Akcija prieš homeopatiją

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-03-07 12:23

Sveiki,

kviečiu akcijai prieš homeopatiją.

Veiksmų planas

1. paruošti 2-3 pastraipų pristatymą apie homeopatiją. Ruošiama čia: http://piratepad.net/xPEzCsEaOT

2. Po to kontaktuoti su visom iš eilės institucijom, kurios atsakingos už sveikatą (sveikatos apsaugos ministerija, LRS sveikatos reikalų komitetas, daktarai, vaistininkai, švietimo įstaigos ruošiančios medikus, žiniasklaida) prisegant tą bendrą minimalų homeopatijos aprašymą ir individualiai ruošiant pranešimą kiekvienai organizacijai.

Kai norėsim, kad mūsų pranešimą skelbtų siųsim el. paštu. Kai norėsim, kad pranešimą pamatytų / įsisamonintų - siųsim popieriniu paštu ar faksu.

Pagalbos reikės iš:
  • PR specialistų
  • visų norinčių ir galinčių rašyti
  • medikų

Kitam komentare paskelbiu, apie tai kas mane įkvėpė.
Last edited by bro1 on 2011-03-07 13:39, edited 6 times in total.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-03-07 12:32

2011 kovo 5 pasiunčiau tokį laiškutį į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (kokiems 20 administratorių ir dėstytojų):
Subject: dėl jūsų universiteto vaistinės pardavinėjamų žinomai neveiksmingų preparatų

Sveiki,

mane suneramino žinia, kad jūsų universiteto vaistinė aktyviai prisideda prie homeopatinių preparatų reklamos, propagavimo ir platinimo. Universiteto vaistinės svetainėje (http://univaistine.lt/) agresyviai reklamuojami homeopatiniai preparatai (tiek savo gamybos, tiek ruošti kitų organizijų).

Taip pat jūsų universiteto svetainėje skelbiama, jog daugiau nei pusė visų farmacijos fakulteto penktojo kurso studentų atlieka praktinius darbus centrinės vaistinės bei jos filialuose. (šaltinis http://www.lsmuni.lt/apie-universiteta/ ... e/vaistine).

Mano supratimu, tai reiškia, jog daugiau nei pusė naujų jūsų universiteto paruoštų vaistininkų praktikuojasi aplinkoje, kurioje autoritetingi asmenys pacientams mielai siūlo žinomai neveiksmingus “vaistus” (iš esmės, gryną vandenį ir cukrų).

Kreipiuosi į universiteto vadovybę dėl to, kad neretai tokie anti-moksliniai / neetiški dalykai būna vykdomi atskirų asmenų iniciatyva nežinant organizacijos vadovybei.

Taip pat kreipiuosi į universiteto dėstytojus dėl to, kad jūsų ruošiamiems studentams kitoje universiteto dalyje (vaistinėje) būna pateikiama informacija (tikėtinai) prieštaraujanti tiek jūsų mokomiems dalykams, tiek mokslui apskritai.

Kodėl man tai kelia susirūpinimą:
* homeopatija, nuo pat jos sukūrimo, neturėjo jokio mokslinio pagrindo
* visi tinkamai kontroliuojami moksliniai tyrimai rodo, kad homeopatija neturi efekto (didesnio nei placebas)
* nenoriu, kad mane, mano draugus ar mano gimines konsultuotų žmonės, manantys, kad parduoti žinomai neveikiantį "vaistą" yra etiška.
* nenoriu, kad mane, mano draugus ar mano gimines konsultuotų žmonės neskiriantys efektyvių priemonių, nuo neefektyvių.

Taip pat, suprantu, jog jūs visi dirbate medicinos srityje ir, ko gero žinote šiuos skirtumus, tačiau visgi priminsiu, kad homeopatijos (įrodytai neveiksminga) nereikėtų maišyti su žolininkyste (tam tikrais atvejais veiksminga).

Tikiuosi sulaukti atsakymo.

