Snukis prieš Einšteiną

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2010-09-12 19:27

Svetimas wrote:
RB wrote:Atsiprašau, negalėjau susilaikyti. Šviežios naujienos: Snukis prieš... gravitaciją!!!
Nelaimingas žmogus. Užuojauta jam.
Galbūt kliedi, galbūt nusišneka, bet kodėl nelaimingas?? Ar vis tik reikia manyti, kad jei žinojimas išlaisvina, tai Snukio nežinojimas (tariamas ar esamas) apie gravitaciją, visuotinius tvermės dėsnius beigi reliatyvumą vis tik trukdo jam mėgautis gyvenimu taip kaip galbūt tau? Nustebino tavo moralinis vertinimas. Tu visada būdavai na... toks objektyvus. :}
User avatar
magnat
pradedantis
Posts: 136
Joined: 2005-10-27 12:38
Location: Vilnius

2012-03-29 20:24

A.Ensteino realiatyvumo teorija - tai marksizmas-leninizmas fizikoje. Tai neisbaigta, klaidinga teorija ir jos dogmatizmas veda zmonija į aklavietę ir susinaikinimą. Ensteinas ta teorija sugalvojo tik tam,kad ja, kaip religija itiketu kuo daugiau gabiu zmoniu ir skleistu tas nesamones visuose mokymo istaigose, kaip absoliucia tiesa.Tos tikejimas arba realiatyvi religija,veda zmogu i Sąmonės tamsą arba uzgesina svyturius beribeje Minties Visatoje. Tai buvo padaryta tam, kad like zmones butu kvailesni ir juos butu galima toliau valdyti senoviskais metotodais aprasytais talmuduose. Tik tokie pensijiniai mokslininkai ir gali remtis realiatyvumo teorijos dogmomis ir postulatais. Juk ta realiatyvumo teorija tera tik teorija,o sviesos greitis nebutinai turi buti konstanta, arba riba. Senenliui Ensteinui matyt kazkas padiktavo tas nesamoningas dogmas perfrazaves jas is kokio nutrinto talmudo,pradvokusio silke,cesnaikais ir ziurkiu myzalais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-03-30 08:51

magnat wrote:bla-bla-bla marksizmas-leninizmas da-da-da dogmatizmas liau-liau-liau nutrinto talmudo tram-pam-pam ziurkiu myzalais.
Pasakei ir palengvėjo?
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-06 10:50

Snukis wrote: .. na tai sudėk, pagal kokią nori formulę, judančio kūno vektorių su šviesos greičio vektoriumi priešinga kryptimi. Ką gausi? ... o mes kažką matome tik tada - kai iki mūsų akių daeina šviesa nuo to objekto.
Gerai vaikinai,
daug čia prikalbėta, bet ar kas žino ką reiškia garsioji formulė:

E = mc²

Problema yra tai, kad šia formule Einstein’as greičiausiai prieštarauja pats sau. Kadangi paties Einstein’o postulatas šviesos greitis yra maksimali konstantė. Tai kaip reikia suprasti jos c² išraišką, taikomąją prasme? Taigi, arba šviesos greitis nėra konstantė, arba konkrečiu atveju ši formulė neturi jokios taikomosios prasmės. Taip visi mėginimai ką nors iškaičiuoti šios formulės pagrindu yra tikras absurdas. Net ir tad, jei visas pasaulis „susižavėjęs“ šūkautų: „O, kaip tai genialu!“
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-06 12:28

Keistuolis wrote:Tai kaip reikia suprasti jos c² išraišką, taikomąją prasme?
Keliant fizikini dydi kvadratu, keiciasi ir jo matavimo vienetas. c^2 tai jau ne greitis, o dziauliai i kilograma.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-06 13:52

Vau, koks aš durnas!

