Rasizmas - kas tai?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-08-14 12:40

Vilius wrote:Jei tų žmonių kultūra yra žemesnė už dabar besimokančių, tai priimdamas juos masiškai į univerus tu rizikuoji žymiai pabloginti mokymo standartus visiems. Tarkim, jei į univerą priimsi daug žmonių, kurie nemato didelės problemos korupcijoje, natūralu tikėtis, kad ne visi dėstytojai atsispirs pagundai, ir bendras universiteto korupcijos lygis padidės.
Aš vadovaujuosi kuklia prielaida, kad esant nemokamam mokslui į universitetus stos tie nepasiturintys asmenys, kurie turi aukštesnių aspiracijų. Nemanau, kad mažas aspiracijas turintys asmenys pakankamai gerai išlaikys egzaminus, kad galėtų įstoti, todėl universitetų tikrai neužplūs visokie 50cent'ai ar Soulja Boy'ai. Ir baigę universitetą jie arba pakils į geresnį socialinį sluoksnį, arba grįš namo ir galbūt bus teigiamų pokyčių iniciatoriai. Sutinku, labai idealistiškai ir svajotojiškai skamba, bet Europoje tai veikia (bent iš dalies). Aš jokiu būdu nesiūlau kokių nors lengvatų juodaodžiams pakliūti į universitetus; vienintelis dalykas ką aš siūlau - nemokamas aukštasis mokslas, į kurį priimama ne pagal rasę ar užklasines veiklas ir motyvacinius laiškus ar rekomendacijas, bet pagal egzaminų rezultatus. In a nutshell, manau, jog JAV būtų geriau, jei jie sueuropintų savo aukštojo mokslo sistemą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-14 12:51

D3monas wrote:Aš vadovaujuosi kuklia prielaida, kad esant nemokamam mokslui į universitetus stos tie nepasiturintys asmenys, kurie turi aukštesnių aspiracijų.
Net jei jie turi aukštesnių aspiracijų, jie vis vien kažką atsineš iš savo žemesnės kultūros, kas turės įtakos tiems, kurie mokosi dabar. Gal jie turės prastesnius higienos ar konfliktų sprendimo įpročius, gal dažniau vartos alkoholį bei narkotikus. Net jei jie bus kažkokie išskirtiniai kultūros perlai, tokiais greičiausiai nebus jų draugai bei giminaičiai, kurie irgi kažkiek dalyvauja universiteto gyvenime.

(Čia aš nesakau, kad nereikia įleisti varguolių į universitetus. Tiesiog man atrodo, kad naivoka yra tikėtis vien teigiamų pasekmių iš tokių permainų).
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-08-14 13:57

Vilius wrote:Čia aš nesakau, kad nereikia įleisti varguolių į universitetus. Tiesiog man atrodo, kad naivoka yra tikėtis vien teigiamų pasekmių iš tokių permainų.
Tai aš ir nesiginu, čia mano naivi idealistinė pozicija. Turiu naivų įsitikinimą, kad teigiamos tokios sistemos pasekmės būtų pakankamos, kad nusvertų neigiamas. Anyway, yra ir kitų būdų, kaip būtų galima gerinti juodaodžių situaciją JAV. Pvz., imantis priemonių sumažinti neplanuotų nėštumų atvejų, imantis priemonių, kad nesiformuotų juodaodžių rajonai tankiai urbanizuotose vietovėse ar dar kaip nors kitaip. (paaiškinimas: urbanistai beigi sociologai teigia, kad į vieną vietą patalpinus rizikos grupę, jos problemos paaštrėja; rizikos asmenis atskyrus nuo kitų rizikos asmenų - problemos sumažėja. Čia taip yra su nusikalstamumu, narkomanija, netgi viršsvoriu ir kitais dalykais.)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-14 14:29

Ne, tai ne mano nuomonė. JAV ar UK tau bus labai sunku ieškoti darbo, jeigu neturėsi iš buvusių darbdavių referenc'ų aka rekomendacijų, o tai yra ne kas kita kaip tavo patirtis.

Priešingai, tai čia tu turi savo kažkokią privačią šizofrenišką nuomonę: 1. CV darbo patirtis yra nereikalinga; .2 jinai yra diskriminacinė. Tu bandydamas apginti ją kelis puslapius vėmei žodžiais painiodamas, maišydamas sąvokas bei galiausiai susigalvodamas sau patinkančius jų apibrėžimus. Kol galiausiai tu iškėlei baltą vėliavą ir pasidavei, atseit tau nebeįdomu.
D3monas wrote:aip siūlyčiau keisti JAV juodaodžių kultūrą? Pradėčiau nuo nemokamo universitetinio išsilavinimo ir žiūrėčiau kas gautųsi.
Čia visiems nemokamas universitetinis išsilavinimas, ar tik juodžiams? (edit: perskaičiau kitus tavo postus, šneki apie nemokamą mokslą visiems).

