Noriu griesciausios kritikos mano Homeless tribe!!!

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-01-18 17:39

HomelessTribe,
ar teko ką nors girdėti apie tokį Adamą Smitą?
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-18 17:42

pradekime nuo nulio :D!!!

Kodel individuali gamyba from scratch(vis dar nzn kaip lietuviskai from scratch isverst) yra blogiau uz dabartine grupine gamyba?

mano argumentai uz individualia gamyba:
  • Duoda nepriklausomybe, laisve, galia.
  • pavercia zmogu is problemu pirklio(prekiaujama naturaliu teritoriju skirtumu kur vienur daugiau pvz maisto kitur maziau, tie kurie turi maziau priversti nors kazka daryti/tureti, kad issikeist is tu kur turi daugiau, akivaizdi problema yra jog didzioji dalis demesio skiriama prekybai, o ne gamybai) i problemu sprendika, tuom perversdama aukstyn kojomis dabartini debilizmo liuna kur keli protingi visi kiti tik pasyvus sliuzai i roju kur visi protingi ir keli debilai(jokiu revoliuciju visai nereikia, prasome nepainiotis, tereikia pasiekti, kad individas butu efektyvesnis gamyboje, nei grupe, tada kaita visuomenes bus automatiska).
  • Aciu internetui, pilnai imanoma. Geras pavyzdys opensource programos, kaip ir sitas forumas, naudojamas daugelio individu visame pasaulyje, lygiai taip galetu buti dalinamasi efektyviais individualios gamybos triukais ir robotu gamybos ipatybemis.
kol kas jokiu counter argumentu nepateikete, isskyrus "per daug sudetinga", kas nera argumentas, nes jo nepagrindziate, kuom individuali gamyba yra sudetingiau nei grupine, prasome sklaidziai parodyti kur tas sudetingumas, o ne generalinem frazem, "kad viskas perdaug sudetinga, neimanoma vienam zinoti visko", sita fraze neturi jokio pagrindo, as ta pati galiu sakyti apie grupine gamyba, "kad viskas per daug chaotiska ir sudetinga reikia vieno smegenio surinkti visa info i viena".

del kitu mano teiginiu kaip gentis ir kt, nematau reikalo diskutuoti nes ten paprastas sveikas protas.

del to kitas mano teiginys butu jog reikia visiems sveiko proto ir ji galime gauti tik su patirtimi, del to mums reikia mesti "siltus"(metaforiskai) namus ir eiti i realybe kur greitai visos sveiko proto ir debilizmo skyles bus akivaizdzios.

prasome neatakuoti mano asmens ar reikalauti demonstraciju, as tik sveiko proto ambasadorius ir cia esu padiskutuoti, o ne demonstruotis, jai ka noresiu pademonstruoti pademonstruosiu, bet tai nera ir nebus sios diskusijos tema.
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-18 17:43

nesvarbu wrote:
HomelessTribe wrote:... JUS PUOLAT MANO ASMENY, KRITIKUOJAT MANO ASMENY, O NE IDEJA lol....
Reikalas tame, jog idėja yra ne tavo. Nuplagijavai kažkieno be ryšio idėją ir pristatai čia kaip savo sumastytą. :thumbsdown:
Tavo tas puslapis su paveiksliukas tikrai ne originalus. Paveiksliukus paemei is interneto pasigooglines, o benamių genties idėją pasivogei taip pat iš interneto platybių. Nieko nauja. :smoke:
O kas dėl asmens, tai nereikia savęs kelti virš kitų. Tokius, kurie save iškelia virš kitų, žmonės muša, žaloja, traumuoja, tyčiojasi, skandina, apipila pamazgom ... ir taip nuo pat žilos senovės. :ax:
wowowow kokie kaltinimai be jokiu irodymu lol.... tu esi zirafa! hhaha zirafa ka cia veiki eik i afrika lol
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-18 17:44

