Nepatinkančios situacijos žaidimuose

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-10-03 21:17

Zodziu supratom, kai zaidime rodo video istrauka su dialogu, sovijus spaudzia skip :D
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-10-04 18:49

Išbandžiau Limbo, super žavus, tik kad ten idėju ar istorijos nelabai yra, vien loginiai uždavinukai super gražioje aplinkoje. Beje,kokiu žaidimu dar labai nemėgsti?
Pastebėk savo apibūdinimą, "super žavus", "super graži aplinka", o apie patį žaidimą, veiklą, kuria užsiimi to potyrio metu, galvosūkių sprendimą, vertinimo nepateiki, tik nurodai, kad jis toks yra. O juk tų loginių uždavinukų dizainas yra toks prastas (visiškai trivialūs ar sukonstruoti be jokių užuominų apie logišką sprendimą ir pan.) Žaidimas prastas, bet žavus... Tavo, kaip ir daugelio šiuolaikinių, besivadinančių "geimerių", dėmesys dažniausiai ir kreipiamas į tokius trivialius dalykus.

Beje, tavo citata apie Rome 2:TW tėra PR speak'as, skirtas reklamuoti produktui. Kaip ji konkrečiai turėtų paremti tavo argumentą?
Na apibūdinimas strateginis planavimas toks platus kad į ji ieina visos strategijos (ekonominės,miesto statybos ir tt...), o gal net ir visi žaidimai (be sėkmės faktoriaus) apskritai. Sakyčiau stratėgijos karo tematika esmė, strateginis kariniu dalinių išdėstimas, resursai ir tt... kas ir reikštu tiesiog kara.
Na, tai aš ir pateikiau tokį apibūdinimą, kad į jį įeitų visos strategijos. "Karas" nėra mechanizmas žaidime, tu tiesiog pavadinai įvairių mechanizmų virtinę šiuo žodžiu, kuris yra dar labiau ambivalentiškas, nei mano minėtas strateginis planavimas.
Turėjau omeny, kad būtent nauja mechanika ir nėra reikalavimas. O bent mane žiurėti seriala su tais pačiais aktoriais toje pačioje aplinkoje, su tokia pačia serijos struktūra motyvuoja būtent temos, idėjos ir tt...
Kaip ir šaudyklėsė tik gal pirma kart bežaidžiant buvo idomus pats principas, o vėliau žaidžiau dėl galimybės išsilaipinti kokiam prancuzijos papludimy, papleškinti kosmose kokius ateivius ir tt... Štai iš kokio Half life 2 išėmus siužeta, loginius uždavinius jis tikrai dėmesio nebutų patraukęs, nors šaudyklės mechanika puiki.
Tu man, kaip ir Rated, imi vėl pasakoti kas tave/žmones/visus kitus motyvuoja žaisti. Man tai išties nelabai įdomu, o ir jokio argumento čia nematau. Na, jei tai tave motyvuoja, tai ir žaisk. Nežinau, ką tu vadini "pačiu principu", bet aš šaudykles žaidžiu dėl mechanikos, tik rinktis reikia žaidimus su gera mechanika, o ne tuos pačius cover-shooterių klonus (pvz. paskutiniai mano žaisti - Bulletstorm, Serious Sam 3 ir TimeShift pasiūlė pakankamai skirtingą, išdirbtą mechaniką). Ir visuomet reik turėt omeny, kad šaudyklės, nėra strategijos, jų pati mechanikos įvairovė yra mažesnė, todėl tikėtis, kad vieno žaidėjo režimu žaidžiama šaudyklė ilgai neatsibos - absurdiška.
fizikanas wrote:Zodziu supratom, kai zaidime rodo video istrauka su dialogu, sovijus spaudzia skip
Tiesą sakant, beveik niekad taip nesielgiu. Tiesiog jei tie intarpai labai nuobodūs ir lėkšti, dažniausia metu žaisti patį žaidimą.
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-10-04 21:26