Ir ne apie universitetinį šnekėk, o apie pradinį, kuris ir taip yra nemokamas ir dar net privalomas! Getuose auga ištisos kartos beraščių laukinių su uzi automatais, kurie mokyklose nesugebjo išmokti rašyti ir skaityti, o tu juos nori sukišti į universitetus? Juokauji gal?
Last edited by Pico on 2015-08-14 14:44, edited 2 times in total.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-14 14:42

D3monas wrote:In a nutshell, manau, jog JAV būtų geriau, jei jie sueuropintų savo aukštojo mokslo sistemą.
Tu tai siūlai vastybei, kur reziduojasi geriausi pasaulio universitetai?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-14 15:19

D3monas wrote:(paaiškinimas: urbanistai beigi sociologai teigia, kad į vieną vietą patalpinus rizikos grupę, jos problemos paaštrėja; rizikos asmenis atskyrus nuo kitų rizikos asmenų - problemos sumažėja. Čia taip yra su nusikalstamumu, narkomanija, netgi viršsvoriu ir kitais dalykais.)
Kai buvau USA, man žmonės iš savo ir savo pažįstamų patyrimo pasakojo, kaip vyskta toks reiškinys urbanistams ir sociologams žinomas kaip white flight. Viskas būna pagal tą patį scenarijų. Yra baltųjų rajonas, daugiatautis - rytų europiečiai, azijiečiai (nors geltoni) airiai, vietiniai amerikonai (Sovijaus gentainiai :D ) ir tt, bet rajonas - baltas. Tada kokia nors vyriausybinė organizacija ten perkelia kokią daugiavaikę juodžių šeimą. Priežastis - maždaug nori pabėgti iš savo geto, vaikams ateitį šviesią (baltą?) dovanoti ir panašiai. Kilnūs tikslai, neprikibsi. Pirmas signalas, kad čia bus kažkas negero ateina, kai tie 4 juodžiukai pradeda eiti mokyklą, iš pradžių baltųjų vaikai grįšta verkdami iš mokyklos, nes juos tie juodukai skriaudžia ir muša. Po to krenta visų klasių darbingumas, kur tik jie yra sukišti, krenta visų mokinių mokymosi rezultatai, nes tie 4 disharmonizuoja visa klasę, yra padaužos, neklaužados ir mušeikos. Šituo blogu jų pavyzdžiu užsikrečia ir kiti vaikai. Po kiek laiko ta organizacija atkelia dar 5 šeimas daugiavaikes su tais pačiais kilniais tikslais. Visi gyvena dantis sukandę, kol tie paaugę juodžiukai moksleiviai netampa šešiolikmečiais nusikaltėliais, ir pradeda užpuldinėti ne vaikus ar bendraamžius paauglius, o vyresnius vietos gyventojus. Ir tada viena po kito baltųjų šeimos pradeda keltis iš to rajono ieškodamos ramybės, ir ilgiauniui ta gatvė ar tas rajonas tampa dar vienu getu, iš kurio kokia nors organizacija ateityje iškeldins kokią daugiavaikę šeimą į kitą gretimą ramų baltųtų gyvenamąją vietą. Ir čia toks užburtas ratas.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-08-14 17:42

Pico wrote:Ne, tai ne mano nuomonė. JAV ar UK tau bus labai sunku ieškoti darbo, jeigu neturėsi iš buvusių darbdavių referenc'ų aka rekomendacijų, o tai yra ne kas kita kaip tavo patirtis.

