Kaip sustabdyti teroristus?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 09:30

Manau, visi girdėjote apie įvykius Nicoje. Deja, tai toli gražu nėra pirmas toks išpuolis, ir bijau, kad ne paskutinis. Ir jau gana akivaizdu, kad dabartinės priemonės (solidarumo deklaravimas, ISIS bombardavimas, papildomos policijos/armijos pajėgos gatvėse) rezultato neduoda. Tai ką dabar daryt?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4813
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-15 10:46

1. Bausti visu pripazintu teroristu seimos narius, uz irodymu slepima, bendradarbiavima ir panaisai (net jei jie ir nieko nepadare)
2. Panaikinti isskirtines teises, suteiktas religiju pagrindu: apmokestinti maldos namus mokesciais, pagal aktyvuma, panaikinti religiniu sventciu, meldimosi pertraukeliu ir panasiais privilegijas Europos mastu.
3. Efektyviai uzdaryti isorines ES sienas.
4. Isvesti visus nelegalus, panaikinti pabegeliu statusa visiem, kas nepateikia pakankamai irodymu, kad yra pabegeliai, kuriu gyvybei grese pavojus (irodymu kieki uzkelti iki sunkiai igyvendinamo)
5. Greito maisto kioskeliaims iskelti auksciausius higienos reikalavimus, naikinti licenzijas uz menkiausius pazeidimus.
6. Drausti betkokius galvos apdangalus bent dalinai slepiancius veida viesose vietose.

Gal kazkiek apmazes. Bet abejoju, ar politkorektiskom priemonem isvis imanoma isspresti sia problema :/
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 14:54

Vau, kaip pedantiškai surašei :) Nu tai papunkčiui ir atsakau.

1. Nu taip iš karto bausti gal ir nesigaus teisinėse valstybėse, bet sutinku, kad bendrininkai turi atsakyti už savo veiksmus (ar neveikimą). Tai nebūtinai turi būti tik šeimos nariai. Visokie religiniai (ir ne tik) bendruomenių lyderiai irgi turėtų daugiau bendradarbiauti su teisėsauga, arba nustoti būti lyderiais.

2. Išskirtines privilegijas (jei jų tikrai yra) gal ir galima panaikinti, bet man atrodo kvaila taip akivaizdžiai konfrontuoti religiniu pagrindu. Gal gudriau yra palikti jiems laisvę išpažinti savo religiją, tačiau labai sugriežtinti religinių organizacijų kontrolę. Pvz., pareikalauti, kad visi šventikai būtų palaiminti oficialios jų religijos hierarchijos toje šalyje. Tas turėtų apsunkinti pavienių radikalių šventikų veiklą.

3. Amen to that. Net ir vidinių sienų atveju, truputis kontrolės nepamaišytų.

4. Neįsivaizduoju, kaip tu įvykdysi tą "išvežimą". Čia kalba eina apie šimtus tūkstančių žmonių. Tu negali jų tiesiog išvaryti, nesukeldamas dar vienos humanitarinės krizės (čia geriausiu atveju), ane?

5. Nelabai supratau prie ko čia tas maistas.. Jei turi omeny halal mėsą, tai tegul ruošia kaip nori - koks man skirtumas (su sąlyga, kad laikomasi normalių higienos reikalavimų, etc).

6. Veido - taip. Bet galvos tai jau stiproka. Tikrai nemanau, kad bobutėms nuo galvų nuplėšdamas skareles laimėsi kokių nors taškų prieš teroristus. Gal net priešingai.
RB
senbuvis
Posts: 5045
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-15 18:44

Vilius wrote:Manau, visi girdėjote apie įvykius Nicoje. Deja, tai toli gražu nėra pirmas toks išpuolis, ir bijau, kad ne paskutinis. Ir jau gana akivaizdu, kad dabartinės priemonės (solidarumo deklaravimas, ISIS bombardavimas, papildomos policijos/armijos pajėgos gatvėse) rezultato neduoda. Tai ką dabar daryt?
1. Ar tikrai tos priemonės neduoda rezultato? Teroro išpuolių Europoje vyksta labai nedaug. Taigi, ko gero, tos priemonės rezultatą duoda.

