Sveikas protas 2017

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.

Kas labiausiai nusipelnė "Sveiko proto" apdovanojimo 2017-ais metais?

Poll ended at 2017-12-31 01:27

Bronius Raubapuikų išradimą
0
No votes
Nida Vasiliauskaitė už sistemingą, pagrįstą ir konstruktyvią kairiųjų pamišėlių kritiką
5
100%
Andrius Tapinas už tai, kad nemažai reiškėsi pastaruoju metu
0
No votes
 
Total votes: 5
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-03-21 00:37

Manau, jau laikas pradėt ieškoti kandidatų šių metų apdovanojimams.

Pradėsiu nuo visiškai nekontroversiško kandidato. Siūlau apdovanojimą skirti Broniui Raubaišį puikų išradimą.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-03-21 12:39

Vilius wrote:Manau, jau laikas pradėt..
- lietuviai nesižavi ne todėl, kad būtų ubagai ar kvailiai, o todėl, kad "išradimas" neišbaigtas.. :lol: Tas dviračio laikiklis privalo turėti vyrius su fiksatoriumi, kad laikomą dviratį pasukti prie sienos su spraktelėjimu..

p.s.
.. už patobulinimą 10% akcijų.


:mrgreen:
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-03-22 14:58

Šiais metais pats* nominuosiu N. Vasiliauskaitę už sistemingą, pagrįstą ir konstruktyvią kairiųjų pamišėlių kritiką.

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/n-v ... d=74034334

---
*Čia Pico, beje. Jau gal koks 27-tas avataras šiame forume, bet čia turbūt mano problemos. :D
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-03-22 15:13

vapula wrote:Šiais metais nominuosiu konstruktyvią kairiųjų pamišėlių kritiką.
- tie "pamišėliai" visai nėra pamišėliai, jie yra gilūs "artistai", kurie dėl pinigų ir karjeros nuolat vaidina įvairiausias masines scenas, skirtas mulkinti visus žioplius!

p.s.
.. tai nėra nauja, tai pastebėjau dar sovietiniais laikais Grb. Draugas "antis" su kūriniu "būk artistas".


:cry2:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-03-22 21:21

vapula wrote:Šiais metais pats* nominuosiu N. Vasiliauskaitę už sistemingą, pagrįstą ir konstruktyvią kairiųjų pamišėlių kritiką.

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/n-v ... d=74034334

---
*Čia Pico, beje. Jau gal koks 27-tas avataras šiame forume, bet čia turbūt mano problemos. :D
Nidą verta nominuoti jau ir vien todėl, kad ji turi savo pažiūras ir jas gina, o ne dalyvauja „mes prieš juos“ komandiniame praplautsmegenių sporte, kaip tolerastai. Kitaip tariant, nebijo viešai pakalbėti ir prieš „savus“, už ką jau buvo apšaukta net ir homofobe. Blogai tik, kad jos rašymo stilius klaikus. Ir su jos pažiūromis aš dažnai nesutinku, bet čia natūralu, nes tik sektose visi turi vienodas pažiūras. Manau, verta nominacijos ne mažiau nei dauguma kitų kandidatų.

Ko tu tuos nickus kaitalioji, nežinai slaptažodžio priminimo funkcijos? :D Gal reikia sukurti kokią nors „Who is who in Skepforum“ temą referencui :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-05-24 12:48

Nida šiais metais akivaizdžiai pasiryžusi laimėti pasaulyje pripažintą prestižinį Skepforumo apdovanojimą ;)
Pvz., neišrinkti Marie Le Pen – tai „parodyti demokratijai, kad ji stipresnė nei bet kada“ (kartoja ad nauseam visa kairioji ir nekairioji žiniasklaida). Kitaip tariant, demokratijos stiprybė – neleisti demosui paremti kandidato/ės, kurį jis turi inklinaciją ir priežasčių pamėgti. Leisti tokiam kandidatui/ei egzistuoti ir kandidatuoti, bet neleisti laimėti – laisvų rinkimų stiprybė irgi. Maždaug: žiūrėk – čia Gėris, o čia – Blogis. Mes labai gerbiame tavo laisvą valią ir sugebėjimą pačiam nuspręsti: pasirink, ką nori, visiškai laisvai. Bet čia – Gėris, o čia – Blogis: labai tikimės, kad pasirinksi teisingai. ...Ei, avigalvi, ar nematai, kad taip rinktis negalima, tokios teisės tau niekas nedavė – juk sakome tau, kad čia Blogis!
LSDP nebeišgelbės niekas
Partnerystės savaiminis įsisteigimas ir įsigaliojimas, beje, dar ir išsipildytų kažkada pagrįstai juoką kėlusį ultradešinės argumentą prieš partnerystę LGBT poroms: esą, taip partneriais taptų net bendrabučio kambariokai. „NE, KAMBARIOKAI nėra partnerystė. Partnerystės statusui nustatyti reikia kreiptis į teismą“ (ramina savo FB sekėjus A. Armonaitė). Kitaip tariant, ne-ne-ne, nėra jokio pagrindo nerimui: kambariokai galės KREIPTIS Į TEISMĄ, ir teismas, apklausinėjęs juos, kaimynus, draugus, tėvus, gražiai išsiaiškins klaidą, ir partnerystę paskelbs negaliojančia. Rimtai. Ir laisvę mylintys („liberalių pažiūrų“) žmonės šiam sumanymui ploja...
Partnerystė visiems? Ne, liberalai prieš laisvę
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-05-30 14:59

