Sveikas protas 2014

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-27 20:36

Augustas wrote:Ar tiesiog paminėti vieną
Taip.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-12-28 11:34

Vilius wrote:
Augustas wrote:Ar tiesiog paminėti vieną
Taip.
Tada aš už L.Donskį. Mano nuomone, jis - geriausias.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-28 17:08

Balsavimai so far:

Burgis: 1
Donskis: 1

Liko 3 dienos.
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2014-12-29 10:48

Mano balsai :
1. Marija Aušrinė Pavilionienė - už logišką mąstymą, už žmogaus teisių gynimą.
2. Česlovas Juršėnas - ateistas + protingas, logiškas žmogus.

iš duotų kandidatų pasisakyčiau prieš arba kaip nelabai protingus :
Rimvydas Valatka - tendencingas, šališkas.
Andrius Užkalnis - iškalbus, gražiai rašantis žmogus, tačiau nepastebiu didelio protingumo.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-12-29 23:12

Vilius wrote:Liko 3 dienos.
Nematau būtinybės paskelbti nugalėtoją tučtuojau; kodėl negalima prailginti rinkimus dar keliais mėnesiais?

Kadangi gresia, jog per daug balsų surinks ideologinė fanatikė, kurią apsuka net telefoniniai sukčiai (gėda pelėda skepforumui), tai bandysiu savo balsą atiduoti paskutinis, kad jis įgytų lemiamą vertę.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-30 13:17

Jei bus pakankamai žmonių, kuriems patiks šis žaidimas, galėsime sekančių metų rinkimus pradėti nuo pat sausio mėnesio, ir tęsti ištisus metus. Tačiau šį pirmą bandymą geriau užbaikime šiemet. Žodžiu, balsavimo dedlainas - nauji metai (pagal forumo laiką).
Last edited by Vilius on 2014-12-30 13:21, edited 1 time in total.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-30 13:20

Balsavimai so far:

Burgis: 1 (Vilius)
Donskis: 1 (Augustas)
Pavilionienė: 1 (wdp)

Liko 2 dienos.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2014-12-30 23:37

5) Marija Aušrinė Pavilionienė, už nuolatinį žmogaus teisių gynimą bei įrodymais grįstą mąstymą.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2014-12-31 00:02

Panzer wrote:Kadangi gresia, jog per daug balsų surinks ideologinė fanatikė
Gal gali plačiau argumentuoti, pvz su citatomis? Tas pats klausimas D3monui, wdp, Augustui.
Tiesa, klausei apie Donskį, nepamenu kad jis būtų sakęs ar rašęs ką nors įdomaus, originaliai įžvalgaus, tame interviu nesutinku su jo požiūriu keliose vietose ir ypač su bjauriu tonu kalbant apie kitamanius, pvz suprask neva visi euroskeptikai yra durneliai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-31 11:46

Pavilionienė: 2 (wdp, Undine)
Burgis: 1 (Vilius)
Donskis: 1 (Augustas)


Paskutinė balsavimo diena.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-12-31 13:09

VYTS wrote:
Panzer wrote:Kadangi gresia, jog per daug balsų surinks ideologinė fanatikė
Gal gali plačiau argumentuoti, pvz su citatomis? Tas pats klausimas D3monui, wdp, Augustui.
Detaliam pagrindimui per vėlai paskelbtas konkursas, tad paminėsiu tik vieną M.A.Pavilionienės "nuopelną", dėl kurio jinai, mano nuomone, yra netinkama gauti Sveiko proto žmogaus titulą - man atrodo, kad jinai pasisako prieš RKB laisvę reikšti savo poziciją įvairiais RKB rūpimais klausimais:
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=64553440