Plikas wrote:HomelessTribe,
ar teko ką nors girdėti apie tokį Adamą Smitą?
ne, nors vardas labai generalinis tai girdejas turbut esu, bet kas cia per asmuo neturiu nei idejos. tureciau pasigooglinti ar nera reikalo?
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-01-18 18:09

HomelessTribe wrote:
Plikas wrote:HomelessTribe,
ar teko ką nors girdėti apie tokį Adamą Smitą?
ne, nors vardas labai generalinis tai girdejas turbut esu, bet kas cia per asmuo neturiu nei idejos. tureciau pasigooglinti ar nera reikalo?
Man atrodo, kad A. Smitas tamstą galėtų daug ko išmokyti. Tamstai gali atrodyti kitaip.

Anksčiau minėjote, kad jei to prireiktų, galėtumėte išmokti sukonstruoti robotą, kuris megztų kojines ar kažką panašaus. Kaip manote, kiek tokio roboto kūrimas ir konstravimas užtruktų? Pabandykite paspėlioti :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-18 18:32

HomelessTribe wrote:Duoda nepriklausomybe, laisve, galia.
Tam tikra prasme taip, duoda.
HomelessTribe wrote:pavercia zmogu is problemu pirklio(prekiaujama naturaliu teritoriju skirtumu kur vienur daugiau pvz maisto kitur maziau, tie kurie turi maziau priversti nors kazka daryti/tureti, kad issikeist is tu kur turi daugiau, akivaizdi problema yra jog didzioji dalis demesio skiriama prekybai, o ne gamybai) i problemu sprendika, tuom perversdama aukstyn kojomis dabartini debilizmo liuna kur keli protingi visi kiti tik pasyvus sliuzai i roju kur visi protingi ir keli debilai(jokiu revoliuciju visai nereikia, prasome nepainiotis, tereikia pasiekti, kad individas butu efektyvesnis gamyboje, nei grupe, tada kaita visuomenes bus automatiska).
Prekyba tam ir atsirado, kad spręstų neefektyvios individualios gamybos problemas. Ar individuali gamyba dabar gali būti efektyvesnė už masinę? Tai dar reikia įrodyti ar pademonstruoti. Iš tų milijardų dabar gyvenančių žmonių nežinau nei vieno, kuris viską pasigamintų pats. Tie, kurie viską pasigamina patys, dažniausiai pasigamina labai mažai, ir tik primityvius dalykus. Taigi, praktikoje neegzistuoja toks dalykas, kaip efektyvi individuali gamyba. Imkime bet kurią gamybos sritį, ir jose visose masinė bus efektyvesnė. Kol nėra nei vieno individualios gamybos efektyvumo prieš masinę gamybą pavyzdžio, galime laikyti, kad tai - tik nerealistinės svajonės be jokio realaus pagrindo.
HomelessTribe wrote:Aciu internetui, pilnai imanoma. Geras pavyzdys opensource programos, kaip ir sitas forumas, naudojamas daugelio individu visame pasaulyje, lygiai taip galetu buti dalinamasi efektyviais individualios gamybos triukais ir robotu gamybos ipatybemis.
Tuomet natūralus klausimas - jei tai įmanoma, kodėl tai nevyksta? Kokios priežastys tai stabdo? Na, pavyzdžiui, kokios priežastys stabdo tave?
HomelessTribe wrote:kol kas jokiu counter argumentu nepateikete, isskyrus "per daug sudetinga", kas nera argumentas, nes jo nepagrindziate, kuom individuali gamyba yra sudetingiau nei grupine, prasome sklaidziai parodyti kur tas sudetingumas, o ne generalinem frazem, "kad viskas perdaug sudetinga, neimanoma vienam zinoti visko", sita fraze neturi jokio pagrindo, as ta pati galiu sakyti apie grupine gamyba, "kad viskas per daug chaotiska ir sudetinga reikia vieno smegenio surinkti visa info i viena"
Sunku diskutuoti su žmogum, kuriam viskas lengva :mrgreen: Aš tai tikrai nežinau, kaip pagrįsti, kad kažkas yra sudėtinga žmogui, kuris gyvenime niekda nėra daręs nieko sudėtingo. Realybėje, kur iš tiesų reikia kažką pagaminti (o ne tik gatvėje surasti), daug kas iš tiesų yra sudėtinga. Ne viską rasi internete, nes didele dalimi efektyvumą lemia įvairios neišreikštos žinios (angl. tacit knowledge), ateinančios per ilgą patirtį, gilinimąsi į sritį. Nelabai žinau, kaip reikia argumentuoti, kad kažkas yra sudėtinga. Kaip tu sakei - nematau reikalo, nes čia sveiko proto dalykas. Manau, reikia būti iš tiesų efektyviu bent vienoje srityje, kad tai suvoktum. Todėl tau tokie pasiūlymai ir plaukia - iš tiesų padaryti ką nors pačiam, o ne vien apie tai kalbėti. Tada ir ateis supratimas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2014-01-18 20:49

