Olimpiadoje galima dalyvauti tokios lyties rungtyse, kokios sakai, kad save laikai

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-01-26 12:09

IOC medicininio departamento atstovai pareiškė, kad pakeitė poziciją dėl transgenderių – siekiama, kad sportininkai įsilietų į olimpinį judėjimą, o Tarptautinis komitetas prisiderintų prie naujų socialinių ir juridinių aspektų.
Dar 2003 metais IOC nutarė, kad sportininkai, pasisakę dėl savo lyties susipriešinimo, privalėjo ją keisti, jei galvojo apie startus žaidynėse. Ir ne tik – norint dalyvauti olimpiadoje, atletai dvejus metus privalėjo vartoti hormoninius preparatus ir tik po to prašyti leidimo varžytis tarptautinėje arenoje, rašo ESPN.
Dabar patikslinta, kad sportininkai, pranešę apie savo lyties neatitikimą, neturės darytis operacijos. Iš vyriškos į moteriškąją lytį panorę pasikeisti atletai privalės tik apie tai pranešti IOC ir likus metams iki žaidynių įrodyti, kad jų testosterono lygis organizme atitinka moters lygį. Ir tie duomenys neturi kisti mažiausiai metus.

http://sportas.lrytas.lt/startai/kita-l ... prasom.htm

Nesu tikras, kiek testosteronas įtakoja fizinius pajėgumus, bet turiu nuojautą, kad moterų rungtyse pirmas vietas pradės imti išimtinai transgenderiai. Moterys su moterimis varžysis tik dėl visų atlikusių vietų. Primena, kaip vaikystėje žaidžiant krepšinį būtinai į aikštelę užsukdavo koks nors metru aukštesnis ir penkiais metais vyresnis bičas, pasivaržyti su mažiukais, nes savo amžiaus grupėje to daryti nepajėgus.

O jei kam atrodo, kad žmonės negali taip žemai kristi dėl medalių, tai patikėkit, gali ir žemiau.

So far esu matęs transgenderį tik StarCrafto e-sporte, vaizduodamas moterį laimėjo turbūt visus moterų čempionatus, kuriuose tik dalyvavo. Jis buvo pajėgus varžytis ir su vyrais, tai tik tuo labiau pavertė moterų varžybas apgailėtina parodija.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2016-01-26 12:57

Manau, kad dabartinę feminizmo biosferą turėtų ištikti nemažas kogintyvinis disonansas - iš vienos pusės, gender feministės save pozicionavo, kaip prisiekusias LGBT(QQ...) palaikytojas ir bendražyges, bet iš kitos pusės, greičiausiai moterys nebeturės šansų tose rungtyse, kuriose pradės dalyvauti transsex sportininkės, o tai kaip ir prieštarautų pamatinei lyčių padalinimo sporte idėjai - suteikti moterims galimybę varžytis ir laimėti ir taip padidinti jų susidomėjimą sportu.
Manau, kad tai gali būti moterų sporte pabaigos pradžia.
Nežinau ar tai bus blogas dalykas, bet vieną teigiamą punktą matau - feministės nebegalės bičinti, kad moterys sportininkės per mažai uždirba, palyginus su vyrais sportininkais - visi varžysis vienoje "smėlio dėžėje" ir uždirbs tiek kiek bus verti/sugebės uždirbti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-01-26 12:58

Sejanus wrote:Nesu tikras, kiek testosteronas įtakoja fizinius pajėgumus
Smarkiai. Bet todėl ir yra nuostata, kad testosterono lygis neturi viršyti moterims būdingų normų per metus iki varžybų. Faktiškai tai reiškia, kad hormoninė terapija ir toliau bus būtina, panaikintas tik reikalavimas dėl lyties keitimo operacijos (kuri kaip tik neturi jokios įtakos sportininko fiziniam pajėgumui).
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-01-26 18:30

Sejanus wrote:So far esu matęs transgenderį tik StarCrafto e-sporte, vaizduodamas moterį laimėjo turbūt visus moterų čempionatus, kuriuose tik dalyvavo. Jis buvo pajėgus varžytis ir su vyrais, tai tik tuo labiau pavertė moterų varžybas apgailėtina parodija.
Surprise! :mrgreen:

https://www.google.co.uk/search?q=Fallo ... L9O9WbptAN

Kažkur teko skaityti jo varžovės komentarą po kovos. Sakė, kad tai buvo tokia jėga, su kokia dar nesusidurė savo kovų sporto karjeroje. Šitas atvejis tai tokia tragedija, kad ten kažkokių olimpinių ieščių ir diskų svaidymai pievelėje atrodo kaip nekalti vaikų žaidimai. Jūtūbe yra video.
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-01-30 16:32

