Snukis prieš Einšteiną

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-12 09:04

Augustas wrote:Pakelti milžiniškus skaičius(pvz., tokius kaip šviesos greitis) antruoju laipsniu, tai Jums ne juokas. :ax:
Tai kad is tiesu lengva labai, galiu pamokint. Pakelk kvadratu pirma skaitmeni, o prie rezultato prirasyk dvigubai daugiau nuliu, nei turi pradinis skaicius. Vienas juokas, kai moki ;)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 11:18

Kaip sakiau:
Tai va, kad jau džauliai tai, jei kas paskytų, jog tas „E“ iš E = mc² formulės, yra lygus 365 (sąlyginai) džauliaims – sutikčiau.
Bet jei kas sako, kad „c² tai jau ne greitis, o džiauliai į kilogramą“, nors pasiusk – nesutiksiu!
Augustas wrote:O kas yra 1 niutonas, gerb. Keistuoli, Tamsta taip ir neparašė.
Kodėl turėčiau apie tai rašyti? Ir iš kur aš galėčiau apie tai ką sužinoti?
O jei parašysiu, ar per tai c² pavirstų džiauliais į kilogramą?

Nemanau, kad kantrybė yra pati stipriausia forumiečių charakterio savybė.
Bet aš tikrai užsispyręs ir kantrus, tad palauksiu, kol man kas išaiškins,
ką bendro turu tas kvadrato kėlimas kvadratu, su tais „džiauliai į kilogramą“.

Ar reikia dabar mane taip būtinai durninti su tais kvadratais,
vien dėl to, kad mano kalkulatorius sugedo, o naujas kainuoja gal net tris Eurus?!
O bateriją pakeisti kainuoja net septynis Eurus!

Tai ką man dabar daryti su tuo c², kuris kai tik panori, tai ir virsta džiauliais?
Nesuprasi žmogau, kas tas c² - nei tai greitis, nei tai energija.
Reikėtų vieną versiją pasirinkti!
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-13 11:26

Keistuolis wrote: Ar reikia dabar mane taip būtinai durninti su tais kvadratais,
vien dėl to, kad mano kalkulatorius sugedo, o naujas kainuoja gal net tris Eurus?!
Jei tau pakelti 1 metra kvadratu reikalingas kalkuliatorius, tai gal labai ir nepersistenk suprasti ta fizika? Tiesiog, nu galima gi kartais prisipazinti, kad gal netavo sritis cia ir tiek? ;)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 11:48

Nepagavau minties:
fizikanas wrote:Jei tau pakelti 1 metra kvadratu reikalingas kalkuliatorius, tai gal labai ir nepersistenk suprasti ta fizika? Tiesiog, nu galima gi kartais prisipazinti, kad gal netavo sritis cia ir tiek?
Kodėl dabar nori kelti kvadratu vieną metrą on ne kvadratą kvadratu, kaip iki šiol?
O kvadratas tikrai ne metras, todėl man ir reikalingas kalkuliatorius.

O Eurika!
Supratau, kadangi c² tai šviesos grietis, o šviesa, kaip manoma susideda iš taip vadinamų fotonų, o tie fotonai savo ruožtu turi tiek dalelių, tiek banginių savybių, tai ir tų dalelų arba bangų sklidimo greitis, kai tik užsimano, tai ir tampa džiauliais, ir būtinai į kilogramą!

Bet lieka abejonė, kodėl aš vis kalbu apie tai, kaip pasidaro tas c² ne greitis, o džiauliai į kilogramą?
O tamsta „tik kartais“ man smegenis pudrini su tuo kvadratiniu kvadratu, kuris dabar jau vien metras.
Sakau, gal ir kvadratą galima paverti džiauliais į kilogramą?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-13 15:40

Keistuolis wrote:Kodėl dabar nori kelti kvadratu vieną metrą on ne kvadratą kvadratu, kaip iki šiol?
Nezinau kur matei koki kvadrato kelima kvadratu, as sito klausiu del to, kad nesugalvoju jokio paprastesnio uzdavinio nei sis, kuriame reiktu kazka pakelti kvadratu. Bet matomai tau ir sis yra per sudetingas. Na, ka padarysi, ne visiem duota.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 16:38

Pradedi nusibosti, tamsta fizikanai!
Nustok vaidinti „didįjį mokytoją“
ir baik tas nesamones su tavo tais kvadratais.