Pagarbiai
Linas Jakučionis

Šiandien (kovo 7) sulaukiau tokio atsakymo:
From: Rastai@sam.lt
Subject: 4-792


[Nieko neparašyta, bet prisegtas PDF failas, kurio turinys žemiau]

2002001163_4-792_2011-03-07.pdf wrote:
Linui Jakučioniui 2011-03-07 Nr. 4-(1.23-12)-792
linasj@gmail.com

DĖL PAKLAUSIMO

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad siekiant teikti homeopatijos, refleksoterapijos ir manualinės terapijos paslaugas, gydytojas privalo turėti licenciją verstis medicinos praktika ir Vilniaus universiteto ar Lietuvos sveikatos mokslu universiteto išduotą įvadinio kurso baigimo pažymėjimą. Tokiu atveju galima garantuoti, kad įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai atliks minėtų paslaugų teikimo reikalavimus,

Viceministrė (parašas) Nora Ribokienė


V. Žulienė, 266 1434
PDF originalas čia: http://www.box.net/shared/x8r30u5dcm

Taigi sulaukiau atsakymo apie tai, kokie reikalavimai keliami, bet nė velnio ne apie tai, kad moko niekų... Tad dar kartą, kviečiu prisijungti.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4077
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2011-03-07 14:03

Kai pagalvoji, homeopatas su "įvadiniu kursu" yra kiek mažesnis blogis, nei homeopatas be jo.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-03-07 14:51

Vilius wrote:Kai pagalvoji, homeopatas su "įvadiniu kursu" yra kiek mažesnis blogis, nei homeopatas be jo.
Na jo: jei gydytojas puikiai supranta, kad "vaistas" veikia tik kaip placebo, jis gali sąmoningai išrašinėti homeopatinius preparatus tiems, kurių susirgimams ar "susirgimams" išties veikiančių vaistų nereikia, bet jie su tuo susitaikyti niekaip negali ir reikalauja "kokių nors vaistų". Homeopatiniai preparatai ypač patogi prekė vaistininkui kai prisistato pirkėjas, kuris nėjo pas gydytoją, o savarankiškai "nustatęs" ligą prašo vaistų. Parduodi "vaistą", kuris tikrai pašalinių efektų organizme nedarys, kasoje pinigų daugėja. Patogu: pacientas/klientas susimoka brangiai už placebo, bet bent jau inkstų/kepenų neapkrauna ir t.t. Organizmas gi pars tvarkosi, o jei ne tai... ne :) - Sodrai bus lengviau.
Alternatyva tam yra švietimas apie procesus organizme, pozityvaus mąstymo naudą (...) - ale čia daug reikalų :wink: Paprasčiau yra išrašyt paspalvintą vandenį ir tegu pacientas žygioja sau laimingas: tiesiog lengvesnis/pelningesnis kelias. (Manau, kad su homeopatija gali kovot tik teisuoliai-idealistai :| )
O, jei gydytojas/vaistininkas išties TIKI, kad homeopatinis preparatas yra realiai (ne kaip placebo) veikiantis vaistas, tai jau sunkus atvejis. Jis jau ne gydytojas, o šarlatanas su diplomu.
Tikėkimės, kad tokių nedaug.

Šiaip - verkiant reiktų straipsnių apie tai populiarioje spaudoje: kur būtų aiškiai ir paprastai išaiškinama, kas išties ta homeopatija yra ir kaip ji veikia. Žmonės tiesiog NEŽINO.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-03-08 23:51

demesijaus! demesijaus!

DELFI konferencijoje "Homeopatija. Kas tai?"
Data: 2011-03-09 11:00
Dalyviai:
Gydytojas homeopatas Simonas Stankūnas

http://conference.delfi.lt/web/conferen ... .sym?id=63

:twisted:
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-03-09 11:52

Akela wrote:demesijaus! demesijaus!
DELFI konferencijoje "Homeopatija. Kas tai?"
Data: 2011-03-09 11:00
Dalyviai:
Gydytojas homeopatas Simonas Stankūnas
http://conference.delfi.lt/web/conferen ... .sym?id=63
Kaip ir reikėjo tikėtis, atsakinėja tik į lengvatikių klausimus, o nepatogius praleidžia :thumbsdown: Na, visgi, klausimų yra neblogų, jau tai gerai.

