Privatumas vs "saugumas"

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply

Labiausiai demokratinės visuomenės gerovei pasitarnaujantis informacijos tvarkymo būdas:

Viskas vieša
0
No votes
Viskas privatu
0
No votes
Privatu,BET
0
No votes
 
Total votes: 0
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-08-28 01:47

Lietuvos konstitucija, gina asmens privatumą."Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.", "Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.".

Klausimas kiek privatumo beliko šiuo metu.Mobiliojo ryšio tiekėjai log'ina skambučius ir sms, ir jei neklystu yra įstatymo įpareigoti tuos log'us saugoti kažkokį laiko tarpą, google turi duomenis ištisų metų paieškos užklausas, asmeninius laiškus, prisijungimų buvimo vietas.Ateina laikai, kai reikia ieškoti, kuris paslaugų tiekėjas nerenka informacijos apie tave.

Visa tai motyvuojama visuomenės saugumu, stebėsime visus ir pagausime blogiukus.Pagauti blogiukus gal ir nebloga idėja, tačiau ar kaina verta pirkinio.Kitas požiūris aš neturiu ko slėpti, kokios problemos, tegu turi ir žiūri.

Kviečiu padiskutuoti apie vis didesnę vertę įgijančios informacijos tvarkymo idėjas ateičiai, ir kuri geriausiai pasitarnautų bendrai demokratinės visuomenės gerovei.Opcijos tokios: viskas vieša, viskas privatu, ar privatu,BET

viskas vieša - visa informacija prieinama visuomenei, anonimiškumas draudžiamas
viskas privatu - visa informacija tarp Petro ir Jono, trečių šalių informacijos kaupimas draudžiamas
privatu,BET - Šiandienos situacija.Informacija tarp Petro ir Jono, tačiau kopijas kaupia tretieji, būtų tai valstybė ar privatininkai, ir 'esant reikalui' turi priėjimą peržiūrėti.

Informacija šiame kontekste asmeniniai duomenys, kuriuos apie kiekvieną turi valstybės ir privatininkai, nuo ligų istorijos ar policijos įrašų iki banko sąskaitos išrašo ar emailo laiškų, ir visų kitų web logų.
Post Reply