Problema su sarkazmu

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-25 17:43

Vilius wrote:
2019-02-25 16:21
Pasitaiko kartais. Ten ne visai toks sarkazmas, apie kokį kalbėjau šioje temoje.. Bet ok, pasistengsiu ir aš pats to naudoti mažiau.
Žinok viskas ok, man sarkazmas nemaišo, ir net atvirkščiai dažniausiai jį vertinu tik teigiamai. Tai jei nori gali ir daugiau naudoti :)
Gal ir ne.. Bet, jei sarkazmas turėtų kažkokį poveikį, tai taip stipriai sukoncentruota sarkazmo dozė neišvengiamai sukeltų pastebimas pasekmes. Bet ar sukelia? Gi dabar visa ta humoro industrija yra nukreipta beveik vien į Trampą, bet nepanašu, kad tai darytų jam reikšmingą poveikį. Todėl aš ir sakau - sarkazmas yra prastas ginklas.
Na kaip ir sakiau, jam net sava žvalgybą nedaro reikšmingo poveikio, tai aš tikrai nesitikiu kad jam kažkokį poveikį padarys humoro laida. Iš kitos pusės tenka sunerimti kokią įtaką jam daro tokios laidos kaip Fox & friends.
Taip, jis tikrai yra efektyvi priemonė palinksminti tuos žmones. Na, žmonės paklauso, pasijuokia, ir tiek. Bet nepanašu, kad tų juokelių turinys jiems labai rūpėtų.
Tai ir rūpi, tik jie matyt nori į tai žiūrėti humoro forma. Va žėk net Lietuvoje "Dviračio žinios" su formatu kur pastoviai sarkastiškai parodijuoja valdžia turbūt yra ilgiausia einanti laida Lietuvoje.
Tai, kad čia labai senos naujienos:
APRIL 03, 2013 8:49am PT by Eriq Gardner
Donald Trump Withdraws Bill Maher Lawsuit
2013-ais metais Trampas dar net nebuvo prezidentu. Tai tada gal ir kreipdavo dėmesį..
Jo tu teisus, kažkaip praslydo data pro akis. Anyway, kaip jau Lionginas rašė jo tweetų apie komediantus, ir ypač SNL yra tikrai nemažai. Tai tikrai negali sakyti jog jis tai ignoruoja. O į teismą duot būnant prezidentu turbūt yra be šansų, nes JAV labai gaja tradicija kritikuoti, parodijuoti ar bet kaip kitaip pasisakyti apie valdžią ir jos atstovus.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2019-02-25 19:51

Lionginas wrote:
2019-02-25 09:35
melodetektorius wrote:
2019-02-25 00:26
Mano nuomone, kai populiarių komikų gauja pastoviai baksnoja su tikslu parodyti, kad karalius yra nuogas, šio metodo efektyvumas gali skinti vaisius per sekančius rinkimus. Nuogas karalius nėra simpatiškas publikai.
JAV rinkimus nulemia tai, kiek savų rinkėjų kiekviena pusė sugeba prisikviesti į rinkimus. Todėl komikai čia nieko nenulems, kaip nenulems ir jokios kitos laidos. Bet pagal tai efektyvumą matuoti kvaila, nes šių laidu tikslas nėra nei perauklėti Trumpą ar pakeisti jo rinkėjų nuomonę, nei priversti jį nusišalinti nuo valdžios. Jų tikslas yra pasididinti savo reitingus, ir tai joms sekasi visai neblogai.

O kad Trumpui vienodai, tai netiesa, visiems puikiai žinoma, kad jis turi gana ploną odą. Bet apart žinučių Twitteryje aš išsiliejimo privačiai nelabai ką gali daugiau padaryti. Kaip kad pavyzdžiui čia.

Visu pirma aš nesakau, kad komikai nulemia rinkimus ne, ne, ne. Aš teigiu, kad komikai kažkiek tai prisideda prie rinkėjų nuomonės apie kandidatą (ar kažkokius tai politikus) formavimo. Tai, kad politinė satyra neturi jokio poveikio yra netiesa.

Paimkim, kad ir šią apklausą (nors ji ir senoka): http://www.people-press.org/2004/01/11/ ... -universe/

‘’And young people, by far the hardest to reach segment of the political news audience, are abandoning mainstream sources of election news and increasingly citing alternative outlets, including comedy shows such as the Daily Show and Saturday Night Live, as their source for election news.