Edit: bando atsakyti ir į nepatogius - jau geriau (bet manąjį praleido :evil: )
Edit: tradicinė giesmelė - "mes geri/balti/pūkuoti/teisūs, bet mus skriaudžiaaaaaa!" (Matyt, pasaulinis sąmokslas, ne kitaip :mrgreen: )
(...)Šiandien yra daug informacijos apie homeopatinių preparatų veikimo mechanizmą, atliekamus ekspermentus. Šiai informacijai nebūtinai sudaromos sąlygos plisti, tarkime "Wikipedia" atsisako spausdinti homeopatų pateiktą medžiagą ir neleidžia publikuoti jokių nuorodų į profesionalias organizacijas.(...)

Simonas Stankūnas: 12:11
Edit: na va - šiuo metu "delfi" pradiniam psl kabo straipsnis pagal konferencijos medžiagą su - daug maž - labai neblogais komentarias :) Žinoma, didžioji homeopatinių preparatų pirkėjų dalis komentarų neperskaitys ir preparatų veiksmingumu nesuabejos. Bet, visgi, manau, ne vienas pakeitė - ar šiuo metu keičia - nuomonę apie šiuos "vaistus".
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-04-05 04:39

From: Linas Jakucionis
Date: 2011/4/5
Subject: dėl radijo paskaitos apie homeopatiją
To: LR programa Klasika <kultura@lrt.lt>, Atstovas ryšiams su visuomene <virginija.buneviciute@lrt.lt>, LR programų direktorė <guoda.litvaitiene@lrt.lt>


Gerb LRT darbuotojai,

šiandien radau pranešimą, jog balandžio 12 dieną 14.05 Lietuvos radijo programa "Klasika" transliuos laidą "Radijo paskaitos. Homeopatija šiuolaikiniame pasaulyje. Lektorė gydytoja homeopatė J. Baikauskienė."

Norėjau pasiteirauti, kodėl jūs nekritiškai suteikiate tribūną žmonėms reklamuojantiems neveikiančius "vaistus"?

Trumpai apie homeopatiją:

Nepaisant to, kad dauguma žmonių homeopatiją maišo su žolininkyste, šie dalykai tarpusavyje neturi nieko bendro.

Homeopatijoje pacientai "gydomi" grynu vandeniu. Homeopatiniai preparatai ruošiami skiedžiant medžiagas, kurios sveikam žmogui sukeltų simptomus, kuriuos norite išgydyti. Paprastai skiedžiama tiek, kad vandenyje paprastai nebelieka nė vienos aktyviosios medžiagos molekulės.

Visi tinkamai kontroliuojami moksliniai tyrimai rodo, kad homeopatija neturi efekto (didesnio nei placebas).

Homeopatija, nuo pat jos sukūrimo, neturėjo jokio mokslinio pagrindo. Ji buvo grindžiama dviem principais: "panašus gydo panašų" ir "kuo labiau medžiaga skiedžiama, tuo jos poveikis stipresnis", kurie neturi jokio mokslinio pagrindo.

Pasiūlymai

Jūs ketinate suteikti savo LRT autoritetą suteikdami tribūną žmonėms, kurie pardavinėja gydymui neveikiančias priemones.

