Homeopatija

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-05 08:12

Snukis wrote: Kazkur (senokai deja :oops: ) skaiciau apie itin reta liga - hidrofobija. Zmogelis pamates perpjauta arbuza alpdavo. Prausimasis - spiritu vos suvilgyta vata. Krc - gydymo nerasta ir nukeipe neisgyvenes kazkur 25 metu.
Berods buvo mineta, kad per visa zinoma medicinos istorija tai ne vienintelis atvejis.
turbut nukeipo kai suzinojo kad pats jis vien skysciai..
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-05 11:53

o as ir nesakau, kad visiems padeda, as sakiau, kad DAUGELIUI o daugelis tai ne visi
Net ir tikri vaistai nepadeda visiems be išimčių. O homeopatija nepadeda net daugeliui, kaip kad patvirtinta klinikiniais tyrimais. Kur tau padės paprastas vanduo :D
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-10-05 15:58

Snukis wrote: Kazkur (senokai deja :oops: ) skaiciau apie itin reta liga - hidrofobija.
Alergija ir psichologinis ar geriau reiktu sakyt psichinis sutrikimas aka -fobija nera visai tas pats.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-05 19:03

Liucipher wrote:
Snukis wrote: Kazkur (senokai deja :oops: ) skaiciau apie itin reta liga - hidrofobija.
Alergija ir psichologinis ar geriau reiktu sakyt psichinis sutrikimas aka -fobija nera visai tas pats.
Taip, bet psichinis sutrikimas gali issaukti ne tik alergijas. Pvz.: stigmos.
Tam zmogeliui, kiek pamenu, zaizdom nueidavo lupos nuo nuosavu seiliu, tai apsisaugojimui nuo seilejimosi (nors ir retai budavo) jam duodavo trupintos kreidos. Nusislapinimas jam bvo itin skausmingas, nors irgi retai jam budavo praktiskai nevartojant daug skysciu viska siprakaituodavo - rubai sugerdavo.
Bet cia jau OT :oops: risam.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2010-01-21 17:09

Britanijos skeptikai skelbia masinio homeopatinių "vaistų" perdozavimo kampaniją: http://www.1023.org.uk/
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2010-01-24 23:04

Vajezus wrote:Britanijos skeptikai skelbia masinio homeopatinių "vaistų" perdozavimo kampaniją: http://www.1023.org.uk/
- per juos i twitteri uzsiregistravau :) Galetume ir is Lietuvos kaip nors palaikyti juos... :guilty: Cia forma, jei kas noretu prie ju prisideti: http://www.1023.org.uk/get-involved.php
Taip pat sukuriau eventa facebooke: http://www.facebook.com/event.php?eid=2 ... 564&ref=nf
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2010-01-27 22:18

Čia neseniai man vaistininkas dėl streso keliamų problemų vietoj mano pageidauto B vitaminų komplekso pasiūlė homeopatinių preparatų :lol: Juokiausi nuoširdžiai :lol:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-01-27 22:31

dubb wrote:Čia neseniai man vaistininkas dėl streso keliamų problemų vietoj mano pageidauto B vitaminų komplekso pasiūlė homeopatinių preparatų :lol: Juokiausi nuoširdžiai :lol:
tikiuos pasakei, dėl KO juokiesi? T.y. užsiminei, kad jis siūlo tau magiją vietoj vaistų? :lol:

lol kas čia:
siaip dar viskas priklauso ir nuo tikejimo, mano mamos pazistama tais vaistais tiki, jie jai padeda, bet jei reikia sakykim taip normaliu gydytoju pagalbos, ji i juos kreipiasi, nemanau, kad jais reikia pasitiketi 100 %
taip, viskas priklauso nuo tikėjimo, nes lengvatikius lengviausia apgaut. Buvau kada čia užsukęs į Supermamų klubą, pataikiau ant vienos temos, o ten gi mamytės ramiai sau kliedi apie homeopatinius "vaistukus". Ne paslaptis, kad moterys "imlesnės" magijai :fear:
net kilo noras užsiregistruot ir "paprotint" truputėlį, bet žinant tokių forumų politiką, būčiau nesuprastas ir greičiausiai išbanintas :mrgreen:
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2010-01-27 23:27

