Laisvamaniai.com - straipsniai ir komentarai

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-25 10:46

bro1 wrote:
D3monas wrote: Žvelgiant iš viešųjų ryšių pusės, šis skandalas suveikė visiškai feminizmo nenaudai (užtenka pažvelgti į žiniasklaidos reakcijas), todėl iš esmės yra žalingas kovai už lyčių lygybę.
Taip pat kaip ir kiekvieną kartą, kai ateistų prašymas nebrukti religijos per visus galus per visus kanalus, norintiems ir nenorintiems, būna išvadinamas "karingu ateizmu", ateistai išvadinami "aršiais ateistais" ir pan.
Kiekvieną kartą reikia demaskuoti tokius šūdus ir po kelių tūkstančių ar kelių milijonų kartų - situacija pagerės.
Neadekvatus palyginimas.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2014-11-25 11:24

D3monas wrote:
bro1 wrote:
D3monas wrote: Žvelgiant iš viešųjų ryšių pusės, šis skandalas suveikė visiškai feminizmo nenaudai (užtenka pažvelgti į žiniasklaidos reakcijas), todėl iš esmės yra žalingas kovai už lyčių lygybę.
Taip pat kaip ir kiekvieną kartą, kai ateistų prašymas nebrukti religijos per visus galus per visus kanalus, norintiems ir nenorintiems, būna išvadinamas "karingu ateizmu", ateistai išvadinami "aršiais ateistais" ir pan.
Kiekvieną kartą reikia demaskuoti tokius šūdus ir po kelių tūkstančių ar kelių milijonų kartų - situacija pagerės.
Neadekvatus palyginimas.
Nagi... papasakok, kuo skiriasi?
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2014-11-25 14:13

Nesekiau aš tos visos "lietuviškos dramos", neskaičiau spaudos ir komentarų po jais. Esu truputi susipažinęs su ta išpusta istorija.

Aš apie tą dainelę. Kokiai klausytojų auditorijai ji yra skirta?
Normalus, subrendęs žmogus tokio šlamšto nesiklausys. Dainelė yra skirta nesubrendėliams.

Kokią įtaką paaugliams daro tokie dainos žodžiai? - "Už leidimą taškyti vaikų galvas į sieną", "Nebijok trenkti vaikui, būk tikras vyras", "Nesvarbu, ar tu merga, ar žmogus".

Čia tik laiko klausimas, kada vaikas iš mokyklos grįš su ašaromis akyse, kai stipresnis vaikas niunuodamas šią dainelę silpnesniam užtrenks per galvą.

Ar šis posakis - "Nesvarbu, ar tu merga, ar žmogus" - nėra moterų įžeidimas? Ar moteris nėra žmogus?
Šis posakis greičiausiai yra pamėgdžiojimas jau seniai paplitusio posakio - "Moteris yra geriausias žmogaus draugas." Kaip suprantate šiame posakyje šuo yra pakeičiamas moterimi.
Panzer wrote: O dėl tos dainelės - tegul pakeičia žodį "vaikai" į kokius "gėjus", "žydus", "negrus" ar tas pačias "moteris" ir turėsite tarpgalaktini skandalą, kur iš visų pusių putosis dėl diskriminacijos ir netolerancijos visokios isterikės bei isterikai.
Užtenka žodžio "vaikas", kad tai neturėtų būti toleruojama. Net jei šį žodį pakeistume į kokio nors gyvūnėlio galvą, ar tai būtų gerai?

Aišku, Lietuvoje viskas pavirsta į cirką; teismai, kompiuterio, kamerų konfiskavimai, gal net teismas priims sprendimą uždrausti šiam žmogui prieigą prie interneto visam gyvenimui, nenustebčiau.
Ar nebūtų užtekę pašalinti šį klipą iš akiračio, pirmą kartą įspėti(gal maža baudelė ir nepamaišytų) ir paaiškinti žmogui kodėl tai nėra toleruojama.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2014-11-25 15:54