Anksčiau aš buvau prieš Nidą Vasiliauskaitę, bet dabar turiu pripažinti - kuo toliau, tuo labiau ji man pradeda patikti (na, tiksliau, patinka ne ji pati, o jos reiškiama nuomonė). :ax: Jei taip ir toliau bus, tai aš palaikysiu jos kandidatūrą Skeptikų apdovanojimui "Sveikas protas 2017"gauti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-05-30 15:02

Reikia daugiau kandidatų sugalvot, kad nebūtų balsavimas į vienus vartus..
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-08-18 20:46

Vilius wrote:
2017-05-30 15:02
Reikia daugiau kandidatų sugalvot, kad nebūtų balsavimas į vienus vartus..
OK.

Kaip tik radau protingą straipsnį delfi.
Donaldui Trumpui pasmerkus tai, ką jis pavadino „baisiu neapykantos, fanatizmo ir smurto proveržiu iš daugelio pusių“ (on many sides – pakartota dukart), abiejų partijų lyderiai ir žiniasklaida choru pasipiktino pačiu tokiu pasipiktinimu: prezidentas drįsta manyti, kad neapykanta, fanatizmas ir smurtas nėra vien dešiniųjų ekstremistų atributai, kad atitinkamai ne mažiau charakterizuotini ir paminklų konfederatams nugriovimo šalininkai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/n-v ... d=75501495

Tad nominuoju autorę... oh shit, tai ir vėl Nida.

Na bet jei atsiras daugiau žurnalistų, kurie ne vien ieškos kaip parodyti Trumpą blogoje šviesoje o vertins jį kritiškai, girs teigiamus dalykus kritikuos dėl neigiamų, būtinai juos nominuosiu. Ar žurnalistų, kurie dažniau nebijos atkreipti dėmesį į vėžines tolerastijos ląsteles ir kitus dramblius kambaryje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-08-24 19:03

Nu tai jau aišku, kad Nida bus nominuota, ir greičiausiai laimės. Visgi vardan padorumo reikėtų dar poros kandidatų.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-08-24 19:08

Tapinas nemažai reiškėsi pastaruoju metu. Gal kas nors jam jaučiate bent tiek simpatijos, kad nepatingėtumėt sveiko proto perlų surasti? (Mano asmeninė simpatija deja nėra pakanksmai didelė)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-08-24 20:40

Vilius wrote:
2017-08-24 19:08
Tapinas nemažai reiškėsi pastaruoju metu. Gal kas nors jam jaučiate bent tiek simpatijos, kad nepatingėtumėt sveiko proto perlų surasti? (Mano asmeninė simpatija deja nėra pakanksmai didelė)
Man atrodo, kad po to perlo su R. Williams koncertu, jokių kitų Tapino perlų nebereikia.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-08-25 03:26

Man Tapinas tai visai imponuoja. Vis žadu duoti dolerį Laikykitės ten, bet turbūt taip žadėsiu ir toliau. O šiaip tikrai labai protingas, veiklus ir kūribingas vyras, toks teigiamas personažas. Bet ar to užtenka Sveiko Proto nominacijai?

O ką jis tokio padarė per RW koncertą?
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-08-25 11:22

vapula wrote:
2017-08-25 03:26
Man tai visai imponuoja. Bet ar to užtenka "Sveiko Proto" nominacijai?
- kadangi nesu labai aktyvus Jūsų forume, tai net suabejojau: kokia prasme Jūs vartojate "Sveikas Protas"? Lietuvių liaudyje tai dažniau naudojama sarkastine prasme, na panašiai kaip "esu stipriaprotis"! Tai gal ir skelbkime "sveikų stipriapročių" sarkastinį konkursą?