Priešingai, tai čia tu turi savo kažkokią privačią šizofrenišką nuomonę: 1. CV darbo patirtis yra nereikalinga; .2 jinai yra diskriminacinė. Tu bandydamas apginti ją kelis puslapius vėmei žodžiais painiodamas, maišydamas sąvokas bei galiausiai susigalvodamas sau patinkančius jų apibrėžimus. Kol galiausiai tu iškėlei baltą vėliavą ir pasidavei, atseit tau nebeįdomu.
Nu? Jau išsiputojai? Ar geriau patapo?
Pico wrote:Getuose auga ištisos kartos beraščių laukinių su uzi automatais, kurie mokyklose nesugebjo išmokti rašyti ir skaityti, o tu juos nori sukišti į universitetus? Juokauji gal?
Siūlau sudaryti sąlygas tiems keliems, kurie turi potencialo ir norėtų iš esamos aplinkos pasitraukti.
Pico wrote:Tu tai siūlai vastybei, kur reziduojasi geriausi pasaulio universitetai?
Tikrai taip. Tu teigi, kad mokslo kaina studentui (ne kiek kainuoja tą studentą išmokyti, bet kiek studentas turi sumokėti iš savo kišenės) siejasi su universiteto kokybe?
Pico wrote:Kai buvau USA, man žmonės iš savo ir savo pažįstamų patyrimo pasakojo <...>
Tavo anekdotiniai įrodymai tikrai yra labai svarūs. Jei iš tiesų norėtum apsišviesti, rekomenduoju bent jau pasiklausyti Stokols paskaitos, kurioje tarp kitų dalykų gvildenama ir tai, kaip žmogaus socialinis ratas lemia jo elgseną ir įpročius. Tada bent minimaliai įeitum į diskursą ir galėtume konstruktyviai pasiginčyti, ar geriau kurti getus (ką tu siūlai, regis), ar integruoti rizikos grupes į visuomenę.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-09-27 13:39

Kad neįžeist musulmonų, Warwicko universiteto studentų sąjunga uždraudė sekuliarios žmonių teisių aktyvistės Maryam Namazie paskaitą.
Wikipedia wrote: In September 2015, the students' union of Warwick University banned her from a forthcoming talk on campus organised by the Warwick Atheists, Secularists and Humanists’ Society because of a fear that she might "incite hatred" of the university's Muslim students. She was quoted by the Coventry Telegraph as saying: "It angers me that we’re all put in a little box and that anyone who criticises Islam is labelled racist. It’s not racist, it’s a fundamental right. ... The Islamic movement is a movement that slaughters people in the Middle East and Africa. It’s important for us to speak about it and criticise it."
http://www.coventrytelegraph.net/news/c ... r-10136555
http://www.theguardian.com/education/20 ... ie-warwick

Truputį apmaudu žiūrėti, kaip kadaise rimta šalis UK su džiaugsmu laisvanoriškai atsisako žodžio laisvės (pakeisdami ją teise neįsižeisti), tolerancijos (pakeisdami ją tolerastija) ir kitų vakarietiškų vertybių. Džiugu aišku, kad bent kol kas nemažai rimtų žmonių tą mato ir atitinkamai įvardija. Kol kas dar jų neužčiaupė, bet turbūt tik laiko klausimas. Kita vertus, interneto laikais tokie draudimai suteikia tik dar daugiau publicity.
Richard Dawkins wrote: If anyone’s “offended” they can stay away. Give them a “safe space” & some crayons.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-09-28 16:34

Truputį apmaudu žiūrėti, kaip kadaise rimta šalis UK su džiaugsmu laisvanoriškai atsisako žodžio laisvės (pakeisdami ją teise neįsižeisti), tolerancijos (pakeisdami ją tolerastija) ir kitų vakarietiškų vertybių.
Būtų neblogai panagrinėti priežastis, dėl kurių taip atsitiko, kad kadaise rimta šalis su džiaugsmu (sic!) ima ir atsisako žodžio laisvės bei kitų puikių vakarietiškų vertybių, pakeisdami ją politkorekcija, tolerastija ir t.t. :ax:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-09-28 21:33

Sejanus wrote:Truputį apmaudu žiūrėti, kaip kadaise rimta šalis UK su džiaugsmu laisvanoriškai atsisako žodžio laisvės (pakeisdami ją teise neįsižeisti), tolerancijos (pakeisdami ją tolerastija) ir kitų vakarietiškų vertybių. Džiugu aišku, kad bent kol kas nemažai rimtų žmonių tą mato ir atitinkamai įvardija.
Ghmmm... Bandau prisiminti, kas toks prieš kokius 5–7 metus Gero Ateisto blogo komentaruose bandė man įrodyti, jog JK teisėsauga visiškai pagrįstai suėmė penkiolikmetę už į „Youtube“ įkeltą Korano sudeginimo vaizdo įrašą ir kad musulmonų teisė nebūti įžeistiems daug svarbesnė nei kažkokios kvailos paauglės žodžio ir saviraiškos laisvė... ;)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-09-28 23:30

