Šauktinių kariuomenė

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.

Ar jūs palaikote šauktinių kariuomenę esamomis sąlygomis?

Taip
7
44%
Ne
9
56%
 
Total votes: 16
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-24 23:34

Pico wrote:Nu ir? Nori listo pačių keisčiausių galiojančių įstatymų? Pvz, UK parlamente draudziama numirti, so?
Krašto apsaugos ministerijos skubos tvarka suorganizuotas „Teleloto“ į jį garantuotai patektų. Pažiūrėsim, kaip seksis suteikinėti „aukso puodus“.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-05-24 23:52

Šešėlis wrote:Krašto apsaugos ministerijos skubos tvarka suorganizuotas „Teleloto“ į jį garantuotai patektų. Pažiūrėsim, kaip seksis suteikinėti „aukso puodus“.
Kodėl manai, kad KAMas skubos tvarka visą šitą sąmokslą prieš tave ir šiaip gerus žmones suorganizavo? Tikrai jie skubėjo? Praleidau kažką?
VYTS wrote:Šaukimas į kariuomenę gerai ar blogai.
Gerai. Bet juk ir pats nurodžiau, tai kas man nepatinka.
VYTS wrote:Manau, kad Sabonis ir Berankis tikrai taptų geresniais kareiviais už vidutinius,
Gal. Aš manau, kad jie gerai mėto į kašį ir mušinėja teniso kamuoliukus, ir Lietuvai nuo to tik dar geriau, kad jie ne su marozais griovy karą žaidžia. Bet ir vėl, kodėl aš turiu užimti abi diskutuojančias puses? :mrgreen:
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-05-25 00:01

Pico wrote:Gerai. Bet juk ir pats nurodžiau, tai kas man nepatinka.
O kas patinka?
Pico wrote:Gal. Aš manau, kad jie gerai mėto į kašį ir mušinėja teniso kamuoliukus, ir Lietuvai nuo to tik dar geriau, kad jie ne su marozais griovy karą žaidžia. Bet ir vėl, kodėl aš turiu užimti abi diskutuojančias puses? :mrgreen:
Aš manau, kad mėtyti kašį ir mušinėti teniso kamuoliukus nėra Lietuvai strategiškai svarbi veikla, ir jei gerai kad jei jie "ne su marozais griovy karą žaidžia", tai juo geriau būtų kad ir šiaip "su marozais griovy karą žaistų" tik to norintys. Užimti abi puses matyt turi nes tavo pozicija neatrodo nuosekli ir logiška.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-05-25 00:15

VYTS wrote:O kas patinka?
Paprasta: atmesk tai, kas nepatinka.
VYTS wrote:Aš manau, kad mėtyti kašį ir mušinėti teniso kamuoliukus nėra Lietuvai strategiškai svarbi veikla,
Aš manau, kad kašis yra gerai. :mrgreen:

Rimtai man čia reikia abi oponuojančias puses užimti?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-05-25 00:25

Pico wrote:Paprasta: atmesk tai, kas nepatinka.
Na, aš laukiau argumentų už šauktinių kariuomenę, pvz paaiškinimo kokia iš jos bus nauda ir kodėl tai yra nuostabi idėja, kodėl loterija yra geriausias būdas kariams atrinkti ir geriausias būdas šalies gynybos naštai paskirstyti.
Pico wrote:
VYTS wrote:Aš manau, kad mėtyti kašį ir mušinėti teniso kamuoliukus nėra Lietuvai strategiškai svarbi veikla,
Aš manau, kad kašis yra gerai. :mrgreen:
Bet ar strategiškai svarbi veikla? Gal aš manau, kad visa kita veikla, apart kašio, yra gerai? Ką daryti tada?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-05-25 10:46

VYTS wrote:Na, aš laukiau argumentų už šauktinių kariuomenę, pvz paaiškinimo kokia iš jos bus nauda ir kodėl tai yra nuostabi idėja,
Argumentai uz, bent jau is mano puses butu tokie:
1. Pigu ir greita. Zmones vietoje mokejimo mokesciu, kurie praeje pro visa valstybes biurokratini aparata (aka, nemenkai apkarpyti) nueis islaikyti profesionalams, gauna tiesiogiai prisideti prie salies gynybos. Tokiu budu resursai paskirstomi gana efektyviai.