HomelessTribe wrote:kol kas jokiu counter argumentu nepateikete, isskyrus "per daug sudetinga", kas nera argumentas, nes jo nepagrindziate, kuom individuali gamyba yra sudetingiau nei grupine, prasome sklaidziai parodyti kur tas sudetingumas, o ne generalinem frazem, "kad viskas perdaug sudetinga, neimanoma vienam zinoti visko", sita fraze neturi jokio pagrindo, as ta pati galiu sakyti apie grupine gamyba, "kad viskas per daug chaotiska ir sudetinga reikia vieno smegenio surinkti visa info i viena".
Kontrargumentas – aš turiu automobilį, kompiuterį, butą ir daugybę kitų sudėtingų daiktų, kurie yra masinės gamybos produktas. Taigi, masinė gamyba reali. „Individualios gamybos“ kompiuterio, automobilio ar buto nesu matęs nei aš, nei kas nors kitas, nes jie neegzistuoja (žinoma, tu visada gali įrodyti, kad aš klystu, ir parodyti man tą „individualiai pagamintą“ kompiuterį).

Taigi, masinė gamyba yra reali ir įmanoma, o „individuali gamyba“ – liguista tavo fantazija, nereali ir neįmanoma. Štai ir viskas.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2014-01-18 22:52

HomelessTribe wrote:
nesvarbu wrote:
HomelessTribe wrote:... JUS PUOLAT MANO ASMENY, KRITIKUOJAT MANO ASMENY, O NE IDEJA lol....
Reikalas tame, jog idėja yra ne tavo. Nuplagijavai kažkieno be ryšio idėją ir pristatai čia kaip savo sumastytą. :thumbsdown:
Tavo tas puslapis su paveiksliukas tikrai ne originalus. Paveiksliukus paemei is interneto pasigooglines, o benamių genties idėją pasivogei taip pat iš interneto platybių. Nieko nauja. :smoke:
O kas dėl asmens, tai nereikia savęs kelti virš kitų. Tokius, kurie save iškelia virš kitų, žmonės muša, žaloja, traumuoja, tyčiojasi, skandina, apipila pamazgom ... ir taip nuo pat žilos senovės. :ax:
wowowow kokie kaltinimai be jokiu irodymu lol....
Čia ne kaltinimai, čia teiginiai, kuriuos reikia arba patvirtinti, arba paneigti. Laukiu argumentuoto pasisakymo autorystės klausimu. :smoke:

Kas dėl gamybos. Na, nereikia taip glušai aiškinti, jog individuali gamyba yra neįmanoma. Gi kompą surinkti individualiai galima, tereikia turėti reikiamų komponentų, na ir korpusą bent kokį tais. Visai nesudėtinga prie korpuso pritvirtinti motininę, o į ją įmontuoti mikroprocesorių, ramų plokšteles, vaizduškę, garso plokštę, po to hardą kokį nors ir bent flopikų suktuką su neužmušamu Win98 back'up flopike. :D

Automobilį taip pat įmanoma surinkti iš įsigytų detalių. Labai gerai atsimenu, kaip vienas dėdė tarybinių metų pabaigoje susirinkinėjo šeštą žiguliuką nusipirkęs jo technikinį pasą ir kiaurai prarūdyjusį rėmą.