Labai gerai, pagaliau vyrai vėl galės mėgautis grynai vyriška pramoga! Olimpinių žaidynių pradžioje gi dalyvaudavo vien vyrai, dabar vėl prie to grįžtama. :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-01-30 17:53

netnes wrote:Labai gerai [..]! Olimpinių žaidynių pradžioje gi dalyvaudavo vien vyrai[..]
Čia ir sustokime. Tai gal vergus irgi "labai gerai" laikyti, nes nu prieš porą tūkstančių metų graikai taip darė, ir nematė nieko blogo?
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-01-31 13:17

Vilius wrote:
netnes wrote:Labai gerai [..]! Olimpinių žaidynių pradžioje gi dalyvaudavo vien vyrai[..]
Čia ir sustokime. Tai gal vergus irgi "labai gerai" laikyti, nes nu prieš porą tūkstančių metų graikai taip darė, ir nematė nieko blogo?
Vilius yra nuoseklus šios argumentacinės klaidos atžvilgiu. Išskyrus atvejus, kai argumentas jam asmeniškai nelabai patogus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-01-31 18:18

Šešėlis wrote:Išskyrus atvejus, kai argumentas jam asmeniškai nelabai patogus.
Gražus bandymas, užskaitau. Netgi jaučiuosi pagerbtas, kad kažkas mano mintis atsimena beveik 2 metus :)

Visgi tarp mėsytės valgymo ir vergų laikymo bei draudimo moterims sportuoti yra du svarbūs skirtumai.

Mitybos atveju, mes žinome, kad dėl evoliucinio spaudimo žmonės adaptavosi prie tokios dietos, kokia dabar maitinasi*. Todėl staiga ją pakeitę turėtų kažkaip įsigudrinti pakeisti ir savo organizmus. Nu arba, kaip senais gerais laikais, leisti išmirti visiems, kurie negali išgyventi be mėsos. Vergų ir sportininkių atveju, aš nežinau jokio analogiško mechanizmo, kuris mus verstų adaptuotis prie tokio elgesio. Jei tu žinai, neabejoju, kad apšviesi ir mane.

Be to, mes iš patirties jau žinome, kad žmonių visuomenės gali puikiai egzistuoti tiek be vergų, tiek su sportuojančiom moterom. Tuo tarpu, bandymai pereiti vien prie augalinės mitybos (ypač prie labiau hardcorinių jos formų) ne vienam baigėsi blogai.

Teiginiai iš operos "anuomet buvo geriau" yra argumentacijos klaidos tik tada, kai nėra jokio racionalaus pagrindimo tam gerumui tęstis į šiuos laikus.


* gal neskaitant šiandieninės maisto pramonės produkcijos, nes evoliucija deja taip greitai neveikia.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-01-31 18:50

Vilius wrote:Teiginiai iš operos "anuomet buvo geriau" yra argumentacijos klaidos tik tada, kai nėra jokio racionalaus pagrindimo tam gerumui tęstis į šiuos laikus.
Kitais žodžiais tariant, viena ar kita yra argumentacijos klaida tik tada, kai tai Viliui atrodo racionalu. Faktinė realybė čia niekuo dėta. Jei Vilius pasakė, kad perėjus prie kažkokių harcorinių mitybos formų kažkam pasidarė blogai, vadinasi, apeliavimas į tradicijas (šiuo atveju derinamas dar ir su apeliavimu į gamtą, apeliavimu į baimę ir kažkokiomis „organizmo keitimo“ nesąmonėmis) yra teisingas ir pagrįstas. Na, panašiai kaip ir atsisakius vergovės kažkam pasidarė blogiau – keli vergvaldžiai nuskurdo, gal ir kokia plantacija buvo uždaryta. Skeptiškai tikslus argumentas už vergovę.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-01-31 22:01

