Dievo nėra - vadinasi viskas galima

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-15 20:26

moralė nėra obuoliai :) tai ne materialus dalykas. Tu negali suskaičiuoti "jausmo".
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-15 20:28

MaikUniversum wrote:moralė nėra obuoliai :) tai ne materialus dalykas. Tu negali suskaičiuoti "jausmo".
ne to klausiau. Moraline butinybe - visiskai pariamiama (logiskai) priezastis pasiaukoti vykdant zmogaus nuomone "moralu-gera" poelgi ir nevykdant amoralaus ne del naudos sau. Be "moraline butinybes" moralė ir t. t. tik tuščios kalbos.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-10-15 20:39

Be bebro, kuris nebūtų graužikas, zoologija - tuščios kalbos.
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-15 21:22

VYTS wrote:Be bebro, kuris nebūtų graužikas, zoologija - tuščios kalbos.
Tai manot, kad moralė ne mokslas? Logika jai negalioja? Bet jūs akivaizdžiai bandot grįst ją loginėmis sąvokomis - kalba, tai yra logika
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-10-15 22:04

Marius Urbelis wrote:
VYTS wrote:Be bebro, kuris nebūtų graužikas, zoologija - tuščios kalbos.
Tai manot, kad moralė ne mokslas? Logika jai negalioja? Bet jūs akivaizdžiai bandot grįst ją loginėmis sąvokomis - kalba, tai yra logika
Moralė - mokslas? Įdomiai :twisted: .Dėl zoologijos aš tik šaipiausi, jeigu ką. Be to, kalba nėra logika.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-15 22:08

Marius Urbelis wrote:
MaikUniversum wrote:moralė nėra obuoliai :) tai ne materialus dalykas. Tu negali suskaičiuoti "jausmo".
ne to klausiau. Moraline butinybe - visiskai pariamiama (logiskai) priezastis pasiaukoti vykdant zmogaus nuomone "moralu-gera" poelgi ir nevykdant amoralaus ne del naudos sau. Be "moraline butinybes" moralė ir t. t. tik tuščios kalbos.
matyt aš nelabai suprantu tavo pozicijos. Kuo TU grindi savo moralės normas ? Ar priimi kitų primestas ar bandai "savo" išmąstyt ? O gal bandai ieškot "kompromiso" tarp to ? Diskusija apie moralę labai įdomi, bet mano manymu, temos pavadinimas kabina konkretų vieną aspektą, jog be dievo moralės normos neva neegzistuoja.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-10-15 22:13

MaikUniversum wrote: be dievo moralės normos neva neegzistuoja.
Kaip sakė vienos ateistų svetainės kūrėjai, žmonės, matyt, už skruzdėles durnesni. Skruzdėlės pačios bendradarbiauja ir viena kitai padeda, o žmonėms, matai, būtinai reikia, kad dievas palieptų.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-10-15 22:15

Undine wrote:Kaip sakė vienos ateistų svetainės kūrėjai, žmonės, matyt, už skruzdėles durnesni. Skruzdėlės pačios bendradarbiauja ir viena kitai padeda, o žmonėms, matai, būtinai reikia, kad dievas palieptų.
Matyt ir skruzdelėm dorumą dievulis įkvėpė :D . Jeigu skruzdėlės netikėtų dievu, tai žudytų vienos kitas vien dėl smagumo. :crazy:
Last edited by VYTS on 2008-10-15 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-15 22:25

Marius Urbelis wrote:Tai manot, kad moralė ne mokslas? Logika jai negalioja? Bet jūs akivaizdžiai bandot grįst ją loginėmis sąvokomis - kalba, tai yra logika
O tu šiki ir myži, pavyzdžiui, logiškai ar ne logiškai? Kiek esi matęs logiškų ar nelogiškų medžių? Jeigu aš kažkam logiškai kalbu apie tai, kad neseniai suvalgiau obolį, tai dar nereiškia, kad ir mano valgymas, ir obuolys yra "logiški". Tuo tarpu nei myžalai, nei šūdai, nei obuoliai, nei moralė tokie nėra. (A)Logiška gali būti kalba, ir kitos formalios sistemos. :mrgreen:
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-16 00:45

Singuliaras wrote:
Marius Urbelis wrote:Tai manot, kad moralė ne mokslas? Logika jai negalioja? Bet jūs akivaizdžiai bandot grįst ją loginėmis sąvokomis - kalba, tai yra logika
O tu šiki ir myži, pavyzdžiui, logiškai ar ne logiškai? Kiek esi matęs logiškų ar nelogiškų medžių? Jeigu aš kažkam logiškai kalbu apie tai, kad neseniai suvalgiau obolį, tai dar nereiškia, kad ir mano valgymas, ir obuolys yra "logiški". Tuo tarpu nei myžalai, nei šūdai, nei obuoliai, nei moralė tokie nėra. (A)Logiška gali būti kalba, ir kitos formalios sistemos. :mrgreen:
taij koks tada jų ryšys su logika, jei tai netapatu?
matyt aš nelabai suprantu tavo pozicijos. Kuo TU grindi savo moralės normas ? Ar priimi kitų primestas ar bandai "savo" išmąstyt ? O gal bandai ieškot "kompromiso" tarp to ?
neturiu jokių moralinių įsitikinimų
Diskusija apie moralę labai įdomi, bet mano manymu, temos pavadinimas kabina konkretų vieną aspektą, jog be dievo moralės normos neva neegzistuoja.
nu jo, biški ne į temą
Kaip sakė vienos ateistų svetainės kūrėjai, žmonės, matyt, už skruzdėles durnesni. Skruzdėlės pačios bendradarbiauja ir viena kitai padeda, o žmonėms, matai, būtinai reikia, kad dievas palieptų.
Nereikia lia lia
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-16 00:55

kaip ten su tuo pavyzdžiu su 7 obuoliais: logika nepadeda suvokt realybės?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-10-16 01:04

