Globalizacija

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
User avatar
Evolution
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2005-04-13 08:58

2008-04-25 15:54

Paminant pramone tai, yra tokia nuomone jog pramones veliau nebesusigrazinsi, nes nebebus kvalifikuotos darbo jegos. Beto pramonei aptarnauti irgi reikia paslaugu, kurios irgi nyksta kartu. Muitais apdeti ivezamas prekes apsaugant gamintojus niekas net neketina, priesingai jie yra naikinami. Pliusai tai kad kartu su verslu plinta ir demokratija. Tokie mano pazymejimai siam kartui :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-04-25 17:48

Labai gilios ir nepaprastai įdomios įžvalgos. Esu tikras, kad kiekvienas mūsų būtinai jas perskaitys, gal net po kelis kartus, ir gerai susimąstys...

(Bliad, kas nors suprato, ką jis norėjo šitais savo „pažymėjimais“ pasakyti?)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-04-26 09:33

Gal skubėjo žmogus rašyti labai. Tad jei dabar yra laiko, tai tegul paaiškina, ką čia norėjo papasakoti apie globalizaciją. :)
User avatar
Evolution
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2005-04-13 08:58

2008-04-26 09:36

RB wrote:Labai gilios ir nepaprastai įdomios įžvalgos. Esu tikras, kad kiekvienas mūsų būtinai jas perskaitys, gal net po kelis kartus, ir gerai susimąstys...

(Bliad, kas nors suprato, ką jis norėjo šitais savo „pažymėjimais“ pasakyti?)
tavo irgi labai gilus ir apmastytas pazymejimas, irgi teks turbut po kelis kartus i ji atsakyneti. :)
Tiesiog idomu ar kokiu nauju veju ipute ar dar keliese tebebendraujate?
Tema apskritai apie globalizacija ir tiek :crazy:
User avatar
Evolution
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2005-04-13 08:58

2008-04-26 09:42

Singuliaras wrote:Gal skubėjo žmogus rašyti labai. Tad jei dabar yra laiko, tai tegul paaiškina, ką čia norėjo papasakoti apie globalizaciją. :)
Tiesiog idomu kaip mes gyvensime kartu su globalizacija, kaip tai atsilieps vakaru pasaulio ekonomikai, kiek tai palies musu asmenini gyvenima
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-04-26 09:46

Neseniai buvo vieša paskaita „Įsiurbiantis globalizmo sūkurys: mitas ar realybė“, kurią skaitė toks V. Radžvilas. Nu, dar tiek nebuvau juokęsis... Šiaip dėstytojas tai vienas geresnių, bet kai jis pradeda visus kažkuo bauginti, ko pats, rodos, nelabai supranta, tai jau juokinga. :)

http://www.lrytas.lt/-12066172741206563 ... raukos.htm
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-04-26 09:48

Evolution wrote: kaip tai atsilieps vakaru pasaulio ekonomikai, kiek tai palies musu asmenini gyvenimą
Apsidairyk aplinkui, ir suprasi. :D
User avatar
Evolution
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2005-04-13 08:58

2008-04-27 09:08

Singuliaras wrote:
Evolution wrote: kaip tai atsilieps vakaru pasaulio ekonomikai, kiek tai palies musu asmenini gyvenimą
Apsidairyk aplinkui, ir suprasi. :D
O tai ka siulai daryti? O gal taip turi buti? :crazy:
Idomu kiek yra JAV kapitalo viso pasaulio imonese. Indijoje ir kinijoje kiek skaiciau didziausia dalis tenka JAV, o kiek ir kaip investavo po karo europoje, japonijoje, pietu korejoje.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-04-27 10:57

Evolution wrote:
O tai ka siulai daryti? <...>
Siūlau mažiau triesti į kelnes. :D

O šiaip man tai ta globalizacija net ir patinka: mažėja nacionalinių valstybių reikšmė - mažėja karo grėsmė. Žodžiu, neskauda man širdies. :)
User avatar
Evolution
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2005-04-13 08:58

2008-04-27 11:27

Beabejo kelionems atsiveria platus horizontai :thumbsup: jei bus uz ka keliauti :crazy:
Bet tiesiog idomu kaip issivaduos vakaru pasaulis is recesijos :|
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2008-07-22 15:12

Singuliaras wrote: O šiaip man tai ta globalizacija net ir patinka: mažėja nacionalinių valstybių reikšmė - mažėja karo grėsmė. Žodžiu, neskauda man širdies. :)
Ar tai gerai, ar blogai tai kitas klausimas. Žmonės nėra tokie racionalūs, kaip gali atrodyti
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-22 15:21

status_quo wrote:Ar tai gerai, ar blogai tai kitas klausimas.
O tai koks pirminis klausimas?
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2008-07-22 18:33

Singuliaras wrote:
status_quo wrote:Ar tai gerai, ar blogai tai kitas klausimas.
O tai koks pirminis klausimas?
Tiesa pasakius sunku atsakyti. Šiaip padariau retorikos klaidą. Turėjo skambėti taip "ar gerai tai ar blogai [nacioanalinių valstybių valdžia] - čia tai klausimas"
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-22 18:54

status_quo wrote:"ar gerai tai ar blogai [nacioanalinių valstybių valdžia] - čia tai klausimas"
Na, kol kas korporacijos ar politiniai metadariniai išgalabijo mažiau žmonių. Vadinasi, geriau nei nacionalinės valstybės, kuriose kaip tarakonai veisiasi įvairiausio plauko patriotai. Juk tikrai geriau, kai valdo "pinigas", o ne "jausmas", nes pirmasis yra labiau su protu susijęs. :)
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2008-07-22 19:36

Jei tu įrodysi, kad yra bent kokia koreliacija tarp proto ir moralės, arba jausmų ir moralės, tada ir galėsime spręsti, kas yra geriau - protas ar jausmai.