:mrgreen:
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-08-25 12:45

vvv2 wrote:
2017-08-25 11:22
- kadangi nesu labai aktyvus Jūsų forume, tai net suabejojau: kokia prasme Jūs vartojate "Sveikas Protas"? Lietuvių liaudyje tai dažniau naudojama sarkastine prasme, na panašiai kaip "esu stipriaprotis"! Tai gal ir skelbkime "sveikų stipriapročių" sarkastinį konkursą?

:mrgreen:
Taisyklės aprašytos 2015 metų rinkimuose. ---> viewtopic.php?f=4&t=2450

Čia kažkas buvo nominavęs feminacę, kurią apgauna net telefoniniai sukčiai, tai negaliu garantuoti, kad visi į tuos rinkimus žiūri rabai rimtai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-08-25 12:50

Vilius wrote: Visgi vardan padorumo reikėtų dar poros kandidatų.
Žinoma. Nepatingėjau šiek tiek, pavarčiau delfį, ir iškart radau protingą straipsnį. Kritikuojamas tas ciniškai idiotiškas požiūris, kad terorizmas grėsmės nekelia, nes yra ir kitų mirties priežasčių, dažnai net nusinešančių daugiau gyvybių. Todėl reikia apsimesti, kad viskas gerai ir teroristus tiesiog ignoruoti.
Kandidatas wrote: Kuo daugiau nerimo ir realaus pagrindo jam – tuo garsiau sakykime priešingai. Argumentų nereikia, tiesiog deklaruokime, kartokime, kad „viskas gerai“, nes tikrovė yra vien ekranuose, tokia, kokią ją vaizduoja medijos: žmonės netikės savomis akimis, nusišluostys kraują, apsidalins kačiukais ir toliau švęs savą kasdienybės šventę, jeigu jiems autoritetingai liepsime.
Savižudžių teroristų nepristinga ne todėl, kad jie nenutuokia apie, nušluosčius šaligatvius, toliau dirbsiančias institucijas ir pastangas apsimesti, jog „viskas kaip anksčiau“, o atvirkščiai: tai todėl jie tą daro, kad Vakarai gūžiasi „šventės švęsti“, graudžiai mygzdami „O mes nebijom, o mes toliau ledus valgysim!“ Kad politiniai lyderiai bei analitikai nestokoja cinizmo sušnekti, jog „ledų valgymas“ yra stiprybė bei didysis civilizacinis pranašumas. Nes, matote, „terorizmas nekeičia pasaulio“: pasakysime toms avims-piliečiams, kad nekeičia – ir patikės. Jie gi viskuo tiki. Gal netgi kad gyvi ir laisvi tebėra.
Manau straipsnis labai geras, tiesiai į dešimtuką, todėl nedvejodamas nominuoju autorę, kuri yra... Oh...

OK OK pažadu daugiau nesikartoti su savo nejuokingais bajeriais :D


Kas dėl Tapino tai man visada kelia alergiją tokie hiperaktyvūs žmonės, kažkaip vidinis jausmas sako, kad vienintelė to jo straipsnių ir pasisakymų srauto prasmė yra būti matomam ir krautis kažkokį politinį kapitalą. Nežinau, nepatinka man jis ir tiek, bet konkrečiai kritikuoti neturiu dėl ko, nes gana nedaug straipsnių varginausi perskaityti iki galo. Nominuoti irgi negaliu dėl tos pačios priežasties.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2017-09-02 16:33

Vilius wrote:
2017-08-24 19:08
Tapinas nemažai reiškėsi pastaruoju metu. Gal kas nors jam jaučiate bent tiek simpatijos, kad nepatingėtumėt sveiko proto perlų surasti? (Mano asmeninė simpatija deja nėra pakanksmai didelė)
zinant kokia Lietuvoj liudna situacija su analitine zurnalistika tai tapinas ir makaraityte man atspindi naujai susikurusia ketvirtaja valdzia kurios taip truko. Juolab tapino sugebejimas viska pateikti per satyros zanra tikrai susilauke daug susidomejimo is apolitisko ir nihilistinio jaunimo kuri galbut kazkas pavers politiskai ir socialiai aktyvu.
tikrai dziugu kad yra tokiu zmoniu bet nemanau kad vieta sveiko proto perlu ieskoti tarp politiniu aktualiju.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2017-09-02 16:34

RB wrote:
2017-08-24 20:40
<...>Tapino perlų nebereikia.
ant kurio uzmyne palucko ar sinkeviciaus? :wink:
Post Reply