Jeigu turite galimybę, siūlau atšaukti šią prieš mokslą ir mediciną nukreiptą laidą. O jeigu to padaryti galimybės neturite bent jau pristatykite šią paskaitą kaip neturinčią jokio mokslinio pagrindo įžangoje ir pabaigoje.


pagarbiai
Linas Jakučionis
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-04-05 13:07

Maloniai nustebintų, jei idiotai iš LRT atsižvelgtų į šitą laišką.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-04-05 22:40

Atsakymas (paryškinimas buvo originale)
From: Guoda Litvaitienė <litvait@lrt.lt>
To: Linas Jakucionis <linasj@gmail.com>
Date: Wed, Apr 6, 2011 at 1:26 AM
Subject: RE: dėl radijo paskaitos apie homeopatiją

Gerb. L. Jakučioni,

Lietuvos radijas skaityti radijo paskaitos pakvietė gydytoją homeopatę J. Baikauskiene. Licencija verstis homeopatine praktika jai suteikė valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Farmacijos įstatyme taip pat rašoma apie homeopatinius vaistus:


Farmacijos įstatymas suteikia teisę sveikatos apsaugos ministrui, atsižvelgiant į homeopatijos tradicijas, patvirtinti supaprastintus ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų reikalavimus, kad būtų galima registruoti homeopatinius vaistus su patvirtintomis indikacijomis, nepateikiant visų tyrimų, kurių reikalaujama registruojant pagal nacionalinę, savitarpio pripažinimo ar decentralizuotą procedūras.

Nustatyti reikalavimai parengti atsižvelgiant į kitų šalių patirtį. Juose nurodomos esminės preparato savybės, kurias reikia pagrįsti. Tai saugumas, veiksmingumas, sudėties racionalumas, vartojimo patirtis. Reikalavimuose taip pat nustatyti kriterijai, kuriuos turi atitikti homeopatinis vaistinis preparatas, kad būtų registruojamas pagal specialiąją procedūrą, tai yra turi būti sukaupta homeopatinio vaistinio preparato vartojimo patirtis, pateikti moksliniai ir kiti duomenys, įrodantys priimtiną saugumą ir veiksmingumą. Pagal šią procedūrą leidžiama registruoti homeopatinius vaistinius preparatus, kurie skirti tik lengviems ligos simptomams bei būklėms palengvinti be gydytojo priežiūros.

Naujasis teisės aktas nustato, kad rinkodaros teisės turėtojas, užregistravęs homeopatinį vaistą pagal Specialiąją homeopatinių vaistų registravimo procedūrą, turi vykdyti visas Farmacijos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytas pareigas, tačiau vykdydamas farmakologinį budrumą periodiškai atnaujinamus saugumo protokolus, turi pateikti tik VVKT pareikalavus.


LRT suteikia tribūną žmonėms, kurie veikia pagal Lietuvos respublikoje galiojančius įstatymus.

Tuo pačiu pripažįstame, kad gali būti įvairios nuomonės tiek šiuo, tiek visais kitais visuomeninio, socialinio, ekonominio, politinio gyvenimo klausimais.

Pagarbiai,

Guoda Litvaitienė
Lietuvos radijo programų direktorė
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-04-05 22:42

Mano laiškas į LRT:
From: Linas Jakucionis
To: Guoda Litvaitienė <litvait@lrt.lt>
Date: Wed, Apr 6, 2011 at 8:31 AM
Subject: Re: dėl radijo paskaitos apie homeopatiją

Gerbiama Guoda,

Aš žinau ir suprantu, kad tai - legali veikla. Tačiau derėtų atsižvelgti į tai, jog moksliniai klausimai nėra nuomonės. Pvz. jeigu nubalsuosite, kad Saulė sukasi aplink Žemę, tai nepakeis realybės. Analogiškai yra ir su homeopatija, tai kad yra žmonių tikinčių jos veikimu nepadaro homeopatijos niekuo daugiau grynu cukrumi ar grynu vandeniu (t.y. paprasčiausiu placebu).