RB wrote:
Sejanus wrote:Truputį apmaudu žiūrėti, kaip kadaise rimta šalis UK su džiaugsmu laisvanoriškai atsisako žodžio laisvės (pakeisdami ją teise neįsižeisti), tolerancijos (pakeisdami ją tolerastija) ir kitų vakarietiškų vertybių. Džiugu aišku, kad bent kol kas nemažai rimtų žmonių tą mato ir atitinkamai įvardija.
Ghmmm... Bandau prisiminti, kas toks prieš kokius 5–7 metus Gero Ateisto blogo komentaruose bandė man įrodyti, jog JK teisėsauga visiškai pagrįstai suėmė penkiolikmetę už į „Youtube“ įkeltą Korano sudeginimo vaizdo įrašą ir kad musulmonų teisė nebūti įžeistiems daug svarbesnė nei kažkokios kvailos paauglės žodžio ir saviraiškos laisvė... ;)
Jei turi omeny mane, tai per tuos kokius 5-7 metus tavo prisiminimai turbūt kiek išsikraipė :) Tuomet maniau, kad tokiu elgesiu penkiolikmetė sukelia pavojų žmonėms, panašiai kaip erzindama pasiutusius šunis, ir todėl toks elgesys turėtų būti draudžiamas. Kartu imantis priemonių sutvarkyti pasiutusius šunis, kad nebekeltų pavojaus kai koks neatsakingas žmogus juos paerzina. Šiuo metu esu kitokios nuomonės. O ką?
Augustas wrote:Būtų neblogai panagrinėti priežastis, dėl kurių taip atsitiko
Na tai nagrinėk į sveikatą ;)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-09-29 12:32

Sejanus wrote:
RB wrote: Ghmmm... Bandau prisiminti, kas toks prieš kokius 5–7 metus Gero Ateisto blogo komentaruose bandė man įrodyti, jog JK teisėsauga visiškai pagrįstai suėmė penkiolikmetę už į „Youtube“ įkeltą Korano sudeginimo vaizdo įrašą ir kad musulmonų teisė nebūti įžeistiems daug svarbesnė nei kažkokios kvailos paauglės žodžio ir saviraiškos laisvė... ;)
Jei turi omeny mane, tai per tuos kokius 5-7 metus tavo prisiminimai turbūt kiek išsikraipė :) Tuomet maniau, kad tokiu elgesiu penkiolikmetė sukelia pavojų žmonėms, panašiai kaip erzindama pasiutusius šunis, ir todėl toks elgesys turėtų būti draudžiamas. Kartu imantis priemonių sutvarkyti pasiutusius šunis, kad nebekeltų pavojaus kai koks neatsakingas žmogus juos paerzina. Šiuo metu esu kitokios nuomonės. O ką?
Gal Tamsta galėtų pasakyti, kokia yra ta nuomonė dabar ir kokios esminės aplinkybės privertė pakeisti Tamstą savo nuomonę? :ax:
Augustas wrote:Būtų neblogai panagrinėti priežastis, dėl kurių taip atsitiko
Na tai nagrinėk į sveikatą ;)
Aš asmeniškai (čia tik mano hipotezės, nes aš pats Britanijos spaudos tikrai neseku, tik sykį teko klausytis paskaitos apie musulmonų (neigiamą) elgesį D.Britanijoje ir spaudos (nulinę) reakciją į tą elgesį) matau tik vieną pagrindinę priežastį - visuomenės daugumos dezorientaciją, vykusią (ir dabar dar tebevykstančią) dėl D.Britanijos visuomenės informavimo priemonių taikomos politikos musulmonų atžvilgiu, t.y., apie musulmonus rašyti tik gerai arba nieko. Ir, aišku, tam tikras policijos ištižimas. Juk be jo tikrai nebūtų susiformavusios tos No Go zonos.
Gal kas nors iš forumiečių labiau seka D.Britanijos spaudą, negu aš, ir daugiau apie tas priežastis žino? Man tiesiog įdomu sužinoti, kiek pagrįsta mano girdėta toje paskaitoje sąmokslo teorija, ar tikrai dėl policijos ištižimo (tiksliau, nereagavimo į pranešimus apie smurtinius nusikaltimus) atsirado tos No Go zonos.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-09-29 17:17

Gal Tamsta galėtų pasakyti, kokia yra ta nuomonė dabar ir kokios esminės aplinkybės privertė pakeisti Tamstą savo nuomonę?
Sunku pasakyti, nuomonė pasikeitė pamažu per penkis-septynis metus, ne per naktį. Ko gero įtakos turėjo daug aplinkybių. Niekada nemąsčiau kaip ir kada ji pasikeitė, nuo kada jau laikyti kad ji „visai kitokia“. Per tą laiką online diskusijose beveik nedalyvavau ir man nerūpėjo išlaikyti vienodas nuomones ar rankioti internete faktus joms ginti, ignoruojant visus kitus faktus. Dabar truputį pagalvojau ir galiu įvardinti kelis esminius faktorius, bet net nesu tikras ar tai nėra racionalizavimas post factum.

