Klausimai, į kuriuos kol kas nežinome atsakymo

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Post Reply
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-02 14:59

Siūlau pamankštinti protą ir pabandyti sugalvoti (ar surašyti kitur randamus) klausimus, į kuriuos kol kas žmonija nežino atsakymo, tačiau kurių teisingas atsakymas būtų atpažintas (ar galimas patikrinti) jau šiuolaikinėmis priemonėmis. Ilgą laiką vienas tokių klausimų buvo Ferma Didžioji teorema, dabar jau įrodyta.

Tokie klausimai yra puiki rakštis subinėj visiems, kurie kontaktuoja su aukštesnio išsivystymo lygio ufonautais ar dvasiomis :) Taigi, kas turite kokių idėjų - skelkite.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-10-03 08:36

1. Kokios spalvos chamaleonas veidrodziu kambaryje?
2. Kokia temperatura bus rtuoj jei siandien 0 0C, o pasakyta, kad atsals du kartus.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 09:00

Manau, pirmąjį klausimą jau galime atsakyti ir šiuolaikinėmis priemonėmis, įleidę chameleoną į veidrodžių kambarį. Antrojo atsakymui bereikia padauginti nulį iš dviejų :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-10-03 11:18

Fiziskai gal ir butu imanoma chamaleona ileist i veidrodziu kambari [ esu buves, prizipazystu :oops: ], bet mane labiau domina butent teorinio issamprotavimo galimybe.
2. Ar as teigiau, kad bus du kartus didesne temperatura? As teigiau kitaip: bus du kartus salciau.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 11:58

2. Ar as teigiau, kad bus du kartus didesne temperatura? As teigiau kitaip: bus du kartus salciau.
Jei šiuo metu šaltumas yra nulis laipsnių, tai du kartus šalčiau bus 2 * 0 laipsnių. Šiaip ar taip, neteisingai supratai, ką aš turėjau omeny sakydamas "klausimai, į kuriuos kol kas nežinome atsakymo". Tai nėra žodžių žaismai, o rimti klausimai, į kuriuos kol kas mokslas negali atsakyti.
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-10-03 12:11

taip del nulio laipsniu galima pasijukt kitas matavimo sistemas, tik tada gausis labai priestaringi atsakymai
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-03 12:21

pk10 wrote:taip del nulio laipsniu galima pasijukt kitas matavimo sistemas, tik tada gausis labai priestaringi atsakymai
nieko nepriestaringi gi nebutina matuoti celsijum galima matuoti kad ir farenheitais. gausi norima skaiciu..

pvz. 0 c^0 = 32 f^0 tai dvigubai salciau bus 32/2=16 t.y. ~ -9 c^0
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-03 12:37

Nomad wrote:Siūlau pamankštinti protą ir pabandyti sugalvoti (ar surašyti kitur randamus) klausimus, į kuriuos kol kas žmonija nežino atsakymo, tačiau kurių teisingas atsakymas būtų atpažintas (ar galimas patikrinti) jau šiuolaikinėmis priemonėmis. Ilgą laiką vienas tokių klausimų buvo Ferma Didžioji teorema, dabar jau įrodyta.
1. ar ne saules sistemos planetose yra gyvybe (ne galimybe bet teiginys taip/ne ir kuo remiantis)?
2. kas yra juodosios skyles? ir koks ju poveikis aplinkui esantiem astro kunam?
3. kuri is bermudu trikampio katastrofu versiju yra tikra ir kodel ten ivyksta didesnis procentas transporto avariju negu kitose pasaulio vietose?
4. kodel ivyksta savaiminiai zmogaus uzsidegimai?
5. kodel zmogus po mirties budamas savo kambari (paprastas kambarys nesandarus) per pora men. mumifikuojasi o ne supuva kaip dauguma?

na daugiau gal veliau sugalvosiu..
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2005-10-03 12:45

son wrote: 4. kodel ivyksta savaiminiai zmogaus uzsidegimai?
Šita basnia tam tikru metu buvo labai madinga, bet paskui, kada Flamarionas kritiškai ištyrė žinomesnius atvejus, o Libichas - galimybę degti kūno audiniams, tokių dalykų nutinka nebent filmuose.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 12:56

Gana įdomūs klausimai.
1. ar ne saules sistemos planetose yra gyvybe (ne galimybe bet teiginys taip/ne ir kuo remiantis)?
Jei to paklausime dvasios spiritizmo seanso metu, jos atsakymo niekaip negalėsime patikrinti. Tarkim atsakys - yra, mačiau, keliavau astrališkai po ten. Ir ką mes?
2. kas yra juodosios skyles? ir koks ju poveikis aplinkui esantiem astro kunam?
Jei atsakymas į šį klausimą papildys mūsų teorines žinias apie juodasias skyles, galima laikyti jį pasiteisinusiu. O jei kirsis, kaip patikrinsime, kieno teorijos teisingos? (Išskyrus aišku atvejį, jei ateivio suteiktos žinios akivaizdžiai absurdiškos).
3. kuri is bermudu trikampio katastrofu versiju yra tikra ir kodel ten ivyksta didesnis procentas transporto avariju negu kitose pasaulio vietose?
Mano žiniomis, ten neįvyksta didesnio avarijų skaičiaus, nei kitose bent kiek pavojingesnėse pasaulio vietose. Ypač, atmetus išgalvotas katastrofas :) Todėl ieškoti ypatingo paaiškinimo nėra reikalo. (www.skepdic.com plačiau).
4. kodel ivyksta savaiminiai zmogaus uzsidegimai?
Čia mitas. Žmonės savaime neužsidega, tai neįmanoma. Nėra nei vieno patvirtinto tokio atvejo.
5. kodel zmogus po mirties budamas savo kambari (paprastas kambarys nesandarus) per pora men. mumifikuojasi o ne supuva kaip dauguma?
Čia irgi prieš klausiant "kodėl" dar reikia įrodyti, kad tai apskritai vyksta. Man yra žinomas atvejis, kai nužudytas žmogus buvo dar kurį laiką laikomas savo kambaryje (žudikas buvo su psichinėmis problemomis) ir kaimynai sunerimo užuodę kvapą, kai jis pradėjo pūti po poros dienų. Šaltinio negaliu duoti, čia senas įvykis.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 13:03

