Vaikai, padėkokit Zuokiui už laisvą ir neveržomą seksą!

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 13:05

Blogiausia, kad visa tai - gėrio vardan :( Tegu vaikai nežino nieko - Jėzus viskuo pasirūpins. Zuokas mano balso per rinkimus nebegaus.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 13:34

Ramzajus wrote:pirmiausia turi būti lavinamas supratimas apie meilę
Lyg nebūtų galima lavinti ir vieno, ir kito. Bandoma parodyti, kad tarp "meilės lavinimo" ir lytinio švietimo yra kažkokia dilema, tuomet visi, kas už lytinį švietimą tampa "prieš meilę" - tipo, mirties kultūros atstovai. Mane jau vemt verčia.
Ramzajus wrote:Tuo tarpu lytinis švietimas yra tėvų pareiga.
Išversiu: "apie lytinius dalykus viešai kalbėti yra nepadoru, blogis, todėl tai daryti turėtų tėvai."
Ramzajus wrote:Nežinau kaip kiti, tačiau aš žinių apie lytinį gyvenimą iš tėvų esu gavęs apskritą nulį. :(
Aš esu gavęs prezervatyvą. O daugiausiai sužinojau mokykloje (buvo atėjęs vienas dabartinio Seimo narys ir viską nuodugniai išaiškino).
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-13 14:35

tai gal galit kokią nuorodą, kad suprasčiau, apie ką kalba...



Apskritai sutinku, kad lytinis švietimas visų pirma yra tėvų pareiga. Tai yra ne tik švietimo, bet ir auklėjimo dalykas, o auklėti turi tėvai. Aš niekada negalvojau apie jokius gandrus ar kopūstus - mūsų šeimoj apie tai visada buvo kalbama, kaip apie natūralų dalyką. IMHO taip ir turi būt.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-05-13 14:41

Ateonas wrote: O daugiausiai sužinojau mokykloje (buvo atėjęs vienas dabartinio Seimo narys ir viską nuodugniai išaiškino).
Nu chia tai geras! Kas tasai geradarys, nepameni?
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-05-13 14:42

Nomad wrote: Apskritai sutinku, kad lytinis švietimas visų pirma yra tėvų pareiga. (...) Aš niekada negalvojau apie jokius gandrus ar kopūstus - mūsų šeimoj apie tai visada buvo kalbama, kaip apie natūralų dalyką. IMHO taip ir turi būt.
Faini gi tavo tevai :) Manishkiai, deja, paliko mane savishvietai ir blogu draugu itakai :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 14:45

Nomad wrote:Apskritai sutinku, kad lytinis švietimas visų pirma yra tėvų pareiga. Tai yra ne tik švietimo, bet ir auklėjimo dalykas, o auklėti turi tėvai. Aš niekada negalvojau apie jokius gandrus ar kopūstus - mūsų šeimoj apie tai visada buvo kalbama, kaip apie natūralų dalyką. IMHO taip ir turi būt.
Jei visi tėvai auklėtų, tai viskas būtų puiku ir nereikėtų to daryti mokyklose. Bet taip nėra, reiškia - turime problemą, kurią reikia spręsti. Vienas iš būtų - tai dėstyti mokyklose. "Mokykime meilės" atstovai jam priešinasi, kaip neva alternatyvą pateikdami siūlyma "mokyti meilės". Tai mums palikimas iš viduramžių, kuomet viskas, kas susiję su kūniškais malonumais, būdavo demonizuojama. Meilė yra cool, bet ji bukumo sukeliamų problemų neišspręs.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 14:46

Vajezus wrote:Nu chia tai geras! Kas tasai geradarys, nepameni?
Andriukaitis. Šiaip jis visai nieko žmogus - nepamenu kad koks nors kitas Lietuvos politikas būtų pasisakęs už, pavyzdžiui, homosekualų teisę tuoktis.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-13 14:58

Jei visi tėvai auklėtų, tai viskas būtų puiku ir nereikėtų to daryti mokyklose. Bet taip nėra, reiškia - turime problemą, kurią reikia spręsti. Vienas iš būtų - tai dėstyti mokyklose.
Suprantama.
"Mokykime meilės" atstovai jam priešinasi, kaip neva alternatyvą pateikdami siūlyma "mokyti meilės".
B***, kaip galima išmokyt meilės? Padvelkė argumentų neturėjimo ir tuščių skambių frazių dvokas...
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-05-13 16:21