Comedy programs are increasingly becoming regular sources of news for younger Americans, and are beginning to rival mainstream news outlets within this generation. Today, 21% of people under age 30 say they regularly learn about the campaign and the candidates from comedy shows like Saturday Night Live and the Daily Show, twice as many as said this four years ago (9%). (Note: In January 2000, the show Politically Incorrect was listed with Saturday Night Live, rather than the Daily Show.) And this is particularly true for younger men, 27% of whom regularly learn about the campaign from comedy shows, compared with 14% of young women.

Overall, one out of every two young people (50%) say they at least sometimes learn about the campaign from comedy shows, nearly twice the rate among people age 30-49 (27%) and four times the rate among people age 50 and older (12%).
Young people also are much more likely than older generations to learn about the campaign from late-night talk shows like Jay Leno and David Letterman, though there has been no increase from four years ago on this measure. Taken together, 61% say they regularly or sometimes learn about the campaign from comedy and/or late-night talk shows.’’


Čia taip pat gali paskaityti: https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 115741.htm

“The study found that people with little interest in politics were more likely to select satirical over serious news.”

"It is not just entertaining -- it has a real-life impact on viewers."

"The important point is that satirical news did have an effect on political efficacy, as well as on political attitudes,"

"Satirical news shouldn't be disregarded just because its goal is to make people laugh. It still has an impact, just like serious news does."


Kad ir paimkime “Fey Effect”: https://www.urbandictionary.com/define. ... y%20Effect

https://www.youtube.com/watch?v=mBnaaKhIvS4
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-25 20:34

Seianus wrote:
2019-02-25 14:36
Jų tikslas yra pasididinti savo reitingus, ir tai joms sekasi visai neblogai.
Žinok bijau, kad vien tavo žodžio neužteks šiuo klausimu :)
O tai ko norėtum? Daugumos komikų reitingai Trumpo prezidentavimo metu kilo, gal kai kurių smulkesnių žuvelių (Trevor Noah, Seth Myers) ir šiek tiek krito. Taip pat krito ir Fallono reitingai, nes jis labai stengėsi būti politiškai neutralus. O kas išnaudojo Trumpo kortą, tas laimėjo. Tai čia liberalieji komikai. O kas liečia dešiniuosius, tai jų nelabai yra, nebent gal InfoWars į tą kategoriją patenka.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-25 20:41

melodetektorius wrote:
2019-02-25 19:51
Visu pirma aš nesakau, kad komikai nulemia rinkimus ne, ne, ne. Aš teigiu, kad komikai kažkiek tai prisideda prie rinkėjų nuomonės apie kandidatą (ar kažkokius tai politikus) formavimo. Tai, kad politinė satyra neturi jokio poveikio yra netiesa.
Aš tai turėjau omeny, kad tas laidas žiūri žmonės, kuriems ar šiaip ar taip Trumpas nelabai patinka, todėl rinkėjų nuomonėms kažkokios įtakos tikėtis neverta. Rinkimų rezultatams įtaka būtų tik tokiu atveju, jei šios laidos suagituotų žiūrovus ateiti į rinkimus.
Comedy programs are increasingly becoming regular sources of news for younger Americans, and are beginning to rival mainstream news outlets within this generation.
Tas, beje, yra tiesa, ir manau, kad priežastis ta, kad tradicinė žiniasklaida pernelyg užsiciklina ant to, ką Trumpas pasakė, kaip reikėtų tai suprasti, kaip reikėtų reaguoti, kaip tai suprato kažkas kitas, kaip reaguos, kokios pasekmės, ir t.t. Ir trina tą patį Š kiaurą parą non-stop. Tuo tarpu humoro laidos vietoj to, kad leistųsi į begalinę Trumpo pezalų analizę, situaciją nušviečia trumpai ir aiškiai, ir visą jo bullshitą tiesiai šviesiai vadina bullshitu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-26 13:59

Lionginas wrote:
2019-02-25 20:34
O kas liečia dešiniuosius, tai jų nelabai yra, nebent gal InfoWars į tą kategoriją patenka.
Arčiausiai prie dešiniųjų komikų būtų turbūt Steven Crowder. Bet man jis dėl to ir nebepatinka. Tiesiog nusibodo žiūrėti, kaip žmonės bando kalbėti apie rimtus dalykus per tuos niekad nesibaigiančius juokelius ir pašaipas. Gal jiems (tiek dešinėje, tiek kairėje) jau reikėtų suprasti, kad tas politinės komedijos žanras pastaraisiais metais buvo nesvietiškai nuvalkiotas, ir paieškoti kitokio kalbėjimo tono. Pageidautina - žymiai solidesnio ir ramesnio.