Tad vis tik kviečiu laidą visgi pristatyti kaip antimokslinę.

pagarbiai
Linas Jakučionis
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2011-04-06 03:22

Na, jei turėtum daktaro (pageidautina, abiejų) laipsnį, tada į tave gal kas ir atsižvelgtų... Dabar - ir tekstukai silpnoki, ir rezultatas abejotinas. Kadangi čia esu žinomas kaip eretikas pesimistas, pridursiu - aš čia ne atmušti nuo akcijos noriu, o priminti, kaip išorinis pasaulis veikia. :ax:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-04-06 12:01

Šia linksma nata: paprašiau vieno žmogaus pagalbos šiuo klausimu. Žmogus iš Sveikatos Biuro. Gal padės. Pranešiu rezultatus.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-04-06 12:26

nnavakas wrote:Na, jei turėtum daktaro (pageidautina, abiejų) laipsnį, tada į tave gal kas ir atsižvelgtų... Dabar - ir tekstukai silpnoki, ir rezultatas abejotinas. Kadangi čia esu žinomas kaip eretikas pesimistas, pridursiu - aš čia ne atmušti nuo akcijos noriu, o priminti, kaip išorinis pasaulis veikia. :ax:
Na o aš savo ruožtu iš patirties parašysiu, jog bendravimas, informavimas ir švietimas veikia. Kol kas mano laiškų efektyvumas (įvairiom skeptinėm temom) apie 20%.
Last edited by bro1 on 2011-04-06 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-04-06 12:34

bro1 wrote:
nnavakas wrote:Na, jei turėtum daktaro (pageidautina, abiejų) laipsnį, tada į tave gal kas ir atsižvelgtų... Dabar - ir tekstukai silpnoki, ir rezultatas abejotinas. Kadangi čia esu žinomas kaip eretikas pesimistas, pridursiu - aš čia ne atmušti nuo akcijos noriu, o priminti, kaip išorinis pasaulis veikia. :ax:
Na o aš savo ruožtu iš patirties parašysiu, jog bendravimas, informavimas ir švietimas veikia. Kol kas mano laiškų efektyvumas (įvairiom skeptinėm temom) apie 20%. Tai yra daug geriau negu tokių tinginių pesimistų kaip tamsta.
O kas pavyko?
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-04-06 12:51

VYTS wrote:O kas pavyko?
Pvz. viena turizmo firma nustojo pardavinėti homeopatinius "vaistus". Taip pat viena medikų asociacijos svetainė pašalino kažkokius natūropatinius kliedesius iš savo svetainės.

Kol kas efektyviausia būna tada, kai dešinė ranka nežino, ką daro kairė - t.y. kokie nors tipai pradeda stumti alternatyvią "mediciną" be vadovybės sutikimo.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-04-06 17:35

Susikontaktavau su Sveikatos Biuru ir vienas iš specialistų parašė laišką LR. Viskas atrodė taip:
Laba diena,
Kiek žinau, jūs ruošiate laidas apie homeopatiją.
Nenorėdamas suklysti, pacituosiu Wikipedia.:
Homeopatija (gr. όμοιος 'panašus' + πάθος 'skausmas, liga') – alternatyviosios medicinos naudojamas gydymo metodas.
Gydoma specialiu būdu paruošiamais preparatais – medžiagos, kurios sveikam žmogui sukelia panašius simptomus į gydomą ligą, atskiedžiamos taip, kad jų pagamintame preparate praktiškai arba visiškai nelieka. Gydymo principas grindžiamas senoviniu similia similibus curantur (lot. „panašus gydo panašų“) principu. Homeopatijos šalininkai mano, kad ypatingu metodu skiedžiamos medžiagos poveikis ne silpnėja, bet stiprėja. Homeopatinių vaistų poveikis paprastai aiškinamas tuo, kad vanduo nežinomu būdu „atsimena“ pirminę medžiagą, kuri buvo skiedžiama.
Šiuolaikinius mokslinius reikalavimus atitinkantys tyrimai rodo, kad homeopatinis gydymas turi ne ką didesnį, negu placebo efektas medicininį poveikį. Pagrindinių homeopatijos principų (potencijavimas, panašumas, gyvybinė jėga) neįmanoma patikrinti (pseudomokslas).
Homeopatija dažnai painiojama su gydymu vaistažolėmis (fitoterapija). Kadangi homeopatija kaip terminas yra plačiai žinomas, kai kurios kompanijos klaidindamos vartotoją naudoja jį marketinge, nors jų pardavinėjami preparatai nėra homeopatiniai, o ruošti pagal įprastą metodologiją – vitaminai, vaistažolės ar panašiai. Homeopatinių preparatų reklamoje taip pat akcentuojama, kad tai „natūrali“ priemonė, o tai asocijuojasi su ekologiškais produktais ir vaistažolėmis. Dėl šios painiavos dažnai manoma, kad homeopatija yra pripažįstama ir įprastinės medicinos.
Iš tiesų šie du gydymo būdai turi mažai ką bendro. Homeopatiniai vaistai gaminami ne tik iš augalų, bet taip pat ir iš mineralų, gyvūninės kilmės produktų (pavyzdžiui, gyvačių nuodų) ar net žmogiškos kilmės substancijų. Net ir iš žolelių pagaminti homeopatiniai vaistai neturi nieko bendro su tikrais vaistažoliniais preparatais, kadangi juose likęs vaistažolių kiekis yra labai artimas nuliui.
Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Homeopatija