O kaip toks:
Homoseksualumo priežastys? :)
User avatar
Kaukas
naujokas
Posts: 46
Joined: 2005-04-19 11:14
Location: Vilnius

2005-10-03 14:16

Mane tai labiausiai intriguoja Fermio paradoksas :roll:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 15:14

Kaukas wrote:Mane tai labiausiai intriguoja Fermio paradoksas :roll:
Dėstyk, dėstyk ;)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2005-10-03 15:17

Nomad wrote:
Kaukas wrote:Mane tai labiausiai intriguoja Fermio paradoksas :roll:
Dėstyk, dėstyk ;)
Spėju, kad čia tas:
"Jei nežemiškos civilizacijos egzistuoja, tai kurgi jos?"
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-03 15:24

Vajezus wrote: Spėju, kad čia tas:
"Jei nežemiškos civilizacijos egzistuoja, tai kurgi jos?"
nezemeje :D
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-03 15:35

Nomad wrote:
3. kuri is bermudu trikampio katastrofu versiju yra tikra ir kodel ten ivyksta didesnis procentas transporto avariju negu kitose pasaulio vietose?
Mano žiniomis, ten neįvyksta didesnio avarijų skaičiaus, nei kitose bent kiek pavojingesnėse pasaulio vietose. Ypač, atmetus išgalvotas katastrofas :) Todėl ieškoti ypatingo paaiškinimo nėra reikalo. (www.skepdic.com plačiau).
zinoma sunku patikrinti kas isgalvota kas ne. o duomenu sakanciu kad ten ivyksta daugiau nei kitur katastrofu yra kitose nei tavo pateiktasis www puslapis. beje labai jau idomiu tu katastrofu pasakojama. bet ar tai tiesa kiekvienam spresti atskirai butent ir ivardinu kad tai toks dalykas apie kuri daug pasakojama bet tiesos ivardinti (tiksliau nustatyti kas teisus) neina.
4. kodel ivyksta savaiminiai zmogaus uzsidegimai?
Čia mitas. Žmonės savaime neužsidega, tai neįmanoma. Nėra nei vieno patvirtinto tokio atvejo.
skaiciau kazkuriam laikrasti bet siuo metu nerasiu tokio str. beje kaip vajezus minejo tokie mitai (o gal tiesa) buvo gan populiarus kazkuriuo laiku.
5. kodel zmogus po mirties budamas savo kambari (paprastas kambarys nesandarus) per pora men. mumifikuojasi o ne supuva kaip dauguma?
Čia irgi prieš klausiant "kodėl" dar reikia įrodyti, kad tai apskritai vyksta. Man yra žinomas atvejis, kai nužudytas žmogus buvo dar kurį laiką laikomas savo kambaryje (žudikas buvo su psichinėmis problemomis) ir kaimynai sunerimo užuodę kvapą, kai jis pradėjo pūti po poros dienų. Šaltinio negaliu duoti, čia senas įvykis.
del zmogaus savaimines mumifikacijos esu ziurejes ir per discovery ir esu skaites teismo ekspertizes knygoje.. bet tikslaus atsakymo niekur neradau. idomu dalykas ir jis tikras. bet man idomiausia kodel vieni puva kiti mumifikuojasi. esu skaites kad dazniausiai tuomet tiriama aplinka bet atsakymo neradau niekur..
NIL
pradedantis
Posts: 131
Joined: 2004-09-20 10:00
Location: Vilnius

2005-10-03 16:47

Čia keletas neišspręstų problemų, už kurių sprendimą beje galima gaut gan solidžią sumą... problemųhttp://en.wikipedia.org/wiki/Clay_Mathematics_Institute
Tiesa į šias problemas net įsikirst sunku, jau nekalbant apie kažkokių realesnių prielaidų pateikimą ar pan. (čia labai panašų į Fermą teorą)

Dar galima būtų pridėt tokius išdalies filosofinius klausimus: "kas yra laikas/erdvė", "kokia gyvenimo prasmė", "kas yra materija"(iki galo visgi neatsakyta) "ar įmanoma visiškai pažinti pasaulį" ir pan...
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-03 17:25

son wrote:...del zmogaus savaimines mumifikacijos esu ziurejes ir per discovery ir esu skaites teismo ekspertizes knygoje.. bet tikslaus atsakymo niekur neradau. idomu dalykas ir jis tikras. bet man idomiausia kodel vieni puva kiti mumifikuojasi. esu skaites kad dazniausiai tuomet tiriama aplinka bet atsakymo neradau niekur..
Mumifikavimuisi reikalinga pastovi temperatura, pastovi dregme (pageidautina kuo mazesne)... Trumpiau - pastovios salygos, kurios uzkonservuos betka. Jei patalpa kur yra kunas isliks ilga laika sandari (pastovios reikalingos salygos) kunas gali mumifikuotis, bet net menkiausias isvedinimas (salygu pasikeitimas) privers kuna puti.
Post Reply