Kanibalizmas

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-10-22 10:55

Manau kanibalizmas nepraktikuojamas tik dėl pavojaus ligų išplitimo ir pasunkėjimo. Dorovinis klausimas labai svarbus, bet ne esminis. Gyvulių ligos taip nepersiduoda, arba bent ne visos, o žmogaus žmogui tai juk tiesmukai - geri kraują ir gauni to kraujo visus baltymus, bakterijas, virusus, kitas kraujyje esančias medžiagas į savo kraują, net jei per skrandį ir virškinimo traktą.
Va obuolį valgydamas neužsikrėsi obels vėžiu ar maru. Gali užsikrėst kokia liga ten jei obuolys nuo medžio krisdamas pataikė į žmogaus kakutį, bet čia jau atskira tema apie tai, jog obuolys nuo obels toli nerieda ir kaip kiaulė, paėdusi gilių apsisuko knist ąžuolo šaknų...
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2014-04-26 15:54

Situacija; Jūs su geriausiu draugu nuskendus laivui išsigelbėjate pasiekdami negyvenamą salą. Saloje vien uolienos ir keletas medžių, visiškai jokio maisto. Jūs turite tik geriamo vandens. Jūs jau mėnuo be maisto. Jūsų geriausias draugas miršta :cry: . Lieka vienintelis būdas išgyventi - žmogiena :thumbsup: . Degtukų Jūs turite. Kaip pasielgtumėte?

O šiais atvejais, jei jūsų geriausias draugas :love: - brolis, sesuo, tėvas, motina?

Visą šią situaciją per atstumą stebi Giltinė su dalgiu ir laukia Jūsų sprendimo. Skanaus apetito :lol:
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2014-04-26 16:09

Lieka vienintelis būdas išgyventi - žmogiena :thumbsup: . Degtukų Jūs turite. Kaip pasielgtumėte?
Žmogiena nebūtų būdas išgyventi, o be absoliučiai jokio tikslo ir vilties pratempti dar kelias dienas. Mirtis iš bado yra viena baisiausių įmanomų mirčių, todėl aš ieškočiau greitesnio būdo.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-04-26 16:18

melodetektorius wrote:Situacija; Jūs su geriausiu draugu nuskendus laivui išsigelbėjate pasiekdami negyvenamą salą. Saloje vien uolienos ir keletas medžių, visiškai jokio maisto. Jūs turite tik geriamo vandens. Jūs jau mėnuo be maisto. Jūsų geriausias draugas miršta :cry: . Lieka vienintelis būdas išgyventi - žmogiena :thumbsup: . Degtukų Jūs turite. Kaip pasielgtumėte?
O žuvų pasigaudyti neįmanoma? :ax: Gi vandens telkinys aplinkui nemažas, saloje vis tik esi.
O šiais atvejais, jei jūsų geriausias draugas :love: - brolis, sesuo, tėvas, motina?

Visą šią situaciją per atstumą stebi Giltinė su dalgiu ir laukia Jūsų sprendimo. Skanaus apetito :lol:
O šiaip panaši problema jau buvo aprašyta kažkuriame interneto dienraštyje. Tik ten kalnuose nukrito ir sudužo keleivinis lėktuvas, ir išsigelbėję žmonės tikrai valgė savo žuvusių bendrakeleivių mėsą, nes nerado kitokio maisto.
Radau tą istoriją:

http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/s ... 640-340563
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2014-04-26 16:41

Šešėlis wrote:
Lieka vienintelis būdas išgyventi - žmogiena :thumbsup: . Degtukų Jūs turite. Kaip pasielgtumėte?
Žmogiena nebūtų būdas išgyventi, o be absoliučiai jokio tikslo ir vilties pratempti dar kelias dienas. Mirtis iš bado yra viena baisiausių įmanomų mirčių, todėl aš ieškočiau greitesnio būdo.
Tarkim žinai kad jei ištempsi dar kelias dienas, tai yra reali tikymybė kad būsi išgelbėtas dėl watever priežasties? Na juk dažniausiai ieškoma nuskendusių laivų keleivių...
Mano atsakymas manau būtų kirsti žmogieną, badas lengavai išsklaidytų visas dilemas...
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2014-04-26 16:53

OMG!WTF? wrote:
Šešėlis wrote:
Lieka vienintelis būdas išgyventi - žmogiena :thumbsup: . Degtukų Jūs turite. Kaip pasielgtumėte?
Žmogiena nebūtų būdas išgyventi, o be absoliučiai jokio tikslo ir vilties pratempti dar kelias dienas. Mirtis iš bado yra viena baisiausių įmanomų mirčių, todėl aš ieškočiau greitesnio būdo.
Tarkim žinai kad jei ištempsi dar kelias dienas, tai yra reali tikymybė kad būsi išgelbėtas dėl watever priežasties? Na juk dažniausiai ieškoma nuskendusių laivų keleivių...
Mano atsakymas manau būtų kirsti žmogieną, badas lengavai išsklaidytų visas dilemas...
Tikslas - išgyventi. Net keletas dienų - viltis, kad kas nors suras. Pratempus keletą dienų su maistu ir atgavus jėgas galima dar truputi pratempti be maisto. Šaltomis sąlygomis mėsa ilgiau stovėtų, o karštame klimate gal įmanoma raumenuką ir odelę padžiovinti. Ilgai išbuvęs be maisto žmogus pradeda haliucinuoti.
Indijoje yra buvę atvejų, kai dėl bado motinos suvalgydavo savo vaikus.