Prasideda. Gal norite atsidaryti random kokionors gotisko metalo ar gangster rapo dainas ir perskaityti ju tekstus? O tada savo aukstosios morales standartus pritaikyti visiems ju klipams youtubeje? Ispeju, uztruks laiko :D
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2014-11-25 23:33

bro1 wrote:
D3monas wrote:
VYTS wrote:Laisvamaniai smerkia "seksistinius marškinius" ir visus jų nesmerkėjus
Jo, šitas man pasirodė kaip bereikalingas ir išpūstas baubų prisigalvojimas.
D3monas, Vyts: kodėl manote, kad tai baubai? Dėl to, kad asmeniškai netenka susidurti su seksizmu? Ar dėl kokios kitos priežasties?
Galų gale ar skaitėte tą akivaizdžiai prieš feminizmą nukreiptą straipsnį Lietuvos ryte?
Straipsnis man regis yra normalus įvykių atpasakojimas jūsų traktuojamas su išankstiniu nusistatymu, o Seksizmą čia įžvelgti iš vis gana puritoniška mąstysena. Panagrinėkim toliau:
Lietuvos ryto žurnalistai užsipuolė feministes. Išvadino jas "aršiomis", "neišmanačiomis nieko apie mokslą", o po to pareiškė, kad moterų diskriminacija nesvarbu
.
Kiek suprantu jūs taip interpretuojate tai:
Tačiau, regis, daliai žmonių, tiksliau, feministėms, svarbiau ne šis faktas, o kokius marškinius vilkėjo vienas mokslininkų.
Manau kad čia ne implikuojamas jų neišmanymas apie kometas, o pvz gana tiksliai perteikiama pasipiktinimo kėlėjų antraštė:
I don't care if you landed a spacecraft on a comet, your shirt is sexist and ostracizing
That's one small step for man, three steps back for humankind
http://www.theverge.com/2014/11/13/7213 ... k-progress
Paskaičiuokim, nemažiau tris kartus svarbiau už nusileidimą :)
Jeigu mokslininkai leidžia sau tokias nesąmones daryti prieš kameras... tai kokį klimatą jie kuria aplink save, kai jų nerodo per TV?
Na savaime aišku kad jie dar žymiai blogesni žmonės (juk negi mes kuo nors piktintumėmės nepagrįstai), aišku jie kalti dar kuo nors, tik neaišku dar kuo. :)
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2014-11-25 23:49

bro1 wrote:Kiekvieną kartą reikia demaskuoti tokius šūdus ir po kelių tūkstančių ar kelių milijonų kartų - situacija pagerės.
Norite šimtams tūkstančių ar milijonams žmonių kelti panašius nemalonumus? Šlykštu.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-11-26 00:31

Jeigu mokslininkai leidžia sau tokias nesąmones daryti prieš kameras
Gal galima patikslinimo: kokias konkrečiai nesąmones padarė mokslininkas? Vilkėti patinkančius marškinėlius (kuriuos, beje, jam kaip komiksų gerbėjui padovanojo mergina) - nėra nesąmonė, tai yra laisvė. Ir nei tu, nei joks kitas nupezęs feministas neturite teisės nurodinėti, kaip privalo rengtis kitas žmogus.
tai kokį klimatą jie kuria aplink save, kai jų nerodo per TV?
Ne tavo supistas reikalas, kokį klimatą jis kuria aplink save. Tai yra jo gyvenimas ir jo aplinka, o ne tavo. Ir nedrįsk pamokslauti, kad jis ar kažkas kitas kuria savo aplinką ne pagal tavo nurodymus ar feminisčių instrukcijas.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-11-26 08:03

melodetektorius wrote:Užtenka žodžio "vaikas", kad tai neturėtų būti toleruojama. Net jei šį žodį pakeistume į kokio nors gyvūnėlio galvą, ar tai būtų gerai?
Idealiu atveju, neturėtų būti nei tokių dainuškų, nei panašaus tipo komentarų delfiuose. Tačiau žmonės nėra idealūs, ir tokie dalykai egzistuoja. Nemanau, kad tai yra kažkokia tragedija ar katastrofa, ir nemanau, kad už tai reikėtų bausti. Esu tikras, kad problema yra taip besielgiančių žmonių, o ne tai kad kažkas įsižeidžia. Šiuo atveju problema būtų pats Vaidotas, nu, durnas vaikėzas, ir tiek, o ne tai kad kažkas kažką užkapos kirviu vien dėl dainos teksto. Taip paprasčiausiai nebūna, tad dėl tos neigiamos įtakos siūlyčiau pergyventi mažiausiai.