2. Ką daryti? Tą patį, kaip ir iki šiol. Ramiai gyventi, žinant, kad yra labai nedidelė tikimybė žūti autoavarijoje, dar mažesnė būti nutrenktam žaibo ir visai maža – tapti teroro išpuolio auka. Kovoti su terorizmu proporcingomis priemonėmis. Lietuvoje per šiuos metus girdi degradai butiniuose konfliktuose nužudys maždaug 2,5–3 kartus daugiau žmonių nei jų žuvo vakar. Ką dabar daryti? Panikuoti, kad policija, teismai ir teisinė sistema neduoda rezultato? Deportuoti ar įkalinti visus vyrus (jie sudaro žmogžudžių daugumą)? Įvesti griežtą išėjimo iš buto kontrolę? Bausti visus žmogžudžių šeimos narius, net jei jie nieko ir nepadarė?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-07-15 18:51

Ateityje vakarų valstybės galėtų liautis destabilizuoti musulmonų šalis, remti visokius maištininkus ir t.t.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4813
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-15 19:54

RB wrote: 2. Ką daryti? Tą patį, kaip ir iki šiol.
http://www.economist.com/blogs/graphicd ... y-chart-12
And how is that working out for you? Kiek dar toli i desine idomu grafiko kreives pamatyti?
RB wrote:Ramiai gyventi, žinant, kad yra labai nedidelė tikimybė žūti autoavarijoje, dar mažesnė būti nutrenktam žaibo ir visai maža – tapti teroro išpuolio auka.
Dar pasakyk, kokia tikimybe yra mirti nuo Sovnoskio barsciu nudeginimo, ir pateik, tai, kaip argumenta, kad jie nera jokia problema, kuria reiktu kazkaip spresti.
RB wrote:Kovoti su terorizmu proporcingomis priemonėmis.
Kokias priemones laikai proporcingomis? Susirupinimo isreiskima? Nukovima teroristu po atakos fakto, kai jie jau i pacia ataka ejo pilnai nusiteike joje mirti? Suteikti prieglobsti i pasalpas panasiai i juos mastantiems? Cia neproporcingos priemones, cia net ne piemoniu nebuvimas, cia skatinimas daryti toliau ir daugiau, to ka sekmingai dare iki siol.
RB wrote:Lietuvoje per šiuos metus girdi degradai butiniuose konfliktuose nužudys maždaug 2,5–3 kartus daugiau žmonių nei jų žuvo vakar.
Nuo sirdies ir kraujagisliu ligu mirs dar daugiau. Kokiu dar fun factu zinai?
RB wrote:Deportuoti ar įkalinti visus vyrus (jie sudaro žmogžudžių daugumą)?
O jei deportuosime tik vyrus ispazystancius Islama, tai, kaip manai, duos toki pati ar mazesni rezultata?
RB wrote:Bausti visus žmogžudžių šeimos narius, net jei jie nieko ir nepadarė?
Jei laikymasis grieztos, iki paskutines raides, nekaltumo prezumcijos nulemtu visos zmonijos isnykima, ar vistiek laikytumeisi jos isikibes? O gal sioje mistineje pasakiskoje idejoje galima daryti isimciu isimtiniais atvejais?
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 20:16

RB wrote:1. Ar tikrai tos priemonės neduoda rezultato? Teroro išpuolių Europoje vyksta labai nedaug. Taigi, ko gero, tos priemonės rezultatą duoda.
Tai kodėl teroro išpuoliai dažnėja, ir nusineša vis daugiau aukų?
RB wrote:2. Ką daryti? Tą patį, kaip ir iki šiol.
Net jei tikrai racionaliausia išeitis būtų nieko nedaryti (nors aš taip nemanau). Man tada vis tiek nerimą keltų du dalykai:

1. Ką tu siūlysi darysi su žmonėmis, kurie neapsikentę valdžios neveikimo (jų manymų) didelės grėsmės akivaizdoje imsis patys daryti "tvarką"?
2. Kaip tu manai, už ką jie balsuos artimiausiuose rinkimuose: už dabartinius politikus (t.y. už "viskas ok, nieko nedarykim"), ar už populistus, kurie prižadės daryti bet kokią nesąmonę, kad tik laimėtų rinkimuose?

