Lietuvoje blokuojami lošimo bendrovių puslapiai

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-27 23:17

Sejanus wrote:Nuo kada skepforume žmonės nebešneka ko nežino. :evil:
Nu, kodėl "nebešneka".. Galim ir taip :)

Nu tarkim, kad Lietuvoje yra tik kelios lošimo bendrovės, kurios moka tik (tavo išgalvotą) simbolinį 800 EUR mokestį. Iš to vis tiek susidaro keli tūkstančiai, už kuriuos gi galima pasamdyti kokį skurstantį socialinį darbuotoją, kad pravestų kelias valandas AA tipo kursų. Užsienio bendrovių atveju, mes negauname net to: visas pelnas nueina jiems, o visi rūpesčiai - visuomenei. Ir aš sakau: that's not fucking fair!
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-27 23:30

Vilius wrote:
Sejanus wrote:Nuo kada skepforume žmonės nebešneka ko nežino. :evil:
Nu, kodėl "nebešneka".. Galim ir taip :)

Nu tarkim, kad Lietuvoje yra tik kelios lošimo bendrovės, kurios moka tik (tavo išgalvotą) simbolinį 800 EUR mokestį. Iš to vis tiek susidaro keli tūkstančiai, už kuriuos gi galima pasamdyti kokį skurstantį socialinį darbuotoją, kad pravestų kelias valandas AA tipo kursų. Užsienio bendrovių atveju, mes negauname net to: visas pelnas nueina jiems, o visi rūpesčiai - visuomenei. Ir aš sakau: that's not fucking fair!
Sakyčiau, per maža nauda, per daug nereikšminga vadinamosios žalos kontrolė, kad dėl tiek priimti tokį bjaurų įstatymą. Lieku prie savo nuomonės, kad įstatymas greičiausiai buvo priimtas visai ne todėl, o kad apsaugoti savas įmones nuo sveikos konkurencijos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-28 00:31

Sejanus wrote:Sakyčiau, per maža nauda, per daug nereikšminga vadinamosios žalos kontrolė, kad dėl tiek priimti tokį bjaurų įstatymą.
Nu žiūrėk: Sėkmingas lažybas priminė mokesčiai. Panašu, kad valstybė* sugeba susirinkti mokesčius ne tik iš įmonės, bet ir iš laimėtojų. Kas tikrai turėtų būti bent vienu nuliu daugiau, nei tavo išgalvoti 800€. Už ką galima pasamdyti gal net cielus du skurstančius socialinius darbuotojus.
Sejanus wrote:Lieku prie savo nuomonės, kad įstatymas greičiausiai buvo priimtas visai ne todėl, o kad apsaugoti savas įmones nuo sveikos konkurencijos.
... su tikslu surinkti daugiau lėšų (prasi)lošimų žalos kompensavimui :)

* Kažin, koks yra "Dėdės Semo" atitikmuo Lietuvos atveju? "Motušė Žemaitė"?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-28 07:11

Vilius wrote:Panašu, kad valstybė* sugeba susirinkti mokesčius ne tik iš įmonės, bet ir iš laimėtojų. Kas tikrai turėtų būti bent vienu nuliu daugiau, nei tavo išgalvoti 800€. Už ką galima pasamdyti gal net cielus du skurstančius socialinius darbuotojus.
Valio! Pilnai pritariu, kad laimėtojai būtų apmokęstinti, čia yra normalios pajamos kaip ir bet kokios kitos. Vadinas, šis konkurenciją slopinantis, žmonėms trukdantis įstatymas nebuvo labai reikalingas? Ne ką tepridėjo?
... su tikslu surinkti daugiau lėšų (prasi)lošimų žalos kompensavimui
Na čia labai teoriniai tavo išsigalvojimai, nes nei konkrečios būtent užsienio portalų daromos žalos mačiau (gal būt ji tokia niekinė, kad neverta nė kalbėti), Nei tą (galimai egzistuojančios) žalos kompensavimą ar prevenciją kažkur mačiau. Tarkime, jei būtų viešai paskelbti kažkokie paskaičiavimai, kiek pritrūko pinigų kompensuoti užsienio lošimų bendrovių padarytą žalą... ar, pvz., kiek šiais metais sumažėjo ta žala užblokavus tuos websaitus... net susimąsčiau, ar aš jais patikėčiau po šitų bajerių. Na be tarkime, vis geriau, nei nieko.

