Didysis a la sprogimas ir Visatos atsiradimas

Visi mes siekiame pažinti mus supantį pasaulį. Ką jau atradome ir kas dar liko atrasti? Visos su pasaulio pažinimu susijusios temos - čia.
Sagittarius
pradedantis
Posts: 210
Joined: 2006-02-13 16:26

2007-06-29 09:13

Pszczolarz wrote:Biblijos aprašyti mistiniai įvykiai neįmanomi, tai nėra tikslus istorinis istorinis šaltinis. O ką tu matai akivaizdaus?

kurie konkrečiai įvykiai tau neįmanomi?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-06-29 09:54

Žemės sukūrimas per 6 dienas (jau žinome apie didijį sprogimą ir kad tai žymiai daugiau dienomis skaičiuojant), Jėzaus vaikščiojimas vandeniu (tai fiziškai neįmanoma be įrenginių), prisikėlimas iš numirusių (tais laikais gaivinimo budų ir įrangos neturėjo). Tai mistiniai paistalai, nėra jokių įrodymų, kad tai ne pasaka.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2007-06-29 10:52

Pszczolarz wrote:Žemės sukūrimas per 6 dienas (jau žinome apie didijį sprogimą ir kad tai žymiai daugiau dienomis skaičiuojant), Jėzaus vaikščiojimas vandeniu (tai fiziškai neįmanoma be įrenginių), prisikėlimas iš numirusių (tais laikais gaivinimo budų ir įrangos neturėjo). Tai mistiniai paistalai, nėra jokių įrodymų, kad tai ne pasaka.
Aš tiesą sakant pasiskaičiau naująjį testamentą neseniai... ir man iškilo toks klausimas: praktiškai Jėzaus laikais, krūvos žmonių buvo apsėsti visokių dvasių, kur tik Jėzus eidavo, ten minias dvasių išvarydavo iš visokių apsėstųjų. Jeigu jos tokios dažnos, tai kur jos šiais laikais?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-06-29 13:09

Dabar irgi egzistuoja "apsėstieji" ir egzorcistai kurie juos "gydo".
Sagittarius
pradedantis
Posts: 210
Joined: 2006-02-13 16:26

2007-07-03 12:54

Pszczolarz wrote:Žemės sukūrimas per 6 dienas (jau žinome apie didijį sprogimą ir kad tai žymiai daugiau dienomis skaičiuojant), Jėzaus vaikščiojimas vandeniu (tai fiziškai neįmanoma be įrenginių), prisikėlimas iš numirusių (tais laikais gaivinimo budų ir įrangos neturėjo). Tai mistiniai paistalai, nėra jokių įrodymų, kad tai ne pasaka.
labai paprastai suvoki Dievo dienas, pagal mane jos gali trukti milijardus metų, bet kaip tą kitaip paaiškinti žydų piemenims :?

yra keletas teorijų kodėl Jėzus galėjo vaikščioti vandeniu, bet tave tai tikriausiai neįtikins.

stebuklų yra ir šiais laikais, paklausk medikų, gelbėtojų, žurnalistų- jie dažniau susiduria su stebuklais. Kad tai ne pasakos medikai galėtų tau pateikti medicinines kortels apie neišgydomas ligas, kurios buvo įveiktos, gelbėtojai tau galėtų priesiekti ir parodyti daiktus, kuriuos iš degančio namo išneša sukriošusi senutė (žinau atvejį su spinta, kurią paskui keturi vyrai vos panešė). Kas tai- ne stebuklai? Argi ne stebuklas kai motina per sekundės dalis ištraukia savo vaiką iš po lekiančio automobilio ratų? Spaudoj pasirodo tokių aprašytų atvejų ir liudytojai tai patvirtina.


Linkiu tau pačiam patirti stebuklą. :)
Sagittarius
pradedantis
Posts: 210
Joined: 2006-02-13 16:26

2007-07-03 12:59

bro1 wrote:
Pszczolarz wrote:Žemės sukūrimas per 6 dienas (jau žinome apie didijį sprogimą ir kad tai žymiai daugiau dienomis skaičiuojant), Jėzaus vaikščiojimas vandeniu (tai fiziškai neįmanoma be įrenginių), prisikėlimas iš numirusių (tais laikais gaivinimo budų ir įrangos neturėjo). Tai mistiniai paistalai, nėra jokių įrodymų, kad tai ne pasaka.
Aš tiesą sakant pasiskaičiau naująjį testamentą neseniai... ir man iškilo toks klausimas: praktiškai Jėzaus laikais, krūvos žmonių buvo apsėsti visokių dvasių, kur tik Jėzus eidavo, ten minias dvasių išvarydavo iš visokių apsėstųjų. Jeigu jos tokios dažnos, tai kur jos šiais laikais?
apie kiekvieną gydytoją ar magą ar šventajį, net apie šarlatanus sukiojasi daug ligonių, vargšų ir kt. su savo visokiomis problemomis. Tai labai natūralu, kad tie žmonės ieško pagalbos sau ar artimiesiems ir kreipiasi į tuos kurie kažkuom įpatingi.

O šiais laikais net Lietuvoje žinau du egzorcistus, o kiek jų pasaulyje? Ar domėjaisi kiek žmonių kreipiasi į egzorcistus?

