Apie šunis

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
Post Reply
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5792
Joined: 2004-04-19 12:28

2011-06-06 17:15

Kitoje temoje kalba netyčia pakrypo apie šunų dresūrą. Dėl tvarkos siūlau pratęsti čia.

Pradžiai keli klausimai: Ar laikot šunis? Gal domitės jų dresūra? Kokia veislė jums labiausiai prie širdies?
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5792
Joined: 2004-04-19 12:28

2011-06-06 17:34

ibwk wrote:
Vilius wrote:Nueik pas kokį patyrusį veterinarą ir paklausk kiek jis gyvenime matė šunų su pažeistomis trachėjomis.
veterinarijos akademijoje mačiau tas pažeistas trachėjas dešimtyse rentgeno nuotraukų.
Įdomu. Ar tikrai tie šunys buvo nukentėję nuo grandinėlės naudojimo? Aš iš tiesų esu klausęs šito dalyko pas vieną veterinarą ir porą trenerių, visi sakė, kad taip nebūna. Na, bent jau normaliais atvejais, kai nesistengiama tyčia sužaloti šuns.
ibwk
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-01-17 22:42

2011-06-07 11:44

šunimis domiuosi visą gyvenimą, dabar auginu belgų aviganio malinua mišrūnę (tokia labai juokinga, pusės belgo dydžio). dresūra irgi užsiimu apie 10 metų (iš pradžių su tėvo vokiečių aviganiais, paskui su savo šunimi.)
dar savanoriavau gyvūnų prieglaudoje, teko kelis šunis laikinai globoti, įskaitant labai sunkaus charakterio, arba turinčius didelių problemų.

pats nuostabiausias laikinas globotinis buvo toks vokiečių aviganio ir bokserio mišrūnas, kurį pasiėmiau iš utilizavimo centro likus pusvalandžiui iki mirtinos injekcijos, nes "nieko neėda ir viduriuoja krauju". per vakarą atstačiau jam elektrolitų balansą, kitą dieną mokiau lipti laiptais ir t.t., kai atsigavo ir iš 2D (plokščio šuns) tapo normaliu 3D šunimi, tai buvo pats geriausias ir švelniausias gyvis. dabar laimingai gyvena kaune pas kažkokią šeimą.
(čia aš noriu pasakyti, kad nesu prieš gyvūnų utilizavimą, bet manau, kad puikaus charakterio, dar jaunus šunis ir kates geriau pasistengti ir padovanoti)

taip pat mokiausi kinologų mokykloje (bet nebaigiau, nes užkniso, kad 80% informacijos apie parodas ir veislės standartus ir veislynus).
toje mokykloje, paskaitoje, kuri vyko tuometinėje LVA ir mačiau tas smaugtukų pažeistas trachėjas. taip atsitinka, kai grandinėlė naudojama ne drausminimui, bet apskritai vedžiojimui - ne kartą mačiau, kaip šuo raunasi į priekį dusdamas, o šeimininkui kaip ir vienodai.
Post Reply