Aš pats teoriškai galvoju, kad lietuviškų lošimų bendrovių daroma žala turėtų būti žymiai didesnė (imant prielaidą, kad lošimai apskritai daro apčiuopiamą žalą). Mat jos yra labai plačiai reklamuojamos, remia krepšinį, remia įvairius portalus, visur skamba, žymiai prieinamesnės. Tarkime į TopSport aš galiu impulsyviai užsukti pakeliui namo po darbo, ar nuėjęs apsipirkti į IKI. Su kokiais Pinnacle viskas žymiai sudėtingiau, reikia iš pradžių setupinti accountą, pervesti pinigus kam reikia vėl setupinti accountą pas tarpininkus (ir paypalas netinka), pinigų nukeliavimas užtrunka kelias dienas, išloštų pinigų taip lengvai iškart nepasiimsi ir to reinforcinančio feedbacko nepatirsi, ir persivesti nemažai kainuoja, apsimoka tik didesnes sumas. Nekalbu jau kad reikia žinoti apie tokios egzistavimą, kam reikia specialiai domėtis nes reklamų ir iškabų nėra. Žodžiu visiškai netinka impulsyviam lošimui eiliniam Lietuvos grybui. O juk būtent tokie turbūt daugiausia ir prasilošia.

Tiesa, 800 eu išsigalvojau ne aš. Tokios sumos reikalaujama iš užsienio bendrovių, or else. Faktas, kad nei viena nepasivargino, turbūt rodo, kad nebaisiai daug iš lietuvių uždirba. Iš ko savu ruožtu darau tam tikras išvadas apie tavo išgalvotos žalos dydį :)
Kažin, koks yra "Dėdės Semo" atitikmuo Lietuvos atveju? "Motušė Žemaitė"?
Šiuo atveju, manau, Dėdė Antanas. Cui bono.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-05-30 16:09

Sejanus wrote:
RB wrote: O libertariškas požiūris „neribokime visų žmonių laisvės dėl kelių kvailių“ skamba gražiai, bet realybėje neveikia.
Ir tu linkus postini kažkokiu mažu šriftu, nes...
Jei gali pateikti kokių nors pavyzdžių, kur visuomenė sėkmingai gyvena be jokių visuotinių apribojimų (teisinių, paprotinių ar pan.), remdamasi vien tik savo narių sąmoningumu ir gebėjimu adekvačiai vertinti situaciją – pirmyn.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-30 19:18

RB wrote:
Sejanus wrote:
RB wrote: O libertariškas požiūris „neribokime visų žmonių laisvės dėl kelių kvailių“ skamba gražiai, bet realybėje neveikia.
Ir tu linkus postini kažkokiu mažu šriftu, nes...
Jei gali pateikti kokių nors pavyzdžių, kur visuomenė sėkmingai gyvena be jokių visuotinių apribojimų (teisinių, paprotinių ar pan.), remdamasi vien tik savo narių sąmoningumu ir gebėjimu adekvačiai vertinti situaciją – pirmyn.
Nelabai suprantu, kaip tai susiję su aptariama tema, bet gal todėl, kad biškį tingiu gilintis į šituos logikos šuolius. Mat nėra prasmės užsiimti filosofija, kai prieš akis gyvenime matau, kaip puikiai šis principas veikia. Naudojuosi galybe dalykų (virtuviniai peiliai, kompiuteriai, degtukai ir t.t.) kuriuos keli kvailiai gali o kartais ir panaudoja blogam, ir niekas mano laisvės neriboja, išskyrus žinoma laisvę badyti kitų žmonių kaklus, padeginėti namus ir kt. savaime suprantamus dalykus. Tai veikia. Tai yra akivaizdus faktas. Norėčiau, kad taip būtų ir lošimų atveju, kad man nedraustų lošti užsienio bendrovių saituose dėl (Viliaus nuomone) kelių kvailių. Bet kadangi šia tema, kaip pats sakei, nuomonės neturi, tai kaip ir nėra prasmės aušinti burną.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-05-31 14:54

Sejanus wrote:Nelabai suprantu, kaip tai susiję su aptariama tema, bet gal todėl, kad biškį tingiu gilintis į šituos logikos šuolius. Mat nėra prasmės užsiimti filosofija, kai prieš akis gyvenime matau, kaip puikiai šis principas veikia. Naudojuosi galybe dalykų (virtuviniai peiliai, kompiuteriai, degtukai ir t.t.) kuriuos keli kvailiai gali o kartais ir panaudoja blogam, ir niekas mano laisvės neriboja, išskyrus žinoma laisvę badyti kitų žmonių kaklus, padeginėti namus ir kt. savaime suprantamus dalykus. Tai veikia.
Ir tikrai, logikos šuolis nuo „nereikia jokių visuotinių apribojimų“ iki „žinau dalykų, kuriems netaikomi apribojimai“ yra nemenkas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-05-31 15:22

