Page 1 of 1

Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-03-11 19:43
by Daumantas
Sveiki,

neseniai aptikau internete tokį dalyką kaip dantų balinimą aliejumi angl. (oil pulling). Tai yra ajurvedinis gydymo būdas, kuris neva gali išgydyti įvairius negalavimus: miego sutrikimus, įvairius skausmus ir netgi gali sureguliuoti menstruacijų ciklus. Dabar šitas būdas sparčiai populiarėja JAV kaip natūralus būdas balinti dantims. Receptas toks: ryte, nieko nevalgius ir negėrus valgomąjį šaukštą šaltai spausto aliejaus (saulėgrąžų rekomenduojama) įdėt burnon ir skalaut visaip 20 minučių. Būtent šita dalis yra pabrėžiama labiausiai. Skalaujant mažiau nei dvidešimt minučių - rezultato nepasieksite. Taipogi, jei nutrauksite skalavimą po savaitės, dantys "geltonuos toliau" :D

Daugiau apie šitą būdą skaityti - http://www.oilpulling.com/ , http://www.youngandraw.com/oil-pulling- ... -the-body/

Įdomu išgirsti skeptikų nuomonę šiuo klausimu - kiek čia logikos visame šitame reikale yra ir kiek prasimanymo?

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-03-11 20:49
by Vajezus
Kiek matau, kai kurie tyrimai rodo, kad procedūra gali padėti nuo dantenų kraujavimo, gingvito (dantenų uždegimo), halitozės (blogo kvapo iš burnos) ir pan.
Apie dantų balinimą nėra nieko.

Apskritai, dantų balinimas yra ne medicinos, o kosmetikos sritis, ir čia būna gyvas velnias dezinformacijos pinigams išvilioti.

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-04-05 10:22
by gusteauguste
Aš dariausi balinimą čia - odontologijos klinika zukausko, nepigus malonumas, tačiau labai puikiai sutvarkė :)

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-04-05 18:38
by fizikanas
Ar tai buvo balinimas aliejumi?

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-04-06 01:56
by RB
fizikanas wrote:Ar tai buvo balinimas aliejumi?
Ne, tai buvo spamas.

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-06-12 09:19
by Yaoming
Daumantai... dantų balinimas ir menstruacijų ciklo sureguliavimas....kuo tai siejasi? Kur čia tokią info radai? Numesk kokią nuorodą, nes labai jau kosmiškai skamba...:)

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-08-31 22:56
by Free man
Blefas. Pats esu odontologijos studentas ir galiu patvirtinti, kad tokiais būdais (kaip ir pastom su abrazyvinėm dalelėm) galima nebent pašalinti emalio sluoksnį, kuris nusidažęs nuo kavos, vyno ir t.t. O profesionalus balinimas atliekamas tik gyd. kabinete.

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-09-02 03:38
by RB
Free man wrote:Blefas. Pats esu odontologijos studentas ir galiu patvirtinti, kad tokiais būdais (kaip ir pastom su abrazyvinėm dalelėm) galima nebent pašalinti emalio sluoksnį, kuris nusidažęs nuo kavos, vyno ir t.t. O profesionalus balinimas atliekamas tik gyd. kabinete.
Nebūtinai. Tuos pačius balinančius gelius ar pastas galima ir namie naudoti. Kiek suprantu, elementarus vandenilio peroksidas, suardantis emalėje esančius nešvarumus. Kiek tai sveika dantims, atskiras klausimas.

Re: Dantų balinimas aliejumi

Posted: 2013-09-11 14:47
by wdp
Pasalinu emales nesvarumus dantys vistiek liks kaulo spalvos. Peroksidas balina oksiduodamas ne tik nesvarumus bet ir kaule esancius pigmentus.