Plg., L.Donskis niekaip nebara Bažnyčios už tai, kad Bažnyčia stengiasi daryti įtaką parlamentarams, nors pats su Bažnyčios nuomone daugeliu klausimų nesutinka. (Ir tuo jis yra pavyzdys netgi kai kuriems krikščionims.) Todėl, mano nuomone, jisai yra daug labiau nusipelnęs gauti šį titulą, nei M.A.Pavilionienė.
Tiesa, klausei apie Donskį, nepamenu kad jis būtų sakęs ar rašęs ką nors įdomaus, originaliai įžvalgaus, tame interviu nesutinku su jo požiūriu keliose vietose ir ypač su bjauriu tonu kalbant apie kitamanius, pvz suprask neva visi euroskeptikai yra durneliai.
Žinoma, kiekvienas žmogus yra ribotas, t.y. nėra toks idealus, kaip mes norėtumėm, kad būtų. Pvz., M.A.Pavilionienė buvo tapusi sukčių auka, taigi nėra ideali, L.Donskis kartais pasišaipo iš euroskeptikų, tad irgi nėra idealus. Bet mes renkame ne idealų žmogų, bet, mūsų nuomone, geriausią bei labiausiai nusipelniusį iš turimų žmonių. Tad balsuokim.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-12-31 13:47

VYTS wrote:argumentuoti, pvz su citatomis?
Tame ir bėda, kad nėra, ką cituoti, to žmogaus intelektas nepajėgus mąstyti ir kalbėti kitomis temomis, negu kad išmušinėja ES fondus. Kaip politikę ją reiktų išmesti į savartyną, o kaip žmogus atrodo labai ribotas. O padiktuoti sukčiams banko prisijungimo kodus - tai išvis apie senatvinę demenciją byloja. - Visiška priešingybė eruditui, mokytojui iš didžiosios M, matematikui, poetui, skeptikui, ateistui ir tiesiog seneliui B. Burgiui. :)
VYTS wrote:Tiesa, klausei apie Donskį,
Nu kaip ir neklausiau...


Tai mano balsas, kaip jau galima suprasti, - B. Burgiui.

Linksmų švenčių visiems forumiečiams!
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2014-12-31 17:43

Panzer wrote:Tame ir bėda, kad nėra, ką cituoti, to žmogaus intelektas nepajėgus mąstyti ir kalbėti kitomis temomis, negu kad išmušinėja ES fondus. Kaip politikę ją reiktų išmesti į savartyną, o kaip žmogus atrodo labai ribotas.
Čia, deja, labiau emocinis įspūdis nei argumentas.
Aš tiesą sakant, nenorėjau savarankiškai gilintis į jos politikavimus. Gal šalininkai įsiminė kokias norsjos pozicijos kitais klausimais nei abortai, gėjai ir eutanazija? Na nes šiais klausimais viskas kaip ir aišku, na bet tuo juk gyvenimas neapsiriboja... Tos nominacijos "už įrodymais paremtą mąstymą", "loginį mąstymą" kol kas atrodo nepamatuotos - sakykit tiesiai kad "už tai kad barasi su Gražuliu" arba argumentuokit...
Panzer wrote:Nu kaip ir neklausiau...
Turėjau galvoje:
Panzer wrote:EDIT: Ir dar būtų įdomu pamatyti VYTS samprotavimus, kodėl jis L. Donskio tekste neįžvelgia to sveiko proto, kurį jame mato D3monas. Pastarojo komentaras irgi butų įdomus: kas tenais jau tokio sveiko?
D3mono nuomonė "kas tenais jau tokio sveiko" mano irgi laukiama.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2014-12-31 18:11

