p2p

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
Post Reply
User avatar
Feroxas
pradedantis
Posts: 130
Joined: 2004-08-25 22:30
Location: Leeds, United Kingdom

2007-06-28 20:49

Tokios temos berods dar nebuvo arba buvo bet labai seniai.

Taigi siūlau padiskutuoti apie peer-to-peer sistemų (ed2k, dc, bittorrent, belenkiek kitų) dalinamo nemokamo turinio moralumo. Visiems plius minus aišku, kad intelektinės nuosavybės teisės priklauso jos autoriui ir jos platinti dykai be autoriaus sutikimo negalima. Tai yra apibrėžta įstatymuose ir bent jau mano galva yra logiška. Kita medalio pusė yra tai, kad sukontroliuoti failų dalinimosi internete yra neįmanoma: sistemos tampa decentralizuotos, uždaryti visų jas proteguojančių svetainių neįmanoma, juolab, kad dažnu atveju tai išvis kertasi su teise (pvz, pairat bėjaus neteisėtas uždarymas Švedijoje).
Taigi retorinis prasto lietuviško daininiko klausimas: ką daryt? Palikti viską likimo valiai ir nesistengti sutramdyti to, kas nesutramdoma? Viską įteisinti, atsižvelgiant į dalies visuomenės teigiamą požiūrį į copyright material dalinimą per p2p (kai kuriose šalyse net yra partijos siekiančios kardinaliai pakeisti intelektinės nuosavybės įstatymus)? O gal čia viskas gerai?

Ar siunčiatės filmus ir muziką internetu patys? Ar manote, kad tai legalu? Jei ne, kodėl vis tiek tai darote?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-06-28 22:19

Anarchistai norėtu panaikinti autoriaus teises remdamiesi "viskas priklauso liaudžiai". Aš nesutinku su tokia pozicija, jei kažką sugalvojai tai manau turi pilną teisę į tai, gali uždirbti pinigus. Kitaip idejos taptu nepelningos jas darantiems, tai atsilieptu neigiamai jų skaičiui. Knygos, namų architektūra, meno kūriniai taptu be sugalvotojo, beveik niekas nenorėtu kūrti to, nes nieko negautu mainais. Juk jei padarai darbą tai tau turi sumokėti. Mano visos atsiųstos programos nemokamos ir legalios.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-06-28 22:25

Feroxas wrote:Ar siunčiatės filmus ir muziką internetu patys? Ar manote, kad tai legalu? Jei ne, kodėl vis tiek tai darote?
Taip. Ne. Nežinau, greičiausiai turiu lanksčią moralę.
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2007-06-28 22:55

Namanau, kad įmanoma su "piratavimu" sukovoti. Manau reikėtų paleisti viska 4free, o kūrimą skatinti kokiom kitom priemonėm.
User avatar
Feroxas
pradedantis
Posts: 130
Joined: 2004-08-25 22:30
Location: Leeds, United Kingdom

2007-06-28 23:44

Ar verta visa tai legalizuoti vien dėl to, kad šitiek daug žmonių nepatektų į nusikaltėlių kategoriją? Vien dėl to, kad to neįmanoma sukontroliuoti?

Teko girdėti pasiteisinimų, maždaug: "na aš šiaip ar taip nebūčiau mokėjęs pinigų už tą kompiuterinį žaidimą, taigi, man jį atsiuntus iš interneto jį kūrusi kompanija nieko neprarado". Tai gal tokia logika vadovaujantis nieko bloga yra ir į spektaklį ar filmą be bilieto praeit? Vis tiek išlaidos vienodos bus, taigi jie nieko nepraras mane įsileidę.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-06-28 23:53