Apie ką aš kalbėjau - tai dvigubi standartai. Parašyk Delfyje arba padainuok jūtūbe apie pederastų galvų daužymą į sieną, tai atvažiuos policija ir atims kompiuterį. :) Tie patys žmonės kurie dabar kniaukia apie Vaidoto žodžio laisvę, kitame kontekste cypia dėl kokios nors diskriminacijos, netolerancijos ir neapykantos kurstymo. Geri pavyzdžiai: nuteisė senutę už raginimą pedikus pasodinti į dilgėles, arba apmėtyti konkorėžiais. Tiesiog pasigendu nuoseklumo ir daugiau sveiko proto.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 14:23

Aš tai pritariu fizikano idėjai. Davai surenkim humoro tribunolą, kurio teisėjų taryba bus lygiomis proporcijomis sudaryta iš Katalikų bažnyčios bei Supermamų forumo deleguotų atstovų. Ir parodykim tiems klounams (tegul man atleis tikrieji O Klounai), kaip iš tiesų reikia teisyñgai juokauti. Gi dėl vaikų viskas, ane?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-26 17:54

bro1 wrote:Nagi... papasakok, kuo skiriasi?
Kuo skiriasi linksmų marškinėlių dėvėjimas (ant savęs, savo kūno, kaityk - saviraiška, kuri turi būti laisva) nuo moterų diskriminacijos ir žeminimo? Ar, kuo skiriasi linksmų marškinėlių dėvėjimas nuo kitų socialinių grupių diskriminacijos ir žeminimo? Abiem atvejais atsakymas tas pats - marškinėliai, kad ir kaip vartysi, nėra niekeno žeminimas ar diskriminacija. Tai yra saviraiška, ir jei tau ji nepatinka - nusisuk, neklausyk.
Kitas klausimas - o kas būtų, jei ant marškinėlių būtų skoningas romantiškai besibučiuojančių vyrų paveikslas? Ar tada "tradicinės šeimos" gynėjų rėkavimai būtų pagrįsti? Nes, pagal tavo poziciją, būtų pagrįsti.
melodetektorius wrote:Aš apie tą dainelę. Kokiai klausytojų auditorijai ji yra skirta?
Nuoširdžiai? Ji skirta TAU, ir tokiems kaip TU. Nes šiam jūtūbo pokštininkui būtent tu ir į tave panašūs žmonės suteikia viešumą. Ir tai, jog jūtūbės pokštininkas dabar gavo tokius viešuosius ryšius - tavo ir į tave panašių žmonių nuopelnas. Net jei jis susimokės (tikriausiai nesusimokės, nes nėra už ką) kokias nors baudas, jam tai bus nuostabi investicija į karjerą pramogų versle. Nes dabar visi jį žino. Ir po kokio pusmečio, kai žiūrėsi LNK reklamas, pagalvok - iš tų reklamų pinigų jam bus mokama alga, kuri bus ne ką mažesnė, o tikėtina, kad ir didesnė, nei tavo.
Ir visa tai dėl to, jog saviraiškos laisvė Lietuvoje yra ignoruojama ir žmonės į tokius briedus kreipia dėmesį beigi siekia juos cenzūruoti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 18:20

[Ai, čia kažką nusisvaigau. Sorry]
Last edited by Vilius on 2014-11-27 13:09, edited 1 time in total.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-26 19:18

Vilius wrote:negi žmonijai yra vilties?
Topkek. Reikėtų crowdfundinti solomon ir runch.
Vilius wrote:Kiek tai liečia mane, tai daina skirta ir tau, D3mone. Ir tokiems, kaip tu.
Užkalnis nėra mane atspindinti demografija, manau. Ar čia apie tai, jog pasisakau už saviraiškos laisvę? Regis, šiuo klausimu laimi tik tie, kurie nėra aptariamos dainos (ir apie dainą) nėra girdėję iš viso, net jei ta daina ir skirta jiems.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 19:45

D3monas wrote:Reikėtų crowdfundinti solomon ir runch.
O gal rimtai reikėtų?
D3monas wrote:Užkalnis nėra mane atspindinti demografija, manau.
Šiuo klausimu, jūsų nuomonės lyg ir sutapo - "ai ten briedas, bet gal nebauskim, nes tipo žodžio laisvė".
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-26 19:56

Vilius wrote:O gal rimtai reikėtų?
Bendrą Kickstarter'į abiems, ir dar naujo vamzdžio statybai. Nes senasis vamzdis, finansuotas valstybės, kuri žino geriau, buvo tikra aukštojo meno išraiška, todėl visuomenės finansuotas bus dar geresnis.
Vilius wrote:Šiuo klausimu, jūsų nuomonės lyg ir sutapo
Yra nemažai žmonių, kurių nuomonės sutampa. Kažkiek neadekvatu juos visus į vieną balandinę sutupdyti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 20:17