Žinoma, tai nėra gamyba "nuo nulio", nes visada ir viskam reikalingi pradiniai komponentai, žaliava. Vienas mano pažįstamas kažkada prasuko neblogą bizniuką iš visokio metalo laužo išlydydamas gamino dangtelius slovikams konservuoti. Pats metalo laužą rinko, pats liejo ir pats į rusyną vežė parduoti. Kitas pažįstamas panašiai prasisuko iš plastmasės kičą gamindamas visokį. Tačiau tam vis tiek reikalingi būtiniausi įrankiai, prietaisai, staklės ir pan daiktai, kurių nėra prasmės gamint.

Nors bendrai... :ax: gerai pagalvojus... :dry: yra visgi daiktas, kurį galiu pagaminti "nuo nulio" nenaudodamas jokių kieno tais pagamintų įrankių ar ten kokių staklių. Parakinėjęs nosį pagaminu rutuliuką, žalsvą tokį... :dirol:
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-01-19 10:05

Omg! :lol: Matėte, kokį parašą jis užsidėjo? Taigi pacientas, ne kitaip. :D
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-20 15:34

Plikas wrote:
HomelessTribe wrote:
Plikas wrote:HomelessTribe,
ar teko ką nors girdėti apie tokį Adamą Smitą?
ne, nors vardas labai generalinis tai girdejas turbut esu, bet kas cia per asmuo neturiu nei idejos. tureciau pasigooglinti ar nera reikalo?
Man atrodo, kad A. Smitas tamstą galėtų daug ko išmokyti. Tamstai gali atrodyti kitaip.

Anksčiau minėjote, kad jei to prireiktų, galėtumėte išmokti sukonstruoti robotą, kuris megztų kojines ar kažką panašaus. Kaip manote, kiek tokio roboto kūrimas ir konstravimas užtruktų? Pabandykite paspėlioti :)
pazejau smitha wikipedijoj, manau tik pareme mano ideja, kad modernioji ekonomika remiasi idejomis is 18 amziaus, kai zmones dar namus apsviesdavo zvakutemis. Gal jau uztenka?

Jaigu imstume normalu pasauly kur zmones masto, visi sutinktu, kad tai nuostabi ideja ir visi imtusi ta robota daryti, manau per menesi jau kiekvienas turetu ar bent jau galetu tureti jai nori, robotuka darbstuoliuka. dabartine adamo smito ekonomika preferina moketi centus kinieciu darbininkui, ir tik vienas zmogus zino kaip tas koines padaryti, tukstanciai tik vygdo instrukcijas, ir didziaja dali pelno nusinesa ne tas kuris zino, o tie kurie turi rysiu su kinu valdzia ir investuotojais. kaip tas yra geriau?
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-20 15:48

