Kaip sustabdyti teroristus?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 10:40

son wrote:beje labai idomus kai kuriu jusu mastymas kad bausti ir siusti visas seimas. tarkim jusu jau suauges brolis/sesuo padaro nusikaltima ar ir jus deretu sodinti nors su tuom nesusije o gal jo ir nemate kelis deimstmecius? nu nera logikos tame..
Na ziurint ar tu nori buti teisesnis uz popiedziu ar nori sustabdyti terorizma. Tai, kad uz daroma nusikaltima gali atkenteti ne tik pats (galime daryti edukuota spejima, kad savizudziams tas, kaip atgrasymo priemone nelabai rupi), bet ir jo artimieji, gali daugeli potencialiu teroristu atbaidyti nuo nusikaltimo padarymo in the first place. Aisku, neisvengiamai bus nubaustas (ar deportuotas, ka bausme net neaisku ar galima vadinti) vienas kitas nieko blogo nepadares (bet turbut pagalvojes) teroristo seimos narys. Who the fuck cares?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-08-01 10:48

Va, sugalvojau dar vieną priemonę, kuri galbūt padėtų kovoti su terorizmu* - crowdsourcinti šnipinėjimą. Visos technologijos tam jau yra - tiesiog sukryžmini Twitterį su Google maps, ir leidi žmonėms registruoti kur ir ką keisto jie pastebėjo. Vienas reportintų, kad pas kaimyną atvažiavo keistų svečių iš artimųjų rytų, kitas - kad jo pažįstamas per aktyviai domisi masinėmis žudynėmis, dar kažkas - kad pilietis perka per daug trąšų, nors nėra ūkininkas, ir t.t. Atskirai paėmus, visi tie įvykiai gal ir nebūtų įdomus, tačiau sudėjus jų daug į vieną vietą, tikrai pasimatytų patternai, kurie leistų policijai įsikišti žymiai anksčiau, ir žymiai tiksliau.

* Nu, arba privestų prie tokios distopinės kataklizmos, kad net dėdė Orwell'as liktų apšalęs :)
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2016-08-01 11:00

fizikanas wrote: Na ziurint ar tu nori buti teisesnis uz popiedziu ar nori sustabdyti terorizma.
Pirmiausia, nėra pakankamo pagrindo teigti, kad tokios priemonės sustapdys (ar bent ženkliai sumažins) terorizmą. Gal net priešingai - dar labiau atskirs vakaruose esančius musulmonus nuo vakarietiškos visuomenės ir taip palengvins darbą naujus karius verbuojančioms radikalioms gaujoms.
fizikanas wrote:Aisku, neisvengiamai bus nubaustas (ar deportuotas, ka bausme net neaisku ar galima vadinti) vienas kitas nieko blogo nepadares (bet turbut pagalvojes) teroristo seimos narys. Who the fuck cares?
I care. Ne dėl to, kad man gaila visų musulmonų. Man gaila vakarietiškų principų. Būtent dėl tų principų vakarietišką kultūrą priėmusiose šalyse yra geriau gyventi nei kitur. Taip pat bijau, kad kas nesugalvotų dėl kokių nors priežasčių taikyti panašių kolektyvinių bausmių man, nes vėl "who the fuck cares?".

Kontroliuokim išorines sienas, nusikaltėlius bauskim pagal priklausančius įstatymus, neprikausomai kokia jų odos spalva ar tautybė ar religija ir mažiau bijokim terorizmo.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 11:44