O kodėl taip pasitikima verslu? Kuo jis moralesnis už valstybę? Tuo kad jis nesukėlė karų? O ar, visų pirma jam buvo suteikta tokia galimybė? Beje, paneik, kad mafija vadovaujasi verslo principais. Jeigu nori kažkas narkotikų, vadinasi galima jais prekiauti. Jeigu nori kas nors nori moterų - galima jomis prekiauti. Jei kam nors reikia ginklų - prašom. O kokių reikia?

Beje, o kaip Amerikos kompanijos pardavinėjusios ginklus tiek vokiečiams, tiek anglams, tiek rusams?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-22 19:46

Nereikia man įrodinėti dalykų, kurių prašai.

Bapkės ir globalizmas kol kas, kas liečia žmonių galabijimą, valdo geriau. - Tą rodo istorija: valstybės/"verslo partnerės" su susietomis rinkomis tarpusavyje nekariauja.

Ginklų pardavimas - tai ne karo paskelbimas.
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2008-07-22 20:26

Singuliaras wrote:Nereikia man įrodinėti dalykų, kurių prašai.
Gerai, tada vadovausiuosi skepticizmo požiūriu į tą reikalą. Panašiai, kaip su Dievo buvimu. Kadangi neįrodyta, kad jis yra, vadinasi aš neturiu pagrindo manyti, kad jis egzistuoja. Kadangi neįrodyta, kad yra koreliacijas tarp jausmų arba proto ir moralės (beje, koreliacija dar neįrodo priežastingumo, todėl net ir tuo atveju nieko nereiškia. Beveik), laikysiu, kad tokios koreliacijos nėra, kol neįrodyta priešingai. Todėl aš darau išvadą - verslas vadovaujasi protu, o protas neturi nieko bendro su morale, vadinasi, tikimybė, kad valstybį pasielgs moraliai/nemoraliai yra lygi, kad verslas elgsis taip pat.
Bapkės ir globalizmas kol kas, kas liečia žmonių galabijimą, valdo geriau. - Tą rodo istorija: valstybės/"verslo partnerės" su susietomis rinkomis tarpusavyje nekariauja.
Beje, tu pamiršti vieną mažytį faktą, kad valstybių ekonomika irgi globalėja, todėl pastaruoju metu realus karas praktiškai neįmanomas. Verslas nekariauja, nes jungia vieninga rinka. Valstybės nekariauja... Spėkit kodėl? Ogi todėl, kad jungia vieninga rinka (ES steigimo priežastys).
Ginklų pardavimas - tai ne karo paskelbimas.
Vis dar kalbame apie moralę? O tu nupirktum penkiamečiui cigarečių? Juk jis pats prašė, o tu jokiam įstatymui nenusižengiai.

Beje, tavo palyginimą galim perfrazuoti taip. Tave suėmė policija nes tu smušei kažką. Tavęs klausia: kodėl tu taip padarei? O tu atsakai - mano draugas net kelis užmušė. Palyginus su juo, manęs iš vis teisti negalima.

Ir šį kartą galiu pasikartoti, tai, kad verslas nesukėlė karo, tai nereiškia, kad jis jo nesukėlė dėl savo pacifistinės prigimties. Jis jo nesukėlė, nes nebuvo preteksto.

Beje, tamsta ignoravote mano teiginius apie mafiją
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-22 22:44

Man atrodo, kad tu čia su savimi šnekiesi. :) Parašyk aiškiai, ką nori pasakyti, tuomet ir kalbėsim.

- kodėl man reikia įrodinėti, ko aš nesakiau? prie ko čia kažkokios koreliacijos? ar man įrodinėti, kad sprendimus galima priimti vadovaujantis arba protu, arba jausmais? ar aiškinti, kad bapkių uždirbimas yra susijęs su protu, o ne jausmais? ar įrodinėti, kad politikoje protu paremti sprendimai yra labiau pageidautini negu jausminiai?

- dėl to "pamiršto mažyčio fakto", tai, atsiprašau, bet pakartojai tai, ką aš ir pasakiau (galėčiau apie tai net kelis puslapius prirašyti). tai koks čia pamiršimas? :)

- ginklų prekyba yra prekyba, o karo paskelbimas - politikų kompetencija.

- kodėl pats pradėjai kalbėti ir mane kamantinėti apie moralę? aš pats apie tai nė žodžiu neužsiminiau.

Grįžtam prie mano pirmo posto, adresuoto tau: kokia problema? Apie ką čia reikia šnekėti? :)
Post Reply