Iš mano asmeninės patirties; neturėjau maisto tris dienas, tik vandens. Mintys sukosi tik apie maistą, buvo silpna, pradėjo tirpti rankos. Trečią naktį vos tik trumpam užmigdavau, iškart sapnuodavau maistą ir taip kiekvieną karta užsnūdus, nes dienos laiku tik tokios mintis tesisukdavo galvoje. Manau, kad ilgai be maisto prabuvę žmonės daugumoje nuprotėja haliucinuodami.

Pamėginkite visiškai nevalgyti tik vieną dieną.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2014-04-26 17:41

( Augustas rašė ) O šiaip panaši problema jau buvo aprašyta kažkuriame interneto dienraštyje. Tik ten kalnuose nukrito ir sudužo keleivinis lėktuvas, ir išsigelbėję žmonės tikrai valgė savo žuvusių bendrakeleivių mėsą, nes nerado kitokio maisto.
Radau tą istoriją:

http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/s ... 640-340563

Geras pavyzdys su ta lėktuvo katastrofą.

Taigi, Augustai, tai valgytum savo motiną ar tėvą :shock: ? Atsakyk nuoširdžiai, tėvas ir motina nesužinos. :wink:

O čia dar keletas pavyzdžių:

http://www.delfi.lt/news/daily/world/si ... d=60246825


http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pa ... -57-301152
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2014-04-26 19:28

Tarkim žinai kad jei ištempsi dar kelias dienas, tai yra reali tikymybė kad būsi išgelbėtas dėl watever priežasties? Na juk dažniausiai ieškoma nuskendusių laivų keleivių...
O jeigu neištempsi? O jeigu niekas neieško? O jeigu ieško, bet neranda? Gi neseniai dingo lėktuvas, kelios valstybės ieškojo, niekas iki šiol nieko nerado... Tik žinoma, situacija kiek kitokia: jei kas nors iš ten išgyveno, tai turėjo pilną „šaldytuvą“ mėsos.
Iš mano asmeninės patirties; neturėjau maisto tris dienas, tik vandens. Mintys sukosi tik apie maistą, buvo silpna, pradėjo tirpti rankos. Trečią naktį vos tik trumpam užmigdavau, iškart sapnuodavau maistą ir taip kiekvieną karta užsnūdus, nes dienos laiku tik tokios mintis tesisukdavo galvoje. Manau, kad ilgai be maisto prabuvę žmonės daugumoje nuprotėja haliucinuodami.
Aš taip praleidau dalį savo vaikystės. Kas įdomiausia, kad man nė karto nešovė į galvą, pvz., pasimedžioti varnų ar balandžių. Ir nė vieno žmogaus nesuvalgiau. Ir net tokia mintis nekilo, kad gyvūnai ar žmonės yra valgomi… Išskyrus, žinoma, fabrike specialiai apdorotą mėsą.

Toks įdomus pastebėjimas: kodėl melodetektorius paminėjo degtukus?
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2014-04-26 20:12

Šešėli. o ar nusipjautum akmens prispaustą ranką kaip tas iš 127 valandų? Ar iškart pjautumeisi gerklę?..
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-04-26 20:30

Aš taip praleidau dalį savo vaikystės. Kas įdomiausia, kad man nė karto nešovė į galvą, pvz., pasimedžioti varnų ar balandžių. Ir nė vieno žmogaus nesuvalgiau. Ir net tokia mintis nekilo, kad gyvūnai ar žmonės yra valgomi… Išskyrus, žinoma, fabrike specialiai apdorotą mėsą.
Pritariu Šešėliui. Aš pats jaučiu, kad negalėčiau net vištai galvos nusukti. Bet kaip pasielgsiu, kai prispaus badas, tai tikrai nežinau. Čia taip pat atsakymas ir į šitą:
Taigi, Augustai, tai valgytum savo motiną ar tėvą :shock: ? Atsakyk nuoširdžiai, tėvas ir motina nesužinos. :wink:
*********
Toks įdomus pastebėjimas: kodėl melodetektorius paminėjo degtukus?
Taigi degtukai yra skirti laužui užkurti, kad būtų galima mėsą išsikepti. Negi žalią valgysi?
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2014-04-26 23:53

o ar nusipjautum akmens prispaustą ranką kaip tas iš 127 valandų?
Kas tas „127 valandų“?
Taigi degtukai yra skirti laužui užkurti, kad būtų galima mėsą išsikepti. Negi žalią valgysi?
Taip, bet aš vis tik manau, kad degtukai mėsai išsikepti yra toks pat dirbtinis scenarijaus vingis kaip ir toje negyvenamoje saloje „netikėtai“ auganti obelų giraitė…
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2014-04-27 00:32

Šešėlis wrote:
o ar nusipjautum akmens prispaustą ranką kaip tas iš 127 valandų?
Kas tas „127 valandų“?
http://www.imdb.com/title/tt1542344/
Post Reply