Beje, tavo citata apie Rome 2:TW tėra PR speak'as, skirtas reklamuoti produktui. Kaip ji konkrečiai turėtų paremti tavo argumentą?
Na,paremia argumenta tuo, kad dėmesys skiriamas, ne mechanikos apibūdinimui, o potiriui, tematikai. Neaišku, ar butent nuo tos dalies jie pradėjo žaidimo kurima, bet matosi, kad tai jiem svarbu. Čia buvo tik iliustracijai, kad ne tik kokie indie žaidimai taip daro.
"Karas" nėra mechanizmas žaidime, tu tiesiog pavadinai įvairių mechanizmų virtinę šiuo žodžiu, kuris yra dar labiau ambivalentiškas, nei mano minėtas strateginis planavimas.
Beabejo,kad karas nėra mechanika. Kalba ėjo apie pagrindini akcenta.
Tu man, kaip ir Rated, imi vėl pasakoti kas tave/žmones/visus kitus motyvuoja žaisti. Man tai išties nelabai įdomu, o ir jokio argumento čia nematau. Na, jei tai tave motyvuoja, tai ir žaisk.
Tu klausei,kodėl siužetams reikia teikti toki padidinta dėmesi,na aš ir atsakiau, dėl to, kad man šis elementas svarbus.
Tiesiog jei tie intarpai labai nuobodūs ir lėkšti, dažniausia metu žaisti patį žaidimą.
O kodėl? Dėl tokio menkaverčio dalyko kaip kazkoks intarpas?

O ka mnanot apie ši žaidima ? http://www.darfurisdying.com/
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-10-22 09:19

Na,paremia argumenta tuo, kad dėmesys skiriamas, ne mechanikos apibūdinimui, o potiriui, tematikai. Neaišku, ar butent nuo tos dalies jie pradėjo žaidimo kurima, bet matosi, kad tai jiem svarbu. Čia buvo tik iliustracijai, kad ne tik kokie indie žaidimai taip daro.
Tai ir yra PR doublespeak'as. Didžioji dalis komercinių žaidimų taip apibūdinama, bet tai kyla daugiausia dėl to, kad taip žaidimą pristatinėja ne tie patys žmonės, kurie jį kuria. Žaidimo kūrimo procese viskas yra atvirkščiai, ta dalis, kuriai tiek dėmesio skiriama PRspeak'e figūruoja bene paskutinėje vietoje. Kodėl taip yra? Velnias žino, gal tai išties padeda parduoti daugiau kopijų, gal žmonės išties nepastebi disonanso tarp to kas rašoma ant viršelio ir to ką jie veikia žaidimo metu, gal jie išties įsikalba sau PR jiems įteigtus potyrius, o gal viskas kartu, nes iš žaidimo jie reikalauja vizualinio-naratyvinio potyrio... Kad ir kaip ten bebūtų, mano apgailestavimas nuo pat pradžių ir buvo toks, jog viešojoje erdvėje (didieji apžvalgininkai, tinklapiai, žurnalai, visa industrija) didžiausias dėmesys ir skiriamas tematikai, naratyviniam, vizualiniam potyriui, o ne tam, kas sudaro patį žaidimo pagrindą ir nuo ko tas žaidimas pradedamas kurti ir į ką remiasi visos kitos žaidimo dalys - mechaniką.
Beabejo,kad karas nėra mechanika. Kalba ėjo apie pagrindini akcenta.
Na, tai čia nesusikalbėjom, nes man pagrindinis akcentas ir yra mechanizmas, o ne tematika.
O kodėl? Dėl tokio menkaverčio dalyko kaip kazkoks intarpas?
Jei žaidimo mechanika yra pernelyg supaprastinta, lengva ir nesuteikianti patenkinamo iššūkio bei įvairovės (o paprastai taip ir būna žaidimuose, kuriuose gausu intarpų), tai kas belieka? Sekti istoriją ir žiūrėti intarpus.
O ka mnanot apie ši žaidima ? http://www.darfurisdying.com/
Puiki maro, pavadinimu "žaidimizacija", iliustracija. Apie šitą reiškinį aš turiu daugiasluoksnę, pilną niuansų, nuomonę, kurią galima sutrumpintai išreikšti taip: :thumbsdown: :lol:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-24 00:34

sovijus wrote:Žaidimo kūrimo procese viskas yra atvirkščiai, ta dalis, kuriai tiek dėmesio skiriama PRspeak'e figūruoja bene paskutinėje vietoje.
Aš neabejoju, kad pasidalinsi su skaitytojais didele savo patirtimi žaidimų kūrimo industrijoje, nes šis teiginys, be jokios abejonės, pagrįstas išsamiu susipažinimu su vidine virtuve, o ne tiesiog paimtas iš lubų? :)
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-10-24 14:25