Na taip, Maikai, aš vaistininkui pasakiau, kas man sukėlė juoką, tačiau jo reakcija manęs nenustebino: "Ai, na tai žinote... Nesiskundžia žmonės, sako, kad padeda...". Nemanau, kad čia kažkaip gilintis dar derėtų. "Eurovaistinės" aptarnavimo kokybė :lol: Hmmm.. bet žinai, kita vertus, tai stresas manęs dar nebuvo taip stipriai pakirtęs, jei pavyko realizuoti isteriško juoko pliūpsnius :lol:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-01-27 23:36

Man nuolat ir "Gintarinė Vaistinė" ir "Eurovaistinė" siūlo homeopatinius preparatus dėl rimtų ligų. Viena vaistininkė nuoširdžiai gynė homeopatiją, sakydama, kad ji "stebuklingai veikia, nu vat veikia! kaip? STEBUKLINGAI!"
Tai nežinojau ar juoktis ar verkti dėl šitokių vėjų.
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2010-01-27 23:53

D3monas wrote:"stebuklingai veikia, nu vat veikia! kaip? STEBUKLINGAI!"
:baloon:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-01-28 00:35

dubb wrote:Na taip, Maikai, aš vaistininkui pasakiau, kas man sukėlė juoką, tačiau jo reakcija manęs nenustebino: "Ai, na tai žinote... Nesiskundžia žmonės, sako, kad padeda...". Nemanau, kad čia kažkaip gilintis dar derėtų. "Eurovaistinės" aptarnavimo kokybė :lol: Hmmm.. bet žinai, kita vertus, tai stresas manęs dar nebuvo taip stipriai pakirtęs, jei pavyko realizuoti isteriško juoko pliūpsnius :lol:
tai gerai kad bent tiek :D Jaučiu tavo vietoj būčiau pasielgęs taip pat... gal dar parkritęs ant žemės... nes man juoko priepuoliai "atima kojas" dažnai :lol:
D3monas wrote:Man nuolat ir "Gintarinė Vaistinė" ir "Eurovaistinė" siūlo homeopatinius preparatus dėl rimtų ligų. Viena vaistininkė nuoširdžiai gynė homeopatiją, sakydama, kad ji "stebuklingai veikia, nu vat veikia! kaip? STEBUKLINGAI!"
Tai nežinojau ar juoktis ar verkti dėl šitokių vėjų.
pasiimi spirito buteliuką, apili tą vaistininkę ir padegi. Ir sakai:

Image
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2010-01-30 19:50

NewScientist straipsnis apie homeopatija: http://www.newscientist.com/article/mg2 ... thing.html
mingis
pradedantis
Posts: 342
Joined: 2006-10-05 08:44

2011-01-18 22:01

Šiek tiek išsiplėtėm priešingai temos autoriaus pageidavimams.

O ką darom su daktarais, gydančiais placebu – irgi kalam prie sienos? Gal čia ir anekdotas, bet vienai bobelei labai padeda daktarėlio išrašyta mikstūra pavadinimu aqua destillata. Gal homeopatiniai vaistai yra išeitis gydytojui, kai psichosomatinis vegetatyvinis ligonis primygtinai reikalauja piliulių? Ar tikrai jau taip ir nėra ryšio tarp psichologijos ir biocheminių/imuninių procesų? Jeigu vien nuo pasikalbėjimo su daktaru nepagerėja – blogas toks daktaras. Dvidešimt metų diegė širdį, nepadėjo jokie alopatai, kol per vizitą pas vieną docentę neišklausiau pusvalandžio paskaitos apie tai, koks aš sveikas. Nuėmė kaip ranka.