O čia tai bent:
fizikanas wrote:Keliant fizikini dydi kvadratu, keiciasi ir jo matavimo vienetas.
Imi bulvę, tai turi bulvę. O jei imi dvi bulves, tai turi agurką. Kadangi tai „jau ne greitis, o džiauliai“, nes paimant bulvę atliekamas rimtas darbas. Tokias mintis reikia nedelsiant patentuoti! Geri pinigai...

Bet visgi maniau ir manau, kad energija, tie „džiauliai į kilogramą“, aptariami kairėje lygties pusėje. Na bet, kad durnumas nėra pagydomas (nes durnumas yra charakterio savybė, o ne liga), tai man teks iki paskutinių dienų džiaugtis mano durnumu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-06 14:36

Dvi bulves butu 2c, o c^2, tai labiau, kaip hmm.. bulves krumas? (Nes bulves krumo saknis yra bulve)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-06 16:57

Dabar supratau,
tam kad iš bulvės savaime gautūsi agurkas, reikia imti daugiau bulvių.

Ar tą bulvių virtimą agurkais ir išreiškia šitas: E = mc² ?

O gal kaip voverės sukamės ratu, nes problema išlieka:
Keistuolis wrote:Problema yra tai, kad šia formule Einstein’as greičiausiai prieštarauja pats sau. Kadangi paties Einstein’o postulatas šviesos greitis yra maksimali konstantė. Tai kaip reikia suprasti jos c² išraišką, taikomąją prasme? Taigi, arba šviesos greitis nėra konstantė, arba konkrečiu atveju ši formulė neturi jokios taikomosios prasmės. Taip visi mėginimai ką nors iškaičiuoti šios formulės pagrindu yra tikras absurdas. Net ir tad, jei visas pasaulis „susižavėjęs“ šūkautų: „O, kaip tai genialu!“
O tą absurdą ir parodo iš to skaičiavimo kilęs pokalbis apie bulves.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-06 22:29

fizikanas wrote:(Nes bulves krumo saknis yra bulve)
Gili mintis, kolega :)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-07 14:38

Na kad su bulvių virtimu agurkais (kai tokios baisios agurkų kainos), jau išsiaiškinom,
mėginsiu pereiti prie antru laipsniu pakelto tos formulės E = mc² lygio.

Bet be žymaus veikėjo mokslo srityje Stephen’o Hawking’o „atradimų“ neapsieisime. Jis, aprašydamas 1974 metais šiluminį spinduliavimą, kurį tariamai dėl kvantinių efektų turėtų skleisti juodosios bedugnės, šviesos greitį kelia jau net trečiuoju laipsniu. Matyt tikėdamasis, kad taip iš bulvių susiformuos pomidorai, kurie dabar Lietuvoj dar brangesni net ir už agurkus. Nors nuo 1968 metų sėdi paralyžuotas vežimėlyje dėl galvos nervų galūnių susirgimo, kurio pasekoje sunku patikėti, jog dar gali blaiviai mąstyti.

Bet jei Einstein’as gali sau leisti kai tik užsimano, jo paties griežtai fiksuotą šviesos greiti padvigubinti, tai Hawking’as žengia dar vieną žingsnį abstrakcijų keliu ir kelia tą niekaip nekeliamą dydį, jau net trečiuoju laipsniu! Ir taip tariamai randa, kad juodosios skylės, apie kurių spinduliavimą net kalbos negali būti, kaip atsargiai murmėjo Einstein’as, tariamai tikrai skleidžia „šiluminį“ spinduliavimą.

O tokio „šiluminio“ spindulaivimo iš vis nėra! Nes „šiluma“, tai tos pačios, kai kam triskart greičiau už save sklindančios, šviesos dažnio išraiška, kurią mes matuojame termometrais. Fokusai ir tiek, kai tokie „rimti moksliniai teiginiai“, taip lengvai prasiskina visuomenės durninimo kelą.