Plikas wrote:Pirmiausia, nėra pakankamo pagrindo teigti, kad tokios priemonės sustapdys (ar bent ženkliai sumažins) terorizmą. Gal net priešingai - dar labiau atskirs vakaruose esančius musulmonus nuo vakarietiškos visuomenės ir taip palengvins darbą naujus karius verbuojančioms radikalioms gaujoms.
Tai jojo NEPROVOKUOKIME.
Plikas wrote:I care. Ne dėl to, kad man gaila visų musulmonų. Man gaila vakarietiškų principų. Būtent dėl tų principų vakarietišką kultūrą priėmusiose šalyse yra geriau gyventi nei kitur. Taip pat bijau, kad kas nesugalvotų dėl kokių nors priežasčių taikyti panašių kolektyvinių bausmių man, nes vėl "who the fuck cares?".
As sutinku buti nubaustas, jei kazkas is mano seimos nariu surengs kokias masines zudynes. Kazka padariau blogai, jei sugebejau nepastebeti seimos nario, tam besirengiancio ir neuzkirtau tam kelio. Tu kaip suprantu, gaves tokia bausme verkslentum, kad "nu gi as nezinojau, prie ko cia as".
Plikas wrote:mažiau bijokim terorizmo.
Daugiau bijokim realaus terorizmo, maziau bijokim konors neizeist saugodami savo ir savo artimuju gyvybes.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 11:55

Vilius wrote:Va, sugalvojau dar vieną priemonę, kuri galbūt padėtų kovoti su terorizmu* - crowdsourcinti šnipinėjimą. Visos technologijos tam jau yra - tiesiog sukryžmini Twitterį su Google maps, ir leidi žmonėms registruoti kur ir ką keisto jie pastebėjo. Vienas reportintų, kad pas kaimyną atvažiavo keistų svečių iš artimųjų rytų, kitas - kad jo pažįstamas per aktyviai domisi masinėmis žudynėmis, dar kažkas - kad pilietis perka per daug trąšų, nors nėra ūkininkas, ir t.t. Atskirai paėmus, visi tie įvykiai gal ir nebūtų įdomus, tačiau sudėjus jų daug į vieną vietą, tikrai pasimatytų patternai, kurie leistų policijai įsikišti žymiai anksčiau, ir žymiai tiksliau.

* Nu, arba privestų prie tokios distopinės kataklizmos, kad net dėdė Orwell'as liktų apšalęs :)
Kiek maciau filmu, tai ir dabar gali pranesti i policija "tipsa", jei pamatai kanors kurnors itartino. Aisku labai mazai kas tai daro, ypac del visokiu smulkmiu, kur jaustusi, kad bereikalo gaisina policijos darbo laika. O vat atsidaryti appsa ir imest anonimini pranesima, butu kurkas paprasciau. Klausimas, kas filtruotu spama ir apdorotu visus tuos duomenis, kad is ju susidarytu bent koks bendras vaizdas? Dirbtinis intelektas maybe? :)
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2016-08-01 12:23

fizikanas wrote: Tai jojo NEPROVOKUOKIME.
Gal labiau nemarginalizuokime. Tik padėsime teroristams prisišaukti naujų teroristų.
fizikanas wrote: As sutinku buti nubaustas, jei kazkas is mano seimos nariu surengs kokias masines zudynes. Kazka padariau blogai, jei sugebejau nepastebeti seimos nario, tam besirengiancio ir neuzkirtau tam kelio. Tu kaip suprantu, gaves tokia bausme verkslentum, kad "nu gi as nezinojau, prie ko cia as".
Va tą ir turėjau omenyje sakydamas "mažiau bijokime terorizmo". Terorizmo baimė tokius kaip fizikanas privers grįžti keletą amžių (pagal moralines nuostatas) atgal (ten kur dabar daugelis artimųjų rytų valstybių gyvena) - kolektyvinė atsakomybė, fizinės bausmės, galiausiai ir sekuliarumo atsisakymas. For the greater good, taip sakant...
Perdėtas politkorektiškumas taip pat yra problema, to neginčiju. Visgi nemanau, kad grįžimas į viduramžius yra tinkamas tam atsakas...
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 12:34