Lionginas wrote:
HomelessTribe wrote:Duoda nepriklausomybe, laisve, galia.
Tam tikra prasme taip, duoda.
visomis prasmemis, kai gali turi pasirinkima, kai negali pasirinkimo nera.
HomelessTribe wrote:pavercia zmogu is problemu pirklio(prekiaujama naturaliu teritoriju skirtumu kur vienur daugiau pvz maisto kitur maziau, tie kurie turi maziau priversti nors kazka daryti/tureti, kad issikeist is tu kur turi daugiau, akivaizdi problema yra jog didzioji dalis demesio skiriama prekybai, o ne gamybai) i problemu sprendika, tuom perversdama aukstyn kojomis dabartini debilizmo liuna kur keli protingi visi kiti tik pasyvus sliuzai i roju kur visi protingi ir keli debilai(jokiu revoliuciju visai nereikia, prasome nepainiotis, tereikia pasiekti, kad individas butu efektyvesnis gamyboje, nei grupe, tada kaita visuomenes bus automatiska).
Lionginas wrote:Prekyba tam ir atsirado, kad spręstų neefektyvios individualios gamybos problemas. Ar individuali gamyba dabar gali būti efektyvesnė už masinę? Tai dar reikia įrodyti ar pademonstruoti. Iš tų milijardų dabar gyvenančių žmonių nežinau nei vieno, kuris viską pasigamintų pats. Tie, kurie viską pasigamina patys, dažniausiai pasigamina labai mažai, ir tik primityvius dalykus. Taigi, praktikoje neegzistuoja toks dalykas, kaip efektyvi individuali gamyba. Imkime bet kurią gamybos sritį, ir jose visose masinė bus efektyvesnė. Kol nėra nei vieno individualios gamybos efektyvumo prieš masinę gamybą pavyzdžio, galime laikyti, kad tai - tik nerealistinės svajonės be jokio realaus pagrindo.
Tai ka tu sakai yra jog skraidyti per atlanta yra nerealistine svajone be jokio pagrindo. Jai lektuvai nebutu dar israsti. Taip praktikoje individuali gamyba yra naujagimis(3d printeriai jau esantis zingsnis, bet aisku labai mazas zingsnis nes pats printeris yra grupines gamybos). Is milijardo zmoniu dauguma yra visiski debilai kurie nezino nei to nei ano, tad sitas argumentas man nekaso pakausio isvis.

PAVYZDYS KAIP INDIVIDUALI GAMYBA SUDAUZO GRUPINE: tarkim imkim kazka ka jus visi suprantat, pvz kalba. dabar grupine gamyba butu jai vienas zmogus specializuojasi veiksmazuodziuose kitas budvardziuose kitas daiktavardziuose o ketvirtas sudelioja sakinio struktura ir dadeda dalelytes. Kadangi jie gauna alga tik uz specializacija, jie praranda bet kokia motivacija mokytis uz ju specializacijos ribos, ir jie bejegiais tampa, nes negali risliai sneketi be kitu pagalbos, ko pasekoje susiformuoja visa biurokratine debiliska sistema kur reguliacija istatymai ir kt, kad nepalik to ant ledo jai yra kontraktas kad turi ateit pasneket blablabla, gyvenymas tampa panasus i darbtini debilu gyvenima kur visa energija skiriama tik palaikyti rysius ir prekyba, o ne kalbeti ir grazias kalbas kuti. Dabar imkim viena zmogu , jam reikia ismokti daugiau, bet ar tai sudetingiau? ne, nes kai jis mokosi tai nera pilka budvardziu eilute - grazus, zalias, kreivas, didelis, mazas... o frazes, kalbejimas, iskart igyjama galia nors kokia fraze pasakyti ir pleciamasi naturaliai, kas suteikia dziaugsma ir galu gale ismokti yra lengviau nei tik budvardzius, nors kiekis yra didesnis.
HomelessTribe
naujokas
Posts: 63
Joined: 2014-01-02 16:41

2014-01-20 15:56

Panzer wrote:Omg! :lol: Matėte, kokį parašą jis užsidėjo? Taigi pacientas, ne kitaip. :D
atnaujinau skelbima su daugiau info atsakydamas i daznus klausymus. :D, gal labiau nusvies
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-01-20 19:04

HomelessTribe wrote:
Plikas wrote:
HomelessTribe wrote:
ne, nors vardas labai generalinis tai girdejas turbut esu, bet kas cia per asmuo neturiu nei idejos. tureciau pasigooglinti ar nera reikalo?
Man atrodo, kad A. Smitas tamstą galėtų daug ko išmokyti. Tamstai gali atrodyti kitaip.