Perzhiurejau filmu atsargas - apie trechdalis kox (60-70 dvd yra pirktu - tiksliai kiek net negaliu pasakyt, nes keliasddeshimt... ishskolinta - ir prasizhengimas?) pirktu dvd. Kiti - na taip - parsisiusti ar susiveikti ish draugu. Nera taip, kad tik pirkchiau ar tik siuschiaus - gan dazhnai pasirenku greitesni buda gauti norima filma (randu parduotuveje - pasiimu, nes siuntimas truks ilgiau nei susimoket kasoje).
Bet bet bet - retesni ar mazhiau populiarus firmai parduotuvese nesimeto, tai siunchuos, nes tai patogu ("Lanksti morale" ? :( ) Ne tik - man nereikia nei dvd dezhutes su spalvingais paveiksliukais nei dar vieno kompakto - man reikia filmo. Parsisiuntimas ta funkcija atlieka kuo puikiausiai. Kai - JEI - startuos sistema, kad bus galima susimoket ir parsisust filma - galesiu ir sumoket (ne uzh dezutes ir antkinius prekybos centrui, o autoriams uzh darba ir interneto tiekejams uz serva ir siuntima) butinai naudosiuos shia paslauga. Gerbiu autoriu teises ir manau, kad turiu susimoket "uzh zhaislus" :)
Pszczolarz wrote:...Knygos, namų architektūra, meno kūriniai taptu be sugalvotojo, beveik niekas nenorėtu kūrti to, nes nieko negautu mainais. ...
Del knygu turiu shiokiu tokiu pamastymu - autoriai uzh knyga gauna 3-9% nuo pardavimo sumos (Betseleriu autoriai - maximum 12%). Visa kita - leidyklu pelnas. Na, tai laikosi ant laikmenos formato - zhmones megsta skaityti popierines knygas. Jei autoriai gautu bent 30% to, ka sumokam uzh knygas knygynuose, daugeliui ish ju gyvenimas stipriai pageretu. Turiu vilti, kad atejus elektroninio popieriaus erai, skaitytojai gales lengviau ir greichiau gauti norimus leidinius (parsisiusti elektronines knygos formatu ir patogiai skaityti) uz mazhesne kaina, nes atsimes popieriaus gamybos bei leidyklu ishlaidu kashtai, o knygu autoriai daugiau uzhdirbs ish savo darbo :) (Na, ir medzhiu reix mazhiau ishkirst)

Beje, idomu, kox procentas leshu pasiekia filmu autoriu kishenes, o kox nuseda n perpardavinetoju saskaitose, nors visi unisonu gieda apie "autoriu teises ir ju skriaudima" ?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2007-06-29 01:34

Na valstybė rūpinasi, kad žmonėm būtų gerai. Gal ji turėtų mokėti autoriams, kad jie rašytų, jeigu jau matom, kad autorinių teisių įstatymai nepadeda.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-06-29 01:56

Super tema :D.
Kas baisiausia ji visad mane kamavo ir erzino, bet taip niekad ir nesugebėjau užimti vienos ar kitos pozicijos.
Sakykime, kad žodis piratavimas reiškia tokį intelektinių teisių apėjimą, kuris laikomas amoraliu.

Nueinu į biblioteką, pasiemu iš jos knygą, perskaitau, gražinu. Piratauju ar ne?
Nueinu į biblioteką, pasiemu iš jos knygą, perskaitau, negražinu. Piratauju ar ne?
Susirandu e-book'ą internete, perskaitau, ištrinu. Piratauju?
Susirandu e-book'ą internete, perskaitau, pasilieku. Piratauju?
Jeigu nuspresime, kad šiuo atveju (knygų, filmų, ty panaudojimo ir padėjimo į nesvarbu kieno lentyną) piratavimas yra tik tos informacijos pasisavinimas, tai nieko blogo nei siųsti ir ištrinti filmus, nei siųsti ir ištrinti knygas, nes tokią paslaugą legaliai teikia viešosios įstaigos. Internetas tampa tarsi viešoji biblioteka, užtikrinanti galimybę gauti visokeriopą informaciją.
Tricky part: nueinu į biblioteką, pasiemu knygą, ją atsišviečiu, gražinu. Piratauju?
Jei tęstume analogiją su internetu, tai gaunasi, kad lyg ir piratauju, nes pasisavinau informaciją, už kurią nemokėjau.

Toliau: jei ginčiau informacijos pasisavinimo poziciją. Laisvas priėjimas prie informacijos ir jos pasisavinimas itin smarkiai padeda siekti visuomenės gerovės ir efektyvaus vystymosi, tiesą sakant šiais laikais ji tampa būtinybe, o juk necessitas non habet legem - būtinybė nepripažįsta įstatymo, užtikrina lygybę (informaciją gali turėti ne tik pasiturintys), tai yra viešoji gėrybe, o viešosios gėrybės turi tenkinti viešąjį interesą. Be abejo autoriai turi vienaip ar kitaip gauti savo atlygi, bet lygiai taip pat kaip su patentais, jų teisės į kūrinį negali būti pernelyg išplėstos. Autorius kuria visuomenei, todėl turi susitaikyti ir su non-excludable gėrybės statusu.

