Įsižeidimas

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2010-04-12 00:16

D3monas wrote:Dabar, jei pažvelgtume iš etinės pusės (mat Rated užvedė ant įžeidimo etiškumo), tai bet kokiu atveju, bet koks įžeidinėjimas yra neetiškas.
Ne tik Rated. "Uzvedinejo" visi, kuriem zodis "kalte" bent kiek asocijuodavosi su teisiniu kaltumu (priezastingumo blogaja puse). Visi, kurie buvo pasiurpe "kaip lieka nenuteisti patys izeidinetojai", "jog tema kuriama tik pateisinti izeidinetoju neetiska elgesi" ir pan.. (o tokiu buvo nemazai)
Tik dar karta parodo kaip svarbu temos pradzioje apibrezti ka kuo vadiname.

Patikslinu : "Bet koks izeidinejimas - koki tu ji supranti yra neetiskas - taip kaip tu supranti etika." Juk leudis lengva ranka nepatogia tiesa nuraso ant izeidimu, kuriu ne per kur nenurasysi etikos pazeidimams. Taigi izeidinejimas nelygu izeidinejimui, etika nelygu etikai (cia labai abstraktus zodziai). Apsidraudizant.

Del viso kito lyg ir esi teisus.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-04-12 01:48

D3monas wrote:Galiu pridurti tik tiek, kad nuolat įžeidinėju žmones, tai darau tam, kad jie pajudintų savo smegenis ir pasitikrintų savo sąmonės konstruktų ryšį su tikrove. Jei įžeidžiu religinį fanatiką - nei man jo gaila, nei jo atsiprašysiu.
+
D3monas wrote:Taip, jei eisi prie žmonių ir juos vadinsi šiknaskylėmis - jiems tai nepatiks, dauguma veikiausiai įsižeis.
Pabandyk leptelėti šį epitetą grupei skinų tamsiame akligatvyje :wink:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-04-12 09:23

Akela wrote:
D3monas wrote:Galiu pridurti tik tiek, kad nuolat įžeidinėju žmones, tai darau tam, kad jie pajudintų savo smegenis ir pasitikrintų savo sąmonės konstruktų ryšį su tikrove. Jei įžeidžiu religinį fanatiką - nei man jo gaila, nei jo atsiprašysiu.
+
D3monas wrote:Taip, jei eisi prie žmonių ir juos vadinsi šiknaskylėmis - jiems tai nepatiks, dauguma veikiausiai įsižeis.
Pabandyk leptelėti šį epitetą grupei skinų tamsiame akligatvyje :wink:
Ne, to nedarysiu, mat mano savisaugos mechanizmas sako, jog esu per silpnas juos sumušti ir per lėtas nuo jų pabėgti. Nebent iš pravažiuojančio automobilio. :lol:
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2010-04-12 09:38

Na, mes tikimes, kad izeidineji intelektualiai :) . Apskritai, jeigu betkoks tavo nuolatinis (cia jau neieina atsitiktinis roziniu drakonu fanatiko isjuokimas) izeidinejimas zmogu tik dar labiau varo i nevilti, tai neretu atveju jis tik tolsta nuo smegenu judinimo. Kas reiskia, jog tavo motyvai butu nepateisinti. Kita vertus yra ir kitas motyvas, kaip naturali atranka (jeigu mes priimame tokia visuomenes formavimo forma). Tiek uzdepresuosi tavo galva "durna" pilieti, kad jam padideja tikimybe netureti seimyninio gyvenimo, tuo paciu ir vaiku.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-04-12 10:28

D3monas wrote:
Akela wrote:
D3monas wrote:Galiu pridurti tik tiek, kad nuolat įžeidinėju žmones, tai darau tam, kad jie pajudintų savo smegenis ir pasitikrintų savo sąmonės konstruktų ryšį su tikrove. Jei įžeidžiu religinį fanatiką - nei man jo gaila, nei jo atsiprašysiu.
+
D3monas wrote:Taip, jei eisi prie žmonių ir juos vadinsi šiknaskylėmis - jiems tai nepatiks, dauguma veikiausiai įsižeis.
Pabandyk leptelėti šį epitetą grupei skinų tamsiame akligatvyje :wink:
Ne, to nedarysiu, mat mano savisaugos mechanizmas sako, jog esu per silpnas juos sumušti ir per lėtas nuo jų pabėgti. Nebent iš pravažiuojančio automobilio. :lol:
Spėju, kad tavo savisaugos mechanizmas (instinktas?) taip pat apsaugos nuo tavo įžeidinėjimų (bent akis į akį) tavo dėstytojus, darbdavius, klientus ir visus kitus, kurių pyktis tau gali kaip reikiant pakenkti (pvz, asmenį, kuris sudeda tau parašiutą :wink: ).
Kas lieka? "Mažesni/silpnesni" ir tavęs asmeniškai nepažįstantys asmenys internete :) Šiaip tai įprasta schemytė :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-04-12 10:52