Plikas wrote:Gal labiau nemarginalizuokime. Tik padėsime teroristams prisišaukti naujų teroristų.
Dar gal pabuciuokime ir apkamsykime pries miega?
Plikas wrote:Visgi nemanau, kad grįžimas į viduramžius yra tinkamas tam atsakas...
Grisime vienaip ar kitaip, klausimas tik ar nori tuose viduramziuose pats gyventi, ar maloningai uzledi vieta tiems, kurie ten gyventi moka geriau.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2016-08-01 12:48

fizikanas wrote:
Plikas wrote:Gal labiau nemarginalizuokime. Tik padėsime teroristams prisišaukti naujų teroristų.
Dar gal pabuciuokime ir apkamsykime pries miega?
Geriau vietoje kiekvieną stipriau įdegusį nušauk... Vistiek pasaulis jau griūva...
fizikanas wrote:
Plikas wrote:Visgi nemanau, kad grįžimas į viduramžius yra tinkamas tam atsakas...
Grisime vienaip ar kitaip, klausimas tik ar nori tuose viduramziuose pats gyventi, ar maloningai uzledi vieta tiems, kurie ten gyventi moka geriau.
Tamsta jau ten gyvena (mintyse), aš dar nesiruošiu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 13:07

Plikas wrote:Geriau vietoje kiekvieną stipriau įdegusį nušauk... Vistiek pasaulis jau griūva...
Nezinau ar patikesi, bet mano tikslas yra kuo daugiau gyvybiu isgelbeti, iskaitant tuos kitus atspalvius. Paziurek, tavo atveju: mylime visus ir skleidzime meile iki apsisikimo, rezultate vis daugiau ir daugiau teroristu, kurie ne tik nusinesa nekaltu zmniu gyvybes, bet ir patys nusizudo tai darydami arba yra nukauti pareigunu.
Mano atveju: uz nusikaltimus baudziame artimuosius, kurie neuzkirto kelio jiems taip pasielgi, potencealus teroristai nebenori del Alaho rizikuoti savo artimuju gerove, nieko nenuzudo ir maza to dar patys isgyvena. Ir kas dabar is musu gerasirdiskesnis?
Plikas wrote:Tamsta jau ten gyvena (mintyse), aš dar nesiruošiu.
Gal ir nereikes, virtualios realybes technologijos igauna pagreiti.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-08-01 13:44

„Išsiųsti atgal, deportuoti, iššaudyti, neįsileisti BET KOKIA KAINA“.

Mane visada domino toks dalykas apie tuos, kurie pasisako prieš imigrantus ir už tokių žmonių (net nusikaltėlių) deportavimą. Kokiu pagrindu jūs manote, kad jūs nusipelnote geriau nei jie? Kodėl jūs esate geresni nei jie, atsižvelgiant į tai, kad vienintelė svarbi pradinė gyvenimo aplinkybė, skirianti juos ir jus, yra gimimo vieta?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-08-01 13:48

Vilius wrote:Va, sugalvojau dar vieną priemonę, kuri galbūt padėtų kovoti su terorizmu* - crowdsourcinti šnipinėjimą. Visos technologijos tam jau yra - tiesiog sukryžmini Twitterį su Google maps, ir leidi žmonėms registruoti kur ir ką keisto jie pastebėjo. Vienas reportintų, kad pas kaimyną atvažiavo keistų svečių iš artimųjų rytų, kitas - kad jo pažįstamas per aktyviai domisi masinėmis žudynėmis, dar kažkas - kad pilietis perka per daug trąšų, nors nėra ūkininkas, ir t.t. Atskirai paėmus, visi tie įvykiai gal ir nebūtų įdomus, tačiau sudėjus jų daug į vieną vietą, tikrai pasimatytų patternai, kurie leistų policijai įsikišti žymiai anksčiau, ir žymiai tiksliau.

* Nu, arba privestų prie tokios distopinės kataklizmos, kad net dėdė Orwell'as liktų apšalęs :)
Abejoju, ar kas nors, pvz., Molenbeke praneš apie kaimyną policijai, nes ten nėra sekuliarių pažiūrų kaimynų. :ax: Visi jie ten musulmonai, kurie gete gyvena savo noru. Taip kad manau, jog distopijos nebus.

P.S.
Šešėlis wrote:„Išsiųsti atgal, deportuoti, iššaudyti, neįsileisti BET KOKIA KAINA“.