Šešėlis wrote:kažkam pasidarė blogai
Įvedžiau į Google "vegan dies", ir pirmi rezultatai buvo:
"BABY DEATH BY VEGANISM"
"French vegan couple face jail for child neglect after baby ..."
"My vegan diet almost killed me"
"Vegan Breastfeeding Kills Baby"
"Man Who was Vegan for 40 years dies of heart attack at age ..."
"Our Vegan Diet Almost Killed Us – No, Really"

Aš suprantu, kad čia tik anekdotiniai liudijimai. Bet kad labai daug jų..
Šešėlis wrote:[..]apeliavimas į tradicijas [..] yra teisingas ir pagrįstas
Aš maniau, kad čia visiems savaime suprantama, jog "argumentacijos klaidos" yra tik gairės, kurios padeda greitai pastebėti blogus argumentus, o ne kažkokie akmenyje ištašyti įstatymai, kurių reikia laikytis paraidžiui. Negi tikrai manai, kad argumentai automatiškai tampa klaidingais, vos tik yra užrašomi "apeliacijos į ten kažką" forma?
Šešėlis wrote:Na, panašiai kaip ir atsisakius vergovės kažkam pasidarė blogiau – keli vergvaldžiai nuskurdo, gal ir kokia plantacija buvo uždaryta.
Kelių vergvaldžių nuskurdimą mes kuo puikiausiai išgyvenome. Ar iš to kažkaip automatiškai išplaukia, kad išgyvensime ir su neprognozuojamu kiekiu kūdikių mirčių? (net nekalbant apie kačiukus)
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-01-31 23:55

Vilius wrote:Įvedžiau į Google "vegan dies", ir pirmi rezultatai buvo:…

Aš suprantu, kad čia tik anekdotiniai liudijimai. Bet kad labai daug jų..
Kiek suprantu, naujas mados klyksmas tarp skeptikų – anekdotiniai liudijimai. Ant bajerio įvedžiau „meat dies“, rezultatai pirmuose dviejuose psl. iš 45 mln. („vegan dies“ duoda vos 22 mln.):

Josh Ozersky, award-winning food writer and meat fanatic, dies aged 47
Five Cambodians die after eating infected dog meat
Six Die After Eating Endangered Turtle Meat
Cambodia deaths linked to barbequed dog carcass
ir t. t.

Kadangi selektyviai remiamės atsitiktinėmis nuorodomis apie kačiukus internete, aš štai pasidalinsiu skaitiniais laisvalaikiui apie beždžionėles, karvutes ir vištytes:

https://www.newscientist.com/article/dn ... oss-globe/
http://www.irinnews.org/report/96160/dr ... a-outbreak
http://www.webmd.com/brain/mad-cow-disease-basics
http://news.nationalgeographic.com/news ... sjump.html
http://www.naturalnews.com/025957_meat_ ... ancer.html
Vilius wrote:Negi tikrai manai, kad argumentai automatiškai tampa klaidingais, vos tik yra užrašomi "apeliacijos į ten kažką" forma?
Kodėl skeptikui reikia aiškinti, kam reikalingos diskutavimo taisyklės?

Čia niekas nekalba apie kažkokių argumentų klaidingumą, o apie tai, kad nesąmonė, kuriai galima priklijuoti etiketę „apeliaciją į“, nėra ir negali būti argumentas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-02-01 01:43

Šešėlis wrote:Kodėl skeptikui reikia aiškinti, kam reikalingos diskutavimo taisyklės?
O jei aš skeptiškai žiūriu ir į tas tavo "taisykles" :)
Man atrodo, kad tikroji jų paskirtis yra padėti logikos ar debatų studentams atpažinti dažniausiai daromas argumentavimo klaidas. Vien tas faktas, kad argumento forma panaši į ten kokį "argumentum ad [ilgas lotyniškas žodis]", tikrai nereiškia, kad argumentas automatiškai blogas. Tikrai ne visi Einšteino paminėjimai yra apeliavimas į autoritetą, ir ne visi "jei X, tai Y, ir Z" yra slidžios nuokalnės.

Grįžtant prie temos. Argumentas "moterims sportuoti blogai, nes seniau jos nesportavo" yra neteisingas ne todėl, kad jo forma panaši į argumentą iš tradicijos, o todėl, kad nėra aišku, kaip ta išvada iš viso susijusi su prielaida.

