Begalybė

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2006-01-20 22:55

Svetimas wrote:Tuomet galima sakyti, kad žmogui bus įduotas raktas iš karto po to, kai jis išeis iš užrakinto kambario atsirakinęs tuo raktu.
Nu kad ne. Reiksmes priskyrimas kintamajam "liocikas_yra_teisus" neitakoja ciklo pabaigos, todel palyginimas su raktu netikes.
Žinoma. Teoriškai galima daug ką prigalvoti ir pagrįsti. Tačiau praktinės naudos iš begalybės sąvokos nematau jokios...
Nuo kada savoku reikalingumas siejamas su tomis savokomis aprasomu objektu naudingumu praktikoje?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4701
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2006-01-20 23:04

liocikas wrote:
Svetimas wrote:Tuomet galima sakyti, kad žmogui bus įduotas raktas iš karto po to, kai jis išeis iš užrakinto kambario atsirakinęs tuo raktu.
Nu kad ne. Reiksmes priskyrimas kintamajam "liocikas_yra_teisus" neitakoja ciklo pabaigos, todel palyginimas su raktu netikes.
O kas čia: "while (testi_cikla)"?
liocikas wrote:
Žinoma. Teoriškai galima daug ką prigalvoti ir pagrįsti. Tačiau praktinės naudos iš begalybės sąvokos nematau jokios...
Nuo kada savoku reikalingumas siejamas su tomis savokomis aprasomu objektu naudingumu praktikoje?
Kokį objektą aprašo begalybė? Kam reikalingos sąvokos: "trambambukas", "ukčiur"?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2006-01-20 23:33

Kokį objektą aprašo begalybė?
Pvz, tesiant mano pavyzdi, atsako i klausima "Kiek daugiausiai kartu gali buti ivykdytas amzinas ciklas?"
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4701
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2006-01-21 18:53

Svetimas wrote:
liocikas wrote:Nu kad ne. Reiksmes priskyrimas kintamajam "liocikas_yra_teisus" neitakoja ciklo pabaigos, todel palyginimas su raktu netikes.
O kas čia: "while (testi_cikla)"?
Labai labai atsiprašau: per skubotumą sutapatinau "liocikas_yra_teisus" kintamajį su "testi_cikla". Tačiau užrakinto kambario (ciklo) analogija dėl to iš esmės nesikeičia.
liocikas wrote:
Svetimas wrote:Kokį objektą aprašo begalybė?
Pvz, tesiant mano pavyzdi, atsako i klausima "Kiek daugiausiai kartu gali buti ivykdytas amzinas ciklas?"
O man toks klausimas atrodo visiškai beprasmis ir nepraktiškas.
Negi "įvykdytas amžinas ciklas", "begalinis kiekis" neatrodo prieštaringai?
Ir dar. Ar tikrai matematikai begalybę interpretuoja pagal tiesioginę šio žodžio prasmę, t.y. kaip visišką galo, pabaigos nebuvimą?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2006-01-21 22:07

Negi "įvykdytas amžinas ciklas", "begalinis kiekis" neatrodo prieštaringai?
As nekalbejau apie ivykdyta amzina cikla, as klausiau kiek kartu jis galetu buti ivykdytas. Savoka "begalinis kiekis" gali buti buti naudojama ivardinti ribini kieki, jei susidurta su neribotu kiekio didejimu.
Ir dar. Ar tikrai matematikai begalybę interpretuoja pagal tiesioginę šio žodžio prasmę, t.y. kaip visišką galo, pabaigos nebuvimą?
Taip. Kalbant apie realius skaicius, begalybe reiskia "neribota riba". Pvz "a->begalybe", reiskia, kad a gali tapti didesnis uz beturia jam priskirta reiksme.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4701
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2006-01-22 22:32

liocikas wrote:
Negi "įvykdytas amžinas ciklas", "begalinis kiekis" neatrodo prieštaringai?
As nekalbejau apie ivykdyta amzina cikla, as klausiau kiek kartu jis galetu buti ivykdytas. Savoka "begalinis kiekis" gali buti buti naudojama ivardinti ribini kieki, jei susidurta su neribotu kiekio didejimu.
Atsakymas "nežinau" į tavo klausimą, man atrodo visiškai natūralus. Aš gi nežinau, kiek realiai kartų toks ciklas gali suktis.
liocikas wrote:
Ir dar. Ar tikrai matematikai begalybę interpretuoja pagal tiesioginę šio žodžio prasmę, t.y. kaip visišką galo, pabaigos nebuvimą?
Taip. Kalbant apie realius skaicius, begalybe reiskia "neribota riba". Pvz "a->begalybe", reiskia, kad a gali tapti didesnis uz beturia jam priskirta reiksme.
Man atrodo, kad šiame apibrėžime nekalbama apie begalybę, o tik pasakoma, kad matematiniame modelyje mes galėsime paimti tokį baigtinį skaičių a, kokio mums prireiks. Nuo begalybės įvardyjimo čia atsargiai išsisukama.
Post Reply