Mane visada domino toks dalykas apie tuos, kurie pasisako prieš imigrantus ir už tokių žmonių (net nusikaltėlių) deportavimą. Kokiu pagrindu jūs manote, kad jūs nusipelnote geriau nei jie? Kodėl jūs esate geresni nei jie, atsižvelgiant į tai, kad vienintelė svarbi pradinė gyvenimo aplinkybė, skirianti juos ir jus, yra gimimo vieta?
Šešėli, kalba eina ne apie gimimo vietą, bet apie kultūrą, kuriai save priskiria tie žmonės. Prašyčiau šituos dalykus skirti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 13:52

Šešėlis wrote:Mane visada domino toks dalykas apie tuos, kurie pasisako prieš imigrantus ir už tokių žmonių (net nusikaltėlių) deportavimą. Kokiu pagrindu jūs manote, kad jūs nusipelnote geriau nei jie? Kodėl jūs esate geresni nei jie, atsižvelgiant į tai, kad vienintelė svarbi pradinė gyvenimo aplinkybė, skirianti juos ir jus, yra gimimo vieta?
O ta aplinkybe, kur as nesprogdinu neispazystanciu mano tikejimo, tai laikai neesmine? :D

O jei as taves to paties klausmo paklausiu, kai koks bomzas ateis i tavo namus ir valgys tavo maista ir eis miegot i tavo lova?

Galiausiai, ar teisingai supratau, tavo atsakymas i temos klausima yra, kad stabdyti teroristu nereikia, nes jie yra teisus? (vakarieciai juk blogi, kad neduoda jiems to ka patys turi, o jie neturi, todel juos ir reikia sprogdinti)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-08-01 17:21

Šešėlis wrote:Kokiu pagrindu jūs manote, kad jūs nusipelnote geriau nei jie
Ko aš nusipelnau, ko jie nusipelno, ir kas geresni yra visiškai nesvarbu, man nerūpi ir niekada apie tai nesvarsčiau.

Svarbu yra, ko aš noriu. Pavyzdžiui, noriu visuomenės su kiek įmanoma mažesniu nusikalstamumu, kiek įmanoma mažesniu procentu religinių freakų kurie būtų kiek galima mažiau fanatiški. Arba, kaip jau minėjo fizikanas, kad mano namuose negyventų bomžai.
Last edited by Sejanus on 2016-08-01 17:22, edited 1 time in total.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-08-01 17:22

Augustas wrote:Šešėli, kalba eina ne apie gimimo vietą, bet apie kultūrą, kuriai save priskiria tie žmonės. Prašyčiau šituos dalykus skirti.
A, nes jei jau priskiria kitai kultūrai, tai tegu valina lauk. Logiška :)

O kultūrą, kuriai žmogus save priskiria, daugiausiai nulemia mėnulio fazė ar vis tik labiau gimimo vieta?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-08-01 18:12

Augustas wrote:Abejoju, ar kas nors, pvz., Molenbeke praneš apie kaimyną policijai, nes ten nėra sekuliarių pažiūrų kaimynų. :ax: Visi jie ten musulmonai, kurie gete gyvena savo noru. Taip kad manau, jog distopijos nebus.
Asmeniškai pažįstu vieną žmogų, kuris gyvena ir dirba Molenbeeke, ir (.. spėju, jau nujauti, kaip baigsis šis sakinys :D ..) jis nėra musulmonas. Ir tokių tikrai yra žymiai daugiau. O ir tarp musulmonų tikrai nėra tokios vienybės, kad jie vieni kitų kartais nepaskųstų, ypač jei būtų galimybė saugiai ir paprastai tą padaryti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-08-01 18:19

fizikanas wrote:Aisku labai mazai kas tai daro, ypac del visokiu smulkmiu, kur jaustusi, kad bereikalo gaisina policijos darbo laika. O vat atsidaryti appsa ir imest anonimini pranesima, butu kurkas paprasciau.
Būtent.
fizikanas wrote:Klausimas, kas filtruotu spama ir apdorotu visus tuos duomenis, kad is ju susidarytu bent koks bendras vaizdas? Dirbtinis intelektas maybe? :)
Neabejoju, kad atsirastų daugiau nei reikia norinčių užsiimti informacijos filtravimu ir sisteminimu (jei būtų tam adekvačios techninės priemonės). Kas begali būti geriau, nei rūpintis visuomenės saugumu nepakeliant šiknos nuo kompo :)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-08-01 20:06

