Būtinybė atkurti laisvamanių ir humanistų judėjimą Lietuvoje

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-09-21 22:58

Apolas wrote:Tai ko nė vienas ne dirbat tokiam pelningam sektoriuje? A?
Manau, priežastis paprasta: tie ateistai, kurie dirba pvz kunigėliais čia nerašinėja - skepticizmas jų biznio priešas :lol: .
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-09-23 14:39

Bitininkas wrote:
Pagrindiniai laisvamanių judėjimo principai ir tikslai:

<...>
O valdžios ginklu paimti prieš tai nereikės? :mrgreen:
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2008-09-23 16:01

Apolas wrote:
Jei dirbi Maximoj, gauni 60 % užsidirbto atlyginimo. Jei dirbi O'Klounų bažnyčioj, gauni 100 % užsidirbto atlyginimo. Tai kur norėtum dirbti? A?
Tai ko nė vienas ne dirbat tokiam pelningam sektoriuje? A?
Em... už kitus nekalbėsiu, bet aš asmeniškai negalėčiau dirbti darbo, žinodamas, kad man reiks meluoti, pataikauti žemiausiems žmonių instinktams, kištis į kitų žmonių privatų gyvenimą ir pan. Aš žinau, kad religija gana stipriai iškreipia žmonių moralę, bet nejaugi negali įsivaizduoti, kad žmonės ne viską daro dėl pinigų, Apolai? :wink:
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-09-23 17:48

Tai ko nė vienas ne dirbat tokiam pelningam sektoriuje? A?
Konkurentai baisūs.
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-28 08:12

Prisigalvojate nebūtų dalykų apie krikščionis. Skaitant jus galima pamanyti, kad krikščionys steigia įvairias bendruomenes pasipelnymo tikslais. Kai pasiūlau patiems pamėginti tai išsisukinėjate. Atseit to nedarysite, nes cituoju: "religija iškreipia moralę", "priverčia meluoti", "kišasi į žmonių privatų gyvenimą", "ten viskas daroma dėl pinigų", "jie baisūs konkurentai".

Kalbate, bet jokių argumentų nepateikiate. Matau, kad jums bile pakalbėti...
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-09-28 12:20

Apolas wrote:Prisigalvojate nebūtų dalykų apie krikščionis. Skaitant jus galima pamanyti, kad krikščionys steigia įvairias bendruomenes pasipelnymo tikslais. Kai pasiūlau patiems pamėginti tai išsisukinėjate. Atseit to nedarysite, nes cituoju: "religija iškreipia moralę", "priverčia meluoti", "kišasi į žmonių privatų gyvenimą", "ten viskas daroma dėl pinigų", "jie baisūs konkurentai".

Kalbate, bet jokių argumentų nepateikiate. Matau, kad jums bile pakalbėti...
Iškreipia moralę - tai ypač lengva pastebėti skirtumuose trap ST ir NT. Viename dievas žiaurus ir negailestingas seksistas, gi pastarajame jau yra mylintis.

Priverčia meluoti - visa religija grįsta melu, o ne faktais. Tikėjimas - melas, net jei ir tikėjimas turi kažkokį kilnų tikslą, tačiau vistiek netampa faktu, tai melas. Pomirtinis gyvenimas ? Maldos galia ? DIEVAS ? Vien tikėjimas, be įrodymų.

Kišasi į žmonių gyvenimą - tiek privatų, tiek visuomeninį. Privačiajame skatina vaikus lankyt jų "bažnyčias" ir t.t., netoleruoja abortų, eutanazijos ir gėjų. Visuomeniniame gi kišasi į valstybės valdymą, įstatymų leidimą.

Ten viskas daroma tik dėl pinigų - ir dar valdžios. Nes valdyti žmones taip įdomu. Bažnyčios idalios turtų kaupyklos, kunigai gyvena neretai daug geriau nei jų "avelės".

Jie baisūs konkurentai - baisūs ta prasme, kad yra organizuota nusikalstama organizacija jau veikianti du tūkstančius metų ir pražudžiusi milijonus žmonių vienais ar kitais būdais.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-09-28 13:17

Apolas wrote: Atseit to nedarysite, nes cituoju: "religija iškreipia moralę", "priverčia meluoti", "kišasi į žmonių privatų gyvenimą", "ten viskas daroma dėl pinigų", "jie baisūs konkurentai".
Kadangi įtariu kad šitą "ten viskas daroma dėl pinigų" išskaitei mano žinutėje, tai paskubėsiu nuvilti - man visiškai vienodai, dėl ko jie kažką daro. Tegul ir dėl pinigų sau daro. Užsidirbti pinigų nieko gėdingo. Man labai neįdomu taip rašyti, bet MANO ŽINUTĖJE REIKĖJO PERSKAITYTI, kad bažnyčios veiklai suteikiamos išskirtinės sąlygos. Ir jei labai rūpi, kad Bažnyčia nebūtų atskirta nuo visuomenės, pirmiausia reikia siekti, kad jai galiotų tie patys įstatymai, kaip ir likusiai visuomenei.