Tokia politika kaip aš norėjau, kad nors žmonėms draudžiama pasiutusius šunes erzinti, patys šunys yra nušaunami, nebuvo vykdoma. Buvo vykdoma tik ta jos dalis kur žmonėms uždraudžia erzinti, ir po to visi apsimeta kad šunys nėra pasiutę. Kadangi nuolat draudžiant viską, kas kelia pasiutusiems šunims susierzinimą, galima sėkmingai ir toliau apsimetinėti jog problemos nėra, manau tokia strategija labai žalinga ir neproduktyvi. Ką parodė laikas. Yra ir kitų faktorių, bet šis turbūt svarbiausias.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-09-30 15:50

Ačiū, Sejanau, už atsakymą. Panašu, kad mudviejų nuomonės, kaip reikėtų spręsti šią problemą su pasiutusiais šunimis, sutampa - pasiutusių šunų ES neturi būti. O to pasiutimo neerzinimo priežastys, mano nuomone, yra tokios: 1) banali tinginystė, nes jei problemų (su musulmonais imigrantais) nėra, tai ir dirbti, sprendžiant problemas, nereikia, nes juk problemų, kurias reikia spręsti, tai nėra :) ; 2) politinis pliusas valdžioje esantiems žmonėms už (neva) taikų sambūvį ir jo sėkmingą organizavimą; 3) "psichoterapiniai" principai (čia, aišku, jau D3mono sritis, tad jis galėtų tiksliau pasakyti, kas tai yra ta psichoterapija ir kokie tie jos principai būna) visuomenės mastu - maždaug su pasiutusiais reikia švelniai, gražiai, mandagiai elgtis, juos priimti tokius, kokie jie yra, ir tada jie nurims ir savaime pakeis savo prastą elgesį konstruktyvesniu bei geresniu, taip patys savo noru integruodamiesi į tuos pasiutusius priėmusią gyventi visuomenę.
Last edited by Augustas on 2015-09-30 16:10, edited 2 times in total.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-09-30 16:00

Sejanus wrote:Šiuo metu esu kitokios nuomonės. O ką?
Tiesiog įdomu, kodėl tavo nuomonė kažkada buvo būtent tokia, nes galbūt tai tuo pačiu padėtų suprasti, kodėl didelė dalis „progresyvios“ Vakarų visuomenės su tokiu džiaugsmu pasisako už žodžio laisvės ribojimus vardan tam tikrų (tik tam tikrų) grupių teisės „nebūti įžeistiems“. Tuo metu, kiek pamenu, diskusijoje kategoriškai atsisakei atskleisti, kokiais apibendrintais principais vadovaujiesi. :)

Dabar, kai atsakei, tavo „pasiutusių šunų neerzinimo“ principą galiu suprasti ir kažkiek pateisinti, bet vargu ar jis gali paaiškinti šį fenomeną platesniu mastu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-09-30 17:13

Tiesiog įdomu, kodėl tavo nuomonė kažkada buvo būtent tokia, nes galbūt tai tuo pačiu padėtų suprasti, kodėl didelė dalis „progresyvios“ Vakarų visuomenės su tokiu džiaugsmu pasisako už žodžio laisvės ribojimus vardan tam tikrų (tik tam tikrų) grupių teisės „nebūti įžeistiems“.
Mano nuomonė visada rėmėsi labiau pasiutusių šunų analogija, teisės nebūti įžeistam, jei gerai save pamenu, nepalaikiau niekuomet. Tiesiog būdavo gaila niekuo dėtų diplomatų ir pan., kuriuos kas nors išsprogdina penkiolikmetei pademonstravus paauglišką maištingumą.