Atsakyk tiesiai šviesiai: iš kur ištrukei (kaip ir paporinai),
kad šviesos greitį keliant kvadratu, tas šviesos greitis virsta džauliais į kilogramą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-13 16:51

Man originali Snukio inkarnacija labiau patiko. Jis bent su elementaria aritmetika susidorodavo, kiek pamenu..
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-13 17:05

Jo, Snukis palyginus, tai buvo tikras Einsteinas (gaila nepriimtu sito komplimento :D )
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 17:08

Vilius wrote:Man originali Snukio inkarnacija labiau patiko. Jis bent su elementaria aritmetika susirodavo, kiek pamenu..
Ar tai per elementariąją artmetiką (vien kad pakeliamas kvadratu), šviesos greitis virsta džauliais, ir dar į kilogrmą?

Manyčiau njutonas aprašo jėgą, o džaulis energijos kiekį.
Bet tai dar nereiškia, kad šviesos greitį keliant kvadratu,
atsiranda njutonai ar džauliai, ir dar į kilogramą!

Gal susitarkime dėl sąvokų?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-13 17:12

Keistuolis wrote: Ar tai per elementariąją artmetiką (vien kad pakeliamas kvadratu), šviesos greitis virsta džauliais, ir dar į kilogrmą?
Gi jau Vilius tau paaiskino:
Vilius wrote:Nes vienetai taip pat keliasi kvadratu.

O džauliai į kilogramą atsiranda iš čia:

Imam džaulio apibrėžimą: 1 J = 1 kg·m²/s², tada padarom tokį matematinį triuką:

(1 m/s)² = 1 m²/s² = 1 (kg·m²/s²) / kg = 1 J / kg
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-13 17:31

Keistuolis wrote:Gal susitarkime dėl sąvokų?
Kurių sąvokų reikšmės tau neaiškios?
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 21:18

Vilius wrote:
Keistuolis wrote:Gal susitarkime dėl sąvokų?
Kurių sąvokų reikšmės tau neaiškios?
Viena vienintelė:
fizikanas wrote:c^2 tai jau ne greitis, o dziauliai i kilograma
Sakyčiau tik bepročių pasaulyje gali greitis pakėlus kvadratu virsti energija!
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-13 21:30

fizikanas wrote:Gi jau Vilius tau paaiskino:
Vilius wrote:Nes vienetai taip pat keliasi kvadratu.

O džauliai į kilogramą atsiranda iš čia:

Imam džaulio apibrėžimą: 1 J = 1 kg•m²/s², tada padarom tokį matematinį triuką:

(1 m/s)² = 1 m²/s² = 1 (kg•m²/s²) / kg = 1 J / kg
Bet tai neturi nieko bendro su tamstos demagogija:
fizikanas wrote:c^2 tai jau ne greitis, o dziauliai i kilograma
Kur tariamai, kokios tai artmetinės vertės kėlimas kvadratu, virsta energija.
Tamstos teiginys yra aiškiai vertas Nobelio premijoas!
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-14 11:04

Keistuolis wrote: Kur tariamai, kokios tai artmetinės vertės kėlimas kvadratu, virsta energija.
Bet kiek kartu galima tau kartoti, kad kvadratu keliasi NE aritmetine verte (ar skaicius), bet ir matavimo vienetai?
Na uzrasykime tapacia formule tik vietoje raidziu irase skaicius (pasirinkta 1kg mase):

E= mc² = 1kg * (300000000m/s)²

Dabar paklausciau taves ar atsimeni is mokyklos matematikos kurso, kam sitas reiskinys lygus, bet kadangi greiciausiai neatsimeni arba net nesi lankes mokyklos, tai pats pasakysiu:

1kg * (300000000m/s)² = 1kg * 90000000000000000m²/s²

Primenu, kad 1 dzaulis = 1 kg·m²/s²
(https://lt.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEaulis)

Taigi dzaulis i kilograma, butu lygus (1kg·m²/s²) / 1kg = m²/s²

Ar dabar matai, kaip bulve pavirto pomidoru, tiksliau greitis dzauliais i kilograma?


PS. Atsiprasau visu savo mokyklos mokytoju, apie kuriuos kanors negrazaus snekejau. Niekada nesusimasciau, koks sunkus yra ju darbas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-05-15 13:27

fizikanas wrote: ...
PS. Atsiprasau visu savo mokyklos mokytoju, apie kuriuos kanors negrazaus snekejau. Niekada nesusimasciau, koks sunkus yra ju darbas.
:thumbsup: Vėl norisi nominuoti Fizikaną į Sveiko proto apdovanojimą. Gaila, kad jisai atsisakys. :ax:
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-05-15 17:31

fizikanas wrote: Primenu, kad 1 dzaulis = 1 kg•m²/s²
(https://lt.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEaulis)

Taigi dzaulis i kilograma, butu lygus (1kgm²/s²) / 1kg = m²/s²

Ar dabar matai, kaip bulve pavirto pomidoru, tiksliau greitis dzauliais i kilograma?
Taip, matau!