Anksčiau minėjote, kad jei to prireiktų, galėtumėte išmokti sukonstruoti robotą, kuris megztų kojines ar kažką panašaus. Kaip manote, kiek tokio roboto kūrimas ir konstravimas užtruktų? Pabandykite paspėlioti :)
pazejau smitha wikipedijoj, manau tik pareme mano ideja, kad modernioji ekonomika remiasi idejomis is 18 amziaus, kai zmones dar namus apsviesdavo zvakutemis. Gal jau uztenka?
Modernioji ekonomikos teorija A. Smitu nesibaigė, bet tamsta darote loginę argumentacijos klaidą teigdamas, kad ta teorija neteisinga, nes ji sena. Kaip manote, kodėl jo idėjos buvo tokios sėkmingos? Juk gamyba iki A. Smito buvo žymiai artimesnė jūsiškiam variantui ir mažiau efektyvi nei po A. Smito idėjų pritaikymo. Kaip manote kodėl?
HomelessTribe wrote:Jaigu imstume normalu pasauly kur zmones masto, visi sutinktu, kad tai nuostabi ideja ir visi imtusi ta robota daryti, manau per menesi jau kiekvienas turetu ar bent jau galetu tureti jai nori, robotuka darbstuoliuka. dabartine adamo smito ekonomika preferina moketi centus kinieciu darbininkui, ir tik vienas zmogus zino kaip tas koines padaryti, tukstanciai tik vygdo instrukcijas, ir didziaja dali pelno nusinesa ne tas kuris zino, o tie kurie turi rysiu su kinu valdzia ir investuotojais. kaip tas yra geriau?
Gerai pagalvokite, ar tikrai per vieną mėnesį sugebėtumėte from-scatch padaryti robotą mezgantį kojines.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-20 19:08

HomelessTribe wrote:visomis prasmemis, kai gali turi pasirinkima, kai negali pasirinkimo nera.
Būtent, "kai gali". Praktika rodo, kad galėti viską yra sunku. Tai čia toks ir tavo argumentas - būkime supermenais, nes būti supermenais yra geriau. Žinoma, kad geriau.
HomelessTribe wrote:Tai ka tu sakai yra jog skraidyti per atlanta yra nerealistine svajone be jokio pagrindo. Jai lektuvai nebutu dar israsti.
Ne, tai ne tas pats. Svaigdamas apie lėktuvus, kai lėktuvai dar neišrasti, aš skrydžio galimybę galiu pademonstruoti. Pavyzdžiui, parodydamas paukščius. Tuo tarpu tu negali parodyti nei vieno žmogaus, kuris viską pasigamintų pats. Absoliučiai visi žmonės, kurie kada nors gyveno Žemėje ir viską pasigamino patys, pasigamino tik labai mažai, ir tik labai primityvius daiktus. Norint pagaminti kažką sudėtingesnio, reikia daug įgūdžių ir žinių. Jei sau gyvenimą pasilengvinsi robotais, tai tiesiog tapsi nuo jų priklausomas. Ot tai "galia" ir "laisvė".
HomelessTribe wrote:PAVYZDYS KAIP INDIVIDUALI GAMYBA SUDAUZO GRUPINE: tarkim imkim kazka ka jus visi suprantat, pvz kalba. dabar grupine gamyba butu jai vienas zmogus specializuojasi veiksmazuodziuose kitas budvardziuose kitas daiktavardziuose o ketvirtas sudelioja sakinio struktura ir dadeda dalelytes. Kadangi jie gauna alga tik uz specializacija, jie praranda bet kokia motivacija mokytis uz ju specializacijos ribos, ir jie bejegiais tampa, nes negali risliai sneketi be kitu pagalbos, ko pasekoje susiformuoja visa biurokratine debiliska sistema kur reguliacija istatymai ir kt, kad nepalik to ant ledo jai yra kontraktas kad turi ateit pasneket blablabla, gyvenymas tampa panasus i darbtini debilu gyvenima kur visa energija skiriama tik palaikyti rysius ir prekyba, o ne kalbeti ir grazias kalbas kuti. Dabar imkim viena zmogu , jam reikia ismokti daugiau, bet ar tai sudetingiau? ne, nes kai jis mokosi tai nera pilka budvardziu eilute - grazus, zalias, kreivas, didelis, mazas... o frazes, kalbejimas, iskart igyjama galia nors kokia fraze pasakyti ir pleciamasi naturaliai, kas suteikia dziaugsma ir galu gale ismokti yra lengviau nei tik budvardzius, nors kiekis yra didesnis.
O kiek laiko žmogus mokosi kalbėti?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2014-01-20 20:02