Visuomenės sveikatos specialistas
Vytautas Valevičius
Taikos pr. 76
LT-9320 Klaipėda
Tel./faks. +370 46 23 47 96
Mob.: +370 615 12609
El. paštas vytautas@sveikatosbiuras.lt
http://www.sveikatosbiuras.lt
Sveikato Biuras gavo tokį atsakymą:
Iš: Guoda Litvaitienė [mailto:litvait@lrt.lt]
Išsiųsta: Wednesday, April 06, 2011 2:20 PM
Kam: Vytautas Valevičius
Tema: RE: Laidos apieHomeopatija

Gerb. V. Valevičiau,
Turbūt Jūs pasiekė ne visai tiksli informacija. Mes nerengiam laidų apie homeopatiją. Klasikos programoje transliuosime paskaitą apie homeopatiją.
Kaip jau vienam Jūsų kolegai rašiau, galiu tik pakartoti:
Lietuvos radijas skaityti radijo paskaitos pakvietė gydytoją homeopatę J. Baikauskiene. Licencija verstis homeopatine praktika jai suteikė valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
Farmacijos įstatyme taip pat rašoma apie homeopatinius vaistus:
Farmacijos įstatymas suteikia teisę sveikatos apsaugos ministrui, atsižvelgiant į homeopatijos tradicijas, patvirtinti supaprastintus ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų reikalavimus, kad būtų galima registruoti homeopatinius vaistus su patvirtintomis indikacijomis, nepateikiant visų tyrimų, kurių reikalaujama registruojant pagal nacionalinę, savitarpio pripažinimo ar decentralizuotą procedūras.
Nustatyti reikalavimai parengti atsižvelgiant į kitų šalių patirtį. Juose nurodomos esminės preparato savybės, kurias reikia pagrįsti. Tai saugumas, veiksmingumas, sudėties racionalumas, vartojimo patirtis. Reikalavimuose taip pat nustatyti kriterijai, kuriuos turi atitikti homeopatinis vaistinis preparatas, kad būtų registruojamas pagal specialiąją procedūrą, tai yra turi būti sukaupta homeopatinio vaistinio preparato vartojimo patirtis, pateikti moksliniai ir kiti duomenys, įrodantys priimtiną saugumą ir veiksmingumą. Pagal šią procedūrą leidžiama registruoti homeopatinius vaistinius preparatus, kurie skirti tik lengviems ligos simptomams bei būklėms palengvinti be gydytojo priežiūros.
Naujasis teisės aktas nustato, kad rinkodaros teisės turėtojas, užregistravęs homeopatinį vaistą pagal Specialiąją homeopatinių vaistų registravimo procedūrą, turi vykdyti visas Farmacijos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytas pareigas, tačiau vykdydamas farmakologinį budrumą periodiškai atnaujinamus saugumo protokolus, turi pateikti tik VVKT pareikalavus.
LRT suteikia tribūną žmonėms, kurie veikia pagal Lietuvos respublikoje galiojančius įstatymus.
Beje, skatiname ir raginame žurnalistus, rengiančius laidas, nesinaudoti Wikipedia, nes tai nėra patikimas šaltinis. Kadangi esu ir universiteto lektorė, tai studentų irgi prašau remtis patikimais moksliniais šaltiniais. Wikipedijos mokantis ir laikanti egzaminus toli gražu nepakanka.
Tuo pačiu pripažįstame, kad gali būti įvairios nuomonės tiek šiuo, tiek visais kitais visuomeninio, socialinio, ekonominio, politinio gyvenimo klausimais.