Nomad wrote: B***, kaip galima išmokyt meilės? Padvelkė argumentų neturėjimo ir tuščių skambių frazių dvokas...
Na kaip, galima pasakoti apie zhmoniu atsakomybe, apie sheima ir banginius, ant kuriu ji laikosi. Pamenu, mums aishkino, kad sheima stovi ant vaiku, bendro ukio/turto, emocinio artumo ir sekso :) Kaip matai, be pastarojo vis tiek neishsisuksi :)
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-13 16:23

Čia yra šeimyninio gyvenimo mokymas, labai reikalingas ir naudingas dalykas. Bet ne meilės mokymas. Beje, lytiniai santykiai aka seksas ir šeimyninis gyvenimas yra susiję, bet skirtingi dalykai. Vieno dėstymas nereiškia, kad neturi būt dėstomas kitas. Reikalingi abu.
Geniushkos
naujokas
Posts: 44
Joined: 2004-04-17 22:37
Location: mishkas
Contact:

2004-05-13 17:04

heh
na pas mumis berniukams nebudavo jokiu tokiu paskaitu.. mergaitems tik
bet jie neprarasdavo vilties ir persirengdavo mergaitemis.. et geri laikai buvo :) nezinau kam ish to nauda bus.. gi i europa einam 8) kazka pavydas uzgriauze ar kaip suprast, truksta man cia gijos vienos
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-05-13 17:08

nebuvo jokio lytinio auklėjimo nei vienoje iš 3jų mokyklų kuriose mokiausi... :/
Man ir labai keistai ir visiškai durnai skamba tokia frazė kaip "mokykime meilės" :/ kas per debilizmas... kažin nuo ko pradės? "Meilė tai yra Dievas" ar "Meilė tai yra jausmas"?... :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 17:13

Azuolas wrote:kažin nuo ko pradės?
Kaip tai nuo ko... Jėzus tave myli :lol:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-13 18:33

Straipsnis apie tai: http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_wome ... id=4316424

Cituoju, Degutienės žodžiai: "vaikams jau nuo dešimties metų dėstomos nuostatos, kurios deklaruoja seksualinės saviraiškos laisvę, teisę į saugų lytinį gyvenimą, o pamokose tai dėstoma ne tik žodžiais, bet ir pateikiamos "tam tikros vaizdinės priemonės"."

Vajėj, teisė į saugų seksą, kaip taip galima? Vajėj, "vaizdinės priemonės"! Kas bus jei vaikai pamatys medinį penį?? Puls mylėtis iš karto po skambučio! Geriau neleiskime jiems žinoti...

Kita citata: "saugaus sekso propagavimas [...] kenkia psichinei ir fizinei dar nesubrendusių žmonių sveikatai"

Durniai. Ar yra Lietuvoje kokia nors organizacija, kuri propaguoja lytinį švietimą mokyklose?
Geniushkos
naujokas
Posts: 44
Joined: 2004-04-17 22:37
Location: mishkas
Contact:

2004-05-13 20:31

Ateonas wrote:Cituoju, Degutienės žodžiai: "vaikams jau nuo dešimties metų dėstomos nuostatos, kurios deklaruoja seksualinės saviraiškos laisvę, teisę į saugų lytinį gyvenimą, o pamokose tai dėstoma ne tik žodžiais, bet ir pateikiamos "tam tikros vaizdinės priemonės".
haha ar tik cia ne tas atvejis kai buvo kazkokioj mokykloj, uzupio gim. berods, pagal kazkokia uzsienio programa buvo atliktas tas instruktazas, ir vaizdine medziaga kaip myletis. ir taip nevisai tiesiogiai parodyta :) kilo didziausias skandalas :lol: nesupantu kas per paziuros
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-14 08:32

Ramzajus wrote:Tarp kitko, gal kas paaiškins man, kokia ta tradicinė šeimos samprata?
Vyras, moteris ir 8 vaikai. Visi katalikai.
Ramzajus wrote:P.S. Jei dar nejaučiate niekam neapykantos, pasiskaitykit čia: http://www.xxiamzius.lt/priedai/provita/2-2.html
Va, tokie straipsniai stačiai siutina... Kai nėra argumentų, tai pradeda meluoti - kad 10 metų vaikai mokomi sekso, ir kad jiems siūlomai tai daryti ir t.t. O kai doros šalininkai ima elgtis nedorai, t.y., meluoti, tai jau nei šis nei tas. Matyt mano, kad dėl "bendro gėrio" tai galima daryti.