Dabar, jei man pavyko pasiekti Apolo smegenų likučius, tai turėtume jį pamatyti agituojantį už privalomą Bažnyčios atskaitomybę už surinktas aukas. Lygiai taip pat, kaip kitos pelno nesiekiančios organizacijos atsiskaito už iš įvairių geradarių gautus pinigus.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-09-28 13:45

Nuoširdžiai doras, sąžiningas ir Kristui atsidavęs kunigas yra dar pavojingesnis.
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-28 18:47

Undine wrote:Kadangi įtariu kad šitą "ten viskas daroma dėl pinigų" išskaitei mano žinutėje, tai paskubėsiu nuvilti - man visiškai vienodai, dėl ko jie kažką daro. Tegul ir dėl pinigų sau daro. Užsidirbti pinigų nieko gėdingo.
Man irgi neįdomu dėl ko konkretus kunigas ką daro.
Man labai neįdomu taip rašyti, bet MANO ŽINUTĖJE REIKĖJO PERSKAITYTI, kad bažnyčios veiklai suteikiamos išskirtinės sąlygos. Ir jei labai rūpi, kad Bažnyčia nebūtų atskirta nuo visuomenės, pirmiausia reikia siekti, kad jai galiotų tie patys įstatymai, kaip ir likusiai visDabar, jei man pavyko pasiekti Apolo smegenų likučius, tai turėtume jį pamatyti agituojantį už privalomą Bažnyčios atskaitomybę už surinktas aukas. Lygiai taip pat, kaip kitos pelno nesiekiančios organizacijos atsiskaito už iš įvairių geradarių gautus pinigus.uomenei.
Aš UŽ atsiskaitomybę. Bet aš ne tik už tai. Aš už tai, kad tamsta ateitum į mano bendruomenę ir padirbėtum čia nors mėnesį. Pamatysi kaip "nuostabiai" čia mes gyvename, kokius milijonus vartome.... Gal tuomet pradėsi džiaugtis, kad mano smegenų likučiai, nors su pauzėmis, bet vis dar dirba.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-09-29 14:57

Apolas wrote: Aš už tai, kad tamsta ateitum į mano bendruomenę ir padirbėtum čia nors mėnesį. Pamatysi kaip "nuostabiai" čia mes gyvename, kokius milijonus vartome...
Tai, kad tamsta nevartai milijonų dar nereiškia, kad niekas iš bažnytininkų nevarto ir pvz popiežiaus negali vienoms atostogoms išleisti kad ir milijono (tiesa, įskaitant valstybės paramą) :evil: . http://bitininkas.blogspot.com/2008/07/ ... stoli.html
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-10-02 19:46

http://blog.lrytas.lt/ateistas/2008/10/ ... pusrycius/

Prezidentas organizuoja maldos pusryčius
2. Skaitytojams - parašyti laiškutį Prezidentui su prašymu stengtis įgyvendinti 43 LR Konstitucijos straipsnį, kuriame rašoma, jog “Lietuvoje nėra valstybinės religijos”.

Mano tekstas atrodys maždaug taip:

Gerb. Prezidente,

43 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnis išreiškia tai, kad valstybė bus neutrali religijų atžvilgiu. Deja, Jūsų organizuojami Nacionaliniai maldos pusryčiai rodo paramą krikščionybei, bei krikščioniškiems ritualams.

Suprantu, jog teisiškai tai ne visai prieštarauja Konstitucijai, tačiau akivaizdu ir tai, jog tokie renginiai pažeidžia Konstitucijos dvasią.

pagarbiai

Vardas Pavardė
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-03 11:24

Cool. Viešai pripažinta, kad Bažnyčiai negalioja nesikišimo į politiką principai. Dar daugiau, Bažnyčios dokumentuose "nesikišimo" terminas net neminimas. Jei nusprendė žaisti atviromis kortomis, tai galėjo bent palaukti, kol rinkimai praeis... http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=18747324
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-10-09 11:58

Galiu pasakyti tik vieną - tai nebuvo tik manifestas! :D
Lietuvos piliečiai!