Kad perdaug nenusikalbėčiau, trumpai pasakysiu, kad E = mc² ir pats Hawking’as, tai kaip prekių ženklai.
Ir visiškai nesvarbu, kiek jie prasmingi, svarbu vien tai, kad ledžia greitai atpažinti apie kurią „mokslinių veikėjų“ grupuotę, eina kalba.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-07 15:25

Nuo tokio pasityčiojimo iš fizikos, turbūt net pats Snukis facepalmintų :)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-08 11:27

Aš tai nesityčioju iš nieko.

Mano galva, dažnai tyčiojasi iš visuomenės fizikai, gal net nesuprasdami ką daro. Na pavyzdžiui, turiu tokį giminaitį fiziką, kuris visur kur tik įmanoma, užsikabina Dr. užrašą. Nors daktaro laipsnio, bent kiek aš žinau, neturi ir neturėjo galimybės įsigyti. Tiesa lankėsi gal savaitę Lelingrado aspirantūroje, bet Dr. laipsnio tada ten tikrai negavo. Kalbėjomės tada apietai. Bet jam labiau rūpėjo man išaiškinti, kad visus klausimus reikia spręsti idiologiškai iš materialistinės pozicijos, ir nesvarbu kaip aptariami klausimai gali būti suprasti tikrai. Mat jam labiau rūpi asmeninio pasireiškimo forma, bet ne užduočių esmė ir turinys. O dabar, staiga pradėjo rašinėtis Dr., praėjus apie 30 metų po apsilanymo Leningrade! Maždaug taip: eik ir patikrink kvaily, ar aš daktaras ar ne. O kiek „daktarų“ paaiškėjus apgaulei buvo išvyta iš Vokietijos vyriausybės, net suskaičiuoti sunku. Taip kad nieko naujo ir fizikos frontuose, jei visuomenė tiesiog durninama pagal principą: aš teigiu, o tu kvaily, eik ir įrodyk kitaip.

Todėl ir klausiu: Ar šviesos greitis nėra ribotas, o jei net neribotas, ar tas c² nėra viuomenės durninimas? Ir bet kuris atsakymas į tą klausimą rodo, kad ponui Einštein’nu nelabai rūpėjo tiesos pažinimas, kaip ten kas tikrai yra. Taigi kaip sakyta, tas E = mc² ir pats Hawking’as, tai kaip prekių ženklai, kai visiškai nesvarbu, kiek tie ženklai prasmingi, bet lengvai įsimena.

O bendros frazės, kaip: „pasityčiojimo iš fizikos, turbūt net pats Snukis facepalmintų“,
vargu ar gali nuraminti ar papildyti mano, tikro skeptiko, skeptiko be jokio nusistatymo, abejones.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-08 12:18

Keistuolis wrote:Aš tai nesityčioju iš nieko.
Nu, gal labiau ne iš fizikos, bet iš aritmetikos. Nes, nu sakyti kad c² yra "fiksuotą šviesos greiti padvigubinti", tai kaip ir nėra fizikinis teiginys :)

Kaip ir šita pieva:
"šviesos greitis yra maksimali konstantė". c gi nėra "maksimali konstantė". Tai yra maksimalus greitis. Konstantų yra ir žymiai didesnių už c. Tarkim, Avogadro konstanta yra 6.022140857(74)×10²³ mol⁻¹. Tai čia gi didesnė konstanta, ar ne? :D
Keistuolis wrote:Na pavyzdžiui, turiu tokį giminaitį fiziką, kuris visur kur tik įmanoma, užsikabina Dr. užrašą. Nors daktaro laipsnio, bent kiek aš žinau, neturi ir neturėjo galimybės įsigyti. Tiesa lankėsi gal savaitę Lelingrado aspirantūroje, bet Dr. laipsnio tada ten tikrai negavo. Kalbėjomės tada apietai. Bet jam labiau rūpėjo man išaiškinti, kad visus klausimus reikia spręsti idiologiškai iš materialistinės pozicijos, ir nesvarbu kaip aptariami klausimai gali būti suprasti tikrai. Mat jam labiau rūpi asmeninio pasireiškimo forma, bet ne užduočių esmė ir turinys. O dabar, staiga pradėjo rašinėtis Dr., praėjus apie 30 metų po apsilanymo Leningrade! Maždaug taip: eik ir patikrink kvaily, ar aš daktaras ar ne.
Hmmm... Jei taip pakeisti kelias detales ir skaičius, tai skamba beveik kaip mano CV :)
Keistuolis wrote:Taigi kaip sakyta, tas E = mc² ir pats Hawking’as, tai kaip prekių ženklai, kai visiškai nesvarbu, kiek tie ženklai prasmingi, bet lengvai įsimena.
Tai jo, gryna komercija. Kaip McDonaldas beveik.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-08 14:12