Pvz., neseniai atradau šitą dešinės pakraipos komentatorių: Blue Collar Logic. Dar nedaug jų minčių perklausiau, kai kurios patiko, kitos - ne, bendro vaizdo dar nesusidariau. Bet buvo tikra atgaiva klausytis, kai žmonės ramiu balsu ir tiesiai kalba apie tai, kas jiems atrodo svarbu. Be visų tų humoristinių įmantrybių, įrašyto juoko ir pan.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-26 14:19

Vilius wrote:
2019-02-26 13:59
Gal jiems (tiek dešinėje, tiek kairėje) jau reikėtų suprasti, kad tas politinės komedijos žanras pastaraisiais metais buvo nesvietiškai nuvalkiotas, ir paieškoti kitokio kalbėjimo tono. Pageidautina - žymiai solidesnio ir ramesnio.
Ar tu nori pasakyti, kad iki šiol neegzistavo žmonės, apie politiką kalbantys rimtai, ir kad komikai nuo šiol turėtų liautis būti komikais?

Nes aš tikrai nepastebėjau, kad iki šiol būtų buvęs kažkoks rimtų analitinių laidų trūkumas... Argi neteko tokių žiūrėti?
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-02-26 16:11

Lionginas wrote:
2019-02-26 14:19
Nes aš tikrai nepastebėjau, kad iki šiol būtų buvęs kažkoks rimtų analitinių laidų trūkumas.
- "padarysiu transportą nemokamu", čia rimta rinkimų laida ar komiška?
- "pastatysime Vilniuje metro", kaip su rimtumu?
- "užupio respublika", dar vardinti?
- "komercini stadiono" statyba už biudžetines lėšas? mokytojų pykčiui?

:)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-28 12:49

Lionginas wrote:
2019-02-26 14:19
Ar tu nori pasakyti, kad iki šiol neegzistavo žmonės, apie politiką kalbantys rimtai, ir kad komikai nuo šiol turėtų liautis būti komikais?
Kažkada - be abejo egzistavo. Neabejoju, kad ir šiais laikais jų dar likę. Bet iki manęs daeina tik keli gana mėgėjiški dešinės pakraipos politikos komentatoriai. Kiti arba buvo visiškai neįdomūs, arba jų balsai tiesiog manęs nepasiekia. Nors gana aktyviai domiuosi politika. Tuo tarpu komikų apsimetančių politikos komentatoriais - nors vežimu vežk.
Lionginas wrote:
2019-02-26 14:19
Nes aš tikrai nepastebėjau, kad iki šiol būtų buvęs kažkoks rimtų analitinių laidų trūkumas... Argi neteko tokių žiūrėti?
Tiesą sakant, senokai neteko.. Gal pasidalintum keliais pavyzdžiais tokių laidų, kurias tu pats reguliariai žiūri?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-28 12:58

Vilius wrote:
2019-02-28 12:49
Kažkada - be abejo egzistavo. Neabejoju, kad ir šiais laikais jų dar likę. Bet iki manęs daeina tik keli gana mėgėjiški dešinės pakraipos politikos komentatoriai. Kiti arba buvo visiškai neįdomūs, arba jų balsai tiesiog manęs nepasiekia. Nors gana aktyviai domiuosi politika. Tuo tarpu komikų apsimetančių politikos komentatoriais - nors vežimu vežk.
Tai čia gal labiau tavo išrankumo problema... Aš irgi neturiu kažkokių mėgstamų analitinių laidų, kurias žiūrėčiau nuolat. Bet kad komedijinių šou yra daugiau nei analitinių laidų, tai tikrai nepastebėjau. Bet kurį žinių kanalą įsijunk, 24/7 vien žinios ir analitinės laidos. Kaip suprantu, problema tik ta, kad nelabai patinkančios, kad pakraipa ne ta. Tačiau bent jau žanras tas pats.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-28 13:17

Lionginas wrote:
2019-02-28 12:58
Aš irgi neturiu kažkokių mėgstamų analitinių laidų, kurias žiūrėčiau nuolat.
Na matai - aš jų nežiūriu, tu irgi nežiūri.. Bet turbūt žiūri kažkas kitas :)
Lionginas wrote:
2019-02-28 12:58
Bet kad komedijinių šou yra daugiau nei analitinių laidų, tai tikrai nepastebėjau.
Nemačiau skaičių, bet spėju, kad pagal auditorijas tie komikai labai stipriai lenkia rimtas politines laidas.
Lionginas wrote:
2019-02-28 12:58
Bet kurį žinių kanalą įsijunk[..]
tokį? Net nepamenu, kada paskutinį kartą esu junginėjęs tuos "kanalus".. Tradicinė televizija yra mirusi. O ten rodomos laidos yra tiek pat aktualios, kaip ir telegrafo pranešimai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-28 13:31

Vilius wrote:
2019-02-28 13:17
tokį? Net nepamenu, kada paskutinį kartą esu junginėjęs tuos "kanalus".. Tradicinė televizija yra mirusi. O ten rodomos laidos yra tiek pat aktualios, kaip ir telegrafo pranešimai.
Komedijiniai šou rodomi per tą pačią tradicinę televiziją, todėl keista, kad skundiesi dėl tokių laidų gausos, kai net nepameni, kada buvai įsijungęs...