O šiaip, norint apie kažką diskutuoti, reikėtų pradžiai bent jau Azartinių lošimų įstatymą pavartyti. Lošimas grynai internetu Lietuvoje apskritai yra ir visuomet buvo nelegalus. Norint lošti reikia asmeniškai eiti į lošimo punktą ir sudaryti sutartį. Tai leidžia užtikrinti, kad bus laikomasi įstatymuose numatytų reikalavimų: draudimo lošti nepilnamečiams, apsaugos asmenims, kurie pateikė prašymus neleisti jiems lošti, galų gale bus nustatoma lošėjo tapatybė. Viso to užtikrinti internetiniuose lošimuose, mano supratimu, neįmanoma. Taigi, esminis klausimas turėtų būti būtent toks – ne ar reikia leisti Lietuvoje veikti užsienio internetinio lošimo bendrovėms, o ar lošimai apskritai turi būti kažkaip reglamentuojami ir kontroliuojami, ar ne.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-31 18:40

RB wrote:O šiaip, norint apie kažką diskutuoti, reikėtų pradžiai bent jau Azartinių lošimų įstatymą pavartyti.
Feel free.
Taigi, esminis klausimas turėtų būti
Dėkui, bet aš pats geriau žinau, koks klausimas man yra esminis. Ir jis yra toks, koks iškeltas pirmajame poste :) Jei tau esminis yra kažkoks kitas klausimas, žinoma gali diskutuoti apie jį. Su kuo nors. Kur nors.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-31 20:21

RB wrote:Ar šiuo atveju apribojimas proporcingas norimam pasiekti tikslui (ir kokie konkrečiai buvo tikslai, užsibrėžti šiuo įstatymu) aš, asmeniškai, nežinau, bet bent jau man atrodo akivaizdu, kad yra svarių priežasčių įvesti tam tikrus apribojimus.
Nezinoti, kokie buvo politiku tikslai, bet tiketi, kad jie buvo visuomenes interesas - aukstasis naivumo ir optimizmo pilotazas :D
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-06-01 13:19

Sejanus wrote:Dėkui, bet aš pats geriau žinau, koks klausimas man yra esminis. Ir jis yra toks, koks iškeltas pirmajame poste :) Jei tau esminis yra kažkoks kitas klausimas, žinoma gali diskutuoti apie jį. Su kuo nors. Kur nors.
OK, tuomet nebetrukdysiu visiems tiems, kurie įstatymo skaityti nepasivargino, diskutuoti apie įsivaizduojamą šalį, kurios įsivaizduojami įstatymai draudžia užsienio internetinių lošimų svetaines, bet leidžia vietines, reikalauja „mokėti nalogą“ už svetainės rodymą ir t. t.
Nesiginčyju, hipotetinių problemų svarstymas kartais irgi būna visai smagi ir įdomi smegenų mankšta.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-01 21:42

RB wrote:OK, tuomet nebetrukdysiu visiems tiems, kurie įstatymo skaityti nepasivargino, diskutuoti apie įsivaizduojamą šalį, kurios įsivaizduojami įstatymai draudžia užsienio internetinių lošimų svetaines, bet leidžia vietines, reikalauja „mokėti nalogą“ už svetainės rodymą ir t. t.
O tai ką iš tiesų sako tas įstatymas?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-06-02 10:28

RB wrote:OK, tuomet nebetrukdysiu visiems tiems, kurie įstatymo skaityti nepasivargino
Klasikinis "tai gal perskaityk biblija (visus tomus, su visais papildymais ir isaiskinimais, originalo kalba), tada aiskint, kad dievo nera" argumentas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-06-02 17:21

fizikanas wrote:
RB wrote:OK, tuomet nebetrukdysiu visiems tiems, kurie įstatymo skaityti nepasivargino
Klasikinis "tai gal perskaityk biblija (visus tomus, su visais papildymais ir isaiskinimais, originalo kalba), tada aiskint, kad dievo nera" argumentas.
Tai aš juk sakau, kad nematau jokios problemos, jei kas nors neskaitęs Biblijos nori diskutuoti, čia gerai ar blogai, kad Biblija liepia visiems krikščionims kartą per metus obsidiano peiliu išpjauti dar gyvam paaugliui širdį, nes priešingu atveju visus metus nebus lietaus.