Akela wrote:Spėju, kad tavo savisaugos mechanizmas (instinktas?) taip pat apsaugos nuo tavo įžeidinėjimų (bent akis į akį) tavo dėstytojus, darbdavius, klientus ir visus kitus, kurių pyktis tau gali kaip reikiant pakenkti (pvz, asmenį, kuris sudeda tau parašiutą :wink: ).
Kas lieka? "Mažesni/silpnesni" ir tavęs asmeniškai nepažįstantys asmenys internete :) Šiaip tai įprasta schemytė :)
Ne, ne visai taip. :) Internete kaip tik neįžeidinėju žmonių, ar bent stengiuosi to nedaryti be reikalo. O visokius dėstytojus bei kitus asmenis, nuo kurių gresia ne fizinis atsakas - įžeidinėju nuolat. Žinoma, tam yra priežasčių. Pavyzdžiui, kai dėstytojas akivaizdžiai neišmano savo dėstomo dalyko, tai jam pacituoti naujus tyrimus, visos auditorijos akivaizdoje, yra gana stiprus dalykas. Tai pakelia dėstytojo motyvaciją pasiskaitinėti mokslo naujienas, o ne dėstyti iš to paties pageltusio sąsiuvinio, iš kuriuo dėstė prieš 20 metų. Tačiau, veikiausiai, taip elgiuosi būtent todėl, kad nebijau po te seksiančių pasekmių. Kitaip tariant, nėra nieko, kuo mane galėtų pagąsdinti dėstytojas, ir tik todėl galiu sau leisti juos įžeidinėti. (Kol kas visos kandžios replikos tik padėdavo pagerinti studijų kokybę.)
Dėl klientų? Neturiu patirties toje srityje. Veikiausiai tiesiog nebuvo progų jų įžeidinėti.
Darbdaviai? Na, turėjau ne tiek daug darbų, ir iš tų keleto darbelių tik vienam darbdaviui replikavau dėl kai kurių jo sprendimų, taip pat mosuodamas darbo kodeksu priverčiau perrašyti darbo sutartį. Tokie ten ir įžeidimai, kai įstatymas tavo pusėje, o tu tik pamurdai snukutį į "kaka" kaip kokiam kačiukui.
Skinų bijau, nes jie mušasi. Jei žmogus su manimi ginčijasi - džiaugiuosi tuo. Tai reiškia, kad vienas iš mūsų neteisus, ir ginčo metu prieisime tiesos.

Visgi, siūlau nenukrypti nuo temos, mat kalbame ne apie tai, ką aš įžeidinėju ar neįžeidinėju. Tik sakau, jog tai yra gana stiprus įrankis sujudinti žmogui, persvarstyti ar tai, ką jis turi galvoje atitinka tikrovę.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-04-12 11:45