Ir aš norėčiau platesnio komentaro. Kiek man teko pasidomėti, tai vyksta abejais būdais. Na (kalbant apie stalo žaidimus labiau) tai netgi ivardijami du stereotipiški žaidimu kurimo modeliai. Europietiškasis, kai sukuriama mechanika, o tik po to galvojama kokia tematika tiktu ar ferma, ar mėnulio kolonizavimas. Bei Amerikietiškasis, kai griebiama tema,pvz kokie zombiai, apipavidalinimas, o po to galvojama kokias mechanikas pritaikyti, sukurti. Pvz teko skaityti Reiner Knizia pasakojima apie Žiedu valdovo žaidimo kurima. Visu pirma pradėjo nuo teksto studijavimo, kol priėjo prie idėjos dėl hobitų kelionės, taip pat norėdamas išreikšti nuotaika/ispudi, žaidėjus priversti vienas kitam padėti, ko pasekoje buvo pasirinkta kooperacinė mechanika.
Nors taip yra ir nemažai pasakojimu apie nuobodžius kurėju susitikimus, kur jie bando sugalvoti tematikas jau sukurtomis mechanikomis. Nors manyčiau, kad tai yra retesni atvejai.
Beje pvz koks žaidimu kurimas gamejam'e juk prasideta nuo temos. Taip pat kiek pačiam tenka truputi kurti žaidimus, vis pradedu nuo tematikos ir ji pati padiktuoja mechanikas.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-11-04 12:47

Woop-tee-doo, sugalvoju, kad žaidimo laikotarpis bus Romos imperija, ar kad jis bus apie zombius, ar Žiedų Valdovo ar dar kokio romano sukurtame pasaulyje ir tai yra ką tu vadintum pagrindu žaidimui? Įkvėpimas gali ateiti iš belenkur, taip yra tapyboje, rašyme, muzikoje, galų gale mokslinėje veikloje. Žmogaus smegenys veikia asociacijų būdu, įkvėpimas gali ateiti kažką sukurti ir sėdint tualete. Vistiek pagrindinis dalykas išliks tos idėjos įgyvendinimas, t.y. pats tapymas, komponavimas, rašymas, mechanikos kūrimas, nesvarbu kokį modelį benaudotum, europietišką, amerikietišką ar marsietišką.
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-11-07 16:55

Na tai taip idėja, jos igyvendinimas. Bet kaip supratau klausimas buvo ar kyla tik idėja sukurti nauja mechanika ar prasmini audiovizualini potiri. Ta pati idėja apie Romos imperija gali būti norint žaidėja paskatinti patirti pvz gladiatoriaius jausena, išgyvenimus ar tiesiog iliustruoti nauja kovos kardais mechanika.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-11-12 22:40

Nesvarbu kokia idėja ir kaip ji pradžioje kyla, vis tiek svarbiausias liks jos įgyvendinimas, o įgyvendinimo pagrindinė dalis, žaidimų atveju, - mechanikos kūrimas. Jei imsim konkretų tavo paties pateiktą pavyzdį, norėti žaidėją paskatinti patirti gladiatoriaus "išgyvenimus ir jauseną" žaidimo atveju nieko nereiškia, arba tiksliau, gali reikšti pernelyg daug, nes prie tokio apibūdinimo galima pritempti bet kokio žanro žaidimą, ypač jei tai patikėsi PR šliužams.
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-11-13 13:03

Visiškai sutinku, kad žaidimo igivendinimo pagrindinė dalis yra mechanokos kurimas. Bet, bet jau man ši dalis yra visiškai priklausoma nuo pvz šiuo atveju jausenos ir išgyvenimu perteikimo. Kaip aš ta isivaizduoju. Visu pirma kurdamas pabandyčiau suprasti kas ta jausena ir kaip perteikima, pvz kad ir koks Spartako serialas pradėtu (nors ir visiškai nevykes) aišku dalis eitu atmosferos kurimui per siužeta, vaizdini apipavidalinima ir tt... Bet iš to kiltu ir reikalavimai mechanikai. Pvz kovos scenose norėčiau, kad žaidėjas jaustusi šiek tiek klaustrofobiškai, bei apribotas, tai gal reikėtų pirmo asmens perpektyvos, kur galima būtu jam užmaukšlinti koki šalma, kuris apribotų regėjimo lauką, taip pat norėtusi tų visokių stereotipinių pokštų su smėlio bėrimu į akis, dar norėtusiu kokios brutalios kovos iš arti, tam galbūt reikėtų sujungti kovos kardais mechanikas su kokiais kovų menų muštynių elementais, taipat reikėtu sugalvoti gal pvz zaidėja iš tikrūjų fiziškai pavarginti pvz reikalauti atliekti kokias klaviaturos/pultelio miktuku maigymo mombinacijas ir tt...
Taigi dėl šio santykio, kai idėja, tematika reikalauja(eina pirmiau) tam tikros mechanikos ir laikau ją svarbesne žaidimų kurime.
Post Reply