2. Saugiau nei vien profesionalu armija. Todel, kad profesionalu armija priklauso vien valdziai. Kas bus jei i valdzia, per okupacija ar demokratiniu budu isrinkus kokius populistus, ateis tie, ko interesai nesutaps su liaudies ir kas jei jie ta pacia profesionalu armija panaudos represijoms pries zmones igyvendinti? Jei visus ten tarnaujancius motyvavo vien pinigai, tai ju motyvacija vykdyti naujos valdzios nurodymus tiketina nedings, kol ji mokes tuos pacius pinigus. Tuo tarpu sauktiniu ir rezervnininku armija, labiau tiketina, kad stos i liaudies puse, nes patys ir yra jos dalis. Tokiu budu turime bent siokia tokia jegu pusiausvyra. Man asmeniskai atrodo saugiau, kai draugai, kaimynai, gimines, yra apmokyti bent pagrindu, kaip kariauti, nei, kai visa karine jega yra sukoncentruota vienose rankose, kurios gali neprognozuojamai pasikeisti per vienerius rinkimus.
VYTS wrote:kodėl loterija yra geriausias būdas kariams atrinkti ir geriausias būdas šalies gynybos naštai paskirstyti.
Del loterijos nezinau. Gal zinai geresni buda, uz loterija, JEI sutinkam, kad sauktiniu vis tik reikia? Neneigiu, kad toks gali buti.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-25 11:39

fizikanas wrote:1. Pigu ir greita.

Ar kariuomenei galioja kažkokie dar neatrasti ekonomikos dėsniai?
2. Saugiau nei vien profesionalu armija.

Tai ne argumentas, o atsiprašymas. Civilizuotame pasaulyje šauktinių nėra praktiškai niekur, ir apskritai paėmus tai yra nepalyginamai saugesnės ir stabilesnės valstybės nei tos, kurios juos turi.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-25 12:07

Šešėlis wrote:
Augustas wrote:O jo tėvams, globėjams - taip.
Kokia atsakomybė?
Vaiko atėmimas, jei vaikas niekur nesimoko. Dabar gal truputį kitaip, reikės apie tai pasiteirauti pažįstamų socialinių darbuotojų. Tad šį klausimą dar paliekam atvirą. :ax:
Valstybinės sienos priežiūra yra ekonominė veikla, o ne valstybės tarnyba?
Taip, valstybinės sienos apsauga jokio ekonominio gėrio nesukuria, tikslus ekonominis terminas yra valstybės tarnyba. Ką tai duoda mūsų diskusijai?
Tai tą ir duoda, kad šauktiniai yra valstybės tarnyba, o ne vergovė, kaip teigia Tamsta, Šešėli. :D
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-05-25 12:12