Homeopatinis preparatas nuo gripo oscillococcinum, pagamintas iš ančių kepenų, tikrai padeda, nežinau, stebuklingai ar ne. Kai kitą kartą gripas puls, gal reikės kokio pašteto užkapot – mažu irgi suveiks? O tai ką, negi nėra nė vieno homeopatinio vaisto, kuris po klinikinių tyrimų būtų paaukštintas į normalius?
ibwk
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-01-17 22:42

2011-01-18 22:30

mingis wrote: O ką darom su daktarais, gydančiais placebu – irgi kalam prie sienos? Gal čia ir anekdotas, bet vienai bobelei labai padeda daktarėlio išrašyta mikstūra pavadinimu aqua destillata. Gal homeopatiniai vaistai yra išeitis gydytojui, kai psichosomatinis vegetatyvinis ligonis primygtinai reikalauja piliulių?
placebu paprastai daktarai negydo.
medikai gali pasiūlyti dalyvauti naujų vaistų bandymuose, iš anksto informuodami, kad tau atsitiktine tvarka gali būti skirtas placebas.

ar etiška yra apgaudinėti hipochondriką? ypač per prievartą padarant jį homeopatijos verslo klientu? ar hipokrato priesaika dabar jau yra hipokrito priesaika?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-01-18 22:33

ibwk wrote:ar etiška yra apgaudinėti hipochondriką?
Balažin? Priklauso nuo aplinkybių?
ibwk wrote: ypač per prievartą padarant jį homeopatijos verslo klientu?
Prievarta šiuo atveju netinkamas terminas.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-18 22:40

mingis wrote:O tai ką, negi nėra nė vieno homeopatinio vaisto, kuris po klinikinių tyrimų būtų paaukštintas į normalius?
Dėl pačios sistemos, kaip homeopatiniai preparatai yra gaminami, tai nelabai įmanoma. Nebent būtų nusižengta homeopatijos principams ir preparato veiklioji medžiaga būtų skiedžiama mažiau ar neskiedžiama ar į preparatą būtų pridėta papildomų medžiagų, kurios taip pat turėtų būti neskiestos arba mažai skiestos.
mingis wrote:Ar tikrai jau taip ir nėra ryšio tarp psichologijos ir biocheminių/imuninių procesų?
Ryšys yra. Man atrodo, netgi šiame forume kažkada buvo apie tai kalbama, ir buvo minimi straipsniai kaip peliukams buvo įvaryta imunosupresija girdant cukruotu vandeniu, taip pat buvo kalbama apie imunosupresiją, kurią sukelia stresas, etc. Lygiai taip pat, teigiamos nuostatos gali turėti įtakos tiek fiziologiniams pokyčiams, tiek pačios problemos suvoktam pokyčiui*.

* Suvoktas pokytis (ar suvoktas betkas), tai toks psichologų pamėgtas terminas, kuris įvardina ne realius pasikeitimus ar objektyvią tikrovę, bet tai, kaip konkretus asmuo jaučiasi. Šiuo atveju, homeopatija gali ir nepadėti ar padėti tiek, kiek placebas, tačiau tai, kaip žmogus suvoks pokyčius, priklausys nuo jo įsitikinimų.

O apgaudinėti hipochondriką jo sąskaita tikrai yra neetiška. Kita vertus, placebo išrašymas retkarčiais yra naudingas, todėl to, kaip galimybės nederėtų atsisakyti.
ibwk
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-01-17 22:42

2011-01-18 22:42

VYTS wrote:Prievarta šiuo atveju netinkamas terminas.
tikriausiai, turėjau omeny - pasitelkiant apgaulę ir nutylėjimą.

ar ne teisingiau yra hipochondriją gydyti kaip psichikos sutrikimą, ir pasiūlyti psichoterapiją vietoj "imk šitų žirniukų ir eik nuo mano galvos".
Post Reply