Rinkimų į Seimą išvakarėse norime Jums priminti, kad pagrindinis demokratijos bruožas yra ne balsavimas, o visų Mūsų interesų atstovavimas valdant valstybę. Tad itin svarbu, kad prieš balsuodami tinkamai apsvarstytumėte, kurie kandidatai geriausiai galėtų atstovauti Jūsų pažiūroms ir interesams parlamente. Priešingu atveju valstybės valdymas tampa tik demokratijos parodija. Valdžia atitenka atsitiktiniams žmonėms, neturintiems nieko bendra su Jūsų pažiūromis.

Valstybės valdymas turi būti paremtas žiniomis ir racionaliu mąstymu, tad prieš balsuodami pagalvokite, ar Jūsų renkamas kandidatas ar partija tikrai skiria realybę nuo savo religinių įsitikinimų? Ar ta politinė jėga grindžia savo sprendimus mokslo žiniomis ir žmogaus, kaip aukščiausios vertybės, suvokimu, o ne prietarais, populistiniais šūkiais ar religiniu mokymu? Konstitucija įtvirtina valstybės ir religijos atskyrimą, tačiau realybė kitokia: religinės organizacijos ir jų renginiai remiami iš valstybės biudžeto, tokios organizacijos atleidžiamos nuo mokesčių, priimdami sprendimus politikai laukia religinių organizacijų vadovų pritarimo. Ši situacija negali tenkinti pasaulietiškos valstybės piliečio. Istorinė patirtis rodo, kad bet koks dogmatizmas yra didelė kliūtis pažangai, visuomenės plėtrai, pilietinėms asmens laisvėms ir teisėms. Tikėjimas yra giliai asmeninis kiekvieno žmogaus reikalas, ir jo pavertimas politinių spekuliacijų įrankiu visada duoda liūdnus rezultatus.

Kiekvienam iš mūsų turėtų rūpėti ne vien žadama ekonominė gerovė, bet ir kandidatų požiūris į žmogaus teises bei žmogiškąjį orumą, kurių neįmanoma išmatuoti pinigais. Esame tikri, kad atkreipėte dėmesį į priimtus ir rengiamus teisės aktus, kuriais siekiama suvaržyti žmogaus teises ir laisves: grasinama moterų reprodukcinėms teisėms ir sveikatai, bandoma įvesti cenzūrą seksualinės orientacijos pagrindu, netgi blokuojami smurtą bei diskriminaciją suvaldyti turintys įstatymai. Sąmoningai trukdant atskiroms grupėms naudotis Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir tarptautiniuose įsipareigojimuose įtvirtintomis teisėmis, kyla pavojus visai visuomenei.

Kai kurios partijos siekia nustatyti vaikų, šeimų ir apskritai visų visuomenės narių hierarchiją, taip patylom įteisindamos ir skatindamos nepakantumą, diskriminaciją ir priešpriešą. Tad dar kartą kviečiame apsvarstyti, ar Jūsų remiamas kandidatas pasisako už žmogaus teises ir visų visuomenės narių lygiateisiškumą, ar, atvirkščiai, – savo darbais parodė, kad nori iš Lietuvos padaryti atsilikimo pavyzdį visam pasauliui?

Rinkimų dieną Lietuvos ateitis bus Jūsų rankose. Neleiskite savęs apgauti ir atidžiai rinkitės, kam atiduodate savo balsą, jei norite, kad ateinančios kartos gyventų teisingesnėje, laisvesnėje, racionaliau mąstančioje, neprietaringoje ir saugioje visuomenėje.

Pagarbiai,

Visuomeninės organizacijos ir judėjimai:

Tolerantiško jaunimo asociacija

Jaunimo centras "In Corpore"

Kauno moterų draugija

Lygių galimybių plėtros centras

Naujos kartos moterų iniciatyvos

Kauno moters užimtumo informacijos centras

Laisvojo universiteto iniciatyvinė grupė

anarchija.lt redkolegija

Naujoji kairė 95

Marijampolės apskrities moters veiklos centras
http://sc.bns.lt/index.php?item=62168&id=3&subid=43
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-10-09 17:17

User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-10-15 17:15

User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-15 18:13

Ramzajus wrote:
Bitininkas wrote:Jau turime Facebook grupę :D

http://www.facebook.com/group.php?gid=42766764616
O kas čia gero? I mean, dėl ko būtų verta ten registruotis?
netikėsim į dievą visi drauge :mrgreen:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-15 18:53

Registruosiuosi (ir prisijungsiu) tik tuo atveju, jei bus kažkas konkretaus. O registravimasis dėl registravimosi yra bullshit.
MaikUniversum wrote:netikėsim į dievą visi drauge
1) Dėl netikėjimo nebūtina burtis į gaujas.
2) Jei neklystu, dauguma čia netiki ne tiek Dievu, o religijomis. ;)
Post Reply