O fenomenas ir man labai įdomu. Gal tiesiog bandos instinktas, pas mus priimta atjausti tokias tai grupes ir nekęsti tokių tai, ir jei nori būti prie kompanijos, turi laikytis būtent tokių ir ne kitokių „laisvamaniškų“ pažiūrų? O paskui kai pažiūros jau nusistovi, bandoma racionalizuoti, kodėl būtent šiuo atveju žodžio laisvės pažeidimų nėra arba jie pateisinami. Noras būti prie kompanijos ir galėti save kažkaip identifikuoti, ar baimė būti tapatinamiems su netinkama kompanija (homofobais, naciais) yra stipri varomoji jėga daugeliui žmonių. Kaip kiti mano?
O to pasiutimo neerzinimo priežastys, mano nuomone, yra tokios:
Man atrodo yra dar viena, šiuo metu pažangiose vakarų valstybėse labai nepopuliaru būti islamofobu, ir jei minia tave apšauks islamofobu, ko gero šansai patekti į valdžią stipriai mažėja. O kaip žinai, daug nereikia, kad tave visaip išvadintų. Užtenka susieti musulmonų gyventojų kiekį su kylančiu išprievartavimų skaičiumi ar panašiai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-09-30 18:19

Sejanus wrote: O fenomenas ir man labai įdomu. Gal tiesiog bandos instinktas, pas mus priimta atjausti tokias tai grupes ir nekęsti tokių tai, ir jei nori būti prie kompanijos, turi laikytis būtent tokių ir ne kitokių „laisvamaniškų“ pažiūrų? O paskui kai pažiūros jau nusistovi, bandoma racionalizuoti, kodėl būtent šiuo atveju žodžio laisvės pažeidimų nėra arba jie pateisinami. Noras būti prie kompanijos ir galėti save kažkaip identifikuoti, ar baimė būti tapatinamiems su netinkama kompanija (homofobais, naciais) yra stipri varomoji jėga daugeliui žmonių. Kaip kiti mano?
Na, taip. Bet klausimas, kas suformavo tokią visuomenės nuostatą, kad fobais (tarkim, islamofobais) ar naciais išvadinami žmonės, kurie iš tikrųjų tokie nėra. Juk vos tiktai kokią nors kritiką kokios nors visuomenės grupės atžvilgiu pasakei, iš karto gauni fobo ar nacio, ar abiejų kartu etiketes. Kas tai per reiškinys? Gynyba nuo kritikos (tegu pozityvios, konstruktyvios)? Individualios atsakomybės principo taikymas praktikoje? Dar kas nors? :ax:
O to pasiutimo neerzinimo priežastys, mano nuomone, yra tokios:
Man atrodo yra dar viena, šiuo metu pažangiose vakarų valstybėse labai nepopuliaru būti islamofobu, ir jei minia tave apšauks islamofobu, ko gero šansai patekti į valdžią stipriai mažėja. O kaip žinai, daug nereikia, kad tave visaip išvadintų.
O kodėl minia apskritai turi apšaukti ką nors islamofobu? Va čia, manyčiau, ir yra pats įdomiausias momentas. :)

P.S. Kiek aš pamenu, tai apskritai turėti kažkokių psichikos sutrikimų bet kurioje visuomenėje niekada nebuvo (gal nebent tik žiloje senovėje buvo populiaru, kai žynys kalbėdavosi su dvasiomis, o šiaip tai psichinė liga XIX-XX a. reiškia stigmą) ir dabar nėra populiaru. Kitas klausimas, kodėl buvo pasirinkti būtent psichiatrijos terminai (fobija - tai vis tik psichiatrijos terminas), o ne moralės terminai, kodėl įvyko Vakarų visuomenėse tas poslinkis nuo moralės prie psichiatrijos. Ką Tamsta, Sejanau, mano tuo klausimu?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-10-08 17:41

Sejanus wrote:
A university's diversity officer will remain in post, despite provoking a storm of protest by tweeting #killallwhitemen and labelling people "white trash".
Bahar Mustafa also banned white men from a university event on diversifying the curriculum at Goldsmiths University, London.
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... ef=Default
Pasak Washington Post, ši fanatikė buvo areštuota už hate speach (#killallwhitemen), bet kituose straipsniuose rašo įvairiai. The Guardian apie areštą nieko nemini, bet rašo, kad ji apkaltinta (has been charged by police with sending a threatening communication). Turiu nuojautą, kad paverkusi teisme ji bus išteisinta ir prieš policiją prasidės nauja tolerastų kampanija, jos atvejį pateikiant kaip moterų ir etninių mažumų priespaudos pavyzdį.

http://www.theguardian.com/uk-news/2015 ... emen-tweet
http://www.washingtontimes.com/news/201 ... r-arreste/
Post Reply