fizikanas wrote:Zmones vietoje mokejimo mokesciu, kurie"fizikanas"(aka, nemenkai apkarpyti) nueis islaikyti profesionalams, gauna tiesiogiai prisideti prie salies gynybos. Tokiu budu resursai paskirstomi gana efektyviai.
Resursai paskirstomi labai neefektyviai, nes neatrenkami žmonės kuriems labiausiai patiktų tarnauti kariuomenėje, kuriems nėra per dideli alternatyviniai kaštai ir žmonės geriausiai tinka kariuomenei, o litterally atsitiktiniai žmonės. Užsiimti visokių pažymų apdorojimu, išrašymu, ir šauktinių gaudymu turės vėlgi biurokratinis aparatas, o jeigu pakeltumėm esamų mokesčių tarifus (o ne įvestumėm kokį naują mokestį), tai nemanau kad nuo to padidėtų mokesčių surinkimo kaina, (taip, turbūt padidėtų mokesčių vengimo šiek tiek, bet buvimo šauktiniais irgi vengs). Be to, "praėję pro visą biurokratinį aparatą nemenkai apkarpyti" mokesčiai tikrai nėra, pvz visų valstybės tarnautojų atlyginimai sudaro tik kelis procentus nuo biudžeto.
fizikanas wrote:. Saugiau nei vien profesionalu armija. Todel, kad profesionalu armija priklauso vien valdziai. Kas bus jei i valdzia, per okupacija ar demokratiniu budu isrinkus kokius populistus, ateis tie, ko interesai nesutaps su liaudies ir kas jei jie ta pacia profesionalu armija panaudos represijoms pries zmones igyvendinti?
Kariuomenė vis tiek sudaryta iš Lietuvos piliečių ir jai vadovaus tie patys karininkai ir generolai bet kuriuo atveju.
fizikanas wrote:Jei visus ten tarnaujancius motyvavo vien pinigai, tai ju motyvacija vykdyti naujos valdzios nurodymus tiketina nedings, kol ji mokes tuos pacius pinigus. Tuo tarpu sauktiniu ir rezervnininku armija, labiau tiketina, kad stos i liaudies puse, nes patys ir yra jos dalis
Savanoriai irgi yra liaudies dalis, be to šauktinių nemotyvavo niekas, ir manau kad būtent pavojinga apginkluoti žmones, kuriuos dūchini. Gal jie "stos į liaudies pusę", o gal patys pirmi nueis paskui kokius populistus ir niekdarius kelti betvarkės (jeigu tai ne tas pats :) ).
fizikanas wrote:Man asmeniskai atrodo saugiau, kai draugai, kaimynai, gimines, yra apmokyti bent pagrindu, kaip kariauti, nei, kai visa karine jega yra sukoncentruota vienose rankose, kurios gali neprognozuojamai pasikeisti per vienerius rinkimus.
Savanoriai ir buvę savanoriai irgi būtų kažkieno draugai, kaimynai ir giminės.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-25 12:26

Augustas wrote:Dabar gal truputį kitaip, reikės apie tai pasiteirauti pažįstamų socialinių darbuotojų.
Na taip, kai įstatymai nepagrindžia mūsų nuomonės, apsiklausinėkime draugų.
Tai tą ir duoda, kad šauktiniai yra valstybės tarnyba, o ne vergovė, kaip teigia Tamsta, Šešėli. :D
Slepiesi po juridiniais terminais ir neigi, kad šauktiniai yra darbas, kas yra aiškiai įvardyta įstatyme, kuris, be kita ko, yra (praktiškai) neapmokamas ir prievartinis?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-25 12:35

Kol kas susidaro įspūdis, kad šauktinių kariuomenės šalininkai sako, kad šauktiniai yra gerai, išskyrus tuos atvejus, kai į juos patenka jiems svarbūs žmonės. Susidaro įspūdis, kad šauktinių kariuomenė yra gerai, kai į ją patenka kas nors kitas.

Gal prasminga formuoti tokią šauktinių kariuomenę, kurią sudarytų vien šauktinių kariuomenės šalininkai? Būtų labai entertaining pasižiūrėti į žmonių reakcijas tuo atveju. Galėtų kokia nors visuomeninė akcija, mažų mažiausiai, būti vykdoma. Išsistatyti palapinę miesto centre, dalinti apklausų lapelius, o tada tik "matau, pažymėjote, jog pasisakote už šauktinių armiją - prašome eiti su mumis". Štai tada paaiškėtų tikrosios pozicijos žmonių.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-25 12:35