O jei naudoji internetinį turinį, tai šiais laikais turinys yra rekomenduojamas pagal tai, ką dažniausiai žiūri. Jei komedijinių šou nežiūri, tai kažin ar apskritai nutuoksi, kiek jų yra. O jei žiūri dažnai, tau tau tokį turinį ir siūlys.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-03-02 00:34

Apie drabužius
Lionginas wrote:
Svetimas wrote:Po tavo kai kurių juokelių, po truputi tampa vis neaiškiau, kur tai, ką rašai savo komentaruose, galėtų būti nuoširdu, o kur vien trollinimas. Pasiekei gan aukštą trollinimo lygį. Sveikinu. Šaunuolis. Tik nežinau, kas tau iš to? Konkurencija dėl labiausiai pasižymėjusio forumo trollio titulo labai stipri.
Net nežinau, kaip komentuoti. Jau sakiau, praktiškai viską čia rašau visiškai rimtai. Atvirai pamelavęs esu tik kartą, kai rašiau, kad teko gramdyti ištiškusias smegenis nuo kapoto, bet nemanau, kad kas nors tuo patikėjo. Jei šios mano deklaracijos nepakanka, tai nelabai ką padarysiu.
Viskas gerai. Nesistebiu, kad nežinai kaip komentuoti po mano pasakymo. "Trollinimą" mano žodyne kartais galima pakeisti "išsikalinėjimu".
Aš taip pat tavo pokšto ar minties su profilio nuotrauka nepagavau, nors ir turiu kelias versijas. Nepaisant to galutiniam rezultate (prisidėjus ir Viliui) gavau šiek tiek vitamino C. :)
Šiaip, man asmeniškai, esi vienas iš įdomiausių ir labiausiai patinkančių forumo dalyvių. Tik mane trikdo šiokia tokia trintis tarp tavęs ir Viliaus. Aišku, gal tai iš principo ir ne mano reikalas, bet vis tiek kažkodėl trikdo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-03 12:47

Lionginas wrote:
2019-02-28 13:31
Komedijiniai šou rodomi per tą pačią tradicinę televiziją, todėl keista, kad skundiesi dėl tokių laidų gausos, kai net nepameni, kada buvai įsijungęs...
Aš jų begales gaunu į savo YouTube feedą, tai iš to manau, kad politinės komedijos žanras tebegyvuoja, ir yra populiarus. Tuo tarpu rimtesnių pasisakymų tenka gerokai paieškoti. Ir kai randu, jie žymiai dažniau būna dešinės pakraipos. Gal tame ir feedo algoritmas suvaidina kažkokį vaidmenį - nežinau. Todėl ir prašiau, kad pateiktum pavyzdžių.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-03-04 13:36

Lionginas wrote:
2019-02-28 13:31
Komedijiniai šou rodomi per tą pačią tradicinę televiziją, todėl keista, kad skundiesi.
- dauguma nesugeba tiksliai suformuluoti problemos: problema ne "komedijų" gausoje, problema tų komedijų kokybėje!

p.s.
.. tas pats ir su "rimtomis" laidomis, ten vien tik gryna šiukšliąsklaida ir debilizmai.


:(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-06 13:36

Vilius wrote:
2019-03-03 12:47
Aš jų begales gaunu į savo YouTube feedą, tai iš to manau, kad politinės komedijos žanras tebegyvuoja, ir yra populiarus. Tuo tarpu rimtesnių pasisakymų tenka gerokai paieškoti. Ir kai randu, jie žymiai dažniau būna dešinės pakraipos. Gal tame ir feedo algoritmas suvaidina kažkokį vaidmenį - nežinau. Todėl ir prašiau, kad pateiktum pavyzdžių.
YouTube rodo tai, ką dažniausiai pats žiūri, nebūtinai tai, ką žiūri dauguma žmonių. Jei dažniau žiūrėtum rimtas laidas, jų ten būtų daugiau, bet jei klikini ant humoro šou, tai juos ir rodo. YouTube feedai gana greitai reaguoja į pasikeitusias preferencijas, tai jei rimtas laidas pradėsi žiūrėti dabar, tai jau po kelių valandų YouTube jas pradės tau feedinti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-06 14:11