Vilius wrote: Nes, nu sakyti kad c² yra "fiksuotą šviesos greiti padvigubinti", tai kaip ir nėra fizikinis teiginys
Gal gali padvigubinti keliant antruoju laipsniu, bet keliant trečiuoju laipsniu bus kein daugiau, nei trigubai. Tai gal nesileiskime į smulkmenas, nes mane domina esmė. O esmė yra tai, Einštein’nas postuluoja šviesos greitį maksimaliu. Sakysime, jei maksimumas yra skaičius trys, tai kelk jį nekėles bet kuriuo laipsniu, tuo prieštarausi postuluoto maksimumo sąvokai. Tai arba yra tas sąliginis trys maksimumas, arba tai ne maksimumas, o sakant, kad tai maksimumas, postuluojama nesąmonė arba durninama visuomenė.
Vilius wrote:
Keistuolis wrote:Taigi kaip sakyta, tas E = mc² ir pats Hawking’as, tai kaip prekių ženklai, kai visiškai nesvarbu, kiek tie ženklai prasmingi, bet lengvai įsimena.
Tai jo, gryna komercija. Kaip McDonaldas beveik.
Tikrų tikriausia komecija, nes prieš savaitę per CDFInfo teko matyti laidą, kaip pono Hawking’o vardu skelbiama dirbtinių audinių propoganda. Matai, tas vargšas, kuris net mirktelti sąmoningai nebegali, staiga tapo žymiu biochemiku! Šlykštesnės komercijos turbūt net viešnamyje nebūna.

O dėl tavo CV, geriau patylėsiu, nes tikrai nemalonus faktas...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-05-08 15:05

Keistuolis wrote:
Vilius wrote: Nes, nu sakyti kad c² yra "fiksuotą šviesos greiti padvigubinti", tai kaip ir nėra fizikinis teiginys
Gal gali padvigubinti keliant antruoju laipsniu, bet keliant trečiuoju laipsniu bus kein daugiau, nei trigubai. Tai gal nesileiskime į smulkmenas, nes mane domina esmė. O esmė yra tai, Einštein’nas postuluoja šviesos greitį maksimaliu. Sakysime, jei maksimumas yra skaičius trys, tai kelk jį nekėles bet kuriuo laipsniu, tuo prieštarausi postuluoto maksimumo sąvokai. Tai arba yra tas sąliginis trys maksimumas, arba tai ne maksimumas, o sakant, kad tai maksimumas, postuluojama nesąmonė arba durninama visuomenė.
Tai ten ne pats šviesos greitis dvigubinamas ar trigubinamas (ar keliamas kažkelintu laipsniu), gerb. Keistuoli. Ten apskaičiuojamas energijos kiekis, reikalingas, pvz., Jūsų nervų sistemai iš pusiausvyros išvesti.
Vilius wrote:
Keistuolis wrote:Taigi kaip sakyta, tas E = mc² ir pats Hawking’as, tai kaip prekių ženklai, kai visiškai nesvarbu, kiek tie ženklai prasmingi, bet lengvai įsimena.
Tai jo, gryna komercija. Kaip McDonaldas beveik.
Tikrų tikriausia komecija, nes prieš savaitę per CDFInfo teko matyti laidą, kaip pono Hawking’o vardu skelbiama dirbtinių audinių propoganda. Matai, tas vargšas, kuris net mirktelti sąmoningai nebegali, staiga tapo žymiu biochemiku! Šlykštesnės komercijos turbūt net viešnamyje nebūna.
Na, S.Hawking'as yra biochemikas ar ne, nežinau, bet fizikas - tai jis puikus. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-08 15:47