Pagarbiai,
Guoda Litvaitienė
From: Vytautas Valevičius [mailto:vytautas@sveikatosbiuras.lt]
Sent: Wednesday, April 06, 2011 2:47 PM
To: Guoda Litvaitienė
Subject: Ats.: Laidos apieHomeopatija

Ačiū už greitą atsakymą. Gal aš ir per daug pasitikiu lietuviškais šaltiniais, bet jei jūs abejojate – perteikiu kitą:
Šaltinis: http://nccam.nih.gov/health/homeopathy/#contoversies

Side Effects and Risks
3)Homeopaths expect some of their patients to experience homeopathic aggravation (a temporary worsening of existing symptoms after taking a homeopathic prescription). Researchers have not found much evidence of this reaction in clinical studies; however, research on homeopathic aggravations is scarce.
4)Homeopathic remedies are not known to interfere with conventional drugs; however, if you are considering using homeopathic remedies, you should discuss this with your health care provider first.

Dar kartą dėkingas
Vytautas Valevičius
Iš: Guoda Litvaitienė [mailto:litvait@lrt.lt]
Išsiųsta: Wednesday, April 06, 2011 3:05 PM
Kam: Vytautas Valevičius
Tema: RE: Ats.: Laidos apieHomeopatija

Neginčiju, kad ir homeopatiniai vaistai, kaip ir įprasti turi šalutinių poveikių. Jei pasitelktumėte bet kurio vaisto lapelį, ten apie šalutinius poveikius taip pat rastumėte.
Tad nebegilindama ir baigdama diskusija dar kartą pažymiu, kad radijas atviras visoms temoms ir pašnekovams, jei jie neprieštarauja LR teritorijoje galiojantiems įstatymams.

Pagarbiai,
Guoda Litvaitienė
Žodžiu, žmogus gražiai norėjo pabaksnoti pirštu, jog homeopatija yra kliedesys, o gavosi labai juokingai. Guoda yra arba buka, arba užsispyrusi, jei nesusipranta iki pat dabar, jog klausimas eina ne apie tai ar tai už ar prieš įstatymus, tačiau apie tai, ar tai pagrįsta mokslu ar nepagrįsta.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2011-04-06 17:37

Geras. Stipru :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-04-06 17:41

Žiūrėkit, mintis tokia: jeigu per tą laidą bus galima skambinti ir uždavinėti klausimus, tai gal, sakyčiau, susivienykime tam kartui ir visi draugiškai paskambinkime po vieną klausimą paklausti. Pavyzdiniai klausimai:
1. Kodėl teigiate, jog homeopatija veikia, nors tam paremti nėra jokių mokslinių įrodymų, o pats homeopatijos principas remiassi stebukliniais įsitikinimais bei prieštarauja fizikos dėsniams?
2. Kaip manote, kaip gali veikti preparatas, kuriame nėra jokios veikliosios medžiagos?
3. Gal galite paaiškinti homeopatijos principą, kaip preparatas daromas ir kokius santykiu skiedžiamas, koks kiekis veikliosios medžiagos lieka paruoštame preparate?
ir t.t.
Post Reply