Man atorodo, dabar yra pats laikas* padaryti kažką apčiuopiamo, ir ne tik tam, kad suvaldyti pačią terorizmo grėsmę, bet ir tam, kad parodyti, jog dabartinė valdžia yra pajėgi suvaldyti situaciją.

* jei tiksliau, tas laikas buvo pernai, ar net anksčiau, bet px.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4813
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-15 20:21

Vilius wrote:1. Nu taip iš karto bausti gal ir nesigaus teisinėse valstybėse, bet sutinku, kad bendrininkai turi atsakyti už savo veiksmus (ar neveikimą). Tai nebūtinai turi būti tik šeimos nariai. Visokie religiniai (ir ne tik) bendruomenių lyderiai irgi turėtų daugiau bendradarbiauti su teisėsauga, arba nustoti būti lyderiais.
Imanoma, uztektu ikalinti "tardymo laikotarpiui", kas efektyviai butu ikalinimas nors iki gyvos galvos (ar kol neprisipazins, kad prsidejo). Isradingiems zmonems istatymai niekad netrukde.
Vilius wrote:2. Išskirtines privilegijas (jei jų tikrai yra) gal ir galima panaikinti, bet man atrodo kvaila taip akivaizdžiai konfrontuoti religiniu pagrindu. Gal gudriau yra palikti jiems laisvę išpažinti savo religiją, tačiau labai sugriežtinti religinių organizacijų kontrolę. Pvz., pareikalauti, kad visi šventikai būtų palaiminti oficialios jų religijos hierarchijos toje šalyje. Tas turėtų apsunkinti pavienių radikalių šventikų veiklą.
Visada galima prisidengti sekuliarumu ir valstybines religijos neturejimu. Dar galima ivesti reikalavimus, kaip, kad jei nori lankyti maldos namus, turi buti baiges tos religijos kokias nors pamokas (ale pirma komunija), o ju programa turetu patvirtinti ir kontroliuoti valstybe.
Vilius wrote:4. Neįsivaizduoju, kaip tu įvykdysi tą "išvežimą". Čia kalba eina apie šimtus tūkstančių žmonių. Tu negali jų tiesiog išvaryti, nesukeldamas dar vienos humanitarinės krizės (čia geriausiu atveju), ane?
Nesakau, kad butu lengva, bet bent pabandyti verta, net jei pavyks isvezti ir nedidele dali. Vien zinojimas, kad yra tikimybe jog bus grazintas atgal, gali atgrasinti kaikuriuos nuo bandymo cia patekti.
Vilius wrote:5. Nelabai supratau prie ko čia tas maistas.. Jei turi omeny halal mėsą, tai tegul ruošia kaip nori - koks man skirtumas (su sąlyga, kad laikomasi normalių higienos reikalavimų, etc).
As cia apie kebabus :)
Vilius wrote:6. Veido - taip. Bet galvos tai jau stiproka. Tikrai nemanau, kad bobutėms nuo galvų nuplėšdamas skareles laimėsi kokių nors taškų prieš teroristus. Gal net priešingai.
Jo su skarom sudetinga.. Bet gal galima sukurti reikalavima, kad reikia gauti specialu leidima, jei nori viesojoje vietoje nesioti tautini kostiuma? Vakarieciai ju nenesioja paprastom dienom, tai niekas nepriestaraus labai.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 20:26

VYTS wrote:Ateityje vakarų valstybės galėtų liautis destabilizuoti musulmonų šalis, remti visokius maištininkus ir t.t.
Aišku lengva dabar kalbėti, bet man irgi tie arabų pavasariai nebeatrodo labai gera idėja. Bet to be fair, tai čia labiau Dėdės Semo projektas buvo. Gaila, kad dabar už jį tenka mokėti Europai..
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1116
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-07-15 23:02