Augustas wrote:Detaliam pagrindimui per vėlai paskelbtas konkursas, tad paminėsiu tik vieną M.A.Pavilionienės "nuopelną", dėl kurio jinai, mano nuomone, yra netinkama gauti Sveiko proto žmogaus titulą - man atrodo, kad jinai pasisako prieš RKB laisvę reikšti savo poziciją įvairiais RKB rūpimais klausimais:
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=64553440
Nematau kad tame tekste siūlytų prievarta užkišti kunigų burnas, taigi nematau ir problemos. Užkliuvo kitkas -pvz tokia bėgėdiška demagogija:
M.A.Pavilionienė wrote:Siekdami iš įstatymo projekto išguiti „šeiminės padėties“ sąvoką, jie leidžia pasmerkti daugiavaikes motinas nedarbui ir skurdui, migracijai ar prostitucijai.
Išties, juk valstybė privalo visus niekšus biznierius sukontroliuoti kad samdytų tą ką reikia :lol:
Augustas wrote:Plg., L.Donskis niekaip nebara Bažnyčios už tai, kad Bažnyčia stengiasi daryti įtaką parlamentarams, nors pats su Bažnyčios nuomone daugeliu klausimų nesutinka. (Ir tuo jis yra pavyzdys netgi kai kuriems krikščionims.) Todėl, mano nuomone, jisai yra daug labiau nusipelnęs gauti šį titulą, nei M.A.Pavilionienė.
Man regis jūs čia nevisai į tą auditoriją orientuojatės su savo argumentų tematika. O gal sąmoningai trolinate?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-31 18:26

Pavilionienė: 2 (wdp, Undine)
Burgis: 2 (Vilius, Panzer)
Donskis: 1 (Augustas)
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-12-31 18:56

VYTS wrote:Čia, deja, labiau emocinis įspūdis nei argumentas.
Aš tiesą sakant, nenorėjau savarankiškai gilintis į jos politikavimus. Gal šalininkai įsiminė kokias norsjos pozicijos kitais klausimais nei abortai, gėjai ir eutanazija? Na nes šiais klausimais viskas kaip ir aišku, na bet tuo juk gyvenimas neapsiriboja...
Abortai, gėjai, eutanazija, etc... - jos stichija, neteko girdėti ją kalbant ar rašant kitomis temomis, kad ir ekonominėmis, todėl ir pasakiau, ką perskaitei. Ir tai nebuvo emocinis vertinimas, tai stebėjimais spaudoje pagrįsta nuomonė. Sutiksi, kaip politikui tai yra mažų mažiausiai apgailėtina.

Yra paaiškinimas: jos mąstymas yra labai ribotas, ji apsiriboja "kultūrinių karų temomis", kurias pats išvardijai. Ji yra ideologinis kareivis, ne politikas, ne sveiko proto apaštalas, jinai kiekviena proga viešojoje erdvėje vemia nuvalkiotais feministiniais ir kitokiais stereotipais, lozungais bei dogmomis. Nieko naujo ji per savo karjerą nepasakė ir nepasakys, ko ne nebusi perskaitęs jos ideologijos kūrėjų raštuose prieš dešimtis metų, ji niekada neperžengia ir neperžengs savo ideologinių rėmų.
VYTS wrote:Tos nominacijos "už įrodymais paremtą mąstymą", "loginį mąstymą" kol kas atrodo nepamatuotos - sakykit tiesiai kad "už tai kad barasi su Gražuliu" arba argumentuokit...
Labai geras pastebėjimas: jos opozicija politiniame, ideologiniame ir intelektualiniame spektre yra būtent Gražulis. Kita monetos pusė.
VYTS wrote:Turėjau galvoje:
Aaa... Nors Donskis nėra mano favoritas, bet jis be abejonės, vertesnis laimėti negu AMP. Galbūt įspūdį kitiems daro jo nepaprastai platus humanitarinis išsilavinimas ir išprusimas, bet ką tai bendro turi su sveiku protu, tegul aiškina jie patys.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-12-31 21:00

Dėkojame už nuomonę, protokole deramai pažymėta, kad Panzer nemėgsta Pavilionienės :)

Įskaitant balsavimą paštu, dabar rezultatas yra:

Burgis: 3 (Vilius, Panzer, ###)
Pavilionienė: 2 (wdp, Undine)
Donskis: 1 (Augustas)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-01-01 10:42

Ponios ir Ponai, pirmasis kasmetinis Sveiko proto apdovanojimas, skiriamas už pasiekimus mokslo, skepticizmo, ateizmo ar bent jau sveiko proto srityse, atitenka...

[A drumroll, please!]

... Bronislovui Burgiui, už tai, kad jis yra "aiškiai protingas senis".
Post Reply