Mitybos atveju, aš nurodžiau priežastį, kodėl mums geriau daryti tai, ką darėm anksčiau (dėl adaptacijos). Tu gali su šiuo mano argumentu nesutikti, ir net gali būti, kad tu esi teisus. Visgi tu neturi pagrindo atmesti mano argumentą vien todėl, kad jo forma tau kažkuo kliūna.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-02-01 10:11

Vilius wrote:Man atrodo, kad tikroji jų paskirtis yra padėti logikos ar debatų studentams atpažinti dažniausiai daromas argumentavimo klaidas.
„Gerbiamas pareigūne, kelių eismo taisyklės skirtos tiems, kurie šiuo metu laiko vairuotojo pažymėjimo egzaminus, kad atpažintų dažniausiai daromas vairavimo klaidas. Tačiau man, vairavimo guru, važiuoti per raudoną galima“.
Visgi tu neturi pagrindo atmesti mano argumentą vien todėl, kad jo forma tau kažkuo kliūna.
Turiu, ypač kai oponentas savo paaiškinimą (ne argumentą, o paaiškinimą) grindžia pramanais („organizmo keitimas“ ir pan.).
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-02-01 12:41

Vilius wrote:... Argumentas "moterims sportuoti blogai, nes seniau jos nesportavo" yra neteisingas ne todėl, kad jo forma panaši į argumentą iš tradicijos, o todėl, kad nėra aišku, kaip ta išvada iš viso susijusi su prielaida. ...
Tokio argumento apskritai net nebuvo! Kalbame gi apie vyrus!

Labai patiko jūsų diskusija. Ypač patiko kaip greitai šokinėjama per temas!

Kalbėjome gi apie sportą! Vyrai vėl grįžta į savo sritį, net jei ir po "silpnosios lyties" kauke. :lol:
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-02-01 13:57

netnes wrote:Labai patiko jūsų diskusija. Ypač patiko kaip greitai šokinėjama per temas!
Vilius lygtais nesuprato tavo juokelio ir į jį atsakė kaip uolus skeptikas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-02-01 17:45

Šešėlis wrote:
Vilius wrote:Man atrodo, kad tikroji jų paskirtis yra padėti logikos ar debatų studentams atpažinti dažniausiai daromas argumentavimo klaidas.
„Gerbiamas pareigūne, kelių eismo taisyklės skirtos tiems, kurie šiuo metu laiko vairuotojo pažymėjimo egzaminus, kad atpažintų dažniausiai daromas vairavimo klaidas. Tačiau man, vairavimo guru, važiuoti per raudoną galima“.
Jei Tamsta, gerb. Šešėli, esat vairavimo guru, tai automatiškai reiškia, kad per raudoną nevažiuosit. O jei vis tik važiuojat per raudoną, vadinasi, prastas esat vairuotojas. :) Vilius jau seniai nebe studentas, todėl jis tokių elementarių klaidų, kokios nurodytos argumentavimo taisyklėse, tikriausiai nebedaro (nors gali padaryti kokią klaidą tyčia, kad patikrintų forumiečių budrumą). :ax:
Visgi tu neturi pagrindo atmesti mano argumentą vien todėl, kad jo forma tau kažkuo kliūna.
Turiu, ypač kai oponentas savo paaiškinimą (ne argumentą, o paaiškinimą) grindžia pramanais („organizmo keitimas“ ir pan.).
Nesupratau, kas čia per "pramanai". Organizmo keitimas visai nepramanytas. Bet koks medikas Tamstai, gerb. Šešėli, tą paaiškintų. O kokie kiti Viliaus pramanai? :ax:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-02-01 18:02

Labai patiko jūsų diskusija. Ypač patiko kaip greitai šokinėjama per temas!
Čia toks skepžaidimas „analogija“. Jei neišeina pasisakyti į temą bet vis tiek labai norisi kalbėti, galima pasisakyti apie ką nors kitą. Kas turi kokių nors pet issues, visada gali pakalbėti apie jas. Ar mažų mažiausiai visada galima pasisakyti bent jau apie argumentavimo klaidas.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-02-01 18:20

Augustas wrote:Organizmo keitimas visai nepramanytas. Bet koks medikas Tamstai, gerb. Šešėli, tą paaiškintų.
Organizmo keitimas? Turite omeny, pas plastinius chirurgus? Pas tokius nėra tekę lankytis. Daktarai, kuriuos yra tekę matyti, „argumentacijos klaidų nedarančių“ Skepforumo narių nesąmonių linkę nesiūlyti…
Post Reply