Jei būčiau standartinis geimeris, tai aiškinčiau, kad autoriai dažniausiai ir taip pakankamai pinigų gauna, o mažų kompanijų, maži žaidimukai, (mažų atlikėjų, mažos dainos, etc) nėra tokie populiarūs, kad kas nors juos siųstųsi, tad jie dažniausiai nenukenčia. Internete sklinda tik populiari informaciją, o už populiarią informaciją jau yra sumokėta. Feroxo minėtas atvejis su teatru kitoks: ten yra nepopuliari, mažiau paplitusi, retesnė informaciją, tad už jos sėkmingą gyvavimą tenka mokėti.
Tačiau kartais prireikia nepopuliarios infromacijos, o mokėti už ją vis tiek per brangu. Populiarus tarp studentų yra knygų švietimas, nors autorių ir taip Lietuvėlėje trūksta, kitaip tariant nemokėdami už knygas mes atgrasome autorius nuo tolimesnio knygų rašymo, tad kenkiame ir sau ir jiems. Turbūt yra krūva analogiškų situacijų, kai dėl piratavimo vis tik nukenčia nepopuliari info. Iki šiol nesu pirkęs nė vienos knygos kurios reikėjo studijoms (beje ir nesišviečiau, bet ne iš idėjos, o iš tingėjimo).

Aš asmeniškai būčiau nieko prieš jei mano kūrinius chebra be užmokesčio siųstųsi ir jais mėgautųsi (svarbu, kad aš bučiau gavęs pakankamai didelį atlygį, neklauskite, kiek yra pakankamai), tačiau aš tai sakau dabar kai nesu nieko sukūręs :D, kaip būtų jeigu būtų nežinau.

Iš kitos pusės manau, kad negražai darau crackindamas itin šaunią antivirusinę, kuri mane nuolat galbėja nuo galvos skausmo ir tikiuosi kada nors ją nusipirkti.
Kur dingsta individo teisės, juk yra ne tik viešas interesas, bet ir privatus. Jei autorius yra itin gobšus, o tokiu būti yra jo teisė, tai negi vienintelė galimybė jam yra susitaikyti su esama padėtimi ir dėl piratavimo prarastomis lėšomis? Negi jis negali norėti ir reikalauti gauti pinigus iš visų, kurie pasisavino jo informaciją?

P.s. Atleiskit už daug padrikų minčių, niekaip nuosekliau nepavyko suformuluoti; f*ck tiek užvariau už p2p, nors galvoje tikrai neturiu tvirtos pozicijos :D.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-06-29 02:14

7x wrote:Nueinu į biblioteką, pasiemu iš jos knygą, perskaitau, gražinu. Piratauju ar ne?
Nueinu į biblioteką, pasiemu iš jos knygą, perskaitau, negražinu. Piratauju ar ne?
Susirandu e-book'ą internete, perskaitau, ištrinu. Piratauju?
Susirandu e-book'ą internete, perskaitau, pasilieku. Piratauju?
Jeigu nuspresime, kad šiuo atveju (knygų, filmų, ty panaudojimo ir padėjimo į nesvarbu kieno lentyną) piratavimas yra tik tos informacijos pasisavinimas, tai nieko blogo nei siųsti ir ištrinti filmus, nei siųsti ir ištrinti knygas, nes tokią paslaugą legaliai teikia viešosios įstaigos. Internetas tampa tarsi viešoji biblioteka, užtikrinanti galimybę gauti visokeriopą informaciją.
Tricky part: nueinu į biblioteką, pasiemu knygą, ją atsišviečiu, gražinu. Piratauju?
Ne,
Ne, vagi.
Taip (jei jis nėra shareware, GNU, GPL ar pan.)
Taip (jei jis nėra shareware, GNU, GPL ar pan.)
Taip.
Bibliotekos, videonuomos ir kino teatrai įsigyja tam tikrą medžiagą su teise ją skolinti, nuomoti ar viešai rodyti. Tu – ne. Juk supranti, kad kino teatras už filmą sumoka kiek daugiau nei tu, įsigydamas videokasetę? T. y. jis įgyja kur kas platesnes teises įsigytos medžiagos naudojimui, bet taip pat ir sumoka žymiai daugiau. Iš esmės tu įsigyji ne knygą (filmą, muzikos įrašą), o teisę tam tikru būdų tą knygą (filmą, muzikos įrašą) naudoti. Pirkdamas knygą (kasetę, CD) tu netampi tos intelektinės nuosavybės savininku.