Vilius wrote:Net ir vidinių sienų atveju, truputis kontrolės nepamaišytų.
O Prancūzija yra pasirašiusi laisvo darbo jėgos judėjimo sutartį su Tunisu ir iš to seka išvada, kad reikia uždaryti sienas (kontroliuoti turistus) ES? O ar iš to neišplaukia išvada, kad nepamaišytų ir kontrolė tarp apskričių, atskirų miestų, pvz., tarp Vilniaus, Kauno, Šiaulių? Jei keliautojų kontrolė tokia efektyvi, tai gal nepamaišytų?

Bet ji nėra efektyvi. Prancūzija su Tunisu jokių laisvo judėjimo sutarčių pasirašiusi neturi, su šia šalimi siena yra uždaryta, sienų kontrolė veikia visu pajėgumu. Rezultatą matome.

Neįsivaizduoju išvis, kodėl būtent sienų, t. y. keliautojų, kontrolė nepamaišytų. Gal Viešųjų susibūrimų vietų? Mečečių, privačių namų? Gi šito durniaus sienų kontrolė nesustabdė.
Bet to be fair, tai čia labiau Dėdės Semo projektas buvo.
Še tau, boba, ir devintinės. O aš jau maniau, kad iš vaikiškų sąmokslo teorijų mes jau išaugom.
RB
senbuvis
Posts: 5045
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-15 23:35

fizikanas wrote:And how is that working out for you? Kiek dar toli i desine idomu grafiko kreives pamatyti?
Atsiprašau, neturiu namie mikroskopo, todėl niekaip neįžiūriu, kokios teroro išpuolių Vakarų šalyse tendencijos. (Ar tu manai, kad uždarius ES sienas ir deporavus musulmonus teroro išpuoliai Irake ar Nigerijoje baigsis?)
fizikanas wrote:Kokias priemones laikai proporcingomis?
Policijos ir spec. tarnybų darbą, paisant žmogaus teisių. Maždaug taip, kaip tai daroma dabar.
fizikanas wrote:
RB wrote:Deportuoti ar įkalinti visus vyrus (jie sudaro žmogžudžių daugumą)?
O jei deportuosime tik vyrus ispazystancius Islama, tai, kaip manai, duos toki pati ar mazesni rezultata?
Neabejotinai mažesnį. O Lietuvoje gal ir apskritai jokio. Tai kaip, jau pradedam ruošti džiūvėsius vardan maksimalaus rezultato? :)
fizikanas wrote:Jei laikymasis grieztos, iki paskutines raides, nekaltumo prezumcijos nulemtu visos zmonijos isnykima, ar vistiek laikytumeisi jos isikibes? O gal sioje mistineje pasakiskoje idejoje galima daryti isimciu isimtiniais atvejais?
Galima. Pvz., karo atveju nemažai žmogaus teisių yra apribojamos. Bet dabartinis atvejis nekelia jokios egzistencinės grėsmės ir tavo siūlomos priemonės yra didesnė blogybė nei patys teroro išpuoliai. Turbūt sutinki, kad panaikinti visų Lietuvos vyrų nekaltumo prezumpciją būtų visiškai neproporcinigas sprendimas kovoje su nusikalstamumo. Tai kodėl manai, kad tokia pati priemonė musulmonų atžvilgiu yra proporcinga kovojant su terorizmu?
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 23:39

Šešėlis wrote:Neįsivaizduoju išvis, kodėl būtent sienų, t. y. keliautojų, kontrolė nepamaišytų. Gal Viešųjų susibūrimų vietų? Mečečių, privačių namų? Gi šito durniaus sienų kontrolė nesustabdė.
Niekas ir nesako, kad vien sienų kontrolė magiškai išspręs terorizmo problemą. Kitos priemonės (tame tarpe ir tavo minėtos) irgi gali padėti.
Šešėlis wrote:Še tau, boba, ir devintinės. O aš jau maniau, kad iš vaikiškų sąmokslo teorijų mes jau išaugom.
Jo, mažumėlę nusisvaigau. Žiūrėk, visas raudonuoju iš gėdos, va: :oops:
RB
senbuvis
Posts: 5045
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-15 23:44