D3monas wrote:
Akela wrote:Spėju, kad tavo savisaugos mechanizmas (instinktas?) taip pat apsaugos nuo tavo įžeidinėjimų (bent akis į akį) tavo dėstytojus, darbdavius, klientus ir visus kitus, kurių pyktis tau gali kaip reikiant pakenkti (pvz, asmenį, kuris sudeda tau parašiutą :wink: ).
Kas lieka? "Mažesni/silpnesni" ir tavęs asmeniškai nepažįstantys asmenys internete :) Šiaip tai įprasta schemytė :)
Ne, ne visai taip. :) Internete kaip tik neįžeidinėju žmonių, ar bent stengiuosi to nedaryti be reikalo. O visokius dėstytojus bei kitus asmenis, nuo kurių gresia ne fizinis atsakas - įžeidinėju nuolat. Žinoma, tam yra priežasčių. Pavyzdžiui, kai dėstytojas akivaizdžiai neišmano savo dėstomo dalyko, tai jam pacituoti naujus tyrimus, visos auditorijos akivaizdoje, yra gana stiprus dalykas. Tai pakelia dėstytojo motyvaciją pasiskaitinėti mokslo naujienas, o ne dėstyti iš to paties pageltusio sąsiuvinio, iš kuriuo dėstė prieš 20 metų. Tačiau, veikiausiai, taip elgiuosi būtent todėl, kad nebijau po te seksiančių pasekmių. Kitaip tariant, nėra nieko, kuo mane galėtų pagąsdinti dėstytojas, ir tik todėl galiu sau leisti juos įžeidinėti. (Kol kas visos kandžios replikos tik padėdavo pagerinti studijų kokybę.)
Dėl klientų? Neturiu patirties toje srityje. Veikiausiai tiesiog nebuvo progų jų įžeidinėti.
Darbdaviai? Na, turėjau ne tiek daug darbų, ir iš tų keleto darbelių tik vienam darbdaviui replikavau dėl kai kurių jo sprendimų, taip pat mosuodamas darbo kodeksu priverčiau perrašyti darbo sutartį. Tokie ten ir įžeidimai, kai įstatymas tavo pusėje, o tu tik pamurdai snukutį į "kaka" kaip kokiam kačiukui.
Skinų bijau, nes jie mušasi. Jei žmogus su manimi ginčijasi - džiaugiuosi tuo. Tai reiškia, kad vienas iš mūsų neteisus, ir ginčo metu prieisime tiesos.

Visgi, siūlau nenukrypti nuo temos, mat kalbame ne apie tai, ką aš įžeidinėju ar neįžeidinėju. Tik sakau, jog tai yra gana stiprus įrankis sujudinti žmogui, persvarstyti ar tai, ką jis turi galvoje atitinka tikrovę.
Na, jei laikysi diskusiją su dėstytoju ir derybas su darbdaviu jų įžeidinėjimu ir t.t., tai gyvenimas bus ištisa įžeidinėjimų virtinė :) Dabar aiškus tas tavo "Galiu pridurti tik tiek, kad nuolat įžeidinėju žmones (...)" :D
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2010-04-12 13:03

Geriau nurasykim tavo izeidinejimus i neizeidinejimus. Kitu atveju is tavo postu isplauktu, kad esi neetiskas. Nors velnias ( :twisted: ) zino, kas kokias reiksmes priskiria tokiems zodziams kaip etika ar izeidinejamas. Diskusija per daug abstrakti :?. Sita vienos frazes komentaru lobyna nurasom i tu zodziu reiksmiu apsigludinimus :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-04-12 18:03

Na, gerai. Supratau, kad dalis to, ką vadinu įžeidinėjimais, tėra kitos asmens klaidų jam parodymas, gana nemandagiomis priemonėmis, pavyzdžiui, įžūliu pertraukimu ar nusikvatojimu. Gal būt tai nėra įžeidinėjimai, gal tai yra tiesiog mano arogancijos ir aukštos savivertės padarinys, gal tiesiog esu įžūlus. Nurašykim visa tai, kaip netipišką atvejį ir keliaukime toliau, nes juk ne apie tai tema. :lol:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2010-05-22 12:49

Akela wrote:Na, jei laikysi diskusiją su dėstytoju ir derybas su darbdaviu jų įžeidinėjimu ir t.t., tai gyvenimas bus ištisa įžeidinėjimų virtinė :) Dabar aiškus tas tavo "Galiu pridurti tik tiek, kad nuolat įžeidinėju žmones (...)" :D
Lietuvoje pakankamai didelis tankis žmonių, perdėtai jautriai reaguojančių į kritiką ar šiaip į nuomonę ne pagal plauką. Tai gal D3monas labai ir nenusišnekėjo sakydamas, kad nuolat įžeidinėja žmones. Gal jis dažnokai susiduria su tokiais jautruoliais ir tiesiog mums perteikia jų jam rodomą reakciją. :)
User avatar
quisnox
naujokas
Posts: 4
Joined: 2009-12-09 01:08
Contact:

2010-05-27 16:30

Azuolas wrote:Taip. Niekas negali įžeisti. žmogus gali tik įsižeisti pats.
Pritariu ąžuolo nuomonei...
Post Reply