.
Apskritai, aš tavęs dar kartą klausiu: kokiais būdais tave sukontroliuos teisėsaugos institucijos? Kas joms leis stebėti tavo sąskaitą? Tu šia tema išsiplėsk, bo baisiai jau lakoniškas.
D3monas wrote:Natūralu, kad argumentuoju iš savo pusės, išsakydamas kas man asmeniškai aktualu ir kokiomis sąlygomis neprieštaraučiau elektroniniams pinigams. Visgi, aš taip pat suprantu ir kitų žmonių poreikius, kurie gali būti varžomi įvedus elektroninius pinigus. Tu, kita vertus, spjauni į kitų poreikius, nes tau asmeniškai tokia sistema nesukeltų problemų ir tau ji patinka. Sveikinu tave turint siaurą ir tik į save orientuotą požiūrį, kaip ir dera tokiam egocentrikui.
O kodėl tavo pusė turėtų kam nors rūpėti? Kodėl ne žmonių, kurie nori pardavinėti savo organus pusė?
Beje, gana juokinga, jog mane vadini egocentriku, kai aš pritariu skaitmeniniais pinigams, nors esu už samanę/prostitutes/marichuaną, o pats, tuo tarpu, formuluodamas argumentus vadovaujiesi vien savo poreikiais ar atmeti visų kitų poreikius. http://lt.wikipedia.org/wiki/Psichologi ... projekcija
D3monas wrote:Nuo mosavimo prie pozavimo. Nuosekliai judi. Kada paskelbsi save Pasaulio valdovu?
Šitą, aš pagalvojau apie tavo tą "tu kaip visi teisininkai". Reiškia ir šalia kitų teisininkų esi išreiškęs savo emm "idėjas" ir jie irgi iš tavęs išsityčiojo? Hm keista. Net ne keista, o paslaptis! Dėl ko žmonės išgirdę tavo mintis pradeda iš tavęs šaipytis. Hmmm. Taip, tikriausiai jie visi yra pasikėlę šunsnukiai.

Anyway, atsiprašau Svetimo :baloon:, kad užfloodinau jo temą savo fleimais. Jei Demonas išsamiai neatsakys į mano klausimus pažadu jam daugiau čia nebeatrašinėti.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-01-27 02:59

7x dėsto utopiškas hipotezes. Valstybių tikslas ir paskirtis yra išnaudoti individus, o ne suteikti jiems išskirtines nelieciamumo teises. Ar kada kuri valstybe pasaulio istorijoje buvo individams suteikusi privatumo teise?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-27 16:55

7x wrote:Nu tai prie skaitmeninės valiutos turėtų. Kokios problemos?
Pradžiai, matau problemą tavo su tavo wishful thinking. O karai bei badas taip pat išnyktų? Kokie stebuklai dar nutiktų, įvedus elektroniius pinigus?
Gal, sakau, pamėgink pagrįsti savo teiginius apie tai, jog elektroniniai pinigai netrukdys anonimiškumui, kad niekas nematys kur ir kam jie yra pervedami? Taip pat, kuo apskritai tave žavi pati elektroniškumo idėja? Gaila miškų Malaizijoje, todėl taupyti popierių nori?
7x wrote:Bet tu supranti, ką reiškia anoniminė sąskaita? Raktinis žodis: anoniminė.
Apskritai, aš tavęs dar kartą klausiu: kokiais būdais tave sukontroliuos teisėsaugos institucijos? Kas joms leis stebėti tavo sąskaitą? Tu šia tema išsiplėsk, bo baisiai jau lakoniškas.
Toks dalykas, kaip anoniminė banko sąskaita, yra tik teoriškai įmanomas, įvedus elektroninius pinigus. Praktiškai, kaip atrodytų tokios sąskaitos atidarymas? Nueini į banką ir sakai "noriu anoniminės sąskaitos" - labai anonimiška. Internetu? Vėlgi, tada būtina sąlyga yra interneto saugumas. Taip pat, būtina sąlyga yra žmonių sąmoningumas, nes galiu lažintis, kad atsirastų žmonių, kurie šiaip sau prikolintų atsidarinėdami anonimines sąskaitas, vien tam, kad bankas turėtų ką veikti. Be to, kyla natūralus klausimas, kaip į anoniminę sąskaitą patektų pinigai? Vardenis Pavardenis pervedinėja pinigus į sąskaitą X, kam jis juos perveda - niekas nežino, tačiau žino, kad jis juos perveda. Vardenis Pavardenis atsidaro anoniminę sąskaitą, į kurią pervedinėja pinigus, kad po to galėtų juos pervesti į kitą anoniminę sąskaitą? Vis vien pinigai neatsiras anoniminėje sąskaitoje iš oro, bus matoma kas į tas sąskaitas kiek perveda. Tarkime, anoniminėje sąskaitoje yra milijonas litų, o banke dirba sukta bankininkė - ji perveda tuos pinigus į savo anoniminę sąskaitą, nes nėra kam pasiskųsti - sąskaita tai anoniminė buvo. Ateina Vardenis Pavardenis ir sako "dingo mano milijonas iš anoniminės sąskaitos", o jam atsako "Tikrai? Kaip mes galime žinoti, kad tai tavo sąskaita?". Jei, kita vertus, anonimiškumas apibrėžiamas tuo, jog nėra paliekama jokių įrašų apie pervedimus, tai būtų bene tobulas variantas, bet to niekada nebus, nes bankas turi žinoti kiek pinigų jame yra saugoma, kad žinotų kur ir kaip jis juos gali investuoti ir t.t.
7x wrote: mane vadini egocentriku, kai aš pritariu skaitmeniniais pinigams, nors esu už samanę/prostitutes/marichuaną, o pats, tuo tarpu
Vadinasi, tu ne tik egocentrikas, bet dar ir nori turėti viską vienu metu, elektroninių pinigų patogumus ir nelegalias prekes bei paslaugas. Norėčiau ir aš būti toks idealistas.
7x wrote:Šitą, aš pagalvojau apie tavo tą "tu kaip visi teisininkai".
Kartais tenka gelbėti teisės studentus rašant rašto darbus. Gal todėl tik su idiotais susiduriu? Nežinau. Tu, kita vertus, nepataisai mano susidaryto įspūdžio apie šios profesijos atstovus.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2011-01-27 17:34

Patarimas, kaip mažiems vaikams: neskubėkite rašyti. Verčiau luktelkite pusdienį - per tą laiką susigeneruos naujų idėjų, o esamos susigromuliuos; falai, egocentrikai, idiotai ir kitokios nesąmonės pasimirš, ir jūsų postais bus galima grožėtis jei ne per kilometrą, tai bent per tris metrus su biškeliu.

Ir neverskite manęs gailėtis, kad pasiūliau Svetimui elektroninių pinigų idėją :)
Post Reply