Kalbant apie laisvą priėjimą prie informacijos – deja, kai kurioms intelektinės nuosavybės rūšims tai reikštų mirtį. Profesionalus muzikos įrašymas yra brangus. Filmo ar žaidimo sukūrimas – labai labai brangus. Jei ši informacija tampa legaliai prieinama viešai (panaikinami intelektinę nuosavybę ginantys įstatymai), nebelieka jokio stimulo už ją mokėti. T. y. kūrėjai negauna lėšų ir praranda stimulą kurti. Taip, galima rašyti knygas ar programas iš idėjos. „Iš idėjos“ investuoti dešimtis mln. į šiuolaikinio kompiuterinio žaidimo ar šimtus mln. į filmo kūrimą norės ir galės labai nedaug kas.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-06-29 02:40

RB wrote:Ne, vagi.
Uj, blogas čia pavyzdys buvo :).
RB wrote:Bibliotekos, videonuomos ir kino teatrai įsigyja tam tikrą medžiagą su teise ją skolinti, nuomoti ar viešai rodyti. Tu – ne. Juk supranti, kad kino teatras už filmą sumoka kiek daugiau nei tu, įsigydamas videokasetę? T. y. jis įgyja kur kas platesnes teises įsigytos medžiagos naudojimui, bet taip pat ir sumoka žymiai daugiau. Iš esmės tu įsigyji ne knygą (filmą, muzikos įrašą), o teisę tam tikru būdų tą knygą (filmą, muzikos įrašą) naudoti. Pirkdamas knygą (kasetę, CD) tu netampi tos intelektinės nuosavybės savininku.
Nereikėjo taip suplakti bibliotekų ir kino teatrų. Bibliotekų atvejų jų įsigyta teisė tik formalumas. Informacija juk nemokama, bibliotekų misija - skleisti informaciją. Interneto problema tame, kad jis negali gauti leidimo skleisti informaciją, nėra kas tą leidimą išduotų. Tačiau jei juo informacija naudojama tokiais pačiais principais, kaip ji naudojama biblotekose, tai nematau problemų internetą pavadinti biblioteka.
Dėl kino teatro, aš suprantu, kad ten mokama už tokią infromaciją, kokią pateikia kino teatras. Filmas milžiniškame ekrane su surround sound yra gana unikali informacijos forma, už kurią tenka mokėti
edit: o nusipirkęs teisę naudotis informacija, vietoj to, kad nueitum į kiną, ar pasiimtum knygą iš bibliotekos, įgyji tam tikrų papildomų teisių. Pavyzdžiui gali vieną kartą asmeniniams tikslams atsišviesti knygą. Turbūt yra ir kitų, tik vot intelektinėje teisėje nelabai nusimanau.
RB wrote:Kalbant apie laisvą priėjimą prie informacijos – deja, kai kurioms intelektinės nuosavybės rūšims tai reikštų mirtį. Profesionalus muzikos įrašymas yra brangus. Filmo ar žaidimo sukūrimas – labai labai brangus. Jei ši informacija tampa legaliai prieinama viešai (panaikinami intelektinę nuosavybę ginantys įstatymai), nebelieka jokio stimulo už ją mokėti. T. y. kūrėjai negauna lėšų ir praranda stimulą kurti. Taip, galima rašyti knygas ar programas iš idėjos. „Iš idėjos“ investuoti dešimtis mln. į šiuolaikinio kompiuterinio žaidimo ar šimtus mln. į filmo kūrimą norės ir galės labai nedaug kas.
Taip, sutinku. Sunku įsivaizduoti kažkokį efektyvų kompromisą tarp intelektinės nuosavybės saugojimo ir nesaugojimo. Galima elgtis kaip su patentais, nustatyti tam tikrą terminą, po kurio informacija tampa visuotinai ir nemokamai prieinama. Tik klausimas ar kas nors tada varginsis pirkti, kai galima palaukti ir gauti nemokamai. Taigi reiktų ištęsti terminus. Tada tie, kas nenorėtų pirkti, ir nenorėtų laukti, pultų piratauti.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-06-29 08:22