Tai ne argumentas, o atsiprašymas. Civilizuotame pasaulyje šauktinių nėra praktiškai niekur, ir apskritai paėmus tai yra nepalyginamai saugesnės ir stabilesnės valstybės nei tos, kurios juos turi.
Danija, Šveicarija. Reikia dar pavyzdžių Tamstai, Šešėli, kur civilzuotame pasaulyje yra šauktinių kariuomenė? :) Ar Danija nuo to, jog turi šauktinius, tampa mažiau civilizuota už, tarkim, anuometinę (čia turiu minty iki šauktinių kariuomenės įvedimo) Lietuvą? :ax:
Šešėlis wrote:
Augustas wrote:Dabar gal truputį kitaip, reikės apie tai pasiteirauti pažįstamų socialinių darbuotojų.
Na taip, kai įstatymai nepagrindžia mūsų nuomonės, apsiklausinėkime draugų.
Na, tai aš nesu profesionalas, išmanantis visas sritis. Kas čia blogo, jei pasiteirausiu tų, kurie tikrai turėtų žinoti, nes jiems pagal einamas pareigas priklauso tą žinoti?
Tai tą ir duoda, kad šauktiniai yra valstybės tarnyba, o ne vergovė, kaip teigia Tamsta, Šešėli. :D
Slepiesi po juridiniais terminais ir neigi, kad šauktiniai yra darbas, kas yra aiškiai įvardyta įstatyme, kuris, be kita ko, yra (praktiškai) neapmokamas ir prievartinis?
Taip, tai yra darbas. Darbas valstybės naudai. Beje, kada šiemet ateis laisvės nuo mokesčių diena, Šešėli? :ax:
Iš kitos pusės žiūrint, įstatymas irgi nesako, kad tai yra vergovė. :)
Gal prasminga formuoti tokią šauktinių kariuomenę, kurią sudarytų vien šauktinių kariuomenės šalininkai? Būtų labai entertaining pasižiūrėti į žmonių reakcijas tuo atveju. Galėtų kokia nors visuomeninė akcija, mažų mažiausiai, būti vykdoma. Išsistatyti palapinę miesto centre, dalinti apklausų lapelius, o tada tik "matau, pažymėjote, jog pasisakote už šauktinių armiją - prašome eiti su mumis". Štai tada paaiškėtų tikrosios pozicijos žmonių.
Kas dėl manęs, tai jokių problemų. Eičiau, jei tik priimtų.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-25 13:05

Augustas wrote:Danija, Šveicarija. Reikia dar pavyzdžių Tamstai, Šešėli, kur civilzuotame pasaulyje yra šauktinių kariuomenė?
Taip, žinoma, yra dar keletas Vakarų valstybių, kur toks dalykas yra, tačiau Danija praktiškai jau senokai nėra viena iš jų.
http://en.wikipedia.org/wiki/Conscripti ... by_country
Kas čia blogo, jei pasiteirausiu tų, kurie tikrai turėtų žinoti, nes jiems pagal einamas pareigas priklauso tą žinoti?
Taip taip, pasiklausinėk, kas pagrobė tuos 370 mokyklos nelankiusių vaikų.
Taip, tai yra darbas. Darbas valstybės naudai.
Judame tinkama linkme. Naudingas prievartinis ir neapmokamas darbas turi savo pavadinimą lietuvių kalboje, Augustai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-25 13:50

Šešėlis wrote:
Augustas wrote:Danija, Šveicarija. Reikia dar pavyzdžių Tamstai, Šešėli, kur civilzuotame pasaulyje yra šauktinių kariuomenė?
Taip, žinoma, yra dar keletas Vakarų valstybių, kur toks dalykas yra, tačiau Danija praktiškai jau senokai nėra viena iš jų.
http://en.wikipedia.org/wiki/Conscripti ... by_country
Dėl Danijos sorry. Išsiblaškymas. :oops:
Kas čia blogo, jei pasiteirausiu tų, kurie tikrai turėtų žinoti, nes jiems pagal einamas pareigas priklauso tą žinoti?
Taip taip, pasiklausinėk, kas pagrobė tuos 370 mokyklos nelankiusių vaikų.
O kodėl tada tų vaikų ieško net policija? Citata iš Tamstos, Šešėli, nurodyto straipsnio:
"Jei moksleivis mokyklos nelanko visai, į pagalbą pasitelkiame policijos ir vaikų teisių apsaugos pareigūnus."
Taip, tai yra darbas. Darbas valstybės naudai.
Judame tinkama linkme. Naudingas prievartinis ir neapmokamas darbas turi savo pavadinimą lietuvių kalboje, Augustai.
Taip, ir jei tas darbas yra valstybės naudai, tai jis vadinamas valstybės tarnyba, o jei toks darbas yra privataus asmens naudai, tai jis vadinamas vergove. Vergovė, Šešėli, yra tada, kai žmogus yra privačios nuosavybės objektas. O šauktiniai nėra ir negali būti vadinami vergais, nes jei jie nenori tarnauti Lietuvos kariuomenėje, jie visiškai laisvai gali išvykti į kitą šalį, ir jokia atsakomybė jiems už tai, kad išvyko į kitą šalį, nebūtų taikoma. Tad nei šauktiniai vadintini vergais, nes tai valstybės tarnautojai, nei šauktinių tarnyba negali būti vadinama vergove, nes tai nėra visiška nelaisvė, kaip būtų, jei jie būtų kieno nors privati nuosavybė. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-05-25 14:06

Nu bet jūs ir greiti. Ok, iš eilės.