Panzer wrote:Omg! :lol: Matėte, kokį parašą jis užsidėjo? Taigi pacientas, ne kitaip. :D
don kichotas iesko sancos pancos.. kaip ir nieko naujo sioj zemej
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-01-20 20:26

Lionginas wrote:
HomelessTribe wrote:visomis prasmemis, kai gali turi pasirinkima, kai negali pasirinkimo nera.
Būtent, "kai gali". Praktika rodo, kad galėti viską yra sunku. Tai čia toks ir tavo argumentas - būkime supermenais, nes būti supermenais yra geriau. Žinoma, kad geriau.
HomelessTribe wrote:Tai ka tu sakai yra jog skraidyti per atlanta yra nerealistine svajone be jokio pagrindo. Jai lektuvai nebutu dar israsti.
Ne, tai ne tas pats. Svaigdamas apie lėktuvus, kai lėktuvai dar neišrasti, aš skrydžio galimybę galiu pademonstruoti. Pavyzdžiui, parodydamas paukščius. Tuo tarpu tu negali parodyti nei vieno žmogaus, kuris viską pasigamintų pats. Absoliučiai visi žmonės, kurie kada nors gyveno Žemėje ir viską pasigamino patys, pasigamino tik labai mažai, ir tik labai primityvius daiktus.
Sutinku su Lionginu. Nors man čia iškiltų klausimas, kam gaminti daug, jei užtenka tiek, kiek pagaminta. :ax:
Norint pagaminti kažką sudėtingesnio, reikia daug įgūdžių ir žinių. Jei sau gyvenimą pasilengvinsi robotais, tai tiesiog tapsi nuo jų priklausomas. Ot tai "galia" ir "laisvė".
Jei reikia daug žinių ir įgūdžių, vadinasi, reikia mokytis. O mokymuisi reikia laiko. O laiko gali laimėti, pasigaminęs robotą, kuris vietoje tavęs atliktų tam tikrą darbą, tokiu būdu tau sutaupydamas laiko tolesniam mokymuisi. Tad tam tikra laisvė čia tikrai yra. Ir progresas būtų visai neblogas, tik labai jau lėtas. :ax: Komandinis darbas ir komandos narių specializacija sąlygoja daug spartesnį progresą, nei individuali gamyba. Bet čia vėlgi, mūsų HomelessTribe paklaustų, o kam reikalingas spartesnis progresas, jei jo asmeniniams poreikiams patenkinti užtenka lėtesnio. :mrgreen:
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-01-20 20:40

Augustas wrote:<...> Bet čia vėlgi, mūsų HomelessTribe paklaustų, o kam reikalingas spartesnis progresas, jei jo asmeniniams poreikiams patenkinti užtenka lėtesnio. :mrgreen:
Jau bovo tokie, kurie visiem "pagal poreikius" žadėjo duoti. Tik pradžioje, tam kad poreikiai nebūtų perdideli, apie 10% populiacijos nudaigojo. Ačiū, nereikia...
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2014-01-20 20:41

Thomas Thwaites darė tosterį nuo nulio, užtruko 9 mėnesius (the toaster project).
http://www.youtube.com/watch?v=5ODzO7Lz_pw
Nieko naujo po saule, matyt.
Post Reply