Marius Urbelis wrote:kaip ten su tuo pavyzdžiu su 7 obuoliais: logika nepadeda suvokt realybės?
Kokiu pavyzdžiu?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-10-16 01:26

Marius Urbelis wrote:pagrįsti negaliu. Bet ar čia netinka šitoks pavyzdys: kišenėj turėjau 5 obuolius. Dar įsidėjau 2 obuolius. Nematau kiek kišenėj obuolių, bet remdamasis logika nusprendžiu, kad kišenėj turiu 7. Logika man padeda suvokti tai, kas realu - kišenėj 7 obuoliai ir atmesti tai kas nerealu kišenėj nėra tik 1 obuolys.
Tai ne logika, tai aritmetika. Beje, o kaip tu vien logikos ar aritmetikos pagalba sužinosi, kad kišenėje yra 5 obuoliai? Ar kad apskritai turi kišenių?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-16 02:02

Marius Urbelis wrote:taij koks tada jų ryšys su logika, jei tai netapatu?
Tu čia rimtai klausi, kodėl šūdai ir obuoliai nėra "logiški", ar apsimeti? Bet kuriuo atveju - tamstos jumoras yra aukščiausio lygio. Net jei ir pats jo nesupranti. :mrgreen:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-16 02:16

Marius Urbelis wrote:Man nebūtina iki galo suvokti, kas tai yra logika, kad suvokčiau jos savybę: ji padeda suvokti realybę. P.S. manai, kad nepadeda?
Logika nepadeda nei tau, nei man, nei dar kažkam kitam suvokti realybės. Nebenusišnekėk. Gal bent Wiki pasiskaitinėk apie tai ir negaišink kitų laiko? M?
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-16 13:12

fizikanas wrote:
Marius Urbelis wrote:kaip ten su tuo pavyzdžiu su 7 obuoliais: logika nepadeda suvokt realybės?
Kokiu pavyzdžiu?
praitas psl
RB wrote: Beje, o kaip tu vien logikos ar aritmetikos pagalba sužinosi, kad kišenėje yra 5 obuoliai? Ar kad apskritai turi kišenių?
Neįsivaizduoju
Singuliaras wrote:
Marius Urbelis wrote:taij koks tada jų ryšys su logika, jei tai netapatu?
Tu čia rimtai klausi, kodėl šūdai ir obuoliai nėra "logiški", ar apsimeti? Bet kuriuo atveju - tamstos jumoras yra aukščiausio lygio. Net jei ir pats jo nesupranti. :mrgreen:
klausiu rimtai
Singuliaras wrote:
Marius Urbelis wrote:Man nebūtina iki galo suvokti, kas tai yra logika, kad suvokčiau jos savybę: ji padeda suvokti realybę. P.S. manai, kad nepadeda?
Logika nepadeda nei tau, nei man, nei dar kažkam kitam suvokti realybės. Nebenusišnekėk. Gal bent Wiki pasiskaitinėk apie tai ir negaišink kitų laiko? M?
čia yra dvi lentelės pavadintos - "Teisingumo lentelės": http://lt.wikipedia.org/wiki/Teigini%C5%B3_logika

Jomis vadovaudamsis sąmoingai ar ne, supratęs jas gyvendamas ar radęs jas knygoje kai kuriais atvejais gali atskirti tai kas realu ir tai kas ne.
Last edited by Marius Urbelis on 2008-10-16 13:42, edited 3 times in total.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-10-16 13:27

Mariau, daiktai ar reiškiniai patys savaime nėra nei logiški, nei nelogiški. Logiškas arba nelogiškas gali būti tik samprotavimo būdas.

Kitiems: jau išrastas bendravimo nesityčiojant iš pašnekovų būdas. Galite juo naudotis ;)
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-10-16 13:46

Undine wrote:Mariau, daiktai ar reiškiniai patys savaime nėra nei logiški, nei nelogiški. Logiškas arba nelogiškas gali būti tik samprotavimo būdas.

Kitiems: jau išrastas bendravimo nesityčiojant iš pašnekovų būdas. Galite juo naudotis ;)
bet tai kažkoks ryšys tarp logikosir likusio pasaulio yra, nes yra faktas. kad logika "nuspėja" koks bus yra ir buvo fizinis, "idėjų"... "pasauliai". Jei ryšys absoliutus tai, gal galime taip pat vadinti, kad daiktai yra "logiški", jei dalinis gal būt galime vadint, kad daiktai yra dalinai "logiški" ar kaip kitaip.
Last edited by Marius Urbelis on 2008-10-16 13:49, edited 1 time in total.
Post Reply