Lionginas wrote:
2019-03-06 13:36
YouTube rodo tai, ką dažniausiai pats žiūri, nebūtinai tai, ką žiūri dauguma žmonių. Jei dažniau žiūrėtum rimtas laidas, jų ten būtų daugiau, bet jei klikini ant humoro šou, tai juos ir rodo. YouTube feedai gana greitai reaguoja į pasikeitusias preferencijas, tai jei rimtas laidas pradėsi žiūrėti dabar, tai jau po kelių valandų YouTube jas pradės tau feedinti.
Bandžiau - nepradėjo. Mano versija, kad rimtų laidų yra tiesiog per mažai, kad iš jų susidėliotų pastovus feedas, ir/arba jos yra nepakankamai patrauklios, kad kas nors vargintųsi jas žiūrėti. Todėl algoritmas jas tiesiog palieka nuošaly.

O tų humoristinių laidų aš beveik nežiūriu, bet tebegaunu jas dideliais kiekiais. Gal dėl to, kad žiūrėdavau anksčiau.. Bet greičiausiai dėl to, kad jos tiesiog yra labai populiarios.

Tai rezultate ir gaunam tokią situaciją, kad politikos diskurse dominuoja visokie pašaipūnai, o ne žmonės, kurie iš tiesų turi ką pasakyti. O tada tų laidų žiūrovai pripranta prie tokios kalbėjimo manieros, ir patys bando ją imituoti, kol mes pasiekėm dabartinę stadiją - kai visi visur bando kits kitą nurungti savo šmaikštumu, užuot apie svarbius dalykus kalbėję tiesiai ir nuoširdžiai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-06 14:19

Vilius wrote:
2019-03-06 14:11
O tų humoristinių laidų aš beveik nežiūriu, bet tebegaunu jas dideliais kiekiais. Gal dėl to, kad žiūrėdavau anksčiau.. Bet greičiausiai dėl to, kad jos tiesiog yra labai populiarios.
Aš jas kartais žiūriu, bet dideliais kiekiais negaunu. Jei kelias dienas nepažiūriu, tai po savaitės apskritai feede jų nematau.
Vilius wrote:
2019-03-06 14:11
Tai rezultate ir gaunam tokią situaciją, kad politikos diskurse dominuoja visokie pašaipūnai, o ne žmonės, kurie iš tiesų turi ką pasakyti. O tada tų laidų žiūrovai pripranta prie tokios kalbėjimo manieros, ir patys bando ją imituoti, kol mes pasiekėm dabartinę stadiją - kai visi visur bando kits kitą nurungti savo šmaikštumu, užuot apie svarbius dalykus kalbėję tiesiai ir nuoširdžiai.
Tai kad ne, nes tokios situacijos negauname, nes pilna tų laidų, kuriose be jokių pokštų analizuojama tai, kas vyksta. Tiesiog tos laidos tau nelabai patinka ir tiek. O laidos, kurių paskirtis yra šmaikštauti, tą ir daro - šmaikštauja.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2019-03-20 19:34

Keista tema. Priežastis jai rastis ne mžiau keista – nesupratimas kur sarkazmas, kur rimtai šnekama. Sarkazmas ir autoriui toli gražu nesvetimas, todėl (daleiskim) ta priežastis yra nesuprantamo sarkazmo pavyzdys. Išsiplėsta, pereita iki komikų ir politikos ir matyt artėjama prie pabaigos. O apsieiti be sarkazmo diskusijose niekada nepavyks, nes sarkazmas gyvas nuo senų senovės ir gyvens iki SP, todėl ir pati sarkazmo „problema“ išrodo absurdiška. Forume apstu sarkazmo, akivaizdūs ir lyderiai, kurių tekstuose sarkazmas liejasi laisvai, ir kodėl užkliuvo vienas - dar viena mįslė. Kai pajuntamas pašnekovo sarkazmas, paprastai tai reiškia, kad jam nusibodo, neįdomu, oponentas nusišnekėjo, disputas beprasmis arba paprasčiausiai juokingas ir pan. Ir niekada sarkazmas nereiškia argumentų stokos... Ideale protingiausia sarkazmo priežasčių pirmiausia paieškoti pas save, o jei tokių nematyt – ką gi, tuomet galima tęsti disputą ir „į toną“, ir normaliai. Ir žiūrėt, kas gausis. :)
Post Reply