Keistuolis wrote:Gal gali padvigubinti keliant antruoju laipsniu
Padvigubinti keliant kvadratu galima lygiai du skaičius: 0 ir 2 (lygties 2x=x² sprendiniai). Nei vienas iš jų nėra lygus c, todėl - ne, šviesos greičio negalima padvigubinti keliant kvadratu.
Išsiaiškinti, kiek ir kokių skaičių galima patrigubinti keliant 3 laipsniu, paliksiu namų darbams :)
Keistuolis wrote:Tai gal nesileiskime į smulkmenas, nes mane domina esmė
Tai nieko tokio, galim leistis.
Keistuolis wrote:O dėl tavo CV, geriau patylėsiu, nes tikrai nemalonus faktas...
Tikrai, kad ne iš maloniųjų :) (for the record: aš ten juokavau)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-08 16:35

Man patinka, grynai taip, kaip ir maniau.
Imi daug daugiau bulvių (negu vakar) ir gauni nemokamą pomidorą!
Augustas wrote:Tai ten ne pats šviesos greitis dvigubinamas ar trigubinamas (ar keliamas kažkelintu laipsniu), gerb. Keistuoli. Ten apskaičiuojamas energijos kiekis, reikalingas, pvz., Jūsų nervų sistemai iš pusiausvyros išvesti.
Sutinku! Nes kaip ir sakiau, ten apskaičiuojamas pomidoro dydis, kai antru ar trečiu laipsniu keliama maksimalaus šviesos greičio skaitinė reikšmė. Nes tas čia paminėtas „energijos kiekis“ joks ne pomidoras. Kadangi tas „energijos kiekis“, kaip ir vakar, vis dar lieka kairėje tos E = mc² formulės pusėje. O mano nervų sistema remiasi ne kvailais artmetiniais veiksmais, bet per tai gautų ir suvalgytų pomidorų kiekiu.
Vilius wrote:...kiek ir kokių skaičių galima patrigubinti keliant 3 laipsniu, paliksiu namų darbams :)
Belieka tik pakartoti, nors vis tiek nesusišnekėsime:
Keistuolis wrote:...esmė yra tai, Einštein’nas postuluoja šviesos greitį maksimaliu. Sakysime, jei maksimumas yra skaičius trys, tai kelk jį nekėles bet kuriuo laipsniu, tuo prieštarausi postuluoto maksimumo sąvokai. Tai arba yra tas sąliginis trys maksimumas, arba tai ne maksimumas, o sakant, kad tai maksimumas, postuluojama nesąmonė arba durninama visuomenė.
Kaip galima nesuprasti, kad čia mes kalbame apie savaiminį agurkų atsiradinimą,
ką gerbiamas Augustas įvardino energijos kiekiu?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-08 20:33

Keistuolis wrote:...esmė yra tai, Einštein’nas postuluoja šviesos greitį maksimaliu. Sakysime, jei maksimumas yra skaičius trys, tai kelk jį nekėles bet kuriuo laipsniu, tuo prieštarausi postuluoto maksimumo sąvokai. Tai arba yra tas sąliginis trys maksimumas, arba tai ne maksimumas, o sakant, kad tai maksimumas, postuluojama nesąmonė arba durninama visuomenė.
Oj, nu gi jau ir fizikanas, ir aš visaip bandėm tau paaiškinti, kad c yra maksimalus greitis, o ne maksimalus skaičius. Idėja yra tokia, kad niekas negali judėti greičiau už c nu dėl ten visokių reliatyvistinių priežasčių. Skaičių, tuo tarpu, mes galime prisigalvoti kokio tik reikia dydžio iki pat +∞.
Post Reply