Tik niekaip nesuprantu, ką tas „m“ veikia toje formulėje E = mc², jei c² tariamai išreiškia džaulius į kilogramą. Tas vaikinas, na tas Einštein'as, bus ką pripainiojęs, nes nežinojo, kad Lietuvoje greitis gali virsti net džauliais į kilogramą!

Esu tikras, kad turime tipišką akademinį atvejį, kai koks veikėjas išsako visišką nesąmonę, kaip duotuoju atveju: „c^2 tai jau ne greitis, o dziauliai i kilograma“, ir visą likusį gyvenimą jis ir jo aplinka puola ginti tą teiginį, nors net ir nepastebi, jog šneka visiškai net ne į temą.

Tai va, kaip mėgsta sakyti Vilius, palieku atsakymą namų darbams, kas gi yra ta tema.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-05-16 18:16

Keistuolis wrote:
fizikanas wrote: Primenu, kad 1 dzaulis = 1 kg•m²/s²
(https://lt.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEaulis)

Taigi dzaulis i kilograma, butu lygus (1kgm²/s²) / 1kg = m²/s²

Ar dabar matai, kaip bulve pavirto pomidoru, tiksliau greitis dzauliais i kilograma?
Taip, matau!

Tik niekaip nesuprantu, ką tas „m“ veikia toje formulėje E = mc², jei c² tariamai išreiškia džaulius į kilogramą. Tas vaikinas, na tas Einštein'as, bus ką pripainiojęs, nes nežinojo, kad Lietuvoje greitis gali virsti net džauliais į kilogramą!
Tai kad ne greitis virsta džauliais į kilogramą, o greičio kvadratas toks pasidaro. :)
Esu tikras, kad turime tipišką akademinį atvejį, kai koks veikėjas išsako visišką nesąmonę, kaip duotuoju atveju: „c^2 tai jau ne greitis, o dziauliai i kilograma“, ir visą likusį gyvenimą jis ir jo aplinka puola ginti tą teiginį, nors net ir nepastebi, jog šneka visiškai net ne į temą.
Na, jei kas nors ir nusišnekėjo, ką nors parašė ne į temą, tai tik Jūsų dėka. Nuo temos, gerb. Keistuoli, nukrypot Jūs pirmas. :)
Tai va, kaip mėgsta sakyti Vilius, palieku atsakymą namų darbams, kas gi yra ta tema.
O po to Jūs, gerb. Keistuoli, patikrinsite namų darbus ir pasakysite, kieno atsakymas teisingas, o kieno neteisingas? :ax: :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-16 19:34

Keistuolis wrote:Esu tikras, kad turime tipišką akademinį atvejį[..]
Oho, mūsų kukli forumo tema ką tik buvo pakylėta iki "akademinio atvejo" :)
Keistuolis wrote:[..]kai koks veikėjas išsako visišką nesąmonę[..], ir visą likusį gyvenimą jis ir jo aplinka puola ginti tą teiginį, nors net ir nepastebi, jog šneka visiškai net ne į temą.
Arba.. jie nešneka nesąmonių, o tiesiog tu vienas nė velnio nesupranti nei apie ką ta formulė yra, nei apskritai, kaip atliekami skaičiavimai su fizikiniais dydžiais.

Negi tikrai manai, kad visos tos kartos protingų žmonių mokėsi ir dėstė tą formulę, rašė knygas ir straipsnius, naudojo ją skaičiavimuose, darė eksperimentus, etc., ir nei vienas iš jų nesusimąstė, ar galima c kelti kvadratu? Ir tada po daugiau nei 100 metų tu išlendi kaip tas Pilypas iš kanapių, ir vien pažiūrėjęs į formulę atrandi tokią akivaizdžią klaidą tokioje populiarioje formulėje..
Iš principo gal ir gali būti, kad tu teisus, o jie visi - ne. Bet praktikoje, savo teiginį turėtum pagrįsti tiesiog neįtikėtinai stipriais argumentais, ko deja mes nematome.

Kai pagalvoji, tas tavo šv. Pauliaus reikalas irgi atitinka šį patterną - tu vienas kažką žinai apie krikščionybės teologiją, o jie visi to nežino. Spėju, kad jautiesi gana protingas, kai vienas būni teisus?
Post Reply