Davai šįkart nesileiskim į diskusiją apie tai, ar valstybė iš principo gali kažko reikalauti iš savo piliečių. Jei jūs (daugiausia Šešėlis) nesutinkate su pačia socialinio kontrakto idėja, tai kaip ir nėra prasmės kalbėti apie šią prievolę konkrečiai - jūs esate prieš jas visas, mes suprantame, geros kelionės į Anarchilendą.

Jei jūs sutinkate, kad valstybė kažko gali reikalauti, tačiau ne tarnybos kare, tada kodėl? Visos ženklesnės valstybės taip darė, dauguma demokratinių valstybių turi arba turėjo netolimoje praeityje šauktinių kariuomenes, o tos kurios neturi, greičiausiai yra numačiusios tai įstatymuose - tiesiog joms šauktinių šiuo metu nereikia. Lietuva kurį laiką jautėsi pakankamai saugi, kad galėtų leisti sau prabangą apsieiti be šauktinių. Tačiau pastaruoju metu aplinkybės pasikeitė, ir deja ne link padidėjusio saugumo, todėl visai logiška iš jos tikėtis didesnio dėmesio gynybai. O ta viltis, kad ateis kažkokie "profesionalai" ir visus apgins, nu sorry, bet iš kur jie ateis? Yra labai nedidelė dalis žmonių, kurie nori ir gali dirbti tokį darbą. Ir tie žmonės šiaip ar taip dažniausiai pasirenka karjeras jėgos struktūrose arba savanorišką tarnybą net ir taikos metu. O jūs dabar staiga norite iš kažkur ištraukti juos tūkstančiais. Tiesiog nėra jokių "kitų".
Manau, kad šauktinių neįvedimas Lietuvai gerokai padidintų tikimybę grįžti į senus gerus sovietinių multfilmų laikus.

O argumentas, kad "patys netarnavot, tai ką čia kalbat" yra vaikiškas. Tarnavimas armijoje nepadaro žmogaus išskirtinai kompetentingu šalies gynybos klausimais. Girdėjau, kad ten moko gerokai mažiau abstrakčių dalykų, bet ką man žinoti - aš gi netarnavau. Beeeet. Buvau šauktinių sąraše. Kas metai prisistatydavau į komisariatą, kur dėdė su chaki spalvos megztiniu padilusiom rankovėm ant mano popierėlio uždėdavo štampą, ir primindavo ateiti po metų. Galiausiai vienais metais jie įdėjo štampą, kad eičiau savais keliais, jei ką jie man parašys. Kol kas neparašė. Kaip matote, aš padariau viską ko iš manęs tėvynė tuo metu reikalavo. Tiesiog taip jau man pasisekė, kad tuo metu ji reikalavo tikrai mažai, tačiau ši aplinkybė niekaip nuo manęs nepriklausė. Kai pagalvoji, tas pats galioja ir moterims, netinkamiems tarnybai dėl sveikatos ar amžiaus, ir visiems likusiems - jie gi nekalti, kad valstybė jų paslaugų nereikalauja. Žodžiu, valstybės gynimas yra visų piliečių kolektyvinis reikalas, todėl jie visi ir turi tai spręsti.