Vilius wrote:1. Ką tu siūlysi darysi su žmonėmis, kurie neapsikentę valdžios neveikimo (jų manymų) didelės grėsmės akivaizdoje imsis patys daryti "tvarką"?
2. Kaip tu manai, už ką jie balsuos artimiausiuose rinkimuose: už dabartinius politikus (t.y. už "viskas ok, nieko nedarykim"), ar už populistus, kurie prižadės daryti bet kokią nesąmonę, kad tik laimėtų rinkimuose?
Man atorodo, dabar yra pats laikas* padaryti kažką apčiuopiamo, ir ne tik tam, kad suvaldyti pačią terorizmo grėsmę, bet ir tam, kad parodyti, jog dabartinė valdžia yra pajėgi suvaldyti situaciją.
Taip, aš visiškai sutinku. Teroro išpuoliai per se nekelia jokios egzistencinės grėsmės Vakarų civilizacijai. Bet žiniasklaidos kurstoma panika ir „kažką daryti“ reikalaujantys piliečiai, reikalaujantys iš politikų tokių priemonių, kokias čia siūlo fizikanas – kelia. Iš esmės visi šie siūlymai susiveda būtent į tai, ko ir siekia teroristai – panaikinti vakarietišką liberaliąją demokratiją, pagrįstą žmogaus teisėmis ir laisvėmis.
Ką dėl to daryti, aš nežinau.

O dėl to „kažką padaryti“ – svarbiausia, kad tas darymas nebūtų baisesnis už patį terorizmą. Siūlymai suspenduoti žmogaus teisių galiojimą, mano nuomone, patenka į šią kategoriją (ir aš jau net nekalbu, kad jie yra absoliučiai nerealistiški – fašistinę policinę valstybę sukurti gal ir pajėgsime, bet net ir tada neužtikrinsime nei absoliutaus sienų saugumo, nei visų musulmonų deportacijos).
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1116
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-07-15 23:49

Vilius wrote:Niekas ir nesako, kad vien sienų kontrolė magiškai išspręs terorizmo problemą.
Kaip vidinė ES sienų kontrolė kažką padės išspręsti, kai teroristai arba būna atitinkamų šalių piliečiai, arba ilgalaikiai gyventojai, galintys laisvai važinėti po visą sąjungą, nes turi teisėtai įgiję visus reikiamus dokumentus?
Kitos priemonės (tame tarpe ir tavo minėtos) irgi gali padėti.
Kaip iš tapatybės patikrinimo mečetėje / bažnyčioje / kino teatre ir t. t. galima nustatyti teroristą? Tarkime, kad ponas Muhamedas buvo trumpam išvykęs į Vokietiją ir taip jau būtų pasitaikę, kad Vokietijos pasienyje būtų buvusi atkurta kontrolė. Kuriuo metu ir kaip pasieniečiai būtų galėję užkirsti kelią nusikaltimui ir ką jie būtų galėję dėl to padaryti? Grąžinti atgal į Nicą?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4813
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-16 09:32