Be to, kas čia per argumentas kad lytinį švietimą propaguoja kontracepcijos priemones gaminančios kompanijos? Turiu galvoje - so f***ing what? Sveiką maistą taip pat propaguoja jį gaminančios įmonės, bet kažkodėl niekas prie jų nesikabinėja, tikriausiai todėl, kad sveikas maistas nelaikomas nepadoriu ir krikščioniškoms dogmoms neprieštarauja. Be to, juk yra daugybė žmonių, kurie pasisako už lytinį švietimą, tuo tarpu nepriklauso jokiai kontracepciją gaminančiai kompanijai. Ar jeigu jau tokios kompanijos reklamuoja savo produkciją ir kitaip skatina ją vartoti - tai tampa blogiu? Čia nėra joks argumentas - tiesiog bandymas apeliuoti į jausmus: "piktosios kompanijos nori užsidirbti pinigų, neleiskime joms to daryti."
Geniushkos wrote:haha ar tik cia ne tas atvejis kai buvo kazkokioj mokykloj, uzupio gim. berods, pagal kazkokia uzsienio programa buvo atliktas tas instruktazas, ir vaizdine medziaga kaip myletis. ir taip nevisai tiesiogiai parodyta kilo didziausias skandalas nesupantu kas per paziuros
Čia man atrodo buvo švedų sukurta programa, su kuria buvo eksperimentuojama toje Užupio mokykloje. Kiek atsimenu, tos vaizdinės priemonės buvo tokios: ant scenos pakabinta paklodė, apšviesta iš kitos pusės kad matytųsi tik vaidinančių žmonių šešėliai. Skandalas kilo tuomet, kai vienas iš dalyvių, laikydamas tarp kojų agurką, užmovė ant jo prezervatyvą. Na tuomet kažkam nepatiko kad vaikai pamatė neva penio šešėlį ant paklodės. :lol:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-14 11:23

Čia man atrodo buvo švedų sukurta programa, su kuria buvo eksperimentuojama toje Užupio mokykloje. Kiek atsimenu, tos vaizdinės priemonės buvo tokios: ant scenos pakabinta paklodė, apšviesta iš kitos pusės kad matytųsi tik vaidinančių žmonių šešėliai. Skandalas kilo tuomet, kai vienas iš dalyvių, laikydamas tarp kojų agurką, užmovė ant jo prezervatyvą. Na tuomet kažkam nepatiko kad vaikai pamatė neva penio šešėlį ant paklodės
Jop, taip ir buvo. Aš tą nuorodą naudoju visuomet, kai prisireikia argumentų dėl krikščionių progresyvaus mąstymo :)
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... id=2153615

Tikriausiai visi žinot tarybinį anekdotą apie lytinį švietimą mokyklose.

Nauja pamoka - seksologija. Pirmasis užsiėmimas. Mokytojas dėsto:
- Egzistuoja trys meilės rūšys. Pirmoji - vyro meilė moteriai ir moters meilė vyrui. Na, čia viską žinot ir be manęs. Antroji - vyro meilė vyrui ir moters meilė moteriai. Tai yra iškrypimas, ir apie tai mes nekalbėsime. Trečioji - liaudies meilė partijai ir partijos meilė liaudžiai. Štai šią ir nagrinėsime visus metus...

Įsistatykit vietoj "partijos" jezų kristų...
Anonymous

2004-05-16 03:47

Ash kaip tychia ir baiges ta izhymiaja uzhupio gimnazija... po to "incidento" musu direktorius net atsistatidint norejo.. dargi rekavomes mes te su visokiais idiotais "prashau zhodzhio"...
Beat chia dar ne viskas kazhkur priesh ~ 5 metus nuo to atsitikimo ish musu shulios buvo ishmestas seksoologas.. tikybos mokytojos iniciatyva.. uzh tai, kad 7 tokus moke uzhsimaut prezervatyva (ant medinio penio be abejo)...
Vienu zhodzhiu- neshvieskim jaunimo, tegul kru!@#@si kaip nori, o paskui ta pati bazhnychia shiaushiasi priesh abortus etc...
O kodel niex neuzhdraudzhia tikybos pamoku.. ar bent neleidzhia pasirinkt nuo pat pradzhiu ar tikyba nori mokytis ar etika... nes ash kiek prisimenu puse savo tikybos pamoku praleisdavau uzh duru, ishvarytas.. ir pan, nes visata kulturingai perklausdavau mokytojos del man nesuprantamu faktu bei bandydavau patixlint kokiais shaltiniais ji remiasi (po mano ramaus tono ir pastabu ji dazhniausiai pradedavo rekt ir ishmesdavo mane... ).. dargi liepdavo zhiuret (A job%$#$* mat!) Kely family koncertus.... vienu zhodzhiu pirmu reisu perbegau i etika=)...
Post Reply