Pabaigai visgi pridursiu, kad senokai negyvenu Lietuvoje, o tas mane kaip ir nušalina nuo sprendimų dėl gynybos. Sakykim, mano pozicija yra tokia, kad pačiai Lietuvai bus geriau su šauktiniais, visgi referendume šiuo klausimu aš susilaikyčiau.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-25 14:16

Augustas wrote:ei moksleivis mokyklos nelanko visai, į pagalbą pasitelkiame policijos ir vaikų teisių apsaugos pareigūnus."
Na, tai kodėl? Negi sakysi, kad policija atima vaiką iš tėvų ir uždaro į kalėjimą, taip užtikrindami, kad jis tikrai nebelankytų mokyklos?
Taip, ir jei tas darbas yra valstybės naudai, tai jis vadinamas valstybės tarnyba, o jei toks darbas yra privataus asmens naudai, tai jis vadinamas vergove.
Vėl slepiesi po juridiniais terminais? Būtų tiesiog kvaila, jei biurokratai savo susigalvotoms nesąmonėms pritaikytų nusikalstamos veiklos sąvoką. Pvz., Europos žmogaus teisių konvencijoje yra tiesiog susitarta, kad karo prievolė nėra vergovė – jai pritaikyta išlyga. Reikia suprasti taip: „Šiaip jau karo prievolė atitinka vergovės apibrėžimą, bet mes susitarkime, kad tai nėra vergovė.“
Vergovė, Šešėli, yra tada, kai žmogus yra privačios nuosavybės objektas.
Nes šauktiniai yra viešosios nuosavybės objektas. Biurokratai sukūrė tokią sistemą, kurios niekaip atsisakyti ar išvengti neįmanoma, o visas nuostatas jie priėmė vienašališkai.
O šauktiniai nėra ir negali būti vadinami vergais, nes jei jie nenori tarnauti Lietuvos kariuomenėje, jie visiškai laisvai gali išvykti į kitą šalį, ir jokia atsakomybė jiems už tai, kad išvyko į kitą šalį, nebūtų taikoma.
Nejaugi?

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=67971052
nes tai nėra visiška nelaisvė
Paklausiu šitaip: ar šauktinis turi teisę atsisakyti tarnybos?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-05-25 14:23

Vilius wrote:Visgi aš manau, kad šiuo momentu šauktinių neįvedimas Lietuvai gerokai padidintų tikimybę grįžti į senus gerus sovietinių multfilmų laikus.
Bene juokat? Lietuva yra NATO ir ES narė (todėl tokia tikimybė minimali) ir turi nešauktinių kariuomenę (todėl šauktiniai nesudaro esminio skirtumo). Ir jeigu Rusija ją užpuls, tai tie 3000 nabagų vis tiek jos neapgins. Čia manau gaunasi du pagrindiniai scenarijai: Lietuva vs Rusija - Rusija laimi bet kuriuo atveju. Rusija vs NATO - III pasaulinis, "pasaulio pabaiga" bet kuriuo atveju. Galima čia paspekuliuoti kad gal kaip tik tie šauktiniai privers Rusiją nepulti arba atsiųs lygiai tiek karių kad šauktiniai suteiks lemiamą persvarą, bet nemanau kad tai labai tikėtini scenarijai.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-05-25 14:52

Vilius wrote:Yra labai nedidelė dalis žmonių, kurie nori ir gali dirbti tokį darbą.
:) Tikiuosi, nenori pasakyti, kad geras būdas padaryti daug galinčių yra tiesiog priversti kažkokius atsitikinius?
Tiesiog nėra jokių "kitų".
Kaip rodo dabartinė patirtis, kai šauktinių tarnyba yra beveik nemokama, į ją užsirašė 1,5 tūkstančio. Kaip manai, kokie būtų rezultatai, jei šauktiniams būtų mokama bent minimali alga? Kokie būtų, jei būtų mokama dvigubai nei minimali ar daugiau?
Kai pagalvoji, tas pats galioja ir moterims, netinkamiems tarnybai dėl sveikatos ar amžiaus, ir visiems likusiems - jie gi nekalti, kad valstybė jų paslaugų nereikalauja.
Tikiuosi, nemėgini mums čia visiems išaiškinti, kad administracinė procedūra yra reikalinga todėl, kad ji tiesiog yra?

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad mano reikalai su KAM užsibaigė tada, kai pasiėmiau šauktinio pažymėjimą, kurio reikalavo aukštoji mokykla. Taip, jie draskėsi, vaikščiojo į mano tėvų namus, siuntinėjo man šaukimus, grasino baudomis, galbūt kokią baudą perdavė antstoliams. Bet rezultatas buvo panašus kaip tavo, tik be antspaudo.
Post Reply