RB wrote:Atsiprašau, neturiu namie mikroskopo, todėl niekaip neįžiūriu, kokios teroro išpuolių Vakarų šalyse tendencijos. (Ar tu manai, kad uždarius ES sienas ir deporavus musulmonus teroro išpuoliai Irake ar Nigerijoje baigsis?)
Tau reikia ne mikroskopo, o issitraukti galva is smelio. Vilius rode statistika apie ispuolius prancuzijoje. Jei tau reikia tokios statistikos, nes kiti atsimena is to, kaip daznai delfyje pasirodo straipsniai apie ispuolius Prancuzijoje, lyginant su kiek daznai ju buvo pries 5 ar 10 metu. Jei tau dar to maza, tada pasiziurek, KOKIOSE salyse tu ispuoliu daugiausia ir KOKIU zmoniu daugiausia migruoja i Europa paskutiniu metu. Zinau, kad duomenu ekstrapoliavimas yra sudetingas procesas daugumai zmoniu, bet na pasistenk.
RB wrote:Policijos ir spec. tarnybų darbą, paisant žmogaus teisių. Maždaug taip, kaip tai daroma dabar.
As jau rasiau apie dabartines priemones, sekanciame sakinyje, nuo to, kuri pacitavai. Zinau, kad skaudzia tiesa norisi ignoruoti, bet nuo to ji netampa maziau tiesa.
RB wrote:Neabejotinai mažesnį.
Ka bandai prajuokinti siuo savo samoju? Kam manai jis padarys ispudi?
RB wrote:O Lietuvoje gal ir apskritai jokio. Tai kaip, jau pradedam ruošti džiūvėsius vardan maksimalaus rezultato? :)
Hahaha koks smaikstumas hahaha.
RB wrote:Galima. Pvz., karo atveju nemažai žmogaus teisių yra apribojamos.
Aciu dievui. O jei karas pasitaiko netradicinis, ar hibridinis ar dar koksnors, kuris netelpa i tavo uzrasu kniguteje irasyta karo apibrezima, taciau, savo dvasia vistiek yra karas?
RB wrote:Bet dabartinis atvejis nekelia jokios egzistencinės grėsmės ir tavo siūlomos priemonės yra didesnė blogybė nei patys teroro išpuoliai.
Pagal ka skaiciuoji?
RB wrote:Turbūt sutinki, kad panaikinti visų Lietuvos vyrų nekaltumo prezumpciją būtų visiškai neproporcinigas sprendimas kovoje su nusikalstamumo. Tai kodėl manai, kad tokia pati priemonė musulmonų atžvilgiu yra proporcinga kovojant su terorizmu?
Nes mes be musulmonu galime apsieti, be lietuvos vyru, nelabai.
RB
senbuvis
Posts: 5045
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-16 11:28

fizikanas wrote:Tau reikia ne mikroskopo, o issitraukti galva is smelio. Vilius rode statistika apie ispuolius prancuzijoje.
Taip, žinau. Blogai tik, kad tu nepasivarginai jos paskaityti. Suprantu, skaityti sunku. :)
Although 2015 has been the deadliest year so far in terms of fatalities caused by terrorist attacks, the number of attacks in previous years has been far higher. The highest number of attacks recorded in a single year was 270 in 1996
fizikanas wrote:
RB wrote:Neabejotinai mažesnį.
Ka bandai prajuokinti siuo savo samoju? Kam manai jis padarys ispudi?
Čia rimtai? Visi vyrai kartu paėmus padaro mažiau nusikaltimų nei vyrai musulmonai? Ar aš kažkurioje vietoje nesupratau tavo sąmojo?
fizikanas wrote:
RB wrote:Bet dabartinis atvejis nekelia jokios egzistencinės grėsmės ir tavo siūlomos priemonės yra didesnė blogybė nei patys teroro išpuoliai.
Pagal ka skaiciuoji?
Tai dar sykį, ar galėtum man paaiškinti, kodėl 150 teroro aukų Prancūzijoje (66 mln. gyventojų) per 2015 m. kelia grėsmę valstybės egzistencijai, o 200 žmogžudysčių aukų Lietuvoje (3 mln. gyventojų) tokios grėsmės nekelia?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4813
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-17 11:08