Beje yra nuomonė, kad dalis pshichinių ligų- tai apsėdimas, rusijoje yra kalbama apie atvejus kaip popas išgydė psichinius ligonius durnyne, kurių nesugebėjo išgydyti šiuolaikinė medicina.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-07-03 15:53

Tie psichiniai ligoniai patys norėjo popo ritualų ir įtikėjo į savo "apsėdimą", jau esu matęs tai per National geographic. Ateina skeptikas apsirengęs kaip šamanas ir daro egzorcizmą merginai, ji nurimsta ir "pasveiksta". Tada skeptikas nusirengia ir parodo kaip į kokosus jis gėlių žiedus sukišo, įrodo jog kaimiečius už pinigus apgaudinėja šarlatanai pasinaudodami vietiniai norinčiais egzorcizmo ir dėmesio. O nelaimės atveju į žmogaus kūna plūsteli adrenalinas, tada žmogus tampa keletą kartų stipresnis, taigi jokių stebuklų nėra. Nepagydomų ligų dar niekas neišgydė, nebent jas įmanoma buvo išgydyti, arba juos pačios dingsta kaip koks gripas nuo antikūnų gamybos. Neturime jokių iki galo ištirtų įvykių kur įrodomas stebuklas, kolkas tai tik svaičiojimai ir gandai. Gal egzistuoja mokslinis paaiškinimas tiems retiems atvejams? Bet kolkas net tokių nėra, visada randame atsakymą.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2007-11-18 10:22

Kartą besiprausiant man kilo toks klausimas: kada atsirado fizikos dėsniai? Buvo visada, atsirado sprogimo metu ar jau po didžiojo sprogimo?
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-11-18 11:53

spyxter wrote:Kartą besiprausiant man kilo toks klausimas: kada atsirado fizikos dėsniai? Buvo visada, atsirado sprogimo metu ar jau po didžiojo sprogimo?
Fizikos dėsniai atsirado, kai juos sukūrė fizikai.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2007-11-18 12:08

Liucipher wrote:
spyxter wrote:Kartą besiprausiant man kilo toks klausimas: kada atsirado fizikos dėsniai? Buvo visada, atsirado sprogimo metu ar jau po didžiojo sprogimo?
Fizikos dėsniai atsirado, kai juos sukūrė fizikai.
Turėjau galvoj ne teoriją, o taisykles kaip viskas sąveikauja. Tarkim ar masė ir traukos jėgos egzistavo visada ar atsirado, kaip su poliškumu, elementariuoju krūviu ir panašiai.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-11-18 14:34

spyxter wrote:Turėjau galvoj ne teoriją, o taisykles kaip viskas sąveikauja. Tarkim ar masė ir traukos jėgos egzistavo visada ar atsirado, kaip su poliškumu, elementariuoju krūviu ir panašiai.
Tikslaus atsakymo nėra, dominuojanti Visatos susikūrimo teorija sako, kad tiek gravitacija, tiek laikas ir erdvė atsirado didžiojo sprogimo metu.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2007-11-18 15:07

Bijau, kad samprotavimai apie tai, kada pradėjo veikti dabar žinomi fizikos dėsniai, yra prasmingi ne daugiau, nei teologų samprotavimai, kiek angelų gali tilpti ant adatos smaigalio :)

Kol kas neturime jokio instrumento, kuris leistų pakrapštyti norimą dalyką (pavyzdžiui, gravitacinę sąveiką) ir pamatyti prikaltą aprūdijusią lentelę su užrašu "Sukurta 9885000 m. pr. m. e" :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-11-18 15:56

Vajezus wrote:Bijau, kad samprotavimai apie tai, kada pradėjo veikti dabar žinomi fizikos dėsniai, yra prasmingi ne daugiau, nei teologų samprotavimai, kiek angelų gali tilpti ant adatos smaigalio :)

Kol kas neturime jokio instrumento, kuris leistų pakrapštyti norimą dalyką (pavyzdžiui, gravitacinę sąveiką) ir pamatyti prikaltą aprūdijusią lentelę su užrašu "Sukurta 9885000 m. pr. m. e" :)
Tą pati galima pasakyti apie Visatos atsiradimą apskritai. Tačiau turimi duomenys leidžia kurti tam tikrus modelius ir, jais remiantis, kelti hipotezes.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4704
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2007-11-18 17:28

Man asmeniškai atrodo, kad jokio Visatos atsiradimo apskritai nebuvo, nes Visata (kartu su visais savo dėsniais ir pan.) yra visiškai savyje uždara ir savipakankama sistema. O Big Bang'as, jeigu žiūrėsim nuosekliai, tėra teorija, kuri kalba apie Visatos plėtimąsi ir su tuo susijusius dalykus. O tai ne tas pats, kas Visatos atsiradimas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-11-18 17:42

Svetimas wrote:Man asmeniškai atrodo, kad jokio Visatos atsiradimo apskritai nebuvo
Priklauso nuo to, ką laikysime Visata. Akivaizdu, kad dabartinė besiplečianti Visata negali egzistuoti amžinai. O ar Didįjį sprogimą laikysime Visatos atsiradimu, ar perėjimu iš vienos formos į kitą – interpretacijos reikalas :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4704
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2007-11-18 17:50

RB wrote:
Svetimas wrote:Man asmeniškai atrodo, kad jokio Visatos atsiradimo apskritai nebuvo
Akivaizdu, kad dabartinė besiplečianti Visata negali egzistuoti amžinai.
Laikas yra vidinė Visatos savybė ir nebūtinai turi būti taikomas jai pačiai.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-11-18 19:25

Svetimas wrote:Laikas yra vidinė Visatos savybė ir nebūtinai turi būti taikomas jai pačiai.
Lingvistinė ekvilibristika :)
Visvien viskas susiveda į tai, kad prieš tam tikrą laiko tarpą Visata buvo(?) visiškai kitokia.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2007-11-18 20:08

Bet čia gera mintis dėl to ar laikas egzistuoja už visatos ribų :)
Post Reply