7x wrote:Nereikėjo taip suplakti bibliotekų ir kino teatrų. Bibliotekų atvejų jų įsigyta teisė tik formalumas. Informacija juk nemokama, bibliotekų misija - skleisti informaciją.
O mokesčiai valstybei, kurių dalis panaudojama bibliotekų išlaikymui, o bibliotekos abonemento bilietas? Nesidomėjau ar yra pasaulyje privačių bibliotekų ir ar jos ima pinigus kokio nors abonementinio mokesčio pavidalu, už suteiktą informaciją.
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2007-06-29 09:07

geda prisipazhint, bet piratauju kaip shuva.. net nusipirkes dalyka, kuri privalo turet kiekvienas subrendes, vedes vyras, turintis rimta darba... ir... XBOX 360!!!!!!!! ... va, tai pirmas dalykas ka padariau, tai nuejau ji susilauzhyt, kat skaitytu piratinius zhaidimus... geda...
Ash manau vienintele isheitis piratavimui atlygint yra kazhkas panashaus i radio stochiu, maitinimo istaigu etc apmokestinima. Apmokestinti provaiderius (kurie be abejo apmokestins vartotojus, kartu ir nieko nesisiunchianchius... bet heck, valgydamas kabake ash irgi moku uzh spiegianchiai butkutei, kurios sheip ash nepakenchiu.. ) - sumislyt kazhkokius skaitytuvus - kad bent apytiksliai zhinot, kiek ko buvo atsisiusta per menesi ir atmoket autoriams ju dali... aishku ish to ishloshtu tik didzhiosios kompanijos, nes kiek per menesi atsisiunchiama "shreck_the_third_CaMeD_By_Staska" ir kiek atsisiunchiama mazhabiudzhetiniu filmu, ar knygu... bet kitoskios formos ash nematau...
Ash visada galvojau ir sakydavau, vat gauchiau ash tiek ir tiek, ash tikrai nesisiuschiau, ash pirkchiau.. gaunu dabar daugiau.. stipriai daugiau, negu tada kai ash ta sakiau, bet... bet vistiek neperku... nes sumoket ~250 lt uzh zhaidima (x360) kuris pasieke musu atoku kampeli pavelaves tik pusmeti, man kazhkaip nesinori.. ypach kai tas pats zhaidimas neturtinguose vakaruose (usa, gb, etc.) kainuoja nuo puses iki 1.5 karto pigiau... eina jie velniop su tokia kainu politika...
zhinau, galima pirkt inetu.. ale turiu problemu su laishkais (jie neprieina iki manes, dingsta etc.)... ir apskrytai, sugalvosiu dar 12 priezhaschiu, kodel nemoket...
(ash blogas, blogas zhmogus.... o blogiausia yra tai, kad ash zhinau, kad piratavimas yra vagyste... ir del savo poelgiu jauchiuosi blogai =)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-06-29 09:26

Bet matyt jauties ne taip blogai, kaip kad blogai jaustumeis, sumokėjęs už tą prekę pinigus. Priešingu atveju, stengtumeis ne tik kalbėt koks blogas esi ir blogais jautiesi, bet ir daryt ką nors, kad taip blogai nebesijaustum ar toks blogas nebūtum, nebent, aišku, patinka būti blogam.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-06-29 10:47

7x wrote:Nueinu į biblioteką, pasiemu iš jos knygą, perskaitau, gražinu. Piratauju ar ne?
Na, bibliotekose ir yra shiokia tokia pinigu skirtu autoriams uz ju knygas apyvartele. Itariu, tik simboline, bet yra:
LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas (naujoji redakcija)
3. Teikiant panaudai knygas ir kitus leidinius bibliotekose, jų autoriai turi teisę gauti tam tikrą atlyginimą už perduotą išimtinę teisę teikti kūrinį panaudai. Atlyginimo dydį ir mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos siūlymus. Šis atlyginimas nemokamas teikiant panaudai knygas ir kitus leidinius švietimo ir mokslo įstaigų bibliotekose.
http://www.agata.lt/index.php?module=navigation&id=22
(Tiesiog yra uz akies ar ausies uzkliuvus info, kai bibliotekose sudarinejo sarashus - pagal knygu skaitomumo statistika - autoriu, kuriems turetu moket kazhkiek tai pinigu uz tai, kad ju kurinius skaito ir bibliotekose. Tiesa, tai buvo ne mokslo istaigos bibleje - shvietimo sistema turi savu lengvatu.)
ToxisLT wrote:.. ypach kai tas pats zhaidimas neturtinguose vakaruose (usa, gb, etc.) kainuoja nuo puses iki 1.5 karto pigiau... eina jie velniop su tokia kainu politika...
Va butent! Tuo labiau kad preke ne kokios bulkutes ar deshra (juk nevazhinesi i kepykla ar deshru secha), o informacija, kuria tiesiai ish autoriu netu gali gaut per minutes. Tachiau del galimybes ja prekiauti ne tiesiog informacijos dozemis nete o grazhiai ipakuotose laikmenose, ji ir lagina eidama per perpardavinetoju leteneles ir nesveikai pabrangsta :( Kazhkas chia negerai su visa sistema. Bet kosmetiniu pakeitimu chia neuzhteks - visa sistema tures kada nors globaliai keistis.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2007-06-29 11:54