RB wrote:Taip, žinau. Blogai tik, kad tu nepasivarginai jos paskaityti. Suprantu, skaityti sunku. :)
Na akivaizdu, kad velniskai sunku, tai leisk man tai uz tave padaryti:
Although 2015 has been the deadliest year so far in terms of fatalities caused by terrorist attacks, the number of attacks in previous years has been far higher. The highest number of attacks recorded in a single year was 270 in 1996
RB wrote:Čia rimtai? Visi vyrai kartu paėmus padaro mažiau nusikaltimų nei vyrai musulmonai? Ar aš kažkurioje vietoje nesupratau tavo sąmojo?
Bet tu supranti, kad sioje temoje mes kalbam apie teoristinius ispuolius, o ne apie visus nusikaltimus? Ir kad lyginti reikia ne absoliucius skaicius o santykinius? Jei supranti, tai, kodel manai, kad kiti neuspras ir sita tavo visiskai prasta demagogine priemone praslys?
RB wrote:Tai dar sykį, ar galėtum man paaiškinti, kodėl 150 teroro aukų Prancūzijoje (66 mln. gyventojų) per 2015 m. kelia grėsmę valstybės egzistencijai, o 200 žmogžudysčių aukų Lietuvoje (3 mln. gyventojų) tokios grėsmės nekelia?
Galiu paaiskinti papunkciui:
Zmogzudysciu skaicius Lietuvoje yra nekintantis, gal netgi mazejantis. Nera jokiu priezasciu galvoti, kad yra tikmybe, jog ju prades zenkliai daugeti ateityje.
Moralinis nekaltu zmoniu mirciu del terorizmo svoris yra kurkas didesnis, nei chronius paleido kirvi i kita chroniu per buitini konflikta (gal net buvo uz ka).
Teroro auku skaicius Prancuzijooje yra didejantis.
Teroro isspuoliu skaicius pasaulyje yra didejantis drastiskai.
Musulmonu skaicius, kurie, kaip zinia yra linke i terorizma (tikiuosi nepradesi apsimesti slanga sioje vietoje, nes nu tikrai neturiu tam laiko, sori), Europoje yra didejantis.
Yra visos prielaidos manyti, kad teroristiniu ispuoliu ateityje skaicius Europoje bus didesnis, nei yra siandien.
Egzistuoja oragnizacijos (ar galima sakyti netgi valstybes), kaip ISIS, kurios organizuoja, skatina, remia teorristinius ispuolius Europoje, butet su TIKSLU cia sukelti egzistencine krize, ka patys deklaruoja.
Kaip taisykle, visada pralosia tie, kas nuvertina, ar neziuri pakankamai rimtai i savo priesa ir nesiima priemoniu is anksto uzkirsti kelia galimoms atakoms.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-17 11:35

Aš manau, kad žmogaus teises gerbiančioje demokratinėje šalyje visiškai sustabdyti nusikalstamumą kaip fenomeną, įskaitant teroristinius išpuolius, yra neįmanoma. Tai yra kaina, kurią mokame už laisvę, demokratiją ir žmogaus teises. Buvę ir blogiau. WW2 laikais mokėjome žymiai didesnę kainą.
fizikanas wrote: Kaip taisykle, visada pralosia tie, kas nuvertina, ar neziuri pakankamai rimtai i savo priesa ir nesiima priemoniu is anksto uzkirsti kelia galimoms atakoms.
O kaip tu manai, kaip atrodys tas pralošimas? Tarkime, vakarai pralošia - kaip tas atrodo? Nes mano nuomone, būtent pasidavimas panikai ir yra tas pralošimas, ir teroro išpuolių tikslas.

Ir nėra, kad nebūtų nieko daroma. Kovojama su ISIS, kovojama su terorizmu, karts nuo karto pasirodo straipsniai spaudoje apie sustabdytus išpuolius, lažinčiausi, kad dar dažniau nepasirodo, mat kai areštuojamas koks nors Ibrahimas nespėjęs nieko susprogdinti, dažnai niekas tvirtai nepasakys, jog kitu atvejų viskas būtų pasibaigę 100 žmonių mirtimi. For all I know, gali būti ir kad 99% mėginamų išpuolių yra sėkmingai sustabdomi, aš to nežinau. Bet neturiu pagrindo manyti, kad spec. tarnybos dirba unreasonably blogai. Ką tikrai turiu pagrindo manyti, tai kad tas isteriškų masių išsireikalautas saugumo teatras daugiau kenkia, nei padeda.
Post Reply