p2p

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-02-16 15:07

MaikUniversum wrote:
o kaip ivardinti kai atliekmas darbas menesiais ar metais ir uz ji nesumokama? zinau lietuvoj gan populiarus budas samdyti darbuotojus kuriem gale menesio neismokami atlyginimai bet kaip tai ivardinti?
tai lygiai tas pats.
Darbas yra paslauga. Susitarimas. Mainai. Tai tikrai ne tas pats.
nevykdomas susitarimas sitaip zmogu paverciant vergu bei paimant jo sukurta produkta be atlygio jam yra ne kas kita kaip vagyste.
lygiai tas pats kad tamstai kas nebemoketu atlyginimo uz jusu darba (nesvarbu tai paslaugos ar tai gamyba). manau ta zmogu jus tikrai ivardintumete vagimi.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-16 17:18

son wrote:
MaikUniversum wrote:
o kaip ivardinti kai atliekmas darbas menesiais ar metais ir uz ji nesumokama? zinau lietuvoj gan populiarus budas samdyti darbuotojus kuriem gale menesio neismokami atlyginimai bet kaip tai ivardinti?
tai lygiai tas pats.
Darbas yra paslauga. Susitarimas. Mainai. Tai tikrai ne tas pats.
nevykdomas susitarimas sitaip zmogu paverciant vergu bei paimant jo sukurta produkta be atlygio jam yra ne kas kita kaip vagyste.
lygiai tas pats kad tamstai kas nebemoketu atlyginimo uz jusu darba (nesvarbu tai paslaugos ar tai gamyba). manau ta zmogu jus tikrai ivardintumete vagimi.
ne, tai tiesiog nesąžiningumas ir pretekstas panaudojus tam tikras priemones atgauti uždirbtus pinigus (pagal susitarimą). Nes jei viena pusė nevykdo savo sutarties, tai elementaru gi. Nepamenu, kaip ten anarchistinėje visuomenėje viskas vyktu tik.. Čia bitininkas geriau išmano tokus dalykus. :guilty:

Aišku, jeigu jis sukuria REALŲ (materialų) produktą, tada taip, vagystė.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2009-02-16 19:59

son wrote:
Svetimas wrote:O kai inžinierius autocad'ininkas dirba su nelegaliu Autocad'u, nes legalus jam atrodo per brangus (nes gali dirbti su nelegaliu), o pigesnės legalios alternatyvos jam atrodo per prastos (nes gali dirbti su negaliu Autocad'u), tai reiškia tikros konkurencijos atstatymą ar Autocad'o kūrėjų įžūlų gobšumą? :)
na visu pirma isvardinkit man mechcad alternatyvas kurias butu galima taikyti ne tik prie kompiuteriu bet ir gamybines irangos..
Sorry, bet labai mažai ką išmanau apie tai.
son wrote:o antra toji pati lietuvos svietimo sistema studentus ruosia su kokiom alternatyvom?
O kaip šiuo klausimu yra užsienyje? Geriau?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-02-16 21:18

Svetimas wrote:O kaip šiuo klausimu yra užsienyje? Geriau?
europoj (konkreciai kiek teko girdeti vokietijoj) situacija geresne nes alternatyvos ne tik perzvelgiamos bet ir mokoma jomis naudotis.. jav kiek zinau atvirksciai ten labai stiprus microsoft monopolis.
[p.s. cia remiuosi tik kiek teko girdeti mat su europos svietimo sistema tikrai nesu susipazines pakankamai kad galeciau pateikti rimtu pvz.]

tai labai priklauso nuo paciu valstybiu interesu ir poziurio i visa tai. taciau ten alternatyviu programu paieskom ir ju mokymui daug demesio neskiriama del labai paprastu priezasciu.. ju ekonomine padetis leidzia naudoti tai kas jiem patogiau ir geriau. nebutinai atsizvelgiant i "kas pigiau". nuo pat seno galvos skausmas yra atsilikusios ir besivystancios valstybes kurios negali sau leisti kas jom geriau o turi ziureti ka "isgali" finansiskai.
konkreciai uk piratavimas paplites su "pabandymo" argumentu arba tiesiog vagiu principu "kam moketi daugiau jei galiu pigiau arba nemokamai".. taciau tarp vietiniu tikru anglu piratavimas tikrai neklesti del dar paprastesnio dalyko. jie yra technologiju "end useriai" ir ziuri kad tik viskas butu kuo paprasciau ir nereiketu jiem sukti galvos.. didele dalis tikrai neturi nei noro nei laiko ieskoti ivairiu nulauzimu ar patys nulauzineti programu. jiem daug patogiau ir maloniau parduotuveje issirinkti preke (tarkim vietoj paisklausyti kas skamba albume ir jei patinka nusipirkti) parsisiusti is itune norimu dainu ar filmu keliu mygtuku paspaudimu ar susitvarkyti savo laptopa "recovery" principo deka.. pinigai sukuria gyvenimo patoguma ir paprastuma o uz juos kazkas atlieka savo darba. deja rytu europoj daug kas kitaip.


beje kodel jusu manymu didziausia rieke entertainment irenginiu vakaru europoj ir siaures amerikoj pasiima apple? ne del savo gaminiu kokybes (mat kokybe prilygstanciu jiem yra begales) bet del paprastumo naudojant..
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-02-16 22:45

MaikUniversum wrote:na va, prasideda. Kai tokie kaip tu į mano argumentus atsakinėja šiaudinėm baidyklėm tikrai praeina noras diskutuot. Ir žiūriu, ne man vienam.
Tai tu net nežinai, kas ta monopolija, ar ne? :)
Ir taip, tu ne pirmas mulkis, kuris pabrukęs uodegą sprunka į krūmus, kai pritrūksta argumentų ;) Dėl šito nesiginčyju.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-17 09:57

RB wrote:
MaikUniversum wrote:na va, prasideda. Kai tokie kaip tu į mano argumentus atsakinėja šiaudinėm baidyklėm tikrai praeina noras diskutuot. Ir žiūriu, ne man vienam.
Tai tu net nežinai, kas ta monopolija, ar ne? :)
Ir taip, tu ne pirmas mulkis, kuris pabrukęs uodegą sprunka į krūmus, kai pritrūksta argumentų ;) Dėl šito nesiginčyju.

o, dar ir ad hominem :) šaunu RB.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2009-02-17 12:10

son wrote:
senis wrote:
liudvikas wrote: As irgi piratauju.
Blogai. As- ne.
ir praziurite tarkim bent dali tu filmu kurie irasomi sio forumo kulturos temoje taciau kuriu ne su ziburiu nerasite lietuvos parduotuviu ar nuomos istaigu lentynose nepirataudamas?
net idomu pasidare is kur gi semiates sios informatyvios produkcijos..
Deja as kartas nuo karto irgi paziuriu koki nupiratauta filma. Negali buti visose srityse tobulas. Bet programines irangos srityje tai nepiratauju :-)

Beje del CAD, yra kazkokiu atviro kodo variantu:
http://www.osalt.com/autocad
Pvz. QCAD arba BRL-CAD.
Aisku kaip tu sakai, jie netures kazkokiu "feature" kurias turi AutoCAD`as. Taciau sitoje vietoje reiketu ziureti ar tu "feature" visur ir visada reikia ? Na jei inzinierius dirba 90% laiko su kazkokia AutoCAD funkcija, kurios alternatyvu tarp atviro kodo nera - tada taip belieka piratavimas, kad musu vargsoje valstybeje inzinierius galetu prastumti koki projekta. Bet jei naudojamos savybes, kurias daugiau maziau gali pakeisti atviro kodo programos - tada galbut ir verta pereiti prie nemokamu alternatyvu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-02-17 16:13

MaikUniversum wrote:o, dar ir ad hominem :) šaunu RB.
Kaip neseniai man sakė vienas kolega iš šito forumo – mūsų problema yra per didelis politkorektiškumas. Tarpusavyje bendraudami už akių daugelis mūsų vieningai sutaria, kad kai kurie individai yra visiški bukapročiai ir klounai, bet va į akis jiems to kažkodėl nepasako ;) Deja, toks mandagumas minėtiems individams sukuria apgaulingą įspūdį, kad kažkas laiko jų rašliavas vertomis dėmesio.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-17 16:30

Bandai racionalizuoti savo argumentacines klaidas ? :roll: Iš mano pusės tiek, nelįsiu į asmeniškumus geriau, kaip tu.


PEACE.
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-02-17 22:43

MaikUniversum wrote:Bandai racionalizuoti savo argumentacines klaidas ? :roll: Iš mano pusės tiek, nelįsiu į asmeniškumus geriau, kaip tu.


PEACE.
Siaip pastebejimas is salies, tu, MaikUniversum, maziau rasinek postu, nes sugadini puse temu... matomai savotiska grafomanija. dabar realiai paziurekime pagrindini forumo puslapi - vos ne kiekvienos skilties paskutine zinute parasyta MaikUniversum. Suprasciau, kad butu isreiskiama argumentuota, idomi nuomone, o dabar kas? pvz.: "as esu ateistas", "anksciau buvau tikintis, dabar - ne".
gerai, kad kai kuriem zmonem bent juokingos tos zinutes. kitus jos paprasciausiai erzina.

ps, speju, kad cia turbut pastebesi ad hominem...
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-18 09:16

haleris wrote:
MaikUniversum wrote:Bandai racionalizuoti savo argumentacines klaidas ? :roll: Iš mano pusės tiek, nelįsiu į asmeniškumus geriau, kaip tu.


PEACE.
Siaip pastebejimas is salies, tu, MaikUniversum, maziau rasinek postu, nes sugadini puse temu... matomai savotiska grafomanija. dabar realiai paziurekime pagrindini forumo puslapi - vos ne kiekvienos skilties paskutine zinute parasyta MaikUniversum. Suprasciau, kad butu isreiskiama argumentuota, idomi nuomone, o dabar kas? pvz.: "as esu ateistas", "anksciau buvau tikintis, dabar - ne".
gerai, kad kai kuriem zmonem bent juokingos tos zinutes. kitus jos paprasciausiai erzina.

ps, speju, kad cia turbut pastebesi ad hominem...
o kas tu toks ?
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-02-18 09:36

paprasciausias forumo skaitytojas, megstantis idomias diskusijas...
beje, tau siulyciau irgi tokiu patapt.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-18 09:46

haleris wrote:paprasciausias forumo skaitytojas, megstantis idomias diskusijas...
beje, tau siulyciau irgi tokiu patapt.
??? Jei neturi ką pasakyti, geriau pasinaudok savo patarimu ir patylėk. Nes nežadu veltis į asmeniškumus dėl RB. Jei nori pakritikuot - rašai PM. Nors man labai įtartinas tas faktas, kad vos prisiregistravęs puolei į šią temą ginti RB.
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-02-18 10:25

matai, as ir tylejau, tiesiog pabodo skaitinet tavo zinutes. o ir siaip, manau, kad RB nereikia jokiu pagalbu...
yra zmoniu forume, kurie neraso postu, nes: neturi ka pasakyti; neturi laiko/noro veltis i diskusijas.
lygiai taip pat yra ir zmoniu, kurie raso i foruma, nes: turi ka pasakyti; neturi ka pasakyti, bet turi daug laiko/noro reiksti savo taip vadinama nuomone.
ka gi, toliau sitos temos neverta pletot. gal adminai galetu pratrint sias zinutes, nes kam reikejo, tas paskaite? :)
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-18 11:17

Aha, atėjai, pablevyzgojai ir dabar tikiesi, kad trins žinutes ? Kartoju dar syki, jei nori kritikuot mane, kaip asmenį - rašyk PM,
matai, as ir tylejau, tiesiog pabodo skaitinet tavo zinutes.
jei nepatinka mano "žinutės" - neskaityk. Berods čia netgi ignoruoti galima vartotoją. Geriau būtum tylėjęs ir toliau, gal ką nors konstruktyvaus būtum sukurpęs Į TEMĄ.
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-02-18 11:34

siaip ar taip viesa kritika dazniausiai buna efektyvesne. ypac nebrandzioms asmenybems.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-02-18 11:43

haleris wrote:siaip ar taip viesa kritika dazniausiai buna efektyvesne. ypac nebrandzioms asmenybems.
:lol: prasideda.
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2009-03-09 13:17

son wrote:kiekvienas kurejas sukures koki nors produkta pats gali nustatyti jo kaina ir manau tai yra sazininga. cad programos siuo metu kone unikalus produktas kurio paprasciausiai nera alternatyvu. jei atsirastu siu programu bent padorios alternatyvos ju kainos keistusi pagal rinka.
Šiaip apžiūrėk šį psl. - čia yra visai idomių programų. Dauguma nemokamų, dalis už suvokiamą kainą.
Post Reply