Na, arba jei jums taip labiau patinka, klasikinis sovietinis „Solženycino neskaičiau, bet smerkiu“.
Last edited by RB on 2016-06-02 17:30, edited 1 time in total.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-06-02 17:29

Vilius wrote:O tai ką iš tiesų sako tas įstatymas?
Srsly? Man visą tekstą čia įkopijuoti? :) https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct ... FVtQVAYKkH

Bet esminė dalis yra ta, kad nuotolinius lošimus galima organizuoti tik įmonėms, kurios turi tam tikrą skaičių realių lošimo punktų. Prieš statydamas internetu turi pats ateiti į tą punktą ir sudaryti sutartį. Taip patikrinama tavo tapatybė ir tai, ar tenkinį įstatymo numatytus reikalavimus.
Kaip ir akivaizdu, kad užsienio įmonės, neturinčios čia savo punktų, negali užtikrinti tokio patikrinimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-02 18:07

RB wrote:Bet esminė dalis yra ta, kad nuotolinius lošimus galima organizuoti tik įmonėms, kurios turi tam tikrą skaičių realių lošimo punktų. Prieš statydamas internetu turi pats ateiti į tą punktą ir sudaryti sutartį. Taip patikrinama tavo tapatybė ir tai, ar tenkinį įstatymo numatytus reikalavimus.
Kaip ir akivaizdu, kad užsienio įmonės, neturinčios čia savo punktų, negali užtikrinti tokio patikrinimo.
Nu va, truputis klastos ir apgaulės, ir sužinojom to įstatymo esmę patys neskaitę ;)

Reikalauti, kad užsienio lošimų bendrovės Lietuvoje turėtų brick-and-mortar lošimo punktus yra praktiškai tas pats, kaip joms iš viso uždrausti veiklą - vargu, ar atsiras daug įmonių, kurios taip varginsis dėl Lietuvos lošimų rinkos.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-06-02 18:50

RB wrote:Tai aš juk sakau, kad nematau jokios problemos, jei kas nors neskaitęs Biblijos nori diskutuoti
Tai ir be sakymo aišku, kad nematai problemos. Nes atėjęs pareiškei, kad dėl įstatymo reikalingumo nuomonės neturi, kokių tikslų juo siekta nežinai, ar jis reikalingas nežinai, ir tada pasiraitojęs rankoves bandei diskutuoti.
fizikanas wrote: Klasikinis "tai gal perskaityk biblija (visus tomus, su visais papildymais ir isaiskinimais, originalo kalba), tada aiskint, kad dievo nera" argumentas.
Į dešimtuką. Tarsi nuo žongliravimo įstatymo žodžiais pasikeistų faktas, kad PokerStars ir Pinnacle sports websaitai Lietuvoje užblokuoti, ir kad niekas nepateikė jokių skaičių, įrodančių to būtinybę visuomenei. Ar bent kažkokią jų daromą didelę žalą.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-06-02 19:45

Vilius wrote:Reikalauti, kad užsienio lošimų bendrovės Lietuvoje turėtų brick-and-mortar lošimo punktus yra praktiškai tas pats, kaip joms iš viso uždrausti veiklą - vargu, ar atsiras daug įmonių, kurios taip varginsis dėl Lietuvos lošimų rinkos.
O koks skirtumas tarp lietuviškos lošimų bendrovės ir užsienio bendrovės filialo? Arba apsimoka Lietuvoje kurti punktus ir vykdyti nuotolinių lošimų veiklą, arba ne.
Klausimas – o kaip kitaip užtikrinti lošėjų tapatybės nustatymą ir priežiūrą, kad būtų laikomasi įstatyme numatytų reikalavimų? Ar tiesiog tie reikalavimai ir tapatybės nustatymas apskritai nėra reikalingi?

Beje, panašūs draudimai pasaulyje yra greičiau taisyklė nei išimtis. JAV draudžiamos su internetiniais lošimais susijusios pinigų perlaidos, Australijoje draudžiami internetiniai lošimai, Prancūzijoje lošimų bendrovių serveriai turi būti Prancūzijoje (ko gero, griežtesnis reikalavimas nei Lietuvoje).
Post Reply