Kolektyvinė atsakomybė - tai dar biblinius laikus menantis principas, jo, skambantis gal kažkaip neįprastai, bet tai jokiu būdu ne kažkoks tabu. Galbūt jį kaip nors metafiziškai pagrįsti yra lengviau negu teisiškai, todėl gali atrodyti sunkiai sutaikomas su liberaliomis demokratijomis, su teisinėmis valstybėmis, nu tomis, kur valdo ar bent turėtų valdyti įstatymas, o ne kokie papročiai, karaliukai ir pnš. Bet tai nereiškia, kad šis principas kažkoks labai blogas ir nenaudotinas, tai tik sako tai, kad mums jis neįprastas, ir vsio.

Tiesa, nelabai suprantu, apie ką šneka fizikanas; negi jis tikrai suitiktų atsėdėti už savo pusbrolio nusikaltimus? Bet tai, apie ką aš šneku, turi daug išlygų: aš manau, kad kolektyvinės atsakomybės taikymas būtų geras šiam konkrečiam atvejui, o ne tai kad tai kažkoks super principas, kurio nedelsiant reikia visuose baudžiamuosiuose kodeksuose.

Sakykime, tai būtų gera atgrasymo priemonė visiems musulmonams, kuriems yra svarbi Europa, tai priverstų juos atidžiau stebėti savo aplinką ir bendradarbiauti (galbūt per Viliaus jau kuriamą appsa :) ) su saugumo tarnybomis, nes jie žinos kuo rizikuoja - ostrakizmu. (Beje, son, tas pilietybės atėmimas, kaip sakei, nėra toks neliečiamas, net LRS iš tavęs gali ją atimti, jei įsigysi kitą. Ir galiausiai, viskas ką tu išminėjai savo poste yra labai lengvai pakeičiama keičiant įstatymus, jei reikia - net konstitucijas, ir problemos visos išspręstos. Tai realiai žiūrint, teisinė problema yra net ne problema, o laikina kliūtis.). Nesiūlyčiau taikyti šito vakariečiams, nes mūsų šeimų supratimas jau kitoks, sugriautas individualizmo ir t.t. Rytiečiai kol kas, ypač labiau religingi, kitaip suvokia sąvokas "šeima", giminė" ar "trečios eilės pusbrolis". Todėl gėdos ar bausmės užtraukimas šeimos nariui - tai geras prisiderinimas prie jų pasaulėvaidžio, ir ne joks jų teisių pažeidimas ar bla bla bla.

O šiaip jei būčiau politikas, eičiau tieisiai pas spec tarnybas ir klausčiau, ko jiems trūksta, kad negali šito sustabdyti? Po paskutinių skerdynių Pranc0zijoje, Belgijos tarnybos pirmą kartą ėmėsi veiksmų prieš įtariamuosius nelaukdami teismo leidimo! Ta prasme, ėmėsi iniciatyvos užkirsti kelią nekaltų žmonių žudymui, nelaukę kažkokio popiergalio iš kažkokių užuolaidomis apsivilkusių protingų dėdžių ir tetų. Gal rimtai biurokratijos kokios per daug ar ko, kas suriša rankas?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-08-01 20:44

Pico wrote:Tiesa, nelabai suprantu, apie ką šneka fizikanas; negi jis tikrai suitiktų atsėdėti už savo pusbrolio nusikaltimus?
Tereikia seimos nari apibrezti pagal pakankamai logiska ir pritaikoma apibrezima, kaip pavyzdziui zmogus su kuriuo gyveni vienuose namuose arba zmogus, su kuriuo susitikinki dazniau nei 30 kartu i metus ne darbo reikalais ir to uzteks, kad per daug nepasiklysti filosofavimuose apie tai kelintos eiles pusbrolis dar skaitosi.
Post Reply