D3monas wrote:Bendrą Kickstarter'į abiems, ir dar naujo vamzdžio statybai. Nes senasis vamzdis, finansuotas valstybės, kuri žino geriau, buvo tikra aukštojo meno išraiška, todėl visuomenės finansuotas bus dar geresnis.
Šiaip visai gali būti. Kam reikia visų tų tarpininkų?
D3monas wrote:Yra nemažai žmonių, kurių nuomonės sutampa. Kažkiek neadekvatu juos visus į vieną balandinę sutupdyti.
Jūs pasižymite savybe X, ir Užkalnis pasižymi savybe X (kur X yra nuomonė dėl tos dainos). Aš jus abu sugrupavau į balandinę, su užrašu "Žmonės, pasižymintys savybe X". Kas čia neadekvataus?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-26 20:31

Vilius wrote:Šiaip visai gali būti. Kam reikia visų tų tarpininkų?
Nu, rimtai. Šiaip gal net NVO reikia įkurti, kuri užsiimtų tokio crowdfunding'o organizavimu. Tada galėtume Europinę paramą gauti ir finansavimą visokiems išplaukusiems ir neaiškiems meniniams projektams. Valstybinio ir privataus sektoriaus sinergija! Tiesa, NVO būstinė turėtų būti arti kokio nors coffee shop'o (dėl akivaizdžių priežasčių), arba dar geriau - pačiame coffee shop'e. Ir savo NVO pavadintume "Tikiu žmonija!"
Vilius wrote:Kas čia neadekvataus?
Balandinės pavadinimas. Sumetei į balandinę "dainos tikslinė auditorija", tačiau tikroji balandinė, kurioje aš ir Užkalnis sėdime yra "žmonės už saviraiškos laisvę". Nebent tavo manymu tos balandinės persidengia. Tada nežinau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 20:59

D3monas wrote:Nu, rimtai. Šiaip gal net NVO reikia įkurti, kuri užsiimtų tokio crowdfunding'o organizavimu. Tada galėtume Europinę paramą gauti ir finansavimą visokiems išplaukusiems ir neaiškiems meniniams projektams. Valstybinio ir privataus sektoriaus sinergija! Tiesa, NVO būstinė turėtų būti arti kokio nors coffee shop'o (dėl akivaizdžių priežasčių), arba dar geriau - pačiame coffee shop'e. Ir savo NVO pavadintume "Tikiu žmonija!"
Dėl Europinės paramos nesutinku, nes man dabar pradėjo patikti crowdfunding'o idėja, o tie dalykai greičiausiai nelabai dera tarpusavyje. Dėl coffee shop'o - aš idėjai pritariu be pastabų :mrgreen:
Vilius wrote:Balandinės pavadinimas. Sumetei į balandinę "dainos tikslinė auditorija", tačiau tikroji balandinė, kurioje aš ir Užkalnis sėdime yra "žmonės už saviraiškos laisvę". Nebent tavo manymu tos balandinės persidengia. Tada nežinau.
Ok. Nežinojau, kad palyginti su Užkalniu yra toks įžeidimas. Atsiprašau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-11-26 22:19

Vilius wrote:Dėl Europinės paramos nesutinku, nes man dabar pradėjo patikti crowdfunding'o idėja, o tie dalykai greičiausiai nelabai dera tarpusavyje. Dėl coffee shop'o - aš idėjai pritariu be pastabų
Deja, jei norime būti "jaunas ir veržlus" NVO, turime prašyti Europos paramos ir rašyti projektus, it goes with the territory. Niekas nesako, kad projektai turi būti geri ir mes turime ką nors laimėti, bet, pats suprati, koks NVO be Europinių pinigų kaulijimo... Ir tada galėtume ramiai užsiimti startuoliais. "Nevyriausybinis startuolių inkubatorius "TIKIU ŽMONIJA!.lt", skirtas inkubuoti meno inkubatorius (ir kitas NVO) bendruomeninio finansavimo metodu". Damn, praktiškai turime verslo modelį.
Vilius wrote:Nežinojau, kad palyginti su Užkalniu yra toks įžeidimas.
Gal kam jis ir patinka. Man - ne itin.
Post Reply