Dar kita neteisinga įkainojimo politika (deja, ko gero labai sunkiai įgyvendinama) - vienoda prastų ir gerų filmų kaina.

Sumoki x, pažiūri, patiko.
Sumoki x, pažiūri, nepatiko.

Gerokai teisingiau būtų - pažiūri ir sumoki x, kur 0 <= x <= y, pagal tai ar patiko filmas.

Kita sistema, kurios aš norėčiau jau šiandien - parsisiunti filmą iš bet kur, pasižiūri, ir tada kokiam nors internetiniam puslapyj sumoki tą patį x.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-06-29 12:01

Kaip užtikrinti, kad visi sąžiningai sumokėtų tiek, kiek filmas jiems vertas? O Jei koks nesąžiningas Petras sumokės už jam patikusį filmą kaip už nepatikusį, gi neprijungsi prie jo kažkokio tai aparato ir nepatikrinsi, patiko jam tas filmas, ar ne.
Lygiai tas pats ir mokėjimas po parsisiuntimo kaip užtikrinti, kad visada bus sumokamą?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-06-29 12:14

LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas (naujoji redakcija) wrote:3. Teikiant panaudai knygas ir kitus leidinius bibliotekose, jų autoriai turi teisę gauti tam tikrą atlyginimą už perduotą išimtinę teisę teikti kūrinį panaudai. Atlyginimo dydį ir mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos siūlymus. Šis atlyginimas nemokamas teikiant panaudai knygas ir kitus leidinius švietimo ir mokslo įstaigų bibliotekose.
Aišku, tada bibliotekos ir interneto palyginimas nelabai tinka.
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2007-06-29 15:51

Liucipher wrote:Bet matyt jauties ne taip blogai, kaip kad blogai jaustumeis, sumokėjęs už tą prekę pinigus. Priešingu atveju, stengtumeis ne tik kalbėt koks blogas esi ir blogais jautiesi, bet ir daryt ką nors, kad taip blogai nebesijaustum ar toks blogas nebūtum, nebent, aišku, patinka būti blogam.
:) ash daug blogiau jauschiausi sumokejes.. ir kaip kazhkas chia sake pamates, kad te visgi shuds su bruknem (su zhaidimais taip buna ypach dazhnai)...
vat pvz kai ishejo heroes'ai V (tokis daug sentimentu kelianchios serijos tesinys, jei kas nezhinot:) puse vilniasu aplakschiau, nes a=kokiatais leva versija atsisiunchiau, nepasileido, galvojau nuvazhiuosiu ir nusipirksiu.. kaip jus manot ar radau kur nors.. vienoj krautuvelej vaikinukas paklause, o kas tas yr? (man pazhiurejus i ji keistai ir pasakius kad katik pasirodes tesinys jis pareishke "aj... jei katik pasirode, tai mes gal po kokiu poros menesiu gausim" ... valio! atsipiratinau ir nejauchiau jokios nuoskaudos;)

ir vistiek, vienintele isheitis kazhkiek atgaut pinigu ish piratavimo yra imho viena - tas pats kas radijos ar bibliotekos.. ash moku pinigus uzh leidima (radijos klausima apsimoku restoranuose, kitur ash jos neklausau:), o kaip ten jie tuos pinigus paskui ishsidalina, chia jau ju reikalas, ash kaip juzeris sumoku uzh priejima prie shiukshlyno, ka ishsikapstau, tas mano, o kas ir kaip dalinasi pinigus gautus ish leidimu prieit